Продажби в OLX/Базар - вървят ли?

webstil

Well-Known Member
Чудя се да не би да има някакви промени в двете платформи или нещо друго да се е променило?
До скоро беше супер зле там положението, сякаш не си заслужаваше онлайн магазин дори да си държи обявите.
Но гледам тези дни един наш дропшипинг партньор продава добре там с обяви и се чудя на какво се дължи. Реално има хиляди обяви там на супер по-ниски цени, а той си продава продуктите на нормални или "високи" за там цени, където почти всички са в сиво. И то го прави без промотиране.
Да няма някаква нова схема, за която не знам? :D
Или просто сега хората търсят там с идея, че ще хванат нещо на далавера, че са го закъсали откъм пари?
 
При инвестирани 480лв за месечен пакет от 500 обяви, за последните 2 години излизах на печалба. През март месец спрях да плащам за пакети и пренасочих този бюджет към SEO. Причината - докато през януари 2020 имах към 2000лв печалба от OLX, то през януари 2021 падна до 220лв на месец, което не си струва разправиите по телефона, защото всеки втори се пазари за цената.

За всеки случай поддържам пакет от 50 обяви, за да забележа ако нещо случайно се засили, но засега няма такива индикации. За мен основните причини за спада са:

1. OLX спря да работи с Еконт и хората си подготвят пратките през Bazar, което индиректно влияе на класирането им.
2. Имаше доста спамерски атаки и фишинг съобщения от хакери, правещи се на клиенти и това поуплаши хората.

Относно Bazar - за последните 3 години там тенденцията е по 2/3 продажби на месец. Но като за безплатна платформа пак си бива.
 
Да и аз ощо взето от години съм спрял всичко там даже нямам обяви,, толкова беше зле, че не си струваше занимавката някой да проверява всеки ден по 1 път дали има съобщения, защото за месец имаше 1-2 продажби. Но гледам го тоя пич ми прави по 1-2 на ден почти всеки ден, за тва се чудя да не изпускам нещо.

Другото, което се сещам е да ги пуска на реклама през социалните мрежи и просто да слага линка към обявата в олкс или базар, за да не инвестира в сайт.
 
За мен OLX е неблагодарна работа. В Румъния цените им за платени пакети са двойно по-ниски, в сравнение с БГ пазара.

image.png


Гледай за какви суми става въпрос, как пък един път не казаха - не се отказвайте, ето ви екстра 50 обяви към пакета...
 
Да, аз даже забравих че там вече си плащаш за над 2-3 обяви или нещо от сорта беше, всичко е платено като цяло. В базар дали имат опция за импорт от xml файл или по-скоро не?
 
Уникални са! Но са уникални само с това, че са единствения сайт в БГ с палтени обяви.. нямам идея какво гонят, сигурно - революция в пазара на обявите. Странно как до сега не са повлекли крак хаха
Мисля, че имат сериозни проблеми на управленско ниво.
Ако не набиваха зверски цифри в реклама, много отдавна да сме ги забравили тотал :)
 
Гледай за какви суми става въпрос, как пък един път не казаха - не се отказвайте, ето ви екстра 50 обяви към пакета...

Бая си позаредил.. За тия пари нямаше да има юзер във фейса, който да не е чувал таймдок или поне един път да не е влизал в сайта. Най-вероятно щяхте да търсите собствена сървърна машина вече.. :)
 
Да, аз даже забравих че там вече си плащаш за над 2-3 обяви или нещо от сорта беше, всичко е платено като цяло. В базар дали имат опция за импорт от xml файл или по-скоро не?
Нямат такова нещо bazar, всичко на ръка.
 
Бая си позаредил.. За тия пари нямаше да има юзер във фейса, който да не е чувал таймдок или поне един път да не е влизал в сайта. Най-вероятно щяхте да търсите собствена сървърна машина вече.. :)
Е щом е наливано, значи е връщало х10 инвестицията. Само дето вече не е така... :(
 
Олх паднаха много през последните 5г. Много недостатъци дори в пакетите за бизнес профил и крайно досадна политика. По телефона ти звънят постоянно да те апелират да вдигнеш летвата и са толкова досадни, че е почти невъзможно да се оттървеш от разговора по дипломатичен начин. Още са на ниво преди 10г., когато на мода беше т.нар."агресивна политика". Иначе клиенти все още си има разбира се, но далеч не както преди. По-скоро е пълно с този тип хора, които просто си ги чешат в обедната почивка. Да получите кратко съобщение "40лв" на обява на 50" телевизор Самсунг е ежедневие.
 
А в базара даже не си струва да качвате. Там шансовете да намерите клиент граничат с шансовете да намерите органичен живот на Венера.
 
Базара в момента е сайт N1 за обяви и като гледам скоро няма как да бъдат изместени. Който не продава там, значи просто не може да продава :)
 
Базара в момента е сайт N1 за обяви и като гледам скоро няма как да бъдат изместени. Който не продава там, значи просто не може да продава :)
Ти нас, дето сме тръгнали от димитровградските сергии недей ни учи как се продава. Базара може и да номер 1 статистически, но на практика е почти най-зле от всички платформи за обяви. С пакет от 30 обяви в емаг или olx ще направиш повече продажби отколкото с 200 безплатни в базар, макар че пак казвам - олх много западнаха в последните 5г.
 
Обяви в емаг?? Нещо съм изпуснал май :)

Тия с димитровградските сергии, мое и аз да съм ги зареждал със стока ахаха

И пак казвам, щото явно бързо четеш " Който не може да продава, через базара, значи просто не може да продава" ;)
 
Изпуснал си 10-на минути, докато форума беше крашнал, а не 10г. Емаг си работят с фирми на % откакто ги има, съмнява ме да не си зазпознат. Дали чета бързо или сричам не мога да ти кажа, но ако се надяваш на базара за бизнеса си, по-добре отивай пак да зареждаш димитровградчаните с тениски и чехли от 2лв.
 
Крашнала ти е главата тотал бате :) Ти се оказа страшен пАлЯчО ахаха Кво общо има, че работят с фирми и обявите леле леле, ти си некво нефероятно кречетало. Кви джапанки те гонят ламчооо Ае бегай да се пробваш некъде за събмитер ли копипейстер ли си, толко си можеш явно, ама и там не връзва май май :)
 
Крашнала ти е главата тотал бате :) Ти се оказа страшен пАлЯчО ахаха Кво общо има, че работят с фирми и обявите леле леле, ти си некво нефероятно кречетало. Кви джапанки те гонят ламчооо Ае бегай да се пробваш некъде за събмитер ли копипейстер ли си, толко си можеш явно, ама и там не връзва май май :)
Виж кво бе...коллега. За 2-ри път те апелирам да запазиш добрия тон. Нямам нищо против спора или аргументацията, това е форум. Обаче сме 21-ви век и се изисква някаква елементарна етика при събеседване с който и да било. Няма да ти отвръщам на евтините нападки, но тия комплекси за малоценност си ги избивай на твоите хора вкъщи, ако има кой да те търпи. Ако не, слушай си ехото от панелката. Пак ти казвам - нямам против аргументацията и спора при различни гледни точки. Спазвай добрия тон, че ако всички я карат така скоро обществото ще пали пак огън по пещерите.
 
Ти си попълвай празните полета и разтръбявай тия умозаключения както искаш. 112-то място сме по свобода на словото, ама заради такива като теб, май и това ни е много. Виж си съобщенията и езика който използваш, виж си хронологията и после говори за ниво на клас, заяждане, аргументации и спам. Продължавам да ти говоря без епитетите, които ти използваш и ти пак се чувстваш ощипан като стара мома. Chill малко. Спирам, че стана много off-topic, да не разводняваме темата. Поздрави!
 

Горе