Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Jordan Jumpers

New Member
Здравейте ,накратко преди няколко месеца се свързах с една жена в Китай която има завод за маратонки/реплики които продава в dhgate,aliexpress и др. Направих няколко поръчки през нея и започнахме да поддържаме връзка, предложи ми да ми направи сайт на тяхна платформа със всичката стока която има и излага за продан.Сайта вече функционира има поръчки през него предимно от Щатите ,аз получавам 5% от общата сума на дадена поръчка.Превежда ми парите през Western Union и така,това което аз правя не е точно дропшипинг или поне аз не го възприемам така ,просто жената ми гласува доверие и ми направи сайт с платформа която аз да си менажирам и така.А сега и въпросите .... На първо място искам да кажа ,че нямам регистрирана фирма студент съм работя и това го правя от хоби .... Имам ли право да рекламирам този сайт през google ads или Facebook щом нямам фирма ? Проблем ли е че получавам някакви суми и не плащам данъци за тях...Въпросите са много ,а аз съм невеж относно тези неща ,моля дайте някакъв съвет да мога да съм спокоен и сигурен в това което правя :)
 
От: Въпрос, помогнете ???

Така като гледам ти си на заплата при нея, затова рекламирай от нейно име все пак тя е шефът
 
Здравей,

Сменихме заглавието на темата, че така нищо не се разбира и малко хора ще влязат да коментират в нея.

Иначе не знам дали си на заплата, на мен ми изглежда като на комисионна, и парите които ти праща трябва да се обявят като допълнителен доход, ако нямаш фирма през която да ги прекараш като такъв. Рекламата можеш да я правиш и ти и от нейно име, щом е решила да поеме щафетата тя.
 
От: Re: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Благодаря за корекцията, съответно благодаря и за отговора :p
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Нещо не разбрах какво е твоето участие в цялата схема, освен че получаваш 5% от продажбите?
Иначе ако много прекалиш с получаването (разбирай сумите станат сериозни), може и да имаш проблем.
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Значи помагаш на китайците да продават ментета, крадени маратонки?
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Някой от маратонките се правят под ценз на найк а други не,в сайта е опоменато кои са реплики кои са оригинални дори да не е опоменато то се вижда в огромната разлика в цените ,Каква е моята роля да си движа сайта сам и реално да продавам обувките които тя произвежда ,въпросът е че нито имам фирма нито декларирам някакви данъци върху сумите които получавам от нея и така ...
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Само накрая да не стане така, че да си измие ръцете с теб, ако се окаже нечиста дейността, каквато на пръв поглед изглежда.
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Да ти кажа и аз незнам много се колебая какво да правя от една страна съм доволен от друга се притеснявам за много неща ....
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Според мен няма какво толкова да се притесняваш. Не го казвам от опит, но като гледам по всички офлайн и онлайн магазини продават реплики. Не пиши никъде в описанията марките! Колкото до доходите не вярвам да са огромни, че да имаш проблеми. Това е афилейт. И все пак събирай пари и опит и гледай по-натам да си оправиш нещата. Добър според мен шанс за старт на онлайн бизнес ти се е отдал.
И най-важното - така изложения от теб пост предвещава да не казваш на никой тук кой е този сайт!!! Успех!
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Нишата която съм подхванал тук в България я няма става дума за маратонки от серията на Джордан ,в никой от нашите магазини в България не се предлагат Джордани ако се предлагат това са някой нови модели на които цената им е от сорта на 350-400лв. и нагоре . Това реално са обувки с история и според мен си струват дори и да струват толкова.В България реално няма голям интерес от тази стока макар ,че съм обеден ако се отвори един магазин с подбрана стока и един добре направен онлайн магазин меко казано ще гърми.... Относно маратонките които минават през моя сайт някой от тях са реплики други не както казах ,но дори и репликите са просто уникални само човек който е запознат и то много би направил разлика идват с кутиии със подписи със щампи със реалните му етикети и така нататък,Друго което ми прави впечатление е че освен че има много онлайн магазини тук в България с реплики и то отвратителни от сорта прада и т.н. има и много магазини с такава стока във Варна във София и то по центровете на оживени места.....чудя се как функционират тия магазини изобщо ,нали няма право да се продават реплики и така нататък нямам си на идея както написах по горе невеж съм в закона което не е добре ,но със времето ще се запозная , макар че колкото повече чета закона толкова по ясно ми става ,че няма как да се случват нещата ....Хубавото на сайта който менажирам е че купуват хора от цял свят пишат ми имейли доволни са дори ми пращат снимки на стоката която са получили .Въпроса е че не смея дори да си промотирам страницата във фейсбук която между другото върви адски слабо за разлика от една друга моя страница която направо незнам как е толкова популярна макар и без реклама.Благодаря на всички които ми отговориха ,приемам всякакви съвети и забележки ,дори настоявам да са колкото може повече на мен това ми е от полза :) Благодаря !
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Jordan, ако може да ти използвам темата, за да не отварям нова, тъй като въпроса ми е тясно свързан с твоята. :)
Трябва ли да се декларира нещо, ако се закупуват веднъж месечно артикули на цена 30/50$ от ebay/amazon/aliexpress и се продават из нашите продавалници и тн., без да са изложени в онлайн магазин?
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Здравейте ,накратко преди няколко месеца се свързах с една жена в Китай която има завод за маратонки/реплики които продава в dhgate,aliexpress и др. Направих няколко поръчки през нея и започнахме да поддържаме връзка, предложи ми да ми направи сайт на тяхна платформа със всичката стока която има и излага за продан.Сайта вече функционира има поръчки през него предимно от Щатите ,аз получавам 5% от общата сума на дадена поръчка.Превежда ми парите през Western Union и така,това което аз правя не е точно дропшипинг или поне аз не го възприемам така ,просто жената ми гласува доверие и ми направи сайт с платформа която аз да си менажирам и така.А сега и въпросите .... На първо място искам да кажа ,че нямам регистрирана фирма студент съм работя и това го правя от хоби .... Имам ли право да рекламирам този сайт през google ads или Facebook щом нямам фирма ? Проблем ли е че получавам някакви суми и не плащам данъци за тях...Въпросите са много ,а аз съм невеж относно тези неща ,моля дайте някакъв съвет да мога да съм спокоен и сигурен в това което правя :)
Осъществяващ продажби на вносни стоки извън европейски съюз и нямаш фирма? ами ддс-то, ами фактури,,, баце как си го наби самичък,,, бас държа че ще си предизвикаш проверка
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Нищо няма което да е на мое име ти четеш ли изобщо,нито аз получавам сумата след покупко продажба,нито нищо всичко получава тя,на мен просто ми се праща някаква сума да правя фирма щото получавам по някви пари на седмица от китай ??? Да правя фактури за кое нито имам допир до стоката нито нищо .....посредник/дропшипинг квото щеш го наричай или вече има нов закон пращат ти пари от чужбина и трябва да прайш фирма или как :D
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Нали ти пише името на получател на парите от Братски Китай?
За какво идват парите-за дрога,за красота ти,за това че имаш далечен китайски братовчед и т.н.?
Ами по-добре да ти ги праща в плик или буркани и да си ги харчиш тук.
А може и в стелките на някоя реплика.
Сега сериозно:ако е за няколко стотин лева на месец-гледай си кефа,но ако е за няколко хиляди или предстои развитие-Google ads или Facebook,по-добре потърси счетоводител и адвокат за фирма.
 
От: От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Jordan, ако може да ти използвам темата, за да не отварям нова, тъй като въпроса ми е тясно свързан с твоята. :)
Трябва ли да се декларира нещо, ако се закупуват веднъж месечно артикули на цена 30/50$ от ebay/amazon/aliexpress и се продават из нашите продавалници и тн., без да са изложени в онлайн магазин?

Въпроса ти "Мога ли да мина метър, ако..."? Така го разбирам аз. И тук отговора е подобен на този от предния коментар. Да, може, до тогава, докато не се набиеш на очи! :) Не случайно казах в по-преден пост на колегата с темата да не споменава сайта тук. Така както го е описал ще вземе да засегне някой конкурент и филм после :)
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

Няколко хиляди,силно се надявам но едва ли :) Може би ако ставаше дума за такива суми нямаше дори да влезна в този форум и да пиша...Сумите са символични ,нищо кой знае какво дори не ходя и да ги тегля, просто проверявам трансферите за да знам дали тя е коректна.Бих казал че го възприемам като учене всичко което се случва ,постоянното контактуване с купувачи и т.н. Относно коментара на 4moki обяснете ми с две думи ,не с фермани които в крайна сметка нищо не разбира човек ....Какъв е проблема да се поръчват примерно 2,3 чифта маратонки на месец от китайски сайтове и да се продават тук естесвено с оговорката да се казва на хората че това са РЕПЛИКИ ! Пак казвам Варна,София във всеки голям град има не онлайн магазини ,а магазини със седалища заредени с версачета и разни други простотии ...никой не ми отговори на въпроса как те функционират реално ?
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

И от всички коментари тук няма два еднакви в които да съм прочел,абе в нарушение си или пък няма страшно прави си нещата.Значи за някой това което правя не е редно за друг не е проблем :D :D :D
 
От: Продажби от Китай - Собствен сайт, направен от производителя

4moki не е писал нищо за реплики, а за деклариране. Тоест го разбирам, че продажбите му няма да минават през фирма, а ще си ги продава като физическо лице. Пак казвам не мисля, че ще закачат хора, които продават на дребно, смятай по няколко чифта обувки. Но ако тръгнеш да продаваш по десетки на месец...Тук във форума някой беше пуснал тема за продавач на авто части, който през канали като олх е направил няколко стотин хиляди оборот. Е, хванали са го, разбира се. Има и други подобни. А "проблема" както му казваш е закона :)
 

Горе