Прозрачен фон на форма за търсене

wood

Well-Known Member
Колеги как мога да задам фона на едно поле за търсене да е полупрозрачен.
В момента мога да задам или цвят или трансперант, но не и полупрозрачен.
 
Хм, текстът не ли <p>, а това дето търсим <div> ?
Това, което е написал се подразбира input поле, в което хората търсят нещо. Това, което визираш ти е друго.
Макар, че и тогава по-добър вариант е rgba. Като се замисля, много рядко в практиката си използвам opacity.
 
  • Like
Реакции: wsar
Това, което е написал се подразбира input поле, в което хората търсят нещо. Това, което визираш ти е друго.
Макар, че и тогава по-добър вариант е rgba. Като се замисля, много рядко в практиката си използвам opacity.
Явно,текста е там в лейбъла. По друг начин си го представих аз. Колкото до opacity....често се ползва при ховър изпълнения.
 
В общия случай opacity ще повлияе и на текста. Правиш един PNG / GIF файл с необходимия цвят и прозрачност и го слагаш за background.
Това също не е вариант. Със CSS можеш да постигнеш същият резултат, на каквато и да е снимка.
 
  • Like
Реакции: wsar
И аз имам нужда от един съвет, в акаунта ми на Боокинг искам да задам на търсачката фона да е полу прозрачен. Задавам така...rgba(54, 25, 25, .75) но не става полу прозрачен.
Ако е със CSS става, но тук не ми позволява да променям.

rgb.png
 
И аз имам нужда от един съвет, в акаунта ми на Боокинг искам да задам на търсачката фона да е полу прозрачен. Задавам така...rgba(54, 25, 25, .75) но не става полу прозрачен.
Ако е със CSS става, но тук не ми позволява да променям.

rgb.png
Тук врачки няма, за кой ли път го пиша.
 
Не разбрах какво общо имат врачките тук. Въпросът беше какви парамерти да задам тук фона да е полу прозрачен.
 

Горе