Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Blinky

Owner
Google предоставял тези "страните" резултатите благодарение на мнения от социалната мрежа Google +.

Google бе раздразнен от мнението на Twitter за това, че го обвиненява в "изкривяване" на резултатите от търсенето и нарушават антитръстовите си (правилата си) чрез стимулиране на мнения от социалната мрежа Google + в стандартните си резултати от търсенето.

Повече по темата тук: Google search changes are bad for the internet, says Twitter

Май на всички им става ясно на къде вървят нещата. Това се случва вече от бая време, не специално за соц. им мрежа, но за всички проекти свързани с Google. Колко често сте засичали в първите резултати: YouTube, Google Images, Google Shopping?

Както знаем първите 3-ма взимат едно 80% от всички кликове, но съдейки по естеството на гореспоменатите сайтове - няма да има празно, ако някой търси каквото и да е. Ако обикновен потребител търси да си закупи да речем баснки, google с неговия си монопол ще му предложи както снимки и видеа, така и продукти по върпоса.

Тази тендеция излага търсачката не само на критики от малки и големи компании и фирми, но и с тези си действия може да загуби голям пазарен дял в бъдеще. Много експерти са на това мнение и само чакат момента, в който някой от конкуренцията им ще забелжежи слабото им представяне и да ги атакува точно там. ;)

Всякакви коментари са добре дошли тук.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Грозна работа е наистина. Ама те определят правилата, тяхна е играта. Дали пешките могат да направят нещо ?
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Грозна работа е наистина. Ама те определят правилата, тяхна е играта. Дали пешките могат да направят нещо ?
Еми да изместят пазара към Yahoo и Bing. Но и те много хляб има да рупат докато стигнат нивото на Google, макар, че нивото му в момента е повече от постижимо: първите няколко (до 3-4) резултата са твои и на wikipedia и нататък спам и някакви си сайтове. :)

Дано се нормализират нещата, защото е не само грозно, но и деградиращо за целия интернет.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Аз като търся някава информация, която ми трябва за нещо, отивам из други търсачки и си намирам веднага всичко, а в гугъл трябва да ровя поне 10 страници назад, а понякога и повече, докато намеря нещо, което да ми свърши работа. А не знам как става тоя номер, обаче като търсиш нещо и ти излиза на първите места, кликаш и те хвърля в някакъв сайт, в който изобщо няма това, което търсиш. Ама пише - вие търсихте еди какво си, нищо не е намерено, вижте тези теми, може да ви са интересни????
 
От: От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

А новото "социално търсене" и разните "екстри" като People and Pages са пълна боза.
Новата социална търсачка на Google – Search+Your World
Днес четох за това, но не мислех, че е кой знае колко добро откритие, че да му отделя една статия и а него. За мен беше по-скоро глупост, която са я измислили ей така, за да върви процеса на "развитие".

Демек, казано на наш език, не очаквайте места от 1 до 4 за Вашия сайт. Имаме много други глупости, които искаме да покажем преди Вашия таргетиран сайт. :)

Интересно ще стане, явно и там ще се усили спама, нищо друго не вежда аз.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

А не знам как става тоя номер, обаче като търсиш нещо и ти излиза на първите места, кликаш и те хвърля в някакъв сайт, в който изобщо няма това, което търсиш.
Мда, идеален пример за това е about.com. Определено не търся някакъв скапан сайт, със задръстена статия и адсенс реклами да ми обеснява по темата. И така за всичко - сайта компетенция, няма що. Търся си точно нищов сайт, който да ми помогне. Преди извесно време търсих едно телефонче, за което исках свястно ревю, а не google shopping. Там реално щях да отида ако нашиша отпреде "buy" , а не на края "review". Лошо развитие са поели тия мозъци. :)
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Гугъл се превърна в мастодонт-монополист и за съжаление щеш не щеш трябва да се съобразяваш с него. Може да си на върха и при тяхна прищявка да отидеш в дъното. Я това правило си нарушил, я тук не ми харесва как си структурирал сайта, о-о-о ти линкове си сложил повечко... я марш в кофата. В един момент всички спазваме техните правила, все едно те самите са "Интернетът". Смееш ли да не се съобразяваш? Има проекти по които работя всекидневно и е супер дразнещо, като си променят постоянно алгоритмите. Едната седмица съм на 4-та позиция по дадена дума, на следващата на 11-та. Опитвам се да правя сайтове за хората, но не виждам "политиката на Г." да одобрява това. Сайтовете се правят за да са угодни на Гугъл, за да могат да бъдат класирани добре напред. Някой във форума беше казал "майната им на потребителите"... донякъде е прав.
Никога и никъде монопола не е довел до нищо добро. Мен лично ме притеснява цялото това разрастване на Г.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

нищо не пречи да добавяте продуктите си в google places и shopping, още повече - това е добър начин да се отделят информационните сайтове от фирменните и магазинните.
Тези услуги са направени да улеснят достъпа на юзърите до фирми, продукти и информация като ги разделя на отделни платформи
Google shopping i google places позволяват на новите търговци и малките фирми да се доберат до клиента си без да конкурират с онези монстри в първата десятка - продавайки стоката си на по-ниска цена или намирайки се близо до потребителя получавате шанс да продадете стоката си без да конкурирате с огромните сайтове, които дори не предлагат вашата стока или не се намират във вашия град, но са заели нишата отдавна.
Мисля, че google shopping, places и real estate, и hotel finder са чудесни услуги, които дават много опции на малките или новите.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Интересното е, че когато съм логнат, в дясната колона излизат резултати от някакви хора и страници, които нито са добавени в кръгове, нито съм им давал +. За сега това е само при търсене на определени думи, напр. Games, Photos, Movies, но имам чувството, че съвсем скоро, подобни изцепки ще има и по почти всички основни ключови думи. Наистина спамерска работа
 
Колко често сте засичали в първите резултати: YouTube, Google Images, Google Shopping?

Както знаем първите 3-ма взимат едно 80% от всички кликове, но съдейки по естеството на гореспоменатите сайтове - няма да има празно, ако някой търси каквото и да е. Ако обикновен потребител търси да си закупи да речем баснки, google с неговия си монопол ще му предложи както снимки и видеа, така и продукти по върпоса.

Бях чел една статия в SEOMOZ по темата като сравняваха търсене на една и съща ключова дума(примерно "финансови пазари") в Google, Yahoo & Bing. И трите търсачки си фаворизираха техните сайтове, но Google показваше Yahoo и Bing резултатите на по-задни позиции, докато при другите 2 търсачки сайтове на конкурентите на първа страница изобщо липсваха...

Мисълта ми е, че това си е обща и логична стратегия. Иначе съм абсолютно съгласен с вас, че понякога Google прави намирането на нещо много трудно с тези резултати на първа страница, които водят до никъде... За да избегна подобен сценарий пробвам търсене с long tail keywords и понякога се получава.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Аз мисля че Гугъл трябва да опита този начин...а потребителите ще кажат дали е удачен или не. Ако не е удачен съм сигурен че Гугъл ще се съобрази и ще направи корекции...Все пак се съгласете че няма начин предварително да знаеш за едно нещо преди да го тестваш. Но и аз съм съгласен че Гугъл търсачката стана една оспамена търсачка...Bing и Yahoo са по чисти от към спам търсачки.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

В сеомоз имаше статия по темата - как Гугъл правят така, че да се класират през ФБ и туитър:
How Google+ Uses SEO to Steal Search from Facebook and Twitter

Тука уж викат, че не било cheating, ми стандартни сео техники, ама знаеш ли ги....
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Аз мисля че Гугъл трябва да опита този начин...а потребителите ще кажат дали е удачен или не. Ако не е удачен съм сигурен че Гугъл ще се съобрази и ще направи корекции...Все пак се съгласете че няма начин предварително да знаеш за едно нещо преди да го тестваш.

Направиха нещо подобно с Гугъл Бъз и сега Г+
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Аз се надявам сициалната им мрежа Google + да претърпи провал и да я закрият както направиха с Gooble Buzz.

Интересно ми е ако Facebook направят своя търсачка, която да е на достатъчно добро ниво, дали ще успеят да изместят Google. Според мен биха могли защото:
Facebook има достатъчно много потребители (повече от 800 млн.), освен това потребителите приемат Facebook присърце, както се казва. При много хора сайтът дори измества личния им живот. Тоест хората биха опитали всичко ново, което им предостави сайтът.

От друга страна, повечето хора все още гледат на Google просто като на една търсачка, която ползват при нужда. Те не прекарват цял ден в Google и не биха пробвали всички новости, които им дава сайтът.

Аз лично се чудя как до сега Facebook не са пробвали да покорят нови пазарни ниши, както правят от Google, а се задоволяват с една единствена.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Мда, благодарение на това, че сайта е социален и по-близо до сърцата на хората ще помогне много на това да се развие търсачката им. За разлика от Google, който си прави нещо без реално да има фидбек от потребителите си, facebook се старае да максимално близо до тях и да се развива чрез техните очи, или поне аз така мисля от видяното за тях.

Като цяло хората избират Google, не само защото почти във всеки филм, както правят и Apple, се набиват като бранд, а защото за тях реално това е за момента най-добрия варант за навигиране в нета. След като имаш по-голямата си част от времете кибичене във facebook, какво ти пречи от там да започнеш не само навигирането, но и всичко да ти е там. Както се вика - отваряш браузъра, влизаш в facebook и до там приключва цялото ти сърфиране с нета. От него нататък са само сайтове и онлайн ресурси.

Да видим кой кого тогава. Но щом Twitter са захапали така Google, редно е малко пък да се стреснат и да видят, че наистина има за какво да се заяждат хората. Последно време аз лично адски малко ги използвам, не за друго, но просто много спам. Уж казаха, че ще се отърват от него, но йок, повече е и за капак на всичко и техния спам по първите резултати. :)

Правилно, всеки може да прибави feed в Google Products, но всеки иска. Иска си натуралното излизане да му е ОК. :) Нали около това фирмите за оптимизация взимат големите пари.

Аз пък се чудя какви заспали директори имат в Yahoo и Bing. Че през цялото това време даже и да не се мъчат да отнемат пазарен дял. Мани, че не успяват, но не и пробват, там е големия резил.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

twitter facebook... две дребни мастии лаят слон.

А Google индексира Твитовете и статусите в фейса за да се добере до най-актуалната информация, за която се говори точно сега, в момента. По принцип Google движи света напред в момента, единствената фирма, стигнала толкова далеч в улесняването на достъпа до нформация. Нито Twitter, нито Facebook не могат дори да се сравняват с Google или да се обсъждат като конкуренти. Yahoo, Bing и всички останали също само повтарятм удачните стъпки и плюят неудачните, доато самите те не правят никакви.

Blinky, айдеее операционна система фейсбук направо да правим, що не? Аз винаги се сещам за досадното NERO, коео иска да ти пробута и Video Player, и CD Cover Designer и не знам си какво още.
 
От: Промените в Google Search са лощи за internet, според Twitter!

Еми аз съм ЗА, като го гледам microsoft, защо не. :) Виж за Android нямам мнение, основано на практика и странични впечатления.

То това с Нерото не се ли получава в момента с резултатите на Google, говоря за органик сърча. И е нормално всяка фирма да си лансира продуктие през вече създадения от тях канал. Това май му се викаше up-selling. :)

Еее, нали ако няма конкуренция (и то добра) няма да има напредък. Все пак от Google измрънкаха в едно интервю, че най-голям конкурент в момента им е Microsoft и определено е така. Виж за Yahoo не мога да кажа по-върдо. Но все пак е нужно и да има алтернатива, да не кажа добра, за да създава агресивен растеж.
 

Горе