Промени в Алгоритъма на Гугъл ?

coolice

Owner
Един от сайтовете ни които се ранкваше добре тези дни изчезна от гугъл

В уебмстър тулса нямам съобщения от гугъл но като огледах внимателно
какво да видя.

No pages from your site are currently included in Google's index. Indexing can take time. You may find it helpful to review our information for webmasters and webmaster guidelines.

Сайта е максимало уаит сео, на няколко години е с уникален контент има малко линк есчеиндж не са купувани линкове... пр4 ...

с две думи незнам защо изчезна но сега проучваме няма а както казах нямаме честитка от Г че нещо трябва да се промени

та въпроса ми е някои наблюдавали нещо подобно...
 
Иначе от септември сайта беше на ръба на алгоритама като си беше топ 10 изведнъж минус 30 и така си играеше през цялото досега по едно успяхме да го стабилизираме уж ама сега е напълно деиндексиран


Ще ви държа ъптеиднати относно методите за излизане от ситуацията които използваме поне и се надявам да натрупаме в тази тема цено кноу хау отосно това :)
 
coolice каза:
Иначе от септември сайта беше на ръба на алгоритама като си беше топ 10 изведнъж минус 30 и така си играеше през цялото досега по едно успяхме да го стабилизираме уж ама сега е напълно деиндексиран


Ще ви държа ъптеиднати относно методите за излизане от ситуацията които използваме поне и се надявам да натрупаме в тази тема цено кноу хау отосно това :)

Имаш ли google sitemap за този сайт?
 
мдам цитата го вадя от конзолата на Г

бота е минал на 28 пак според уебмстър туласа, просто изчезна онзиден... иначе от няколко години е индексиран....

нямам съобщения все още.... Ще видим ко става ...
 
coolice каза:
мдам цитата го вадя от конзолата на Г

бота е минал на 28 пак според уебмстър туласа, просто изчезна онзиден... иначе от няколко години е индексиран....

нямам съобщения все още.... Ще видим ко става ...

Освен да поизчакаш малко. Според мене донагаждат нещата. При мене бота е минал на 27-ми. Обаче вчера неочаквано видах нови промени и то в линковете - увеличиха се многократно. Днес сутринта пак бяха колкото си бяха последните месеци. А на обед проверих пак са много.....дано да дооправят нещата. Началото на всеки месец донагаждат. В момента виждам че в единия ми сайт страницата с най висок page rank е някаква дето е супер тъпа, няма page rank а те ми я дават с най висок. До няколко дни ще се оправи. Дано и при тебе да е така
 
Кофти ситуация. При мен същото положениет. Тия дни се радвах на много трафик от Г. и сега сам аут без никаква причина. Четох в Г. отговора на този вапрос че оказинално някои сайтове изчезвали и пак се връщали и да не се плашим ако имаме достатъчно линкове или повече от 2 линка.

Аз също добавих сайтмап на гогала и веднага дойде бота ама само да каже здрасти и бега.
 
Еми явно ще поизчакам ще видим... С Блинки обсъждахме да махнем част от унрилеитед линк партньорите (намира ни се и някои такъв но както каза ще поизчакаме заначало) Само ще надуя бидовете на PPCто малко да отхапем повече пазарен дял :)

Иначе ако е само денс а не смяна на алгоритама това ще ни е най- бруталния денс които сме преживявали досега.... По принцип не сме изпадали от индекса при денс просто връщахме малко назад...

ПП Аз затова съм за по диверсифицана стратегия със сайтовете дори и да стане нещо с един другите остават....
 
Нищо специално, имаше известни флуктуации и при мене. Нищо не съм пипал.

Без притеснения ;)
 
biks каза:
Нищо специално, имаше известни флуктуации и при мене. Нищо не съм пипал.

Без притеснения ;)

Имах следната супер странна ситуация в седмицата 7-13 Май. Значи до 7-ми - посещения , продажби - всичко ок . На 5 место в Гугъл.. Изведнъж на 7-ми - рязко 10 кратно спадане на посещенията (съответно и на продажбите). Интересното е че това продължи точно 7 дена. А в тези 7 дена си ОСТАНАХ на 5 място в гугъл. Просто 7 дена бях ни жив ни умрял. на 14-ти - десетократно увеличение на посещенията и все едно нищо не е било. Странното в ситуацията е че през тази ужасна седмица си останах на 5 място в Гугъл. Мислех си вече че бомба е паднала в USA. Та странни работи стават. Още нямам обяснение на ситуацията. Защо една седмица не су пускаха компютрите хората.... Гугълски работи....
 
И другото което забелязах, Coolice е че това стана от 1-ви ...
Демек като по чесовник. Да не говорим че сайтове които си всяха ей така без един линк и бяха индексирани от Г. сега ги няма. Абе не знам вече. Дано да е само за тия дни.
 
@E-Business това което се случило опредлено не е било приятно добре че се оправило както каза ще изчакаме ще видим :) Мецдувремено продължаваме с другите проекти :)

@vitohol - аз затова реших че може да има ъпдеит на алгоритъма....
 
coolice каза:
Иначе ако е само денс а не смяна на алгоритама това ще ни е най- бруталния денс които сме преживявали досега....
Не е денс, изчезването за ден-два става само при нови сайтове.

= провери тези, с които си разменял линкове - има ли баннати от тях?

= на собствено IP ли си - ако го делиш с някой спамър, е възможно да отнесеш бан

= имаш ли прилични еднопосочни линкове? ако не - сложи поне 1-2 4/5пр

= махни всички външни линкове, не само несвързаните (на тези, които ти трябват - nofollow)
exchange вече умря и в тея времена на гонки на платени линкове, можеш само да си навредиш

= промени нещо драстично - преди имах баннат сайт за 6 месеца, нищо не помагаше,
накрая изтрих всичкия текст, и след месец се се възстанови

= добави няколко нови страници

= прати им reinclusion request, след промените

* по-драстична мярка - сменяш "собственика" - C клас IP, WHOIS, текстове

По-голям процент от бановете са временни - за около 30-35 дни,
и ако не си ползвал тежката артилерия - doorway, redirect, скрити текстове,
най-вероятно ще се възстанови

Успех :)
 
И аз изчезнах днес. Бих на 6 позиция в Гооглето.
Сега началната страница е няма никъде. Останалите са индексирани и излизат при търсене site:naemodatel.hit.bg.

Дано да се оправи.
Чудя се дали не съм прекалил със SEO, щото сега се уча на това?!
 
Мисля че всичко е довреме, само ще се изчака бота да мине и да види че нещо се е объркал, надявам се. Но ситуацият ще бъде овладяна със сигурност - поне се надяваме.

Иначе първа фаяза - махане на несходните партюри, чистене от дед линкове, воденето към ценни рецурси е също добра идея - като уикипедия.

Това е предполагам денц. :roll:
 
На моя сайт имах на началната страница два Adsense и вчера махнах единия. Доста често го променям, уж са по-добро SEO, а сега направо изчезна.

Англииската версия на сайта не съм е пипал от един месец и е добре индексирана.
Един сайт с който се конкурирам и в който няма и идея за SEO, си е пак на същата позиция. Сигурно не е променян от 2004 година.

Този денс не ми харесва. :?
 

Горе