Промени в Алгоритъма на Гугъл ?

coolice, така както прочетох в първото то съобщение, на мен не ми се е случвало, но ми се струва че е грешка в робота надявам се да мине.

Но по вероятното според мен е(не съм сигурен) заради флуктуации.Те не са от вчера.Сега е възможно да са се засилили, но ги има от давна.Аз от опит знам.Ако имаш много reciprocial все пак те съветвам да махнеш някои от тях.

Но аз бих изчакал съвсем спокоен(ако трябва да съм честен), защото тези номера са ми много добре познати.

Все пак аз лично ти препоръчвам да пробваш да купиш линк.Знам малко е рисковано, но имайки висок линк, ти ставаш авторитетен, и това повече няма да се случи.

Г има едно понятие авторитетност.Ако влезем на някоя ниша виждаме 10 сайта, но някои от тях са смятани за авторитетне(не всички).Тези въртележки са характерни при повечето случаи за неавторитетните сайтове, защото Г не им вярва много.За да стане сайт авторитетен, ти трябват или поне няколко сайта да сочат към теб (еднопосочно) с висок PR.
Тъй че съвета ми е чакай и ако (в най-лошия случай сайта не излиза)
взами линк.

Все пак това са по общи приказки, дай малко повече инфо за сайта, кой е кога и къде е излизал от колко време не излиза и т.н.

Като цяло това което exdev написа е много добро.Особено 1, 2 и последното са доста важни неща.Само за платените линкове:Естествено че ако те хванат че купуваш ще си изпатиш, но все пак не бих отрекъл напъъно купуването на линкове.Ако изпулниш 3(от exdev)това естествено е най-добре, но не е толкова лесно, за това ти казвам в краен случай купи.
Действително до 2005 се купуваха линкове масово, след това Г реши да промени нещо, и написаха алгоритми против това, но те не могат да (и да искат) да спрат това явление на 100%.

= прати им reinclusion request, след промените

Тва като цяло аз лично съм го виждал да работи само един път и то в бих казал доста екстремен случай.Пробвай но не залагай големи надежди на това.Ти мисли за сайта.



Към exdev

* по-драстична мярка - сменяш "собственика" - C клас IP, WHOIS, текстове
Сигурен ли си за това?

= промени нещо драстично - преди имах баннат сайт за 6 месеца, нищо не помагаше,
накрая изтрих всичкия текст, и след месец се се възстанови
Ако не го пазиш в тайна можеш ли да го дадеш?
 
Пък в краен случай почвам с black hat -а.

Писна ми вече от великата му "SEARCH ENGINE LOVE".

Тогава ще си правя паричките и няма да се занимавам с тези глупости.

Нека да ме банва тъпия робот. :D
 
gartar каза:
Към exdev

* по-драстична мярка - сменяш "собственика" - C клас IP, WHOIS, текстове
Сигурен ли си за това?

Здравей,

Гаранция не мога да ти дам, но всички неща, които съм написал, съм ги пробвал многократно.
Но преди година, от тогава може и да са се променили нещата.

Като бивш greyhat съм имал достатъчно баннати домейна, някои от които през времето са отнесли по повече
от един бан. По груби сметки - 70% от тях съм успявал да ги върна в индекса с горните техники.

За "собственика" - теoрията е, че при драстична промяна - текстовете, HTML , IP-та, WHOIS - G. "вижда",
че сайта има нов собственик и може да изчисти досието на домейна.
За адсенс юзърите - естествено, ако сложите същия акаунт, ползата от тези акробатики е нулева.

Пълна промяна на HTML кода най-вероятно ще доведе (при слабите сайтове) до преиндексиране на целия
сайт, загуба на authority и PR (особено на вътрешните страници). Смяна на дизайна? Никога.
Но при бан няма какво да губиш (ако разчиташ най-вече на G. трафик).

Друг е въпросът, че в повечето случаи, от SEO гледна точка, е по-изгодно да почнеш отначало,
отколкото да загубиш месеци в опити да възстановиш стария си сайт.

Пък в краен случай почвам с black hat -а.

Преди година стигнах до извода, че blackhat / greyhat е безмислен, и се отказах.

Blackhat може да е много скъп - нямам предвид стандартните техники - SE spam, doorway, stuffing.
За качествен blackhat трябват много неща - content (dulicate или не) , пари за много домейни (минимум 50-100),
различни C IP-та, пари за много платени линкове. Трябва да си и поне приличен девелопър.

По-добре развивай 10-тина прилични сайта, ще направиш повече пари и ще си по-спокоен :)
Малко се поотплеснах..
 
Мерси exdev

"Като бивш greyhat съм имал достатъчно баннати домейна, някои от които през времето са отнесли по повече
от един бан."

ти напълно сигурен ли си че е ставало въпрос за бан а не наказание?
Има бих казал доста голяма разлика.

coolice, ако случайно стане нещо(дано не), по-добре нов домейн май.
Почакай малко и ти сам прецени.
 
Не те разбрах,
за мен бан е когато си напълно деиндексиран - site: не показва нищо
но има и по-кратки банове - за около 30-35 дни - може би това имаш предвид?
 
Явно по различни наяини сме се учили.

За мен :

а)ban-бан

б)penalize-наказание

в)въртележки

Това са три причини поради които маже сайта да бъде деиндексиран.

Наказанието е временно, а бан счита се че почти вечно или много дълго време.Въртележките(флуктуации), като цяло не означават че са те баннали, и са характерни за по новите сайтове.

ban е в много тежки случаи(например cloaking), а наказание е когато те деиндексират времменно(заради агресивна линк стратегия например.)

exdev един въпрс:Как сменяш whois, с фалшив домейн, или фалшиво име?

coolice, тъй като гледам диалога, все още си мисля че сайта не е баннат, дори не е наказан.Това съобщение на Г ме кара да мисля така.
Ако те реиндексират, то почти съм сигурен че ще те пратят отново там където си бил.

Още нещо:За някои може да се стори дори смешно, но пробвай да го ресубмитнеш след време.

И аз съм имал много сайтове(по точно блогове ако говоря специално за това), които са били в серпа, след това ги деиндексира, а когато отново ги индексира, ги праща направо в серпа там където са били.
Не веднъж ми се е случвало това.
 
Аз стигнах до извода, че Гугъл явно не харесва някои продукти на ГБ. Моя сайт за Профинаст също е извън търсачката макар, че качи ПР4 на този ъпдейт, но нямам проблем с другия ми сайт на ГБ :) Също така трафика ми на един блог прогрсивно(но с малко :cry: ) се покачва, което ме довежда на мисълта, че явно сме попрекалили с промоутването на някои продукти и на Г му е писнало.
 
В моя сайт: http://naemodatel.hit.bg е деидексирана само началната страница.
Новото при мен е, че в Webmaster Tools / Set crawl rate мога да избера и Faster за скорост на индексиране.
Избрах Faster и сега ще гледам бота какви ще ги свърши.
 
exdev каза:
Не те разбрах,
за мен бан е когато си напълно деиндексиран - site: не показва нищо
но има и по-кратки банове - за около 30-35 дни - може би това имаш предвид?

Аз си мисля че трябва да получа някакво съобщение в уебмастър конзолата ако е бан

еи тук клокси е споделил какво става ако те засечът за нещо нередно (случило се е преди да има месиджис в конозлата и е получил меил така че трябва да пратят....)
http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=112&start=12#7785

Ще ви държа в течение какво се случва...
 
Да, вероятно е преиндексакция като диждаме, или реиндексиране. Но е страно това да отнема време, ако сайт е смного връзли, бота след минаването му трябва явно време за да измисли къде да те върне. :)

В крайна сметка всичко което се прави в момента, е просто да не се спира процеса на линк билдване. Не вярвам Гугъл да се отърве от сайт добре популяризиран в дадена област, все пак е някакъв ресурс за мрежата. :wink:
 
С един сайт в който имам участие стана нещо подобно. Както си имаше 1000+ на ден, абсолютно уникален контент и изведнъж изчезна от всички позиции на които се беше позиционирал през последните 18 месеца. Гледахме, ровихме, четохме, оказа се че сме получили бан -40 (за всички позиции излизаме с 40 места назад), колеги от немските форуми споделиха, че се получава след новото правило на гугъл за забрана на линк ексченджа. Доста тъпа история, след като бяхме вложили почти 2 години труд по проекта ... Вече минаха 2 месеца и сме на същото положение. Дано при теб не е така, защото е голяма простотия от страна на гугъл. Мисля, че напоследък прекалиха с тяхните абсурдни правила и нововъведения.
 
Един пич каза че от Генбъкс всичко му изчезнало, а от МN всичко си му стои. Като напиша weight loss в първите стр попадам на продукти на ДжоБъкс и на МN , но почти не на ГенБъкс. Като че ли Гугъл таргетира ГБ и то ръчно... което е много жалко... дано греша...
 
Google is clearly having issues with some sites and how it's ranking them. My guess is that some filters are being set too tight and it's affecting a lot of sites it shouldn't be affecting. When even you guys like searchengineland and seomoz have penalized pages, you know something is wacky! 5 minutes on Google Groups will give you a list of 10 new sites complaining about the same thing each day.

Source: http://searchengineland.com/070920-085657.php
 
"В крайна сметка всичко което се прави в момента, е просто да не се спира процеса на линк билдване"

Аз лично не бих давал масово линкове в такъв момент(поне 1 месец), защото ако е наказание това само ще навреди още повече.


"Аз стигнах до извода, че Гугъл явно не харесва някои продукти на ГБ"
Какво е ГБ?

"С един сайт в който имам участие стана нещо подобно. Както си имаше 1000+ на ден, абсолютно уникален контент и изведнъж изчезна от всички позиции на които се беше позиционирал през последните 18 месеца. Гледахме, ровихме, четохме, оказа се че сме получили бан -40 (за всички позиции излизаме с 40 места назад), колеги от немските форуми споделиха, че се получава след новото правило на гугъл за забрана на линк ексченджа. Доста тъпа история, след като бяхме вложили почти 2 години труд по проекта ... Вече минаха 2 месеца и сме на същото положение. Дано при теб не е така, защото е голяма простотия от страна на гугъл. Мисля, че напоследък прекалиха с тяхните абсурдни правила и нововъведения."

Според мен ексчейнджа е последния проблем в случая.Това може да е проблем само в случай че е прекалявано е него.G ми е вуртял по същия наяин сайтове без нито един ексчейндж.
 
Последните 10 часа правих онпеиж оптимизация (още малко и щях изперкам съвсем :lol: ) сайта е приведен максимално в компиланс с Г гуаидлаинс) Ъпдеитнах сайтмапа сега чакам да бъде кроунат и ще гледам да добавя някои друг диип линк :)

ПП Г обаче си харесват продуктите на ГБ = Генбъкс за ППЦто
 
7 дни без Гуъгъл и така се живее :)

Когато на 1 гугъл ни деиндексира определено се чуствах малко притеснен (селд последните промени весе още не сме индексирани наново)

Вчера чеквах как е трафика на този сайт и какво да видя ункланите посетители са само 30% по малко за тази една седмица без Г вярно че е малко неприятно но нали остналите 60% са си там, вече почвам да се замилям дали да не има тегля една майна и да пробвам да го нафърфоркам малко повече за Яхо и МСН... Все пак за ус пазара хората си търсят и на други места :)
 
Моята начална страница отново е индексирана :D
Тъкмо мислех да направя Request reconsideration и се появи.
Пак съм на същата позиция в SERP.

Според мен от Г още не са приключили с промените. Web Master Tools ми дава, че нямам външни връзки към началната страница. PR ми е същия.
Ще чакаме още
 
davis опиши горе долу колко време са те държали горе и колко долу, и каква е ключовата дума или поне колко е трудна.
 
gartar каза:
davis опиши горе долу колко време са те държали горе и колко долу, и каква е ключовата дума или поне колко е трудна.

Една седмица само началната страница беше деиндексирана и е нямаше изобщо в SERP. Това го видях на 03.11.07.
Останалите си бяха индексирани.
След като ъпдейтнах sitemap на 07.11.07, от 10.10.07 страницата излиза пак на същата позиция по фразата "склад под наем"

Според man0l сайта ми доста е оспамен, но не затова явно е липсвал в SERP. Сега понамалих ключовите думи доста.
 

Горе