Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Моля , правете разлика на видовете гласуване:
- електронно- това е през интернет .Според мен още трябва да се работи и не сме готови за 25.05.2014;
--машинно- машината/компютър или друга / е в съответната секция.Така е в САЩ.Това може да се прави сега.
Когато искаш нещо да правиш,първо ЧЕТЕШ,обсъждаш,преценяваш и стартираш или не.
За един месец до 15.03.2014 тези стъпки НЯМА КАК да се извървят!
Следователно- референдум на тази тема няма да има.:cry:
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Има ли желание манипулирането на гласовете е възможно и при двата метода, не виждам кое му е по лесното на електронното. Основната идея е да е по лесно за хората , които нямат възможност да отидат до избирателните секции.
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Има начини манипулирането да се ограничи или премахне , в сегашната система няма как. Циганите се купуват на килограм и който дава повече кебапчета. Ако не сте го осъзнали , драги ми Митрев , то вие живеете в Страната на чудесата...
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Това, че си роден на село и си живял с овце не оправдава грубия ти език.

Какво значение има дали един човек е роден в град или село?
Ти като си роден в град нещо повече ли си постигнал?

кажи ми какъв е смисъла от онлайн гласуването, освен това, че ще има до 1000 гласа повече гласа от чужбина :)
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

--машинно- машината/компютър или друга / е в съответната секция.Така е в САЩ.Това може да се прави сега.

Само си представих, как отново някой ще се нагушка /естествено със спечелена поръчка/ с осигуряване на компютри в секциите, както стана с принтерите и липсата на тонер в тях ....
 
От: От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Какво значение има дали един човек е роден в град или село?
Ти като си роден в град нещо повече ли си постигнал?

кажи ми какъв е смисъла от онлайн гласуването, освен това, че ще има до 1000 гласа повече гласа от чужбина :)

НЕ САМО ГЛАСОВЕТЕ!
Не печаташ бюлетини,не поддържаш комисии,резултатите са готови в секундата на обявяване на край на изборния ден,не ангажираш полиция и не ангажираш училища и РЕД други такива.
Обаче считам,че за сега НЕ СМЕ ГОТОВИ за такова нещо!:)
 
От: От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Какво значение има дали един човек е роден в град или село?
Ти като си роден в град нещо повече ли си постигнал?

кажи ми какъв е смисъла от онлайн гласуването, освен това, че ще има до 1000 гласа повече гласа от чужбина :)

Няма никакво значение , освен ако тръгне да си проявява селенията. Селянията не е къде си се родил и какво си постигнал , а начина ти на изказ ( селянията може да се прояви и при хора родили се в град).

1000 гласа повече от чужбина ? В чужбина живеят между 2 и 3 милиона българи , които ще са максимално улеснени ако се въведе. Смятам че те имат повече право на глас от колкото черните цигани , дето не могат да четат.
=> http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2260541
 
От: От: От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

НЕ САМО ГЛАСОВЕТЕ!
Не печаташ бюлетини,не поддържаш комисии,резултатите са готови в секундата на обявяване на край на изборния ден,не ангажираш полиция и не ангажираш училища и РЕД други такива.
Обаче считам,че за сега НЕ СМЕ ГОТОВИ за такова нещо!:)

Говоря за онлайн гласуването (т'ва за което ще трябва електронен подпис), а не за електронното (компютър в изборните секции - при този вариант няма да трябват бюлетини)

на мен ми е интересно защо президента не предложи такова гласуване - с компютър в избирателните секции
а се хвърли в дълбоките води?

п.п. комисии винаги ще си има, резултатите и без това са ясни дори още преди да свърши гласуването, полицията ще бъде ангажирана каквото и да е гласуването, училища ще трябват - нали изборните секции са там

кажи кои са другите неща които ще се избегнат ако се въведе електронно и онлайн гласуване
при електронното отпадат бюлетините - нищо друго
 
От: От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Със сигурност "няма смисъл" и "не е за нас"... Защото бъдете сигурни това, като стане ще свърши играта с мангалите и турците. Защита с брой гласували на ИП след това на куки и след това на МАК. Познайте колко пъти трябва да се смени всичко и колко ще са ползотворни опитите на мутрите на партията да манипулират вота. Още повече знаете ли колко циганина ще дойдат да си дадат данните ей така за 20 лева, ще са по-малко от тези, които знаят да броят до "3".... На този фон обаче от чужбина ще се включат АДСКИ МНОГО ХОРА, които в момента напрактика не гласуват, защото нямат физическата възможност да пропътуват 200-400 км. до мястото където е отворена урна (ако партията е благоволила). Силна енкрипция и разделяне на вота от ключа, че си гласувал в комбинация с личните данни по карта. Преди това изчистване на протоколите от мъртви души и въвеждане на публичен достъп за контрол на броенето и целия механизъм (включително и чуждестранен). Познайте лафкаджийте дали са навити?...
глупости, фантазии и въздушни кули, плати си 1000 лева за анализ на риска при електронно гласуване, нещо, което трябваше да направи оле-затвори-очички...
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Пак казвам не сме 1990 година. Компютрите са част от ежедневието ни. Няма нищо по нормално от това да се въведе като начин на гласуване. Който е купувал досега гласове (БСП - циганите) пак ще намери начин да го прави (БСП-циганите)

Абсолютно съм съгласна! Добре ще е да въведат електронен вот и щом "мишките" са против, това означава,че за тях ще е затруднение с купуването на гласове, но все пак със сигурност ще се намери начин.
Все пак аз мисля,че в тази държава трябва да гласуват единствено хората,които си плащат данъците (само българите ги плащат) и които живеят тук. Българите,живеещи в чужбина защо трябва да гласуват като не внасят един лев в България(не говоря за бригадите).Ромите защо трябва да гласуват като не плащат данъци, а на тях им се дават хиляди левове помощи,че са безработни и че имат по 7-8 деца? По този начин нито ще има толкова голямо купуване на гласове,нито ще се изсипват автобуси от Турция.
 
От: От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Абсолютно съм съгласна! Добре ще е да въведат електронен вот и щом "мишките" са против, това означава,че за тях ще е затруднение с купуването на гласове, но все пак със сигурност ще се намери начин.
Все пак аз мисля,че в тази държава трябва да гласуват единствено хората,които си плащат данъците (само българите ги плащат) и които живеят тук. Българите,живеещи в чужбина защо трябва да гласуват като не внасят един лев в България(не говоря за бригадите).Ромите защо трябва да гласуват като не плащат данъци, а на тях им се дават хиляди левове помощи,че са безработни и че имат по 7-8 деца? По този начин нито ще има толкова голямо купуване на гласове,нито ще се изсипват автобуси от Турция.
Всъщност внасят пари и то доста хората от чужбина , макар и коствено. Но тези пари се харчат в страната от близките им :
http://bulgarski.pogled.info/news/3...-poveche-pari-otkolkoto-chuzhdite-investitori

А за циганите - да , не би трябвало да имат права , при положение , че не могат да четат и не плащат нищо. За сметка на това им се дават помощи нон стоп защото отглеждат по 9 деца.
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Да внасят се пари, но аз визирах тези българи,които са заминали със семействата си,защото знаят,че няма бъдеще в България; и затова работят и живеят в чужбина( не ги осъждам), обаче не бива да им се дава право на вот, защото в повечето случаи, тези хора даже не са разбрали,че е имало гласуване или,че са гласували,защото някой е използвал,че ги има в списъка.Както беше станало с някакви възрастни хора,които са починали, а се оказва,че ги има в списъка и са гласували.
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Подкрепям електронния вот
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Електронно секционно гласуване
Да улесним тези дето мъкнат чувалите :rolleyes:
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Аз съм против електронното (онлайн) гласуване. Или поне в този му вид. При това гласуване има два основни проблема. Значително се улесняват манипулациите, като цената на тези манипулации спада. Втория проблем е че тайната на вота заминава на кино. За да има наистина полза от електронното гласуване, трябва да се съчетае с още няколко промени. Трябва да се изчистят избирателните списъци от мъртвите души. Трябва да се изисква някакъво минимум образование за да имаш право на глас. За съжаление това може лесно да се оспори в КС. Може да се направи всеки човек в зависимост от образованието си да има глас с различна тежест. Примерно без образование или със основно, гласа ти се брои за 0.5, ако си със средно, гласа ти се брои за 1, ако си с висше, за 1.5. Така ще се попречи на неграмотни хора да определят бъдещето на държавата. В повечето случай емигрантите- българи допринасят изключително много за икономиката на страната. Това не може да се каже за българските турци в Турция. Голяма част от тези хора са скъсали с България, нямат близки тук, нямат нищо, дори български не знаят, но имат български паспорти и право на глас. Там е голяма мъка как да се вкарат нещата в прав път, без хомосексуалистите от БХК да писнат.
 

Горе