Пускане на домашен сървър с хостинг

princebg

New Member
Търся човек който да ми пусне(премести от суперхостинг) хостинг с няколко домейна,на мой сървър/и.Имам два в наличност,ако трябва ще купя още.0876 606522.
 
Не си го вкарвай сам.
Правили сме сумати настройки на различни клиенти и след време пак си отиват на платен.
Трябва адски добра защита (най-вече от към рутера), която ще ти струва толкова, колкото да платиш хостинг за години напред.
Имаме микротик лиценз качен на сървър и пак сме набили яко пари в защити.
 
Може съдържанието да не е съвместимо с правилата на повечето хостинги.
Все пак, кажи какъв е бюджета + бюджета за последваща поддръжка. Ще дам телефона ти на един-двама човека за да се разберете, ама без бюджет няма да ти звъннат.
Но в унисон с предишните два отговора: по-добре не го прави.
 
Домашен хостинг е възможно решение с cloudflare, но ако си имаш понятие да се крие истинското ип от resolvers и като цяло да се пипа по firewall правилата. Наистина не си заслужава играта, пълно е с хостове в чужбина без смешни ограничения. Все някой ще ти свърши работа.
 
Пич, като си почнал що не си пуснеш нет на съседите срещу някакви кинти?

Смятай колко са надули цените суперите, щом на хората им е по-тънко да си правят сървърно в тях. :)
 
Пич, като си почнал що не си пуснеш нет на съседите срещу някакви кинти?

Смятай колко са надули цените суперите, щом на хората им е по-тънко да си правят сървърно в тях. :)
Цените са им супер, ресурсите са некадърни, защото всичко е oversell при тях. Налагат ограничения, а в чужбина на същата цена ги нямаш тези ограничения.
 
Цените са им супер, ресурсите са некадърни, защото всичко е oversell при тях. Налагат ограничения, а в чужбина на същата цена ги нямаш тези ограничения.
Че това не е ли висока цена? След ограниченията отиваш на друг план, ако си късметлия на по-висок, а ако не - на VPS и ето ти системата. Но и трябва да сме честни пред себе си, че някои идват с големите лайна, направени от мин. 5 човека с различни виждания, неоптимизирани, и сложил купон код за не знам си какъв % отстъпка, идва подновяването и се озъби. :)
 
Има много прилични хостинги, които ще ти излезнат в пъти по-евтино от хоум вариант.
Да, суперите вдигнаха много цените, да има и по-евтини варианти.
Разтърси се за хостинг в чужбина и ще намериш вариант.
 
Тази игра съм я играл доста време. Имах даже провйдър с две влакна вкъщи. Цялото нещо вървеше зад Argo тунел, така няма нужда да се занимаваш с firewall.

Работи супер, но няма как да бие цената на компании като Hetzner. Имат dedicated за по 50лв. Вкъщи само тока ще ти е повече, без да добавиш Интернет и другите шитс.

В днешно време вече гледам всичко ако може да е serverless. AWS ECS и забравяш за всякакъв operation cost.
 
В днешно време вече гледам всичко ако може да е serverless.
Serverless е полезен в толкова редки случаи, че буквално трябва да се напънеш и да искаш да създаваш софтуер, който да го ползва, за да имаш някаква причина да го ползваш изобщо. И после честито - имаш код, който освен например на Lambda, не може да работи никъде другаде. Лично мое мнение, като дори няма коментирам АWS откъм цена/производителност, където са меко казано абсурдни нещата, след като ти сръши free tier-а или започнеш наистина да имаш приличен трафик.

Обратно по темата, Filepup.net, cyber locker който някога беше Алекса топ 10к сайт с над 18 милиона потребителски сесии на месец и над 40 гигабита пиков bandwidth, отдавна мъртъв проект, стартира от един домашен компютър сглобен с най-евтините части, с няколко подарени хард диска от тогавашния ми работодател, и домашен нет от speedy net, доставчик който отдавна не съществува. Имаше и един UPS колкото да оцелява машината при поредния токов удар. Услугата имаше доста приличен ъптайм, а липсата на всякакви средства тогава правеше хостингът вкъщи смислен, като за старт. В днешно време обаче това е пълна глупост. Както @metaverse каза, при положение, че Хецнер буквално подаряват сървъри, да се мъчиш вкъщи е безсмислено.

@Krumov така е, ама и 10 пи-та да наредиш, пак няма да постигнеш производителност като от елементарен качествен VPS. И там съм експериментирал много и освен за някакви лични заигравки, Пи не става за нищо друго. Пи-то най-сетне започна да предлага някаква смислена производителност с 4-тата версия, но ако му добавиш втори нет (за фейлоувър), някакъв мрежови сторидж или хъб с дискове за да постигнеш райд 1 поне, цената отива в нищото.
 
Ако знаеш как и с какво да го направиш няма по-евтино от домашен сървър.

Голяма провокация е това изказване.

Най-евтино е Oracle Cloud Free Tier щото е 100% фрий - 4 ядра ARM и 24 ГБ РАМ. Може и да си ги нацепиш на по-малки.
Плюс 2 базички - една Оракъл и една NoSQL.


ПП: тва сигурно трябва да го изтрия по някое време.
 
Голяма провокация е това изказване.

Най-евтино е Oracle Cloud Free Tier щото е 100% фрий - 4 ядра ARM и 24 ГБ РАМ. Може и да си ги нацепиш на по-малки.
Плюс 2 базички - една Оракъл и една NoSQL.


ПП: тва сигурно трябва да го изтрия по някое време.
Няма за какво да го триеш, половината свят вече го ползва тоя free tier. Не знам дали оправиха проблема при който след като изтриеш машините не ти дава да създадеш нови. Сигурно са.
 
Няма за какво да го триеш, половината свят вече го ползва тоя free tier. Не знам дали оправиха проблема при който след като изтриеш машините не ти дава да създадеш нови. Сигурно са.

Предприемачите наоколо май са извън половината свят.
То и не е за всеки де - няма цПанел.

Не знам за тоя проблем с триенето дали си седи - още си кютам първата инстанция.
 
Голяма провокация е това изказване.

Най-евтино е Oracle Cloud Free Tier щото е 100% фрий - 4 ядра ARM и 24 ГБ РАМ. Може и да си ги нацепиш на по-малки.
Плюс 2 базички - една Оракъл и една NoSQL.


ПП: тва сигурно трябва да го изтрия по някое време.
Зависи от гледната точка. За българската действителност едва ли са нужни ериозни ресурси.
 
Serverless е полезен в толкова редки случаи, че буквално трябва да се напънеш и да искаш да създаваш софтуер, който да го ползва, за да имаш някаква причина да го ползваш изобщо. И после честито - имаш код, който освен например на Lambda, не може да работи никъде другаде. Лично мое мнение, като дори няма коментирам АWS откъм цена/производителност, където са меко казано абсурдни нещата, след като ти сръши free tier-а или започнеш наистина да имаш приличен трафик.

Обратно по темата, Filepup.net, cyber locker който някога беше Алекса топ 10к сайт с над 18 милиона потребителски сесии на месец и над 40 гигабита пиков bandwidth, отдавна мъртъв проект, стартира от един домашен компютър сглобен с най-евтините части, с няколко подарени хард диска от тогавашния ми работодател, и домашен нет от speedy net, доставчик който отдавна не съществува. Имаше и един UPS колкото да оцелява машината при поредния токов удар. Услугата имаше доста приличен ъптайм, а липсата на всякакви средства тогава правеше хостингът вкъщи смислен, като за старт. В днешно време обаче това е пълна глупост. Както @metaverse каза, при положение, че Хецнер буквално подаряват сървъри, да се мъчиш вкъщи е безсмислено.

@Krumov така е, ама и 10 пи-та да наредиш, пак няма да постигнеш производителност като от елементарен качествен VPS. И там съм експериментирал много и освен за някакви лични заигравки, Пи не става за нищо друго. Пи-то най-сетне започна да предлага някаква смислена производителност с 4-тата версия, но ако му добавиш втори нет (за фейлоувър), някакъв мрежови сторидж или хъб с дискове за да постигнеш райд 1 поне, цената отива в нищото.

Извинявай, но в ECS и EKS с Fargate за compute вървят Докер контейнери, а Докер се поддържа от всяка платформа. Кой говори само за Ламбди?
 
Домашния хостинг не е далавера и никой не го прави вече. Моите rack сървъри пробвам да ги продам в olx от две години и дори едно позвъняване нямам... А цените са просто нищожни.
 
След няколко, огромно проблеми с хотинга, местене и още по-големи проблеми, си взех един рак и си хоствам сайтовете от вкъщи. Цената на тока ми е 30 лв. + оптичния интернет 20 лв. общо 50 лв. За 4 години сайтовете са ми били офлайн за 1 час и половина. За година период при суперхостинг около един час офлайн, при новахост пак за година 72 часа офлайн.
 

Горе