Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Си

Модератори, разкарайте го този кретен вече - за доброто на форума ви е, не за мое.

Какъв е смисълът да му налагате бан на 20 ника, а да му оставяте 21-ия?
Юра, дорогой, не разбра ли кой съм? Не съм бластер-блистер или за когото си мислиш. Давай, жми на кнопку, уведомявай админи, да проверяват IP-адреси, пък на Блинки може и да му кажа кой съм, щом толкова (срам за ГРУ, СВР или къде извънщатно бачкаш в момента) не можеш да схванеш :lol: И не се отклонявай от въпросите? Как икономически ще фалирате Ердоганя (честно казано с вас, т.е. с теб, Владимир Владимирович и целокупная Русь, съм и аз, нещастникът, разбираш ли). :D
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Питър Кук (пресс-секретар на Пентагона), заяви, че пристигането на ракетния крейсер "Москва" (с ПВО-системата "Форт") нямало да повлияе на действията на американската коалиция.

Директно си проси "влияние", imho.

Щатите преди заявяваха, че руските системи не са сигурни и допускат грешки. Вероятно Кук вече ще има възможност да се убеди в това. Руските системи ще започнат наистина да грешат, а руският Генщаб ще започне да поднася проформа-извинения към "партньорите".
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Като гледам какви апокалиптични сценарии чертаете.

Кофти за пилота само. Дано другия е добре. Ако нямаше жертви нещата щяха да се разминат мирно и тихо.

Сега ще трябва да се подрънка малко оръжие, че няма как.



Да не говорим, че руснаците нарушаваха масово нашето, горе на балтийските държави, на Швеция, на Финландия (тез двете последните не са в НАТО), на разни други. Туй чуждо въздушно пространство го нямаха за нищо.

Пък турчолята за кво им е било да го свалят и те не знаят. Сигурно са действали по протокол и/или не са били сигурни чий е самолета или пък може да са се притеснявали че ще бомби на тяхна територия, щото знаеш ли картите на руснаците колко са точни.


И накрая за капак СУ-24 - великата руска армия дето щяла да се превъоръжава. Самолет мислен през 1960 година, влязъл в производство през 1970, спрян от производство през 1990 година. Щайга и половина дето за нищо не става. Нещо като москвича. А иначе на картинки и на думи руското оръжие супер яко. В реалността обаче руската армия е въоръжена с оръжие от ерата кога Путин е ходел прав под масата.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Като гледам какви апокалиптични сценарии чертаете.

Кофти за пилота само. Дано другия е добре. Ако нямаше жертви нещата щяха да се разминат мирно и тихо.

Сега ще трябва да се подрънка малко оръжие, че няма как.



Да не говорим, че руснаците нарушаваха масово нашето, горе на балтийските държави, на Швеция, на Финландия (тез двете последните не са в НАТО), на разни други. Туй чуждо въздушно пространство го нямаха за нищо.

Пък турчолята за кво им е било да го свалят и те не знаят. Сигурно са действали по протокол и/или не са били сигурни чий е самолета или пък може да са се притеснявали че ще бомби на тяхна територия, щото знаеш ли картите на руснаците колко са точни.


И накрая за капак СУ-24 - великата руска армия дето щяла да се превъоръжава. Самолет мислен през 1960 година, влязъл в производство през 1970, спрян от производство през 1990 година. Щайга и половина дето за нищо не става. Нещо като москвича. А иначе на картинки и на думи руското оръжие супер яко. В реалността обаче руската армия е въоръжена с оръжие от ерата кога Путин е ходел прав под масата.

Срази го :D
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Чета в съседна тема (не участвам там, щото пак е някакво гласуване на геймъри A vs.B), че всичко лека-полека щяло да се размине и да затихне.

Дано да стане така (от гледна точка на човек, предпочитащ спокойствие), но вече няма как да стане.

Има загинал руски пилот. И виновните за това не са само некви диваци от "умерената опозиция".

Русия просто няма право да остави тази смърт така. Всеки руски гражданин ще търси сметка какъв и кога ще бъде отговорът. Москва забавя, но не забравя. А сегашният й президент не е злопаметен, но има добра памет (c)
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Да, бе да.

В Украйна колко жертви дадоха ваканцуващите вежливи зелени човечета. И ко стана - едното нищо. Нещо новорусия се загуби от медийната сцена.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Пак повтарям.

Стана сериозно положението. Опиумните ви делириуми за зелени човечета и т.н. не са подходящи за случая. А има и съответните теми.

Вече две години не можете да разберете елементарни неща, а се чудите как да зацапате всяка тема с невежеството си.

Тук се обсъждат събитията в Сирия.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

@Страна, спрете им енергийните ресурси - хем ще покаже каква сила сте, хем няма да жертвате нито един руски войник.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

@Страна, спрете им енергийните ресурси - хем ще покаже каква сила сте, хем няма да жертвате нито един руски войник.

И с кво Путя ще плаща заплатите на армията следващия месец - с пресно напечатани рубли.

Лавров ще го играе обиден 2 дена и после ще седнат на масата да се разберат как да избягват такива инциденти за бъдеще.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Добре де, защо всеки от тукашните дърдорковци все държи да се обърне лично към мен?

Ми задай въпроса неутрално.

Защо руснаците не спрат енергийните ресурси?

А така все едно аз трябва да отговарям, при положение, че не отговарям официално за "спирането на енергийните ресурси".

Мога да си кажа личното мнение. В момента има само два реални енергийни проекта, които се движат. Единият е с ЕС (СП-2), а другият е с Китай (2 тръбопровода). Всичко останало търпи промени. Украйна, Турция и подобни ще се превърнат в енергийни хъбове доста по-бързо, отколкото очакват.

@Страна, спрете им енергийните ресурси - хем ще покаже каква сила сте, хем няма да жертвате нито един руски войник.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Последните новини даже сочат че пилотите са живи и здрави.

Може и без жертви да мине - а дано.
 
Re: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Си

Модератори, разкарайте го този кретен вече - за доброто на форума ви е, не за мое.

Какъв е смисълът да му налагате бан на 20 ника, а да му оставяте 21-ия?

Осира всяка тема, в която влезе, а влиза във всички. Все някой почва да му отговаря (вкл. и аз понякога дори) и се зачерква всичко де що е имало някакъв смисъл във форума.

Разбирам, че трупате "content", но в конкретния случай е по-ценно съдържанието, а не броят знаци.

Разбирам, че си има процедура, но не ми се подават сигнали "по форма" - имам си достатъчно друга работа и интереси.

Няма кой знае какво да се направи, ще банираме по IP, ама има има проксита и като знам колко са смотани нашите ISP-та, кой знае още колко потенциални ще набанираме. Просто това е състояние, от което се излиза с лекарства. Какво да ти кажа. :) И бах този контент тед го трупаме с него. :)
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

А за Северен паток

http://www.rosbalt.ru/main/2015/11/24/1464642.html

Евросоюз отказался от финансирования "Северного потока-2"

БРЮССЕЛЬ, 24 ноября. Строительство газопровода "Nord Stream II" не лежит в сфере интересов Европейского союза. Об этом сказал вице-президент ЕК по Энергетическому союзу Марош Шефчович в Европейским парламенте.

и так далее който му се чете да цъкне на линка
 
От: Re: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относн

Няма кой знае какво да се направи, ще банираме по IP, ама има има проксита и като знам колко са смотани нашите ISP-та, кой знае още колко потенциални ще набанираме. Просто това е състояние, от което се излиза с лекарства. Какво да ти кажа. :) И бах този контент тед го трупаме с него. :)

Беше "крик души" :)

Разбирам ви. Но за потребител на форума като мен е досадно наистина. Защото има какво да се обсъди, ама като осере 5-6 страници и ги запокити на някакво бунище, то се губи желанието. Поне моето.

Удобен ми е този форум поради vB, добрата техническа подръжка и лесното публикуване на всички материали (видео, снимки etc) и предпочитам да го ползвам в "политическите теми". Но флудърите наистина ме отвращават и не ми е приятно. Едно е ожесточен спор с когото и да е чрез факти и аргументи (ясно, че няма как всички да мислим еднакво), а друго са малоумници с претенции.
 
От: Re: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относн

По-леко обяснение на случилото се, но съвсем разбираемо, imho.

Озаглавено е "защо не трябва да не се отговаря".

В Москва едно време децата имахме дворове. Като ни дойдеше "пацан" от друг двор му набивахме канчето. Като се озовавахме ние в чужд двор - те ни набиваха канчето. В много градове по света (без значение европейски, азиатски, американски или африкански) е същото. Деца.

Когато трябваше да ни провокират, пускаха някой от дребните да ни ядосва. И когато някой не издържаше на закачките на дребния и почваше да го гони, то попадаше в клопката. Излизаха десетина едри и почваха да те муат. И бяха прави за тях си, защото ти преследваш дребния в техния двор.

Ердоган реши, че ще му се размине. Дребният закачи момчетата от моя двор и се опита да се скрие зад гърбовете на големите момчета от другите дворове.

Ердоган е турчин и знае, че "слабите ги бият". Ердоган обаче би трябвало и да разбира, че "слабите ги бият" не е просто някакво фенство в realpolitik и не е гавра, присъща на доказващите се пубери. Задължително е да има отговор от силните. Поне при източните цивилизации е така.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Да, но Ердоган знае, че това ще има последствия и това е нарочно търсен от него конфликт. А според мен има вероятност ако Русия не отговори както Ердоган очаква - т.е. военен отговор, то той отново да провокира. Във всички ситуации това е търсен военен конфликт.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

И в притчата е така. Във всички случаи той знае, че ще има отговор - Ердоган не е глупак. Просто е заложил на това, че ще успее да пренасочи удара към големите момчета.

Търговията с идил-петрол не е най-важното за него (независимо, че носи милиарди за сина му). Той има пари, но иска признание, иска власт, иска почитание, иска да остане в историята. Отива му цялата конструкция за султан и нова Османска Империя. ЕС му беше вече като евнух - люшкаше ги с членството и пренасочването на "бежанците". Тип-топ. Но след заплахата за автономни кюрдски републики в околните страни вече просто сънуваше независим Кюрдистан в кошмарите си.

Русия му обърка всички сметки с директната си намеса в Сирия и не му издържаха нервите. Тънкост, но данните за траекторията на полетите на двата самолета (руския бомбардировач и турския изтребител) не идваха от турския Генщаб, а от президентската му администрация.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Крушката си има опашка.
Турция формално е права. Но да видим последиците дали ще са добри за Турция.
Цялата дандания е заради живеещите в Северна Сирия туркмени, биещи се срещу Асад. Руснаците ги бомбардират от доста време, Турция се оплаква на руснаците да не ги бият. Руснаците обаче продължават да ги бият и турците не пропускат да си го върнат чисто по махленски на летящия към базата си руски самолет, навлязъл за 3 секунди, според NBC, в турското въздушно пространство. В тази ситуация пък турските самолети са нарушили сирийското въздушно пространство - няма как в това кюшенце изтребител да завие.
Подценяване на нещата от руснаците. Не може да пускаш по време на война бомбардировач беззащитен, без да го охраняват изтребители. Особено когато през ден "приятелите" ти се оплакват от твоите постъпки.
Вината за двете руски жертви е на руското командване.
Турция е можела да свали и другия руски самолет - и двата са били като мишени на учение.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Ми бях пуснал вече обяснение на руското командване тук.

Времето е било хубаво, летяли са на 6000м., прекрасна видимост.

Няма ЗПРК, което да ги свали на тази височина. Затова не са били придружени от "охрана".

А нападение от "партньори" не са очаквали.

Е, вече ще очакват. И ще свалят "всяка потенциална заплаха".

* * *

Не че е толкова важно между "партньори" кой кого е атакувал неочаквано, но:

По последни данни от спътниците:
1. Руските самолети не са навлизали в турското въздушно пространство (ясно е, че трудно се прави завой там без да "докоснеш" нещо чуждо, но се оказва, че дори и за това са внимавали.
2. Турският самолет е навлязъл в сирийското въздушно пространство и е атакувал руски самолет там.

Чакам данни от американските спътници (а такива има, стига да ги пуснат).

Крушката си има опашка.
Турция формално е права. Но да видим последиците дали ще са добри за Турция.
Цялата дандания е заради живеещите в Северна Сирия туркмени, биещи се срещу Асад. Руснаците ги бомбардират от доста време, Турция се оплаква на руснаците да не ги бият. Руснаците обаче продължават да ги бият и турците не пропускат да си го върнат чисто по махленски на летящия към базата си руски самолет, навлязъл за 3 секунди, според NBC, в турското въздушно пространство. В тази ситуация пък турските самолети са нарушили сирийското въздушно пространство - няма как в това кюшенце изтребител да завие.
Подценяване на нещата от руснаците. Не може да пускаш по време на война бомбардировач беззащитен, без да го охраняват изтребители. Особено когато през ден "приятелите" ти се оплакват от твоите постъпки.
Вината за двете руски жертви е на руското командване.
Турция е можела да свали и другия руски самолет - и двата са били като мишени на учение.
 
От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Ми бях пуснал вече обяснение на руското командване тук.

Времето е било хубаво, летяли са на 6000м., прекрасна видимост.

Няма ЗПРК, което да ги свали на тази височина. Затова не са били придружени от "охрана".

А нападение от "партньори" не са очаквали.

Е, вече ще очакват. И ще свалят "всяка потенциална заплаха".

Несериозно е да биеш малкото момче на другата банда и да очакваш само да си пиеш кафето с големите от нея.
Не виждам какви партньори са:
Турция е изприщена от кюрдите. ИД се бие с кюрдите и на Турция временно не ѝ се налага да се разправя с тях. Турция иска Асад да си ходи.
Русия иска Асад да седи, бие ИД - кюрдите напредват. На всичкото отгоре бие и туркмените.
Няма начин Турция да не използва и най-малката възможност да не удари руснаците.
Летенето на 5 км от границата, ако приемем че руския самолет не е минавал границата, е ходене по ръба на бръснача. Иди доказвай кой къде е бил след патардията.
Руснаците си окачиха хубава обица - един самолет и два трупа. Дано само с това си остане.

Щото като гледам как възторжено наскачаха русофобите от случката, се притеснявам за сексуалните им преживявания.
 

Горе