Пчелите ядат мед

waldes

Well-Known Member
Преди нъколди дни, гледам на джама една пчела, все е умрела от глад. Понеже пия чай с мед и сламка, та я гледам се мъчи. Сложих малко мед на сламката и това пчелата ядеше като не виждала. После малко поспа, хапна малко от меда и полетя...:).
 
Понеже пия чай с мед и сламка

Сламката, щото ти треперят ръцете след ''замонашване'' ли е? :) Имам усещане, че и днес си се запътил към манастира, породено от великото откритие в заглавието на темата. :D
 
Те затова го правят, за да го ядат. Хората им го взимат. Не виждам кое е странното. Все едно да кажеш хората ядат кебапчета.
 
Те затова го правят, за да го ядат. Хората им го взимат. Не виждам кое е странното. Все едно да кажеш хората ядат кебапчета.
Ядеме го, ама трябва и да си оставяме за ядене и на тях.
 
Все едно да кажеш хората ядат кебапчета.

Не всички ядат кебапчета. :)
Хората също така вземат кърмата на теленцата, агънцата и яренцата. Вземаме и неизлюпените пиленца на кокошките... Експлоататори отвсякъде.
 
Не всички ядат кебапчета. :)
Хората също така вземат кърмата на теленцата, агънцата и яренцата. Вземаме и неизлюпените пиленца на кокошките... Експлоататори отвсякъде.
Вас не ви броя за хора :) Такива сме ние, експлоатираме и се развиваме, ако всички бяхме като вас, още да сме по дърветата и да ядем листа.
 
Вас не ви броя за хора :) Такива сме ние, експлоатираме и се развиваме, ако всички бяхме като вас, още да сме по дърветата и да ядем листа.
Хм, високомерно! Но за сметка на това неточно. Каквото ти надува платната, man... Успех с еволюцията. :)
 
Те затова го правят, за да го ядат. Хората им го взимат. Не виждам кое е странното. Все едно да кажеш хората ядат кебапчета.
Използват го и за строителен материал, освен, че го ядат. И аз знам, че го ядат. :)
 
Сега погледнах, дали се е ранкнал трейда по фразата - пчелите ядат мед. Три страници в гощо поледнах, нема никой.
 
Вече съм 99% сигурен, че пчелите ядата мед.
 
Вече съм 99% сигурен, че пчелите ядата мед.

Големи прозрения в 3:08 през нощта :D евала
 
До колкото знам, пчелите ядат мед само през зимата, когато няма какво друго. Някои хора им дават захар, но си е най-добре да си хапват медеца :p
 
И въпреки че са насекоми, отделят температура, а меда е много енергиен. През зимата стоят в топка и периодично се движат по-навътре и по навън: тези които им е студено, влизат навън, а тези които са се стоплили, излизат навън. Какъв живот а? Така са програмирани, а за хората казват, че са единствените същества, които могат да правят избор т.е. животните не можели. А иронията е, че често избора е грешен и заради един да живее като цар, трябва много други да живеят като роби. При пчелите като гледам не е така и все се чудя, май хората доста сме се прицакали? Но естествено на малко хора им дреме - така са си избрали.

Има една 100 годишна книга за пчелите (на български), все се каня да я сканирам и все е домързява, но ако някой ден се заличи от лицето на земята, ще се чувствам виновен.
 
влизат навън

Имам една комшийка (бивша начална учителка), според която маркучът, закрепен към чешмата ''пада нагоре", та и ти така. :D:D:D
Не го приемай присърце, просто е забавно... :D
 
тези които им е студено, влизат навън, а тези които са се стоплили, излизат навън.

Аре всички вънка! :D

Аз пък като ям дюнер и хвърлям месце на гълабите, те се бият за него. Канибали :)
 

Горе