Първите 10 мнения в Предприемач

Какви трябва да са ограниченията за нови членове преди пускането на линкове?


  • Общо гласове
    163
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Ограниченията правят хората активни... факт !
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Ограниченията правят хората активни... факт !

Това си е доста относително, стига да няма спам всичко е ок :)
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

ограничението е добра идея само не знам този рейтинг какво представлява?
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Факт е ,че новите потребители трябва да са много внимателни за да не бъдат наградени веднага с червена репутация. Казвам го от личен опит.
 
Re: От: Първите 10 мнения в Предприемач

Факт е ,че новите потребители трябва да са много внимателни за да не бъдат наградени веднага с червена репутация. Казвам го от личен опит.
Мда, сега е даже по-солидарно от преди. Преди време си спомням как някой само с дразнещото си уж към всички поведение предизвикваше масова реакция от негативни коментари, но сега не е така. Сега просто му шляпат по една негативна репутация и това е. Никой не се старае на пише нещо обидно. Еее, има и такива дето го правят, но са много по сдържани в епитетите си. Това забелязах през годините. Просто с 2 клика показваш своето отношение, вместо да губиш излишно време около това какво реално мислиш. Защото всяко едно такова мнение яде от времето на написването на читав и полезен пост. Дано да съм прав де, но реално такова наблюдение имам последно време. Което само може да ме радва. :)


Искам да отправя призив към новите потребители да внимават и да се включват добронамерено, защото тук хората са такива, но лесно обръщат палачинката щом някой реши да ги прави на идиоти или да се държи негативно с тях. И това съм го виждал през годините. :)
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Жалко, че не може да се гласува за две неща едновременно. Камъните и 100поста/1месец. :) Поне за 100 поста все ще стане ясно кой какъв е и за какво се бори. Той бан-а и за 10 и 100 поста, така или иначе ще го има(има и старателни индивиди по мои наблюдения). Доколкото видях из форума администраторите си вършат работата да наказват, така че всичко е ток.

А по въпроса "Ами ако някой... еди си какво". Еми ако някой има наистина обезателната нужда от помощ по някаква тема, има лични, e-mail-и. Мисля, че ако се изкажеш както трябва и помолиш за нужната помощ и наистина е нещо основателно, то ще се намери кой да ти обърне внимание, къде със заплащане, къде без. А и винаги остава варианта, както каза signboard, възможността да си публикуваш линка като текст, ако е толкова важен.

По въпроса за трупане на мнения, пак ще кажа, то си личи кой какъв е. И аз бях набеден за трупане на мнения, дори почти ме убеди колегата/ако мога така да се изкажа, защото не мисля, че съм му на класата все още/ че наистина това правя :) . Ама с един доста кратък разговор мисля, че постигнахме консенсус... или поне аз така си мисля.

Абе живи и здрави да сме и хлЕб да има! ;)
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

колеги минах 10 те мнения, бихте ли ми казали как да си пусна моя тема , ако може линк, 4е не го намирам.... мерси
 
колеги минах 10 те мнения, бихте ли ми казали как да си пусна моя тема , ако може линк, 4е не го намирам.... мерси

Здравей. В коя част искаш да пуснеш тема? Иначе си има в секцията За форума информация как да се оперира след тези 10 дни и 10 мнения тук. Успехи. ;)
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

blinky искам да пусна тема в пазар , но гледах и не успях да видя такава опция при мен, мисля че отговарям на условията и искам линк за пускане н а тема в пазар...
 
blinky искам да пусна тема в пазар , но гледах и не успях да видя такава опция при мен, мисля че отговарям на условията и искам линк за пускане н а тема в пазар...

В коя част на пазара. Иначе ето линк: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=35782

Дано не е за ФБ страници, че там ограниченията са други.
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Като нов член на този форум смятам, че сегашните ограничения не ограничават никого, защото десет поста са нищо работа, при положение че във форумите се очаква от хората да правят точно това и то в много по-големи размери, вместо да разглеждат темите като странични наблюдатели и да пишат само когато има за какво да се опакват. Аз лично не смятам, че това е правилният форум за подобни изцепки, все пак има адски много други форуми, в които хората да се оплакват за щяло и не щяло, а и реално погледнато минималното ограничение от десет поста далеч не е глобален въпрос.
Общо взето не смятам, че хората трябва да се впрягат толкова за някакви си десет поста, при положение, че този форум е с изцяло друга насока и идея.
 
Мерси, това са хубави думи. Но, така е....по форумите хората се оплакват и така възникват теми, от които излиза и решението в повечето случаи, да не кажа всички. Ограничението е за първа линия спам ботове, които влизат и почват, до 10 поста и 10 дни можеш да ги хванеш, без да са наликвали джънк сайтовете си от тук, но ако го нямаше, при подобни атаки, форума щеше да го отнесе, защото никоя търсачка не обича сайтове, водещи към съмнителни други. :) Успехи ти пожелавам и добре си ни дошъл/ дошла. Приятен престой тук. ;)

П.П: Едно време поздравявах всеки новодошъл тук, но сега трудно смогвам....но не се оплаквам....приятно ми е, че е така. :)
 
Re: От: Първите 10 мнения в Предприемач

ограничението е добра идея само не знам този рейтинг какво представлява?

Какво според теб може да представлява рейтинга за един потребител? По-високо доверие в него и в същото време признателност от другите, че е полезен за обществото. Реципрочното е тия с червената репутация. Питай ги колко сделки имат като светят в червено нон стоп. За зелена репутация тук е просто достатъчно да помогнеш или да допренесеш по друг начин за обществото. Иначе си поредния посредствен юзър. :)
 
От: Re: Първите 10 мнения в Предприемач

Успехи ти пожелавам и добре си ни дошъл/ дошла. Приятен престой тук. ;)

П.П: Едно време поздравявах всеки новодошъл тук, но сега трудно смогвам....но не се оплаквам....приятно ми е, че е така. :)

Благодаря! :)
 
От: Първите 10 мнения в Предприемач

Колкото по-ограничен е един потребител, толкова повече ще се опитва да заобиколи ограниченията и така спиралата няма свършване. Напълно съм съгласен със chpavlova. Всеки влиза да си върши някаква своя работа, но не винаги по темата и целта на форума...
 
Добре дошъл. Да. Някои идват с простата идея да си свършат работа без да им пука много много. Нещо като все едно им се полага. Да отидеш някъде, да се възползваш от възможността, без да спазваш правила или да даден нещо малко, за някои е нормално. Да, ама не. Нормално е като се отиде някъде, да се попита за правилата, за да може да се продължи натам, естествено, ако тези правила устройват потребителя. :)

Където и да съм бил. В сериозни онлайн общества. Винаги е имало много сериозни правила и никой не се е правил на тарикат, за да ги заобикаля. Това не го виждам, поради простата причина, че явно ги гонят такива. :)

Приятен престой и до нови срещи.

П.П: Хубаво е, че от време на време темата се вдига, за да се изясняват тези неща. ;)
 

Горе