Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Здравейте, понеже досега не съм се занимавал с opencart и като цяло с онлайн магазини имам едно питане към вас. Пратиха ми csv файл, въпроса ми е как да го импортирам в сайта ? Виждам, че има разни екстеншъни с които се добавя този файл, само това ли е начина или има и друг за който не знам ?
Благодаря предварително!
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Импортиране с модул това е начина, като най-добрия е Total imort pro като има и по-евтин вариант CSV iport pro, но тоталимпорта е по-мултифункционален.

Може да ги разгледаш на сайта на разработчика тук.

Има и фрии варианти, но не е много за препоръчване.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Да, вече ги разгледах. Единствено това ли са вариантите или има и по евтини модули ?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Здравейте , къде мога да намеря тази секция с препоръки ? Защото имам 1 за потвърждение , а незнам изобщо къде да вляза даже само да я погледна.


Виж файлът 11563



Edit : Оправих се.
 
Последно редактирано:
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Инсталирах някаква тема и сега не мога да си вляза в админ панела... преди това си направих backup и сега уж направих back up от преди 1 час... даже и логото ми го няма!

Някакви идеи ? pclaptop-bg.com

Edit : даже и нищо не може да се купува..
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Ако новата не ти е заменила файлове просто си върни старата, а бекъп се прави и на базата данни и на файловете.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Не мога да си влезна в админ панела , как да си сменя темата ? А за бекъпа незнаех... в този случай какъв е варианта ?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Ето тази е темата която инсталирах -> ЦЪК
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Като си вкараш паролата за админ панела и какво ти изписва?

Цъкам на "Влез" и все едно не съм цъкнал върху него... ако ме разбираш.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Ами инсталирал си тема за версия на Опънкарт 1.5.1.1-1.5.1.3 поне до колкото виждам от там идва проблема вероятно е заменило някой файлове, трябва да си върнеш старите.
А и с нулнатите теми трябва да се внимава, може вътре да има какво ли не.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Как по-точно да си върна старите ? Направих back up някакъв но нищо не стана..
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Заменил си файлове, а си направил бекъп само на базата данни предполагам..

Най-лесния вариант е да говориш с хостинг съпорта да ти върнат последния бекъп на сайта, питай ги от кога е, не си вкарвал много продукти и не си инсталирал един куп модули така, че...
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Да, най-добре.. Благодаря ти!
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Не можеш да влезнеш в админ панела понеже, пътят до зареждането на js библиотеката и други плъгини е променен, а почти всички post заявки в админ панела се изпълняват чрез js. Другите проблеми (невъзможността за пазаруване и липсата на лого) също са породени от темата, която си инсталирал. Тя е за по-стари версии. Трябва да гледаш по-внимателно следващия път. Ако имаш проблеми с бекъп, можеш спокойно да презапишеш папките admin и catalog от архив инсталация за 1.5.6.4, като не заменяш само конфиг файла намиращи се в администраторската.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Това ли е vQMod за 1.5.6.4 ? Защото го инсталирвам и не става... някаква грешка ми дава.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Не, от тук си свали VQMOD, това което си свалил е мениджъра, разархивираш го, слагаш го в кореновата директория и пишеш в браузъра http : // www . ИМЕТО НА ТВОЯ САЙТ. com / vqmod / install
 
Последно редактирано:
От: От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Не, от тук си свали VQMOD, това което си свалил е мениджъра, разархивираш го, слагаш го в кореновата директория и пишеш в барузъра http : // www . ИМЕТО НА ТВОЯ САЙТ. com / vqmod / install

Благодаря , но кое по-точно е за моята версия ?
 

Горе