Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Някой да помогне отново? Интересува ме къде мога да задам колко време да са cookie lifetimе? Търсих в google , но не намерих ясен и точен отговор.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Някой да помогне отново? Интересува ме къде мога да задам колко време да са cookie lifetimе?

Задаването на валидност/живот на бисквитка става при самото ѝ създаване. По подразбиране е 0, което ще рече, че е валидна до затварянето на браузъра. Съдейки от предишния ти пост:

Колко време се пазят cookies на тези който са влезли през aff линка? Тоест , колко време след като са влезли в сайта през афф линк , могат да си закупят нещо и комисионната да отиде за дилъра

Можеш да намериш създаването на бисквитката с проследяващия код във файла index.php в основната директория на сайта на следните редове:

PHP:
// Affiliate
$registry->set('affiliate', new Affiliate($registry));

if (isset($request->get['tracking'])) {
	setcookie('tracking', $request->get['tracking'], time() + 3600 * 24 * 1000, '/'); 
}

Това в случая означава, че при всяко влизане през "афф линк" на съответен потребител се създава една и съща бисквитка със живот/валидност 1000 дни (1 час по 24 по 1000) от текущия момент. През тези 1000 дни потребителя, ако закупи продукт, комисионната ще отиде за съответния дилър, чийто "афф линк" е отворил последно.
Тук говорим за идеален вариант, при който потребителя не си чисти бисквитките в браузъра.
 
  • Like
Реакции: jufo
От: От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Задаването на валидност/живот на бисквитка става при самото ѝ създаване. По подразбиране е 0, което ще рече, че е валидна до затварянето на браузъра. Съдейки от предишния ти пост:



Можеш да намериш създаването на бисквитката с проследяващия код във файла index.php в основната директория на сайта на следните редове:

PHP:
// Affiliate
$registry->set('affiliate', new Affiliate($registry));

if (isset($request->get['tracking'])) {
	setcookie('tracking', $request->get['tracking'], time() + 3600 * 24 * 1000, '/'); 
}

Това в случая означава, че при всяко влизане през "афф линк" на съответен потребител се създава една и съща бисквитка със живот/валидност 1000 дни (1 час по 24 по 1000) от текущия момент. През тези 1000 дни потребителя, ако закупи продукт, комисионната ще отиде за съответния дилър, чийто "афф линк" е отворил последно.
Тук говорим за идеален вариант, при който потребителя не си чисти бисквитките в браузъра.


Благодаря , в момента ми е толкова значи ще имат около 3 години валидност хихи :p
Свързах се снощи с superhosting да ми обяснят как да го променя и ми написаха следното :

"Здравейте,

Настройката по подразбиране за съхранение на cookie-тата е те да се съхраняват докато браузъра бъде затворен/рестартиран. Тази настройка може да се редактира чрез php.ini файл, като стойността се задава чрез следната директива:

session.cookie_lifetime = 0

Стойността се задава в секунди, като стойност "0" означава "докато браузъра бъде затворен". "


Зададох стойност колкото за 2 месеца в секунди.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Това, което са ти отговорили от съпорта касае сесийната бисквитка, трябва да се прави разлика. Така, че и с тази промяна и без нея бисквитката за проследяване на "афф линк-а" ще си трае точно 1000 дни. Ако искаш да промениш нейния живот/валидност, го направи от където ти го посочих.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Благодаря ти отново stan_bg. Може ли още един въпрос?
Като вляза примерно в категория компютри ми излизат по default "Сортиране по : Основен" а искам да го направя "Сортиране по : Цена (възх.)" Виж файлът 11512

Търсих навсякъде в настройки , но не видях да има такава функция.
 
От: От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Благодаря ти отново stan_bg. Може ли още един въпрос?
Като вляза примерно в категория компютри ми излизат по default "Сортиране по : Основен" а искам да го направя "Сортиране по : Цена (възх.)"

Търсих навсякъде в настройки , но не видях да има такава функция.

Да, няма опция все още за подобен избор на сортировка на продуктите. Но мисля, че има модули за тази цел. Все пак ако не ти се търси, можеш да намериш следния файл и следните редове(би трябвало да са след първите няколко реда):

catalog/controller/product/category.php

PHP:
if (isset($this->request->get['sort'])) {
	$sort = $this->request->get['sort'];
} else {
	$sort = 'p.sort_order';
}

замени стойността на променливата $sort на 'p.price' за да стане така:
PHP:
if (isset($this->request->get['sort'])) {
	$sort = $this->request->get['sort'];
} else {
	$sort = 'p.price';
}
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Има ли вариант някой като ми пише емайл на [email protected] , аз да го получавам на личният ми емайл?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Това трябва да го направиш от cPanel. Email forwarding мисля
 
  • Like
Реакции: jufo
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Странно , пробвах го снощи но не стана.. а сега го направих и стана .. както и да е благодаря ти!
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Първите 2 поръчки през сайта са вече факт! Много се радвам , че има някакви изобщо понеже се позиционирам в Google на 8-ма 9-та страница в моя бранш.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Те поръчките може да са дошли и от линка тук, понеже форума се класира на по-добри позиции, успех и от мен.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Те поръчките може да са дошли и от линка тук, понеже форума се класира на по-добри позиции, успех и от мен.

Може и от тук да е.. може и от Olx...няма значение , радвам се като видя ,че имам поръчки.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Привет ! Имам една питанка към вас, но не ми се отваря цяла нова тема, затова реших да питам тук. Чудя се какъв хостинг да закупя за отварянето на онлайн магазин, спрял съм се на икономичен от icn:

40 GB, MySQL SSD
НЕОГРАНИЧЕН
БЕЗПЛАТЕН ДОМЕЙН
24 БР.
НЕОГРАНИЧЕН
НЕОГРАНИЧЕН
НЕОГРАНИЧЕН
ЕЖЕДНЕВЕН БЕКЪП
GOOGLE ADS
САЙТ РЕПУТАЦИЯ
PHP 5/4, PERL, PYTHON
MySQL 5 на SSD
CLOUDFLARE + RAILGUN
SEO ИНСТРУМЕНТИ

Как ви се струва и ще ми трябва ли по-голям или този ще ми върши идеална работа ?

Благодаря предварително :)
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Не ти трябва по-голям. 40GB ти стигат отвсякъде.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Здравейте отново , някой може ли да ми предложи добър безплатен live chat за сайта ми? Защото има няколко... пробвах ги , но за да използвам пълните функции трябва да ги закупя. А за сега искам само да пробвам.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

За OpenCart 1.5.6.4
 
От: От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Зопима пробва ли го той има и безплатна и платена опция и мисля, че е най-доброто за лайфчат.

Пробвах го , но няма за моята версия на OpenCart... има за 1.5.6 .. и не става , пробвах го.
 

Горе