Първи онлайн магазин

vasetokb

Member
Здравейте,
не знам дали това е точната тема, но все пак да опитам.
Имам отскоро онлайн магазин насочен към ръчно направените бижута, както и часовници, пръстени и т.н.
Имам фейсбук страниса с околко 500 + лайка, но реално продажби не се реализират.
Въпроса ми е в какво да вкарам пари ... SEO в продължение на няколко месеца или реклама във Фейсбук и Гугъл ?
Според вас кое би било по-удачно ?
 
От: Първи онлайн магазин

И Seo и реклама, трябва да разпределиш бюджета си, не е лошо да купиш и някой банер от колегите във форума ;)
 
От: Първи онлайн магазин

И аз към като теб нов.. купих 2 рекламки за сега от колегите във форума.
Скоро и реклама в Google ще закупя , да видя дали ще има реално увеличение на поръчките.
..В Seo все още не съм инвестирал , но и там ще трябва да се отпуснат някакви парички.. не става без!

Успех!
 
От: Първи онлайн магазин

Благодаря за отговорите, но като цяло за начало на какво да заложа ?
Нямам голям бюджет за реклама, но от темите, които четох във форума, стигнах до заключение, че цео-то е по-добрия вариант.
Намерих човек за 200 лв. на месец и започва да го оптимизира, както паралелно с това мисля и малко фейсбук с около 100 лв. за 2 седмици.
 
От: Първи онлайн магазин

СЕО е най-доброто но е и бавно докато стане ползвай платени реклами.
Потърси код за 90 лв от Г. Вложи 30 лв. и ти стават 120 нагласи си добре рекламите.
Докато ги изхарчиш ще имаш пари от продажбите да заредиш нова сума за реклама
Успех
 
От: Първи онлайн магазин

Здравейте, има ли тема в която да е описано как се инсталират модули за opencart, аз поне не намерих такава (първи магазин ми е и си нямам хал хабер как става)
 
От: Първи онлайн магазин

[video=youtube_share;eShFC94VYCg]http://youtu.be/eShFC94VYCg[/video]

Здравейте, има ли тема в която да е описано как се инсталират модули за opencart, аз поне не намерих такава (първи магазин ми е и си нямам хал хабер как става)
 
Re: От: Първи онлайн магазин

Здравейте, има ли тема в която да е описано как се инсталират модули за opencart, аз поне не намерих такава (първи магазин ми е и си нямам хал хабер как става)

Няма голям смисъл от тема, ето как става:

[video=youtube;eShFC94VYCg]https://www.youtube.com/watch?v=eShFC94VYCg[/video]

Ако има нещо, казвай. ;)
 
От: Първи онлайн магазин

Благодаря, CTAH !
Видях кода и мисля да се възползвам.
Ще видим какво ще стане :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Първи онлайн магазин

Имам един въпрос :)
Ако да речем имам фейсбук страница с около 100 000 лайка, това би ли ми помогнало по някакъв начин за оптимизацията на сайта ?
Благодаря :)
 
Re: От: Първи онлайн магазин

Имам един въпрос :)
Ако да речем имам фейсбук страница с около 100 000 лайка, това би ли ми помогнало по някакъв начин за оптимизацията на сайта ?
Благодаря :)

Би помогнало, но това се отразява пряк на трагика - от там на Алекса ранга, и със сигурност брандига, ако страницата нови името или поне загатва за името на сайта. ;) Би могло да играе роля за SEO-то, но е нужно много добре да се знае какво се прави и как по точно. ;)
 
От: Първи онлайн магазин

Да, това ме интересува, когато се прави от 0-лата SEO оптимизация, една такава фейсбук група (натурална) би ли спомогнала :)
 
От: Първи онлайн магазин

Успех с магазина.

Аз пък бих подходила малко по-прозаично. Специално за ръчно правени бижута etsy.com е една прекрасна възможност. Едното може да "ходи ръка за ръка" с другото. :)
 

Горе