Първи стъпки при пускане на сайт

LovechGuy

Active Member
Здравейте,
Погледнах по-нагоре и имаше подобна тема за първите стъпки, но се отнасяше за статии.
Поразръчках из гугъл и направих някои от нещата.
Та, вчера пуснах новото си портфолио онлайн :)
Какво да направя като за начало да се намира по-напред в търсачките и да има по някой посетител ?
С две думи - първите стъпки като пуснем портфолио.
Къде да го регистрирам и тн.
Благодаря предварително ! :)
 
От: Първи стъпки при пускане на сайт

Да се намираш по-напред в търсачките ще е доста сложна задача специално за твоята ниша. Май по-добре да се насочиш към социалните мрежи или да плащаш за реклама някъде.
 
От: Първи стъпки при пускане на сайт

Категорията в която е твоят сайт е една от най-големите. Това прави избутването на сайта ти до челни позиции доста сложна задача. Както каза Kreayshawn по-добре се насочи към реклама на сайта ти. Защото за да стигнеш челни позиции ще ти трябва доста време.

Успех!
 
От: Първи стъпки при пускане на сайт

Класирането по всякакви варианти "gdesigns" ми се вижда не особено трудно постижима задача. Друг е въпросът колко търсения месечно ще генерира тази дума :)
 
От: Първи стъпки при пускане на сайт

Благодаря за мненията ви :)
Не става въпрос под думата "лого" да е 1ви, а просто да по-напред..
Примерно под "gdesignsbg" да е сред първите :)
Поздрави!
Е ще е първи по gdesignsbg, ама никой не я търси тази думичка:). Първо трябва да знаеш по какви фрази искаш да те намират, все пак. Думи като logo, banner, web design забрави просто, защото там конкуренцията е убийствена. Направи си списък с лонгтейл фрази и оптимизирай за тях. Но клиенти имаш най-голям шанс да си намериш в специализираните уебмастърски форуми като блекхета, дигиталпойнт и др. Пускаш добре оформни теми с реввюта и останалите зарибявки и без тролски изпълнения:)
 
От: Първи стъпки при пускане на сайт

LovechGuy, ти за бг или енг се бориш, защото сайта ти е на английски, портфолиото с български лога, контактите с български адреси и абв поща, малко мешана скара се получава:)
 
От: Първи стъпки при пускане на сайт

Като цяло и за бг, и за енг :) Исках да имам някакво по-прилично портфолио на мой си хостинг и хубав домейн, не като alle-то :) Ta, oще ще го донагласям сайта..
ПП: Всякакви критики са добре дошли ! :)
 
От: Първи стъпки при пускане на сайт

Откажи се от тази идея клиентите ти да идват от гугъл. Това, което ще ти помогне наистина е да пуснеш обява тук (както си и направил де), в другия голям бг форум с тази тематика, във всичките международни форуми с тази тематика, както и обяви във бг (а и не само) сайтовете за покупко-продажба като продавалник, дата и базар.
 
От: Първи стъпки при пускане на сайт

Хмм.. да се откажа чак, едва ли, просто не бих се надявал само на гугъл. Досега съм имал немалко поръчки от alle-то, по простата причина, че излиза 1во под "gdesigns" (може и да не е само това причината).

Класирането по всякакви варианти "gdesigns" ми се вижда не особено трудно постижима задача. Друг е въпросът колко търсения месечно ще генерира тази дума :)
Може ли да ми дадеш някакви насоки, какво да правя(чета), за да се опитам да изпреваря стария "сайт" ? :)
 

Горе