Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Първо да питам защо обикаляш толкова дръжави, а не се спреш в 1?

Второ това е обява за работа и никой не е длъжен да отива. Ако някой се навие, той си е преценил заслужава ли си или не.

Трето това не е единствената обява за работа в чужбина. Освен обявите от тук, ако си знаеш езика можеш и сам да си намериш такава.

И четвърто (което не е към теб всъщност, а към всички) ако някой смята, че такива заплати са ниски, нека да инвестира той в такъв бизнес (или какъвто и да е друг) и да плаща на служителите си високи и хубави заплати.

1) защото работя краткосрочни проекти за компании. Проекта свършва - прибирам се. След това другия проект - друга държава....
2) естествено , че всеки сам си предценява. Щом има хора готови да работят за стотинки , за да може шефа организирал далаверата да кара джип последен модел - значи всичко е ок.
3) точно спрямо останалите обяви , нормални в Германия например - тази заплата е смешна за труда , който се полага. Освен това условията , които се предлагат са за животни. Аз съм спал в хостели с 10-12 човека в стая - ужасно е.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

И как само един колега схвана че това е НЕКВАЛИФИЦИРАН труд. Това е за хора които и един ден не са били в училище по една или друга причина. Ами 5 килограма да бере на час са 720 евра на месец. Човек не владеещ език и без образование, кога ще ги виде тези пари? Тук не става въпрос за работа като програмист или т.н. Ако бере по 5 килограма са 720 евра на месец. Не мога да кажа колко са разходите, ама по мои сметки най-много 500 евро с пътя натам и с разходите за квартира и храна. Остават 220. За 2 месеца ще му останат почти 1000 лв. На някой който е бил много "оборотен" като ученик и го е мързяло да хване книгите и да научи нещо, а е лежал на една кълка 1000 лв за два месеца да му останат печалба си е много добре. Това е естествено ако не пие, не пуши, живее по-скромно. Ама в крайна сметка като нямаш ще живееш скромно. За бога това е работа във ферма. Може да го върши и най-големия неграмотник. Еми толкова му се полага. И аз искам цял живот да мързелувам, ама си ми се сцепи гъза от учене, за да направя нещо и още имам да уча много. Еми няма такъв филм. Не искам да обидя някой неквалифициран, ама това е положението и така трябва да бъде. Образованието трябва да се цени!
 
Re: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Blinky, това е работа за хора без чужд език и без образование. Ако твоя човек е в тези критерии да му е мислил навремето когато е трябвало да учи. Ако не спада към тези хора, то спокойно е можело да си намери друга работа.

Да, така е, но замисли се кой ще му даде 2к за нормална работа тук без език и някакви малко по над евериджа специални умения. :) Поне така разсъждавам, но горе долу си прав, примерът ми бе с човек без тях. Но поне да бутат към това, към което специализират. Много ми е странно компютърен специалист да отиде на бере гъби. :) Седи си на задника, измизерствай там 1-2 години и след това ще си на тази заплата. Да, трябват пари, винаги са нужни, но ако им видиш телефоните на всичките малко и те не знаят къде е границата. :)
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Сравнявате работа в Германия с работа в България.... естествено , че там взимаш по добри пари да береш малини от колкото тук да си ИТ. Аз обаче сравнявам тази работа с друга ниско квалифицирана работа в Германия - ей затова тия пари са малко. Иначе е ясно , че за подобна работа не трябва никакво образование или умения, което предполага ниско възнаграждение.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Да ме извинявате, ама 15 кг. по 0,6 евро са 9 евро на час.

15 кг./ 0,016 кг. = 937,5 бр. ягоди./ч.
937,5 / 60 = 15,625 бр./мин.
Следователно имате по 3,84 сек./бр.

По мое мнение, при едно нормално темпо, което може да се поддържа 10 ч. могат да се събират толкова, че дори и повече.

Сега за малините:
15 кг. * 0,4 = 6 евро/ч.
15 кг. * 0,5 = 7,5 евро/ч.
Следователно за 10ч. по 30 дни прави от 1800 евро до 2250 евро на месец.

Ако вземем и ниските килограми, понеже сме мързеливи:
10 кг. * 0,4 = 4
10 кг. * 0,5 = 5
10 часа по 30 дни = от 1200 евро до 1500 евро.

В задачата се пита, ако аз съм с основно или без никакво образование, не знам език и нямам никаква квалификация/занаят дали да работя за 1200 - 2250 евро или да мрънкам по форумите, че ми предлагат такава работа, пък аз не искам защото за това са страшно малко пари за моя интелект.


Продължаваме нататък:
Настаняване: 3-5 Евро на ден /удържа се от заплатата/ 2 месеца по 30 дни по 4 евро = 240 евро - перфектна оферта!
4-8 човека в стая /квартирата отговаря на немските стандарти за селскостопански работници/ - а не по 10-20 както BurnX твърди. И все пак отиваме там да работим, а не на курорт.
Храна: осигурява се по 1 обяд на ден; цена: 1-3 Евро /удържа се от заплатата/ = 2 евро по 3 хранения по 2 месеца по 30 дни = 360 евро
Транспорт: Групите се извозват с автобус от София до фермата в Германия. Заплаща се от Вас в двете посоки, но след края на работния сезон (по 115 евро на посока, общо 230 евро)
Такса преди заминаване: Общо 180 Евро
Тотал: 1010 евро разходи за 2 месеца.

Сметката показва, че ако сме мързеливи ще сме на чиста печалба от 1390 евро, но ако работим усърдно ще се приберем с чисти 3490 евро.

6-7 хил. лева за 2 месеца чиста печалба?!? Но какво са тия пари за мен, да не съм луд да бачкам като луд за тях. Я по-добре да си седя тук и да обяснявам как не се получават нещата, как бароците дават жълти стотинки на работниците си и карат скъпите коли.

Ами ще карат, работете и вие здравата и вие ще карате! Момчета и момичета, едно 5 000 лв. спокойно могат да се изкарат от такава бригада. После 5 месеца можете да си щракате с пръсти, да реласирате, да си ходите на масажи и каквото там се сетите. Да няма да е лено и няма да е като тук. Да се скатавате и работодателят да се чуди как да ви плаща, защото не сте изкарали и за минималната работна заплата!

Този мой пост не е насочен към всички! В България, че и извън нея, има българи който работят здравата и живеят добре (независимо тук или навън). Но има и много който само се оплакват и не търсят решения, а само се успокояват (себе си, после и един друг) как е трудно, как не се получават нещата, как няма решение и прочие. Поста ми е предназначен точно за вас! Спрете да се оплаквате и се вземете в ръце! Никой няма да дойде на вратата и да ви оправи живота! Ако определени оферти за работа не ви кефят, то те не са за вас. Прескочете ги и не се впускайте в негативни емоции. Мислете положително и се само в посока КАК ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ, а не как няма! Ако не искате да работите за някой, започнете собствен бизнес. Тук или навън. Където ви е кеф. Но ако нито една работа не ви удовлетворява то проблема явно е във вас.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Да ме извинявате, ама 15 кг. по 0,6 евро са 9 евро на час.

15 кг./ 0,016 кг. = 937,5 бр. ягоди./ч.
937,5 / 60 = 15,625 бр./мин.
Следователно имате по 3,84 сек./бр.

По мое мнение, при едно нормално темпо, което може да се поддържа 10 ч. могат да се събират толкова, че дори и повече.

Сега за малините:
15 кг. * 0,4 = 6 евро/ч.
15 кг. * 0,5 = 7,5 евро/ч.
Следователно за 10ч. по 30 дни прави от 1800 евро до 2250 евро на месец.

Ако вземем и ниските килограми, понеже сме мързеливи:
10 кг. * 0,4 = 4
10 кг. * 0,5 = 5
10 часа по 30 дни = от 1200 евро до 1500 евро.

В задачата се пита, ако аз съм с основно или без никакво образование, не знам език и нямам никаква квалификация/занаят дали да работя за 1200 - 2250 евро или да мрънкам по форумите, че ми предлагат такава работа, пък аз не искам защото за това са страшно малко пари за моя интелект.


Продължаваме нататък:
Настаняване: 3-5 Евро на ден /удържа се от заплатата/ 2 месеца по 30 дни по 4 евро = 240 евро - перфектна оферта!
4-8 човека в стая /квартирата отговаря на немските стандарти за селскостопански работници/ - а не по 10-20 както BurnX твърди. И все пак отиваме там да работим, а не на курорт.
Храна: осигурява се по 1 обяд на ден; цена: 1-3 Евро /удържа се от заплатата/ = 2 евро по 3 хранения по 2 месеца по 30 дни = 360 евро
Транспорт: Групите се извозват с автобус от София до фермата в Германия. Заплаща се от Вас в двете посоки, но след края на работния сезон (по 115 евро на посока, общо 230 евро)
Такса преди заминаване: Общо 180 Евро
Тотал: 1010 евро разходи за 2 месеца.

Сметката показва, че ако сме мързеливи ще сме на чиста печалба от 1390 евро, но ако работим усърдно ще се приберем с чисти 3490 евро.

6-7 хил. лева за 2 месеца чиста печалба?!? Но какво са тия пари за мен, да не съм луд да бачкам като луд за тях. Я по-добре да си седя тук и да обяснявам как не се получават нещата, как бароците дават жълти стотинки на работниците си и карат скъпите коли.

Ами ще карат, работете и вие здравата и вие ще карате! Момчета и момичета, едно 5 000 лв. спокойно могат да се изкарат от такава бригада. После 5 месеца можете да си щракате с пръсти, да реласирате, да си ходите на масажи и каквото там се сетите. Да няма да е лено и няма да е като тук. Да се скатавате и работодателят да се чуди как да ви плаща, защото не сте изкарали и за минималната работна заплата!

Този мой пост не е насочен към всички! В България, че и извън нея, има българи който работят здравата и живеят добре (независимо тук или навън). Но има и много който само се оплакват и не търсят решения, а само се успокояват (себе си, после и един друг) как е трудно, как не се получават нещата, как няма решение и прочие. Поста ми е предназначен точно за вас! Спрете да се оплаквате и се вземете в ръце! Никой няма да дойде на вратата и да ви оправи живота! Ако определени оферти за работа не ви кефят, то те не са за вас. Прескочете ги и не се впускайте в негативни емоции. Мислете положително и се само в посока КАК ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ, а не как няма! Ако не искате да работите за някой, започнете собствен бизнес. Тук или навън. Където ви е кеф. Но ако нито една работа не ви удовлетворява то проблема явно е във вас.

Евала за коментара! :D

You must spread some Reputation around before giving it to Maverick again.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Ако реалността беше по сметките на Маверик - да, офертата си заслужава. Само че от тия берачи едва ли има единици дето завършват месеца с повече от 1000 евро. И то се счупват от работа.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Сметката ми е по данни на обявата. А за ягодите специално могат и повече от 15 кг. да се съберат за час, относително е, но поне толкова могат. За останалото дали ще са коректни не мога да кажа нищо.

Ами който не може да работи с главата, ще работи с краката (кръста).
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Сметката ми е по данни на обявата. А за ягодите специално могат и повече от 15 кг. да се съберат за час, относително е, но поне толкова могат. За останалото дали ще са коректни не мога да кажа нищо.

Ами който не може да работи с главата, ще работи с краката (кръста).

То в самата обява са писали , че може да се очаква 1000 евро на месец , което само единици от най-бързите роби ще достигат тази сума...
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

То в самата обява са писали , че може да се очаква 1000 евро на месец , което само единици от най-бързите роби ще достигат тази сума...

Добре, що не ги вземеш ти и не ги направиш "работници", а не "роби"? Защо не им предложиш някаква работа ти за повече пари, след като смяташ, че офертата е неизгодна за тях?
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Ако реалността беше по сметките на Маверик - да, офертата си заслужава. Само че от тия берачи едва ли има единици дето завършват месеца с повече от 1000 евро. И то се счупват от работа.

ама реалността не е такава, в линка на Иво_ един ден берат, един ги чакат да узреят, как го виждате това 30 дни работа на къра по 10 часа, без почивка и в неделя...
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

То в самата обява са писали , че може да се очаква 1000 евро на месец , което само единици от най-бързите роби ще достигат тази сума...

Да, защото повечето който ще отидат си мислят, че се работи как тук, но се взимат големите пари. Хубаво са го написали да не останат разочаровани хората.

Между другото днес се чух с братовчед ми който преди 2-3 години е ходил г/д при същите условия и каза, че е останал с чисти малко над 5 000 лв. Което значи, че е възможно да се изкарат. Каза, че много е бачкал и, че няма намерение да ходи пак. Но също каза, че не съжалява и си е заслужавало.

ама реалността не е такава, в линка на Иво_ един ден берат, един ги чакат да узреят, как го виждате това 30 дни работа на къра по 10 часа, без почивка и в неделя...

Не го виждаме как ще стане. Много е сложно и трудно. Направо нечовешко е..... просто. Преди години хората са работели на полето всеки божи ден от светло до светло, сигурно са били киборги, ама сме еволюирали в... това което сме сега и просто тия неща са невъзможни сега.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Той имаше предвид, че не се осигурява непрестанна работа, което си е вярно.
Ако се работи 6 дни в седмицата си е доволно, но не винаги може да се очаква.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Такса преди заминаване: Общо 180 Евро
Има едно желязно житейско правило, което човек винаги трябва да спазва. Не плащай, за да работиш! Ако някой ти иска пари, за да започнеш работа, значи нещо сериозно не е наред в цялата схема и по-добре да стоиш надалеч. Човек работи, за да изкарва пари, а не обратното. Това не е стартиране на собствен бизнес, че да инвестираш, а нискоквалифицирана земеделска работа. Легитимните фирми и посредници не искат никакви пари напред, дори ти плащат транспорта, ако работата е в друга държава. Ако има някакви удръжки, депозити, наеми и т.н. те се взимат само от заплатата, след като започнеш работа. Има ли предварително прибиране на подобни суми, значи 1000% схемата е гнила.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Има едно желязно житейско правило, което човек винаги трябва да спазва. Не плащай, за да работиш! Ако някой ти иска пари, за да започнеш работа, значи нещо сериозно не е наред в цялата схема и по-добре да стоиш надалеч. Човек работи, за да изкарва пари, а не обратното. Това не е стартиране на собствен бизнес, че да инвестираш, а нискоквалифицирана земеделска работа. Легитимните фирми и посредници не искат никакви пари напред, дори ти плащат транспорта, ако работата е в друга държава. Ако има някакви удръжки, депозити, наеми и т.н. те се взимат само от заплатата, след като започнеш работа. Има ли предварително прибиране на подобни суми, значи 1000% схемата е гнила.

Това е така. Но в другите държави когато си търсиш работа през посредническа фирма и тя ти намери такава, която разбира се си одобрил, хората отиват и бачкат. А българите отиват и след 3 дена се връщат. Защото това са непосилни за човека условия! Тогава ми отговори какво прави посредника? Плаща курортни разходи за транспорт който вади от джоба си? И обработва един тон документи безплатно? Да, когато търсиш работа, не даваш пари на пред. Но когато около теб има плява която те дърпа надолу си плащаш за всичко. Същото е и с болничните/осигуровките/помощите. Тези дето бачкат, бачкат и не взимат нищо, тези дето мързелуват живеят на гърба на другите дето бачкат. И получават всичките облаги. Просто това е системата в която живеем. И докато не го проумеят всички, тя ще си продължава да работи така.
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Тогава ми отговори какво прави посредника?
Единствената легитимна форма на посредничество е чрез фирми/агенти, наети директно от работодателя, или от бюрото по труда в държавата, където ще работят хората. Те плащат на посредника да им намери подходяща работна ръка. Фермите плащат за транспорта и другите разходи. Всяка друга организация на процеса е порочна и не трябва да се използва от търсещите работа, защото крие рискове.

Българите отиват да работят и след три дена се връщат, защото нашенският посредник ги е лъгал за условията на труд и живот с цел да им вземе онези 180 евро за обработка на документи.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Посредниците получават % от всяка месечна заплата на работниците който те са намерили. Ако работника си тръгне в средата на месеца посредника не получава нищо. И всички направени разходи са за сметка на посредника. Това е за всяка посредническа фирма в Германия!

Да, има такива който лъжат, за съжаление. Това няма как да се отрече.

Колкото до тези 180 евро. Според мен са за превод и легализация на СВ-то. Изпращането им в Германия и локалната им обработка (което е задължение на посредника). Както и всички последващи операции който са задължение на посредника.
Защо са толкова и дали в тях влизат други разходи не мога да кажа. Може да има и допълнително възнаграждение за посредника. Но каквото и да си е побългарена практика.
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Сметката ми е по данни на обявата. А за ягодите специално могат и повече от 15 кг. да се съберат за час,

Предлагам ти тази работа, по условията в обявата. Тук, в България.
Както и на всеки, дето смята, че условията са добри.
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Предлагам ти тази работа, по условията в обявата. Тук, в България.
Както и на всеки, дето смята, че условията са добри.

супер я да видим имали желаещи?

@Maverick добре си изчислил колко малинки се слагат за час
но изпусна минутите дето си бършеш потта от челото
как се местиш до другата лех
и гледаш голото дупе на жената отпреде
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

супер я да видим имали желаещи?

Тия дето са желаещи надали могат да си напишат името, камо ли да си пуснат компютъра, да влязат в браузъра, да се регистрират във форума и да отговорят на Вискяр в темата.

Вие май наистина не правите разлика между "работна ръка" и "неквалифицирана работна ръка"! :)
 

Горе