Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Тия дето са желаещи надали могат да си напишат името, камо ли да си пуснат компютъра, да влязат в браузъра, да се регистрират във форума и да отговорят на Вискяр в темата.

Вие май наистина не правите разлика между "работна ръка" и "неквалифицирана работна ръка"! :)

Очевидно не се прави разлика, да. Щото аз видях един българин преди време в Унгария да пази кенефите и той седейки са на един стол си взимаше 3 000 евро. Но все пак ПАЗИ КЕНЕФИТЕ - цялото това нещо не ми допада, нали така.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Най-типичното за българина е да дава оценки и да недоволства. Това е така от столетия назад до наши дни.
Все всичко разбираме, много сме компетентни по всички въпроси, няма работа дето да ни се опре, не сме като простите чужденци дето хващат 1 работа и се пенсионират с нея. Все много ама наистина много на приказки. Все си мислим, че някой иска да ни мине и затова по-добре да стоим гладни. Ще ми дават те 2к евро на месец да бера ягоди...аз да не съм балък :) По-добре мама и татко и баба и дядо да ми дадат днеска пари да си купя едни цигари и една количка пък утре ше му мисля и хоп станал съм на 30 години, дърто магаре и държавата ми е виновна и аз сам съм си виновен, че съм толкова умен и няма достойна за мен работа.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Най-типичното за българина е да дава оценки и да недоволства. Това е така от столетия назад до наши дни.
Все всичко разбираме, много сме компетентни по всички въпроси, няма работа дето да ни се опре, не сме като простите чужденци дето хващат 1 работа и се пенсионират с нея. Все много ама наистина много на приказки. Все си мислим, че някой иска да ни мине и затова по-добре да стоим гладни. Ще ми дават те 2к евро на месец да бера ягоди...аз да не съм балък :) По-добре мама и татко и баба и дядо да ми дадат днеска пари да си купя едни цигари и една количка пък утре ше му мисля и хоп станал съм на 30 години, дърто магаре и държавата ми е виновна и аз сам съм си виновен, че съм толкова умен и няма достойна за мен работа.

Колега в България останаха мързеливите, неуките, инвалидите и всички които са на държавна и партийна ясла!Всичко друго се изнесе посока WEST, доста отдавна!
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Същ така и млади хора, които не мислят ....
Ти им предлагаш работа на процент от продажби, те отиват да отсервират на дебелите шваби бирите и на бедните румънци "уискитата" за 360 лв месечно + 60 ваучери за храна. Обаче си "ЕЛИТЕН СЕРВИТЬОР" .... трагедия е това нещо българското мислене откъм пари :evil:
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Колега в България останаха мързеливите, неуките, инвалидите и всички които са на държавна и партийна ясла!Всичко друго се изнесе посока WEST, доста отдавна!

Забрави и циганите, които се множат като мравки, не си плащат тока, нито водата, нито каквито и да е данъци и имат претенции и права, вадят ножове и говорят глупости и никой не ги пипа, защото на следващите избори те отново ще са от изключително важна роля.
Държава пълна с абсурди, прости хора овче стадо и като цяло народ на приказки без действия без твърда позиция, без достойнство за каквото и било.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Проблемът в обявата не е толкова в заплащането за количество работа, а затова, че работодателят те кара да плащаш неща, които са негово задължение. Наличието на начална такса по принцип води до съмнения за измама.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Благодаря за предложението за работа, но аз си има собствен бизнес в който съм инвестирал много време и средства. Към момента нямам намерение да се отказвам от него, камоли за 1 сезонна работа.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Същ така и млади хора, които не мислят ....
Ти им предлагаш работа на процент от продажби, те отиват да отсервират на дебелите шваби бирите и на бедните румънци "уискитата" за 360 лв месечно + 60 ваучери за храна. Обаче си "ЕЛИТЕН СЕРВИТЬОР" .... трагедия е това нещо българското мислене откъм пари :evil:

при процент от продажби може нищо да не спечелят, ако няма продажб9, но виж бири и леберкези от швабите ще се поръчват !
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Благодаря за предложението за работа, но аз си има собствен бизнес в който съм инвестирал много време и средства. Към момента нямам намерение да се отказвам от него, камоли за 1 сезонна работа.

Радвам се за теб.
Предполагам, че разбираш от "Paypal, Skrill, payza, STP, EGOpay, ePay/Easypay, банка, еконт и пощенски запис!".
Препоръчвам ти - друг път да не се ангажираш с оценки в области, от които нищо не отбираш.
Доста идиотско е да даваш оценка, основавайки се на шмекерска обява.

Такива обяви бяха актуални преди десетина години. Вече у всяко село има поне по трима гастарбайтери, изръшкали Европата, които винаги ще дадат обективен анализ - да му теглят майната на шмекера, на подобна обява.
Отделно, както писаха други, пари напред никога не се дават, и нормален посредник никога не иска такова нещо.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Да, аз разбирам само от пейпал, скрил.. и каквото си изброил там и от нищо друго. Въпреки фермана който изписах, продължавате да се хващате за някакви отделни неща само и само да докажете, че сте прави. ОК. Аз греша! Не съм чул до сега на някой селски работник в България да му остават по 1000 евро на месец чисти, но нали разбирам само от пейпал. Затова за напред ще си мълча, както до сега. И изобщо няма да си правя труда да ви чета негативизма. Като си нямате работа теглете си майните на който искате и си живейте в негативния и изпълнен с невъзможни неща свят. Продължавайте да си повтаряте как НЕ може да стане и как другите са виновни за всичко!

Успех на всички! Аз приключих с тази тема.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Да, аз разбирам само от пейпал, скрил.. и каквото си изброил там и от нищо друго. Въпреки фермана който изписах, продължавате да се хващате за някакви отделни неща само и само да докажете, че сте прави. ОК. Аз греша! Не съм чул до сега на някой селски работник в България да му остават по 1000 евро на месец чисти, но нали разбирам само от пейпал. Затова за напред ще си мълча, както до сега. И изобщо няма да си правя труда да ви чета негативизма. Като си нямате работа теглете си майните на който искате и си живейте в негативния и изпълнен с невъзможни неща свят. Продължавайте да си повтаряте как НЕ може да стане и как другите са виновни за всичко!

Успех на всички! Аз приключих с тази тема.

Пак сравняваш работа в Германия с работа в България. Сравни тази обява с работа в Германия на същото ниво (ниско квалифицирана работна ръка) - тогава ще ти стане ясно , че обявата е некоректна и съм сигурен , че има и други подводни камъни дето ги няма в описанието.
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Познавам човек, който напусна работа в България за над 2500 лв. , висока позиция, за да отиде в Германия да чисти къщи. На въпроса защо го прави той каза, че не му харесвали хората в Бг - само заради това. Та всеки си има явно предпочитания.
Няма да се учудя, ако скоро разбереш, че се е присъединил към ислямска държава :lol:
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Пак сравняваш работа в Германия с работа в България. Сравни тази обява с работа в Германия на същото ниво (ниско квалифицирана работна ръка) - тогава ще ти стане ясно , че обявата е некоректна и съм сигурен , че има и други подводни камъни дето ги няма в описанието.

Aз пак да те попитам, тъй като тактично пропусна предния ми въпрос:

"Що не ги вземеш ти и не ги направиш "работници", а не "роби"? Защо не им предложиш някаква работа ти за повече пари, след като смяташ, че офертата е неизгодна за тях?"
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Aз пак да те попитам, тъй като тактично пропусна предния ми въпрос:

"Що не ги вземеш ти и не ги направиш "работници", а не "роби"? Защо не им предложиш някаква работа ти за повече пари, след като смяташ, че офертата е неизгодна за тях?"

Защото нямам бизнес , за който да са ми необходими работници. И все пак в качеството си на обикновен работник , смятам съм в правото си да коментирам и сравнявам работни оферти. Дадената в темата е подигравка с човешкия труд.
 
От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Защото нямам бизнес , за който да са ми необходими работници. И все пак в качеството си на обикновен работник , смятам съм в правото си да коментирам и сравнявам работни оферти. Дадената в темата е подигравка с човешкия труд.

One man's trash is another man's treasure - запомни го това!
 
От: От: От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

One man's trash is another man's treasure - запомни го това!

дай превод или е алигория
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Работиш в Германия, а ти плащат, като у България
дали има хора, които се хващат на такива оферти?

Заплащане: плаща се на килограм

ягоди - 40-50 Евро цента на килограм
малини - 60 Евро цента на килограм

Бере се по 10-15 кг. на час. Можете да очаквате около 1000 Евро на месец чисто след приспадане на разходи за квартира и храна.

пита се в задачата, колко кила трябва да направиш за да вземеш 1000 Евро на месец чисто след приспадане на разходите.

ето цялата оферта:


има сключени договори с немски фермери от северозападна Германия в близост до Хановер, Хамбург и Бремен. Работата която се предлага се състои в бране на ягоди и малини и се предлага само за жени. Причината е, че жените се справят по-добре с брането без да мачкат плодовете. Работата е интензивна и се работи всеки ден по 8-10 часа. Заплащането е на килограм и зависи главно от това колко бързо работите.



Изисквания:

Само жени на възраст между 25 и 55 години
Желание да работите селскостопанска работа
Да сте трудолюбиви и съвестни
Опит със селскостопанска работа е предпочитан
Немски език не е необходим

Условия:

Тип работа: бране на ягоди и малини

Период на работа: края на Май до края на Юли

Продължителност: приблизително 2 месеца / работи се всеки ден

Заплащане: плаща се на килограм

ягоди - 40-50 Евро цента на килограм
малини - 60 Евро цента на килограм

Бере се по 10-15 кг. на час. Можете да очаквате около 1000 Евро на месец чисто след приспадане на разходи за квартира и храна.

Настаняване: 3-5 Евро на ден /удържа се от заплатата/; 4-8 човека в стая /квартирата отговаря на немските стандарти за селскостопански работници/

Храна: осигурява се по 1 обяд на ден; цена: 1-3 Евро /удържа се от заплатата/

Транспорт: Групите се извозват с автобус от София до фермата в Германия. Заплаща се от Вас в двете посоки, но след края на работния сезон (по 115 евро на посока, общо 230 евро)

Такса преди заминаване: Общо 180 Евро за обработка на Вашите документи и осигуряване на работно разрешително. Таксата може да се внесе на 2 части - 100 Евро при записване и 80 Евро 1 месец преди заминаване. Таксата не се възстановява, ако самите Вие се откажете след подаване на документи.

Допълнителна информация: Фермите обикновено се намират в или близо до села в северозападна Германия. До супермаркетите се стига пеша или с колело, а в други случаи, когато са по-отдалечени с автомобил или микробус осигурен от фермера.

Записване:

Копие на лична карта
1 снимка паспортен формат
Кратка автобиография на български език - в свободен текст опишете Вашия опит със селскостопанска или интензивна физическа работа
100 Евро като първоначална вноска /подписва се договор/
краен срок: до 10 Май

Преди да се запишете е необходимо да ни се обадите на долупосочените телефони, за да научим повече за Вашия работен опит и желание за работа. При покана от наша страна, моля пригответе документите по-горе и заповядайте при нас.

Необходимо е да дойдете с горепосочените документи в нашия офис най-късно до 10 Май.

ето линк
селско стопанство

*Ако сте с немско гражданство заплащането е:

ягоди - 2 Евро на килограм
малини - 2,5 Евро на килограм
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Измислих си го, ама е логично...
 
От: Работа в Германия: бране на малини - 60 Евро цента на килограм!

Не е логично. Тоест немец вероятно и на тези цени не би работил, но реално поради ниското заплащане се наемат такива като нас. Нямат полза да плащат повече на някой, когато има кой да работи и за по-малко.
 

Горе