Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Банко, звънят ежедневно. И скоро няма да спрат. Звънят да питат, да поръчват, какво ли не. А понякога звънят и да се скарат: " Що нямате магазин в Пловдив?" и други подобни.

Записи имаме бол, централата ги пази :). Но няма да публикувам тук записи :).
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Телефон си трябва. Едно на ръка, че искам да видя що за птици са отсреща. Друго, че ми трябваше инфо за срок на доставка. Присещам се неща, дето не ги пише в магазина, примерно има ли гаранция (в моя случай нямаше). Нямам вяра на електронни магазини в БГ, без жива душа отсреща. По ирония на съдбата си вадя хляба с писане на сървъри за какво ли не, вкл. и електронни магазини.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Повечето предпочитат да се обадят все още - да кажем 55 на 45 в тяхна полза.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Абе има и кофти случай
Аз работя в един магазин и на сайта ни има служебният * който трябва да е в мен нон стоп * ... но хората мислят че е разумно в 21:30 в събота си на работа ...
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Абе има и кофти случай
Аз работя в един магазин и на сайта ни има служебният * който трябва да е в мен нон стоп * ... но хората мислят че е разумно в 21:30 в събота си на работа ...
Служебен телефон се оставя в службата.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Без тилифон закъде бе?!?
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

За повечето пазаруващи онлайн телефона е по-лесния начин за поръчка. Грубо около на всеки 10 поръчки 3-4 са ми през телефона. Дори след поръчка онлайн често звънят за някакви въпроси
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Аз лично наскоро закупих уред от он лайн магазин и първото, което направих беше да се обадя по телефона. Разсъждавам, като клиент, който за първи път купува от даден продавач и ми беше важно да разговарям с реален човек, защото имах въпроси, относно продукта, а и трябваше да уточним някои неща около доставката. Не харесвам арогантни търговци, като автора на темата. Клиентът има право да пазарува така, както му е удобно и да риташ клиенти по тоя груб начин е лоша бизнес политика. Радвам се, че зооманиакът има клиенти и може да си го позволи, но аз не бих дала и стотинка на човек, който не ме уважава, като клиент.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Да добавя, че има една основна разлика в изпълнението на иначе хубавите ни закони от положението в белите държави. Клатикурчовците, за които зорлем ни събират пари, за да правят нищо. Арменски поп им казваме също.
Ако не се огледаш и си защитиш сам правата - няма кой друг, най-много присмех да си навлечеш. За капак на измамата.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Служебен телефон се оставя в службата.

Абе сота не можели да ми се обадят на личният телефон ако стане нещо недай си боже ...
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Не знам какво ви пречи телефона. Ясно е, че има хора, които предпочитат всичко да става автоматично, но често клиентът предпочита някой да си мръдне задника или мозъка за него и в това няма нищо лошо. Дори със сравнително базови търговски-комуникационни умения, процентът на обаждащите се по телефона става съизмерим със стоте, а това не е за изпускане.
Щом клиентът си е харесал някакъв канал, що да му се спира?
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Хехе :) аре да ви попитам - заплата от 600 лв до 1 000 лв на кого ще платите :)

1 - на онзи дето събира на всеки 5 мин по 1 поръчка и я опакова
или
2 - на онзи дето на всеки 5 мин вдига телефона и трудно прави дори по 1 продажба............... поръчка. и 97% отговаря на тъпи въпроси.

Не ви разбирам - аз съм минал и при 1 и през 2.................. дори около над 40 до 100 човека са ми лоялна програма само по телефона и нито един път не са ме преебали и не са ми загубили и една секунда..............

За какво се борите?

ДНЕС идва една жена в магазина и казва:

- Ама вие нямате телефон.
А аз:
- Но видяхте ли, че имаме поща............
Тя:
- По пощата става по-бавно..............
Аз:
- А как си представяте да летя между щандовете и да отговарям на въпросите ви.............. щото ви мързи да минете до магазина................
Тя:
- Вие сте адски груб............
Аз:
- Не ............... просто съм болезнено ЧЕСТЕН с вас.
Тя:
Чао..................... загубихте 1 клиент.
Аз:
- Нищо не губя................. защото нищо не съм търсил. Вие сама дойдохте................ и ми се карате защо нямало телефон.............
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

1 - на онзи дето събира на всеки 5 мин по 1 поръчка и я опакова
или
2 - на онзи дето на всеки 5 мин вдига телефона и трудно прави дори по 1 продажба............... поръчка. и 97% отговаря на тъпи въпроси.


Всяко от тези неща ги прави един човек съвсем спокойно. Без проблем обслужвам 3 онлайн магазина , 1 физически + разгворите по телефона. 30-на пратки и още толкова продажби на ден не са трудност за никого.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Крумов... зависи от магазините - стоката и особено стоката и нейното заявяване към доставчиците. Ако е налична ОК - по-лесно е ама ако работиш с над 20-30 склада в цяла България нещата стават по-сложни.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Нямa кaк без телефон, просто бългaринът все още предпочитa комуникaциятa и поръчкaтa по телефон, кaкто и нaложения плaтеж. Друг е въпросът, че имa откaчaлки, които звънят в неделя в 21.00 ч. зa безмислени въпроси. Но пък сa клиенти, нямa кaк дa им се сърдя...
 
Аз пък като потребител много мразя да звъня телефони, не знам тези с колко мозък са, които го пратят. Идеята е да ти е максимално улеснено. Ако го нямаш написано на сайта, пускаш едно запитване, после ако не ти отговорят в рамките на 1-2 дни, няма смисъл да се поръчва от този магазин, поне аз така мисля. Имам едно приятелче, което не отговаря на запитвания за малки продукти, от което доста му се прецаква целия имидж на магазина. Многократно съм му казвал, един доволен клиент може да те похвали веднъж, но един недоволен, доста повече, към 10 пъти. А да му звъннеш за нещо под 10 лева и да го разпитваш, направо ще се откажеш от ел. търговия. Но всеки сам си прави бизнеса лошото е, че клиента се предубеждава с такива търговци. ;)
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

просто бългaринът все още предпочитa комуникaциятa и поръчкaтa по телефон, кaкто и нaложения плaтеж.

Подкрепям. Телефона ми за връзка е немски стационарен и съм го написал след имейла и линка към формата за контакт. Не е посочена и тарифа. Отделно до "Поръчай" има бутон чат с оператор, под описанието има "задайте въпрос", линка към формата за контакт е най-видимото нещо на страницата... и въпреки, че се притесняват колко ще им излезе, много хора предпочитат да звънят, вместо да драснат два реда.

пп: Знам всички отговори на въпроса "Защо нямате български телефон, че да ви се обадя?" :)
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Хората си искат телефона, защото:

- масово в магазините няма никой на чата или от мейла се отговаря след няколко часа/дни. Сега търся нещо и го намирам и искам да питам нещо - е чака ли ми се до утре да разбера информацията;

- няма достатъчно информация или е на скрито място за продукта, доставката и прочие.

След време, когато масово на чата илли формата за контакт се отговаря своевременно, постепенно ще изчезне нуждата от телефонен разговор.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Хората си искат телефона, защото:

- масово в магазините няма никой на чата или от мейла се отговаря след няколко часа/дни. Сега търся нещо и го намирам и искам да питам нещо - е чака ли ми се до утре да разбера информацията;

- няма достатъчно информация или е на скрито място за продукта, доставката и прочие.

След време, когато масово на чата илли формата за контакт се отговаря своевременно, постепенно ще изчезне нуждата от телефонен разговор.

Абсолютно е така. Аз лично когато видя, че в работно време на онлайн магазина не им работи чата (ако имат такъв), както и ако не ми отговорят в някакво разумно време на запитване по мейл, директно ги отсвирвам. Друг е въпросът, че ако се продава нещо специфично като продукт, в чата ще се говори с по-общи приказки, докато не стане време да се чуеш със сътрудник на магазина, с който да дискутираш точно каквото те интересува.
 
От: Радвам се, че умряха телефонните поръчки - а вие?

Аз стигнах до рекордните над 50 обаждания за ден и ми писна. Обаждания, които не ми носят приход. Няма да позволя да ми носят разход. Дано при вас тези 30-50 обаждания на ден не са вреда за системата ви. А ако имате възможност да инвестирате в Кол Център - това е най-правилното. Като видите какви са разходите за сериозен Кол Център с поне до 3ма оператори да е инвестицията.......... не знам. Аз може би - казвам може би, ще върна телефона в сайта след около 2 г - просто тогава ще си наема една жена, която да отговаря на телефоните от всичките ни в момента над 3-5 сайта. А ако пък сложа само единен номер - става мазало.... няма индикация от къде се звъни - слагаш зелен - червен - жълт телефон за всеки сайт. Тъпо......

Минах през всички етапи.... на преценки.... за 1 магазин може - но при 30-50 обаждания този канал си е само разход и загуба на време...

Та ни обвиняваха, че не са поръчвали това по телефона - поръчали онова - обвиняваха ни, че не сме ги разбрали правилно - и искат подменки за наша смека. Стана мазало.... изпращаха дори есемеси :) лудница.

Успех на всички фенове на Телефона - ако не е професионално направено - е само разход. Плащате на някой да кибичи на стола и да взима 600 лв да си говори с хората.
 

Горе