Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Или ти грешно си разбрал или доста са те налъгали полицаите. Длъжни са да дойдат и още няколко неща трябва да свършат - оглед, разпити, протоколи, изземване на доказателства. Трябва да се заведе и досъдебно производство. Доста са те заблудили.
А Бойко, Цветанов, Фандъкова не променят законите, а Народното Събрание.
Та спокойно може да се обадиш на Господари на ефира, за да вземат едно "интервю" от господата полицаи.

така е, така е ....
и аз имах глупостта да подам сигнал за счупено стъкло. и няма да Ви обяснявам, че изписах една кофа мастило и топ бели листи, но на финала трябваше да предоставям доказателства, че не съм си счупил сам стъклото (това след като обясних, че колата няма застраховка автокаско и не искам да се облагодетелствам)
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

пълна мизерия, за едно стъкло си загубих цял ден. първо по моргите се пазариш с някакви супер селски индивиди дето 2 думи не могат да кажат. накрая го купих от италианеца за 50 лв. (по моргите другите искат 40 ама стъклата надрани, люспи, чукнати, няма едно свестно. при италианеца - стъкла 100, кое те кефи тва ти дават. струва си 50 лева, освен това всичко е свалено и за 2 минути става)

след тва си еба мамата, докато изгреба всички стъкълца и наместя новото станах луд. тва немеца уж технически грамотен човек ама го е направил като руснак тоя механизъм, за да не разглабям рамката и да откачам механизма се измъчих, защото ако го разпарчетосам после сигурно няма да мога да го събера пак.
но всичко стана добре, ето снимка :

526982_3793317949733_883957597_n.jpg
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Това ме разколебава...искам да си купя бмв, но...
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

В кой град е станало това?
Автокаското не покрива ли тази щета?
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Той горе беше написал че колата няма застраховка автокаско :)
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Той горе беше написал че колата няма застраховка автокаско :)
аа... това явно съм го пропуснал..

Че тука ми правят някви оферти от SDI .. за 150 лева до 4000 лева някво каско на година..
Някой бил ли е при тях.. знае ли за кво иде реч?
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Не знам ама и да имаше каско, наскоро ми се случи нещо и си е простотия, смисъл идват снимат, оценяват нз си кво, при мене няма проблеми щото колата е в гараж, ама така можеше колата му да стои 1 ден навънка а с това стъкло.. Иначе не е лошо 340лв дадоха, аз намерих за 160 го оправиха :D Ама не знам дали винаги толко лесно дават аванта пак някакъв познат имаше дето помогна.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

В София става :)
Каско нямам, защото не смятам за нужно да плащам каско на кола за 3500 лв... Имах преди това друга, плащах си и нищо не и се случи, дори и не я одрасках, само си дадох парите на вятъра и втори път не се вътрих.
Сега съм си харесал мини купърче и там вече ще има каско, защото колата е към 7-8 хиляди. Всъщност и да попитам, какво мислите за мини купърите (все още много се колебая дали да е one - 90 к.с. или cooper 116 к.с. ) Дали са много редки частите или бмв щом са все има.
Работата е, че вероятно аз ще я купя, ще я покарам малко и ще я дам на една дама да я кара, ако ми върже де, щото отношенията са ни странни, но това е личен разговор :D Иначе и мен много ме кефи, но и това ауди си ме устройва напълно, защото е доста непретенциозно и навсякъде е ожулено вече :)
 
Re: От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

В София става :)
Каско нямам, защото не смятам за нужно да плащам каско на кола за 3500 лв... Имах преди това друга, плащах си и нищо не и се случи, дори и не я одрасках, само си дадох парите на вятъра и втори път не се вътрих.
Сега съм си харесал мини купърче и там вече ще има каско, защото колата е към 7-8 хиляди. Всъщност и да попитам, какво мислите за мини купърите (все още много се колебая дали да е one - 90 к.с. или cooper 116 к.с. ) Дали са много редки частите или бмв щом са все има.
Работата е, че вероятно аз ще я купя, ще я покарам малко и ще я дам на една дама да я кара, ако ми върже де, щото отношенията са ни странни, но това е личен разговор :D Иначе и мен много ме кефи, но и това ауди си ме устройва напълно, защото е доста непретенциозно и навсякъде е ожулено вече :)

Значи аз освен да те поздравя за добрия избор вкус към колите

значи какви са разликите - двигателя от 90 коня е същия като от 116 коня само дроселовата клапа се отваря по малко и с чип тунинг се отключва до 120 отиваш в и го правят http://www.digitaltuning.bg/ - мини не повтарят тази грешка при по новите но как и да е разликата е по голяма при оборудването..
116 коня мини купър върви колкото е46 320 6так бензин ... хюндай купуе 2.0 бензин 143 коня...На магистралата с купър трима души круизваш спокойно със 140-150 км в зоната на оборотите с максимално въртящ момент 4к и малко и графично имаш много слаб пад в зонада до около 6000 така че си достатъчно гъвкав за доускоряване при надминаване... Колата е фенска и става за дълъг път докато си несемеен ... на съборите на феновете на мини в европа пътуват с тях по 2000+ километра като има дори и от първите.... При купъра има възможност За около хиляда лева в ъпгрейди - чип тунинг и 4 в едно генерация може достигнеш мощност от около 143-4 коня което е около 90% от мощоноста на купър С а според в един от форумите ретрофитнаха на нормален купър JCW глава и са извадили 159 коня ...

пп Вози по тъврдо от аудито !!! да си знаеш



мини оан са с по гадна тапицерия на седалките (винаги) нямат хромираните елемнти по пред решетката на багажника има версия без оборотомер даже :)

произведените преди 2006 one / coooper нямат стабилизираща програма cooperS e с ASC сток който си купувал по евтината обикновено не е добавял тази опции обаче доста купъри си имат добавено ASC -Още по рядко се среща ъпгрейда до DSC който също се е доплащал но е още - хубаво да имаш поне ASC...

Слаби места произведените през 2001-2004 средата ОНЕ и КУУПЪР са със скоростна кутия Midland слагана и в някой роувъри... бмв като са дошли и са решили че тая кутия с това масло е вечна ама са ги опровергали като купърите са станали на по 100 000 мили трябва да се сменя на всеки 30-40 -50 к км според стила на каране та такам има малко риск дали предния собственик много я я юркал БЕЗ ДА СМЕНЯ МАСЛОТО (какво имам на предвид - ами ако се разровиш по форуми ще разбереш че като идеш на "частната си писта" купъра може да направи 175 на 4 та и след това следва 5 та...:D било женска кола ама не и на запад :) скапват се лагерите като намалее и се посгъсти "вечното маслото" ... в софия има кой да ги ремонтира и не е много скъпо... Ама все пак си търси здрава... без виене от скоростите (макар че виенето може да е от лагер на съединител който е в комплекта за смяна виж по надолу )

след 2004 фейслифта вече е с 5 скоростна кутия Гетраг купър С са си със 6 скоростен Гетраг от самото начало който засега ги водят по здрави и те са също със "вечно" масло ...

Ако четеш по световните форуми първите модели са правели проблеми понякога при разместване на седалките с кабелите на аербега ама това предимно при американските модели заради датчика за пасажер в седлаката затова в мини2 ком една камара народ си има тулове за ресетване и дигностика - което прави колата много фенска щото се човърка... при европйските модели ако попаднеш на такъв със светещ аербег обикновенно е с Джамбазки Акумулатор и нисък волтаж в еърбег системата все пак направи си чек на диагностика...

двигател доста здрав почти не правят проблеми - стандартно сервизиране всичките са с верига вместо ремък... лонг лайф 04 масло сменя се на 25 000 ако е истинско по стандарта мен ме съмняват тези бмв масла дето ги продават под път и над път на по малко от половин цена от официалните сервизи затова Препоръчвам някакъв мобил да си вземеш по стандарта и от магазин който има зарежда от читави дистрибутори... Масления филтър на Мале е 16 лв... пистов ремък гейтс е 20 тина лева !!!! има два типа ремъци за горещ климат и за нормален вземи си за нормален че тези за горещ не издържали под минус 20 (така съм чел не съм го пробвал) ама си е за всеки случай... свещите са 4 електродни нгк издържат си по 100к километра+ така че е възможно купъра да си с оригинални свещи и трябва да предвидиш и това като смяна ще се отпуши вървежа...

Повечето съдединители издържат по 100 130к километра така че ако взимаш в тези километри може да си за съединители още на 70-100 --- само от тук там съм срещал хора със сединител на по 170 000 + ама едно приятелче с хюндай със съединител на 190 000 слязъл до някакъв ресторан до брега по някакво стръмно и после едва излязъл като трябвало да слязат хора от колата - препоръчвам без експерименти и да си предвидиш това като разход...тук идва първата приятна изненада съединител лагер и капак комплект на LUK може да се намери за около 300 лв с някакъв минус отстъпка съединител комплект Valeo в драйв бг мисля че беше 320 лв сравнено с някой японски коли направо си е без пари..

По окачването предни тампони на окачването това е стандартно при доста произведени от БМВ коли фабричните са произведени от феби (могат да се намерят за около 40 лв бройката + евентуално отстъпка... в Камор авто оригниални с БМВ номер бяха около 80 лв бройката - което е много добре... аз автърмаркет за ауди а3 съм взимал за по 70+ ) - от това тресе предницата при някой скорости - на извънградско се усеща.... нормално за кола на такива километри да има нещо такова дребно като забележка

при спирачките има малко дефицит и си играят неприятно с цените аз досега съм слагал АТЕ ама АТЕ то за купър го намерих като търсих само за на едно място 120 лв.... паджит 115 лв..... текстар нямаше налични и не ми казаха на колко ще дойдат новите - с справка ате за а3 съм го взимал на 75 лв а има кофти накаладки за по 29 лв... за купър има ЛПР с отсъпка за 55лв като минимум цена... !!!! с това не трябва да правиш компромис!!!! дисковете са на същите цени като за а3

Гуми модификацията Купър с 15ка джанта има тънка резервна гума виж за наличност под багажника и за комплект инструменти, модела със 16ка трябва да е с рънфлат гума 17ка има на купър С като опция инае и те са със 16ка - ако стария собственик се е бръкнал при подръжката да вземе отново като оригиналните рънфлат гуми... и с компект от компресорче за запалка и кит за лепене на гума - може да си вземеш нов препарат че ме съмнява този като е няколко години- добре е да го имаш за всеки случй...

Хидравлична система - помпата на хидравликата е електрическа и винаги вие не е проблем само да се сменя хидравличното масло редовно цена 31лв на литър в Дарукар - добре е за оригинално

Антифриз - червен

Дребни неща за който да гледаш - гуми за педалите на много липсват цената е 8лв бр в Камор S педалите са алунминиеви и са по скъпи може да се ретрофитват ако попаднеш на такива късмет :)... стойки за крик пласмасови по купето стърчат леко при превоза на атовоза ги откъртват цена около 20 лв бр в Камор

Предна Броня ако някойт чукне докато дава назад и си на мястото и си викнеш кат и ти трябва нова предна броня цялата излиза около 260 лв без решетките което колкото за а3 горе долу


Изводие: Като цяло да съм на мнение че може би е малко по трошлива като всяко бмв от аудитата а3 който са си луксозно изпълнение на Голф :) Ама частите са сравнително евтини... в сащ са им навъртяли по 100 000 мили още първите 3-4 години и преди да ги сменят с по нови са ги докарали до 150 000 мили само със сервизиране така че ако си я поддържаш ще издържи още толкова или два пъти по толкова на колкото са
 
Последно редактирано от модератор:
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Или ти грешно си разбрал или доста са те налъгали полицаите. Длъжни са да дойдат и още няколко неща трябва да свършат - оглед, разпити, протоколи, изземване на доказателства. Трябва да се заведе и досъдебно производство. Доста са те заблудили.
А Бойко, Цветанов, Фандъкова не променят законите, а Народното Събрание.
Та спокойно може да се обадиш на Господари на ефира, за да вземат едно "интервю" от господата полицаи.

Бате Бойко движи тая държава и без него и Народното събрание не работи :)

Изучавал съм право доста сериозно, тъй че след като се запознах с тези членове и как апашите умело ги използват в съда, на момента ми стана ясно, че няма смисъл от нищо. Досъдебно производство се заведе срещу неизвестен извършител, но то е поредното, което след 3 месеца ще е с приключено разследване.

За жалост това е поредната огромна яма в нашите закони. Не бях запознат с нея, вече съм. Както каза самият инспектор "едно време нещата се решаваха по друг начин, но сега не става, че ще вземат теб да осъдят накрая". Наистина бях изумен как не искат да си вършат работата полицаите, но сега поне отчасти знам защо. Не искам да ги защитавам или пък още повече някои от господата на жълтите павета, но след като никой от тях не иска да внесе необходимия ред, то явно друг трябва да го направи.

Говорих днес с двама независими адвокати, те потвърдиха че такава дупка в закона има и главно по този начин се измъкват всички нарушители и извършители на подобни деяния. Какво повече да кажа...
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Строшили ми джама, нищо не са гепили, само са отворили подлакътника.
Странно, че някой само се е надвесил, защото вратата беше затворена (тва щифтчето беше смъкнато), явно са се уплашили.
Алармата спи летен сън...

Виж файлът 4454

Деба крадливото племе бе, в китай сигурно им режат ръцете на тия.


Таман другата седмица щях да купувам друга, това сигурно е знак от съдбата да я сменям, гледам от тази страна :)

Не е нужно да отварят вратата и да се включи алармата. Обикновено се спускат по корем навътре и претърсват. Когато бяха с манивели прозорците, чупеха триъгълното, сваляха джама и по корем се приплъзваха от задното стъкло, между двете седалки до жабката.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Не е нужно да отварят вратата и да се включи алармата. Обикновено се спускат по корем навътре и претърсват. Когато бяха с манивели прозорците, чупеха триъгълното, сваляха джама и по корем се приплъзваха от задното стъкло, между двете седалки до жабката.

Ей така да го набараш и като ти се открие... 8)

bgseoeu прав си, че няма много смисъл, но все пак има минимален. Ще го има заведено - ще промени малко статистиката, ще накара господата полицаи да поработят, а и някой ден, ако случайно ги хванат реално е възможно да имат по-сериозно наказание.
Иначе да е само тук дупката в законите/прилаганията...
 

Горе