Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

mantaman

Well-Known Member
Отдавна не се бях занимавал с БГ рекламните мрежи но понеже ме помолиха едни приятели да им направя кампания искам да споделя няколко впечатления от които за пореден път ще се разбере защо БГ рекламните мрежи са на светлинни години от Гугле Адуордс и защо в тях трябва да се ракламира само в краен случай.

Адуордс - Добавили са нови неща в сравнение с последният път когато съм ги ползвал - Сравнително лесно навигиране и създаване на реклами - Малко повече нерви при одобряването им.

Ефективност на рекламата повече от прилична около 2-3 продажби на сто клика - средна цена за клик 8ст с възможност да се орежат по скъпите думи и да бъде намалена до 5-6ст без особено да пострада конверсията

ЕТАРГЕТ - Рекламите се създават сравнително лесно обаче Непрекъснато в кампаниите ми се появяват някакви странии кампании на хърватски които аз не съм правил и не мога да ги изтрия.

Статистиката за кликовете ми се появи на третият ден - Цената на клик не може да бъде зададена под 10ст а и оставам с впечатлението че и по ниска не може да бъде защото когато излезна статистиката средната цена за клик ми я показва над 10ст - Което доста ме учуди след многото приказки които съм чел във форума че рядко кликовете от ЕТАРГЕТ им ги плащат повече от 2-3ст.

За таргетиране по ключови думи едва ли може да се говори вероятно ако се наблегне на определени сайтове може да се получи нещо -

Ефективността на рекламата около 0.5% тоест по 1 продажба на около 200 клика - Дето се вика сигурно трябва да се продава дрога за да може да се издържа на тези цени - Вероятно и за това там обикновено срещам само хапчета за отслабване.

Все пак е някакво решение за уебмастерите и рекламодателите които не могат да ползват Гугле поради една или друга причина. Освен това с агресивна реклама могат да се докарат прилично количество посетители на сайта макар и нетаргетирани ако това ви е целта и цената не ви притеснява.

Адвизе - Лесно се работи обаче какви са резултатите един господ само знае - Резултатите от тази рекламна мрежа не се появяват в Гугле аналитикса в сектор - Рекламни Кампании и няма как да разберете дали сте направили продажба чрез нея.

Не можете да зададете по ниска цена за клик от 10ст но по някакви техни си сметки цената реално е около 7ст

Пробвах различни подходи но трудно мога да докарам трафик от техните сайтове - Според техните отчети зорлем по 40-50 човека на ден


Както и написах в началото БГ вариантите са много назад и ако не беше ситната цедка на Г вероятно никой нямаше да ги ползва
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Ефективността от бг мрежите е много ниска наистина. По добре синтезирай нишата и се насочи към директна реклама :wink:
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Ти ме разби бате.... точно се чудех с каква магария да се захвана тия дни по коледа :lol:

Какво ще кажете за нещо като платформа/рекламна борса, където собственици на сайтове да излагат предложенията си - с актуализации и всичко, под формата на каталог. Тоест каталог за реклама...нишово, нагласено как си трее, ама БЕЗПЛАТЕН разбира се :twisted:
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Хех, знаех си че има още файда от този форум :beer: Кат ме пусне мързела го захващам това!
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Това е много добра идея всеки който успее да го направи ще жъне успехи - Нищо че ще е безплатно
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Направо ти благодаря от сърце :beer: Наистина ще бъде полезно! Всеки опит собствениците на "клатещи се" сайтове да имат възможност за монетаризация, си заслужава усилията, според мен :)
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Ти ме разби бате.... точно се чудех с каква магария да се захвана тия дни по коледа :lol:

Какво ще кажете за нещо като платформа/рекламна борса, където собственици на сайтове да излагат предложенията си - с актуализации и всичко, под формата на каталог. Тоест каталог за реклама...нишово, нагласено как си трее, ама БЕЗПЛАТЕН разбира се :twisted:

Поредната идея, която имам от години и която съм възпрепятстван и не мога да направя, но друг ще я направи по-бързо от мен.
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Идеята наистина си я бива и има много празна ниша за запълване и това може да бъде направено само от човек който е бил от тази страна на барикадата и знае какво всъщност е необходимо да предложи.

Мен още ме е яд че миналата година изпуснах една рекламна мрежа която се продаваше от колегата МВМРК тук във форума
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Какво ще кажете за нещо като платформа/рекламна борса, където собственици на сайтове да излагат предложенията си - с актуализации и всичко, под формата на каталог. Тоест каталог за реклама...нишово, нагласено как си трее, ама БЕЗПЛАТЕН разбира се :twisted:

И ще сложиш и категория офлайн реклама, нали?!!!! Някой примерно ако му трябва някакъв мегаборд да речем :wink:
Чак пък безплатно, обещавам :beer: :)
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Направо ти благодаря от сърце :beer: Наистина ще бъде полезно! Всеки опит собствениците на "клатещи се" сайтове да имат възможност за монетаризация, си заслужава усилията, според мен :)
Имах едно такова чудо започнато ама беше за размяна на линкове.
Добавяш си сайтовете и получаваш определени точки за тях с които купуваш линкове от другите потребители.
Като се добавят и добре измислени категории + мониторинг за линковете и работата е 6:wink:
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Разборът на БГ рекламините мрежи е - въобще не се занимавайте с тези мрежи:)
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Имаше един опит за гестблокинг мрежа от един колега от другия форум (сега не мога да се сетя кой точно беше), като гледам никакъв интерес няма. Абе просто е чиста загуба на време това, обшо взето.
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Да се похваля с вчерашното ми постижение от Таргета - около 500 клика 50лв през комина 10ст на клик 0 продажби - Боунсрейт над 70%

За същото време Адуордс 15лв около 200 клика 7-8ст клик 2 продажби Боунсрейт под 40%
 
Re: От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Мен още ме е яд че миналата година изпуснах една рекламна мрежа която се продаваше от колегата МВМРК тук във форума
Да. И ния я проспахме. Така де, изпуснахме.

А форума е доста ценен и винаги има полза от него, копипейст. Ако правите нещо, ще се радвам да хелпна с каквото мога, за благото. ;)

Уаудес, изводът е по-скоро пазара, не толкова мрежите. Но и те не са мега супер. ;)
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Блинки аз пак да ви подкарам за тия рекламни мрежи че не съм ви ял отдавна

Вие поне си имате рекламна мрежа и очевадно не искате да я развивате чакайки да падне тавана или да се появи някоя голяма акула да я купи

Що през това време обаче на нейна база не фанете да направите и нещо работещо където хората да могат да си пускат сайтовете и на състезателен принцип да им се пласират оферти за клик ако сайта е качествен ще има много офарти и ще му се качва цената за клик ако е траш ще си крета на минимума от 2-3 стотинки

Това е бизнес за хиляди лв на месец и още не мога да си обясня защо тези дето могат да направят такива сайтове си барат макарите и мъчат некакви микронишови адсенси дето им треперят кога ще им блокират акаунта
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Не знам как всички сте я проспали... Той я продаваше един месец и бяха зверски мъки, то цена се сваляше, то срещи, оферти, тояги, па с готови сметки вътре имаше...накрая за някаква смешна сума я даде, май около 1К да беше
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Имаше един опит за гестблокинг мрежа от един колега от другия форум (сега не мога да се сетя кой точно беше), като гледам никакъв интерес няма. Абе просто е чиста загуба на време това, обшо взето.

Добре че е "общо взето", а не на 100%, че да се откажа, особено когато идва от перото на такъв разбирач
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Не бях поглеждал темите за продажби от доста време и когато попаднах на темата тамън се бяха договорили но още не беше платено - Писах му на МВМРК че искам да я купя и той ми каза че ако не му платят ми я дава - Но му платиха и си я взеха

Яд ме е че я изпуснах и още повече че с него вече имахме предишна сделка за друг сайт на цена от 800лв и знам че е изключително коректен търговец
 
От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Да мрежата беше добра, прилично развита и с не малко екстри. А и на фона на "хилядите" ни рекламни мрежи в бг.... :wink:
 
Re: От: Разбор на Рекламните Мрежи в БГ

Блинки аз пак да ви подкарам за тия рекламни мрежи че не съм ви ял отдавна

Вие поне си имате рекламна мрежа и очевадно не искате да я развивате чакайки да падне тавана или да се появи някоя голяма акула да я купи

Що през това време обаче на нейна база не фанете да направите и нещо работещо където хората да могат да си пускат сайтовете и на състезателен принцип да им се пласират оферти за клик ако сайта е качествен ще има много офарти и ще му се качва цената за клик ако е траш ще си крета на минимума от 2-3 стотинки

Това е бизнес за хиляди лв на месец и още не мога да си обясня защо тези дето могат да направят такива сайтове си барат макарите и мъчат некакви микронишови адсенси дето им треперят кога ще им блокират акаунта
Бате, нещо бъркаш пазара, на който си. Ако знаеш какво правим и какъв ретърн има, друго ще мислиш. Говорили сме го много пъти това. За това и развивале в друга насока. Ен. Тук всичко е смех. Другатя година пак ще мъчим. Може да си сигурен. ;)
 

Горе