Раздел Политика трябва да се затвори...

Бихте ли се справили да менажирате кампания за манипулация на обществените нагласи?

  • Да

    Votes: 5 45.5%
  • Не

    Votes: 6 54.5%

  • Общо гласове
    11
Статус
Not open for further replies.
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

В световен мащаб много малко форуми позволяват дискусия за политика. Причината е, че рано или късно подобни теми се израждат в чисто флеймене и съдържанието е 0. Простото игнориране на раздела не помага, защото нападки от там преливат в други теми и неизменно като раково образование се разпространяват из целия форум. Хората се разделят на лагери, неизменно политическите пристрастия започват да пречат и на другите дискусии.

Потребител А е фен на ГЕРБ и пита въпрос който няма нищо общо с политиката, потребител Б е фен на БСП и му отговаря на въпроса на контра, само защото двамата са се заяли в раздела за политика и в крайна сметка дискусията се изражда. Ако двамата не си знаеха политическите пристрастия силно вероятно е потребител Б да може да помогне с ценен съвет на А, но след като вече се мразят заради политиката това е абсурд да се случи.

Това поне показва световния опит във форумното администриране и не един и два форума са потънали заради дискусии на тема политика.
 
Да, малко форуми в световен мащаб има секция политика, но и малко държава по света имат население, в което Политиката е една от топ темите след колите, жените, работата и хобитата. :) И поради самия факт, че пазара е такъв, то няма как да нямаме и ние секция, в което хората да имат място да пишат за това. Когато пазара го изисква, ние се съобразяваме с него. За това и растем бързо. И ще ме попитате, да ама това е политика и няма нищо общо с бизнеса. Да, ама не. Има много общо. Попитайте ме кой седи на чело на анти-протестите? И да не ме питате ще кажа, това е момче, което е имало фирма с 2о служителя, която бе фалирана по управлението на ГЕРБ, като държавата не е върнала ДДС-то им + още някои бюрократични пречки, които и е поставил. Сега му е все едно кой ще управлява, само да не са пак ГЕРБ. Ето, от напълно независим политически бизнесмен, ти си на улицата с плаката. И ако някой ми каже, че нашата политика тук не влияе на бизнеса, няма да го взема на сериозно. И аз споделям съдбата на младежа. И мен ме погребаха на бързо. ;) Опитах се дам работа на 3ма души, но това е. ;)

Не знам кои точно форуми са потънали така, но щом казвате. :) Секцията Политика е за чесане на езици предимно, а това, че се хвърлят обиди, те не са проблем, трият се. Форумите умират поради много причини, като неспазване на правила, никаква поддръжка, слабо популяризиране и куп други, но не и заради секции, в които хората могат да си споделят политическите си възгледи и убеждения, не че някой ще им ги чете де. Инвестора не ми изглежда потънал. :)

Аз лично спрях да чета и пиша преди няколко месеца. То е все едно и също - протести, някой казал нещо за другите, и простотия като цяло. Това, което реално се случва и в парламента наскоро. :) За това, теглите един игнор и минавате нататък. А ако започне да се прекалява там и да излиза извън контрол и да пречи, ще вземем мерките. ;)

@YavorM, никой не си плаща. Просто потребителите генерират това съдържание. :) Кво и те викаш са платени. :) Не е така. Но ако някоя политическа партия реши да рекламира в секцията, ще им спукаме задника и ще ги налеем във форума. ;) И ние не сме вчерашни. ;)
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

В световен мащаб много малко форуми позволяват дискусия за политика. Причината е, че рано или късно подобни теми се израждат в чисто флеймене и съдържанието е 0. Простото игнориране на раздела не помага, защото нападки от там преливат в други теми и неизменно като раково образование се разпространяват из целия форум. Хората се разделят на лагери, неизменно политическите пристрастия започват да пречат и на другите дискусии.

Потребител А е фен на ГЕРБ и пита въпрос който няма нищо общо с политиката, потребител Б е фен на БСП и му отговаря на въпроса на контра, само защото двамата са се заяли в раздела за политика и в крайна сметка дискусията се изражда. Ако двамата не си знаеха политическите пристрастия силно вероятно е потребител Б да може да помогне с ценен съвет на А, но след като вече се мразят заради политиката това е абсурд да се случи.

Това поне показва световния опит във форумното администриране и не един и два форума са потънали заради дискусии на тема политика.
Определено добро мнение. Винаги го има субективното отношение в тема 2, ако преди това е имало дрязги в тема 1 между две личности.
 
Re: От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Определено добро мнение. Винаги го има субективното отношение в тема 2, ако преди това е имало дрязги в тема 1 между две личности.

То не е нужно да е политическата секция за тази цел. Това си се наблюдава и през годините - скарани в много други секции и после в секция SEO си го продължават. :) От 2006 г. го гледам това. Политиката просто поредната причина да се прави. :)
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Определено добро мнение. Винаги го има субективното отношение в тема 2, ако преди това е имало дрязги в тема 1 между две личности.

Сериозните хора, когато правят бизнес, не се вълнуват от политически пристрастия.
А които се вълнуват... определението е в горното изречение.
 
От: Re: От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Политиката просто поредната причина да се прави. :)

Да но тя предразполага за по-чести такива... "дейности".

Секцията Политика е за чесане на езици предимно
което малко се самоизключва с това написано под самия раздел: "Политиката е пряко свързана с икономиката и бизнеса. От политиката зависи какви спънки ще имаме утре или как ще ни улеснят живота" (идеята, предполагам е да се дават съвети и насоки свързани с политика, а езикочесането не отговаря много на това условие).

* офтопика нали върши пак същата работа: само за "на седянка".
 
От: От: Re: От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Ти във офтопика ли искаш да се върне пак. :) Щото тогава много хора говореха да се махне от новите неща.

* офтопика нали върши пак същата работа: само за "на седянка".
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Blinky, политиката е тема, която илюзорно може да кара форума да изглежда жив и деен, но това е временен ефект. В дългосрочен план сериозните хора се отдръпват, виж дори и в тази тема го казват същото. Аз разбирам твоите аргументи донякъде и е добре да се обсъждат неща като европроекти, новия бюджет, закона за интернет хазарта и подобни...но предприемачеството има малко общо с редовните псувни като на футболни агитки. Но...вие си знаете, ваш си е форума и няма да се бъркам повече. Всъщност единственото, което исках да кажа, е че опита по света показва, че с две теми: религия и политика трябва много да се внимава. Може политиката да е деликатна тема тук, на други места е религията и т.н.

ето от форум само за форумни админи, всъщност с търсене в целия форум такива теми има бол, тази е само примерна: http://www.theadminzone.com/forums/showthread.php?t=82145

Пак казвам, вие си преценявате как да се управлява форума и вероятно сте си направили сметката добре.
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Сериозните хора, когато правят бизнес, не се вълнуват от политически пристрастия.
А които се вълнуват... определението е в горното изречение.

Бизнес? КАКЪВ БИЗНЕС е правил чалгара във форума? Зашо му говориш за бизнес, той не е тук за бизнес, не е тук и да се учи, просто преди време видя че е забавно навлека и се намъкна и той вече си повярва и се помисли за голям пич, го еба в келешка, 1000 пъти съм го подкрепял а той ще ми говорина смотан.
пуснал си е обява че си продава акордеона ли?
Бизнес...
гаргамела му, само на него не пуска и той кисел вече... поне съседите му са весели.

му пикая на келешлъка до вчера ходеше насран днес вече отворко и той.
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Наистина-не ми е по вкуса и на мен този раздел-То е ясна позицията на собствениците за наличието на ПОЛИТИКА-ама е проява на лош вкус да търсиш тема за конфронтация между членовете!Пък-Шефчетата си решават сами!
 
От: От: Раздел Политика трябва да се затвори...

КАКЪВ БИЗНЕС е правил чалгара във форума?

Абе кой е този чалгар ?

Имам чувството че с waldes сте на едно и също мнение, а се храните (обиждате) един друг.
Някакво форум-чат недоразумение май има.
 
Re: От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Blinky, политиката е тема, която илюзорно може да кара форума да изглежда жив и деен, но това е временен ефект. В дългосрочен план сериозните хора се отдръпват, виж дори и в тази тема го казват същото. Аз разбирам твоите аргументи донякъде и е добре да се обсъждат неща като европроекти, новия бюджет, закона за интернет хазарта и подобни...но предприемачеството има малко общо с редовните псувни като на футболни агитки. Но...вие си знаете, ваш си е форума и няма да се бъркам повече. Всъщност единственото, което исках да кажа, е че опита по света показва, че с две теми: религия и политика трябва много да се внимава. Може политиката да е деликатна тема тук, на други места е религията и т.н.

ето от форум само за форумни админи, всъщност с търсене в целия форум такива теми има бол, тази е само примерна: http://www.theadminzone.com/forums/showthread.php?t=82145

Пак казвам, вие си преценявате как да се управлява форума и вероятно сте си направили сметката добре.

Не го прави да изглежда жив и деен http://www.predpriemach.com/search.php?do=getdaily&contenttype=vBForum_Post&exclude=56

(без политиката дава 82 теми по който е писано в последните 24 часа)който не са политически


http://www.predpriemach.com/search.php?do=getdaily&contenttype=vBForum_Post с политиката дава 87 теми
или само по пет теми политика е писано в последните 24 часта повече от 15 пъти повече е писано по другите теми

обаче ако не бяха разделения нямаше начин да се филтрират а теми не може да не присъстват... например по времто на герб трябваше да трием всичко антигерб а сега да трием всичко за протестите (и в двата случая щеше да има въпроси кой плаща да се трият такива теми затов си седят но изолирано) само който има нужда да ги потърси да ги намира...

сега ако тръгнем да трием всичко за протестите какво ще си помислите ? все едноче такива неща не се случват ... всяка тема с най малък намек за корупция политика, кметове, дъравани институции - щото има държавна политика...
 
Re: От: От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Абе кой е този чалгар ?

Имам чувството че с waldes сте на едно и също мнение, а се храните (обиждате) един друг.
Някакво форум-чат недоразумение май има.

те си се хранят от едно време още акое тънко ок но ако почнат да прекаляват ще ги трия...
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Въпроса не е колко са. Въпроса е защо вобще ги има. Темата на форума е друга. Политиката е мръсна работа. Както в цялата държава се бърка Експертността с Политика. Вие си знаете.
 
еми не може да ги няма понеже нещата са доста оплетени в бг с политиката.... а и този форум така се е развивал демократично не със секции който админите предварително са решили че ще има... ами е стартирал с ограничено количество секции и като се натрупат теми са отделяни в нова секция
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Има една приказка в руската армия. "Болше денги получает, болше знает". Сиреч старшия знае по-добре :)
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

Ей туй не ми харесва, дето всеки дава акъл и иска се наложи
Нали искате демокрация, пък са оплаквате от туй, че има свобода и политически дискусии
КОЙ? КОЙ? има право да решава и да налага цензура :lol:

[video=youtube;UDc7b3kKC2E]http://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E[/video]
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

:lol::lol:
Пич, да не се стресна
Ти сигурно и насън бълнуваш и с този въпрос се събуждаш, баси откачалката:lol:
 
От: Раздел Политика трябва да се затвори...

:lol::lol:
Пич, да не се стресна
Ти сигурно и насън бълнуваш и с този въпрос се събуждаш, баси откачалката:lol:
даже леко ми се затварят очите , но въпроса е важен, да видиш Орешарски как мънка на него като мишка - безценно !
 
Статус
Not open for further replies.

Горе