Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Експериментът който си направих с два сайта се оказа в подкрепа на предположението ми, че ключовите ни думи ни закопават в серпа. Накратно - сайт с около 30К "индексирани" страници, по голямата част от които са генерирани от ключови думи. Същият дълго време стата варира между 1.5% и 2% влизане от търсачката (в момента си говорим основно за Гошо).


Можеш ли да кажеш точна дата, на която се е случило това?
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Точна дата нямам идея, но е в последните две седмици и почти веднага след като индексираните ми страници паднаха близо 10 пъти. А слагах нофолоу и забраних атрибутите които индексират всякакви тагове, сърчове, подредби и тн (тоест тези които са ми направили 30К индекс) декември някъде, точна дата също не си спомням
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Е точно де (намирам известна прилика) :) Не знам кога точно е станало ама имах 30К индексирани и около 40% влизания от гошо... От там (не съм сигурен дали е било декември или края на ноември) почна да пада - един път рязко на 8% и оттам още един път на 2% :-o И взех тогава да размишлявам какво не е наред. Естествено се усъмних, че ключовите ми генерират дублажи и както си беха в gwt 31К почти, ги отрязах всичките :) Това се случва декември някъде, ама кога точно не си спомням. След 2-3 седмици порязването беше отразено, паднаха на 3К и нещо индексираните и влизанията от гошо 11% и сега в момента 16% Ако се върнат на 40% значи ясна работата :)
Идея нямам дали и каква е връзката с тоя ъпдейт, но така като чета за твоето порязване, не виждам причина да се тестваш с нещо подобно на моята схема :)
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

На автора като му видя името и ми става смешно като се сетя каква репутация ми е давал

проста е майка ти курво мръсна непоръбена оптимизаторска ахахахаха
:lol:
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Те бая хора тук също им е смешно като ЗНАЯТ ти каква репутация си им давал :) И без да давам цитати ВСИЧКИ ЗНАЕМЕ _|_ :twisted: Ноооо ако толкова държиш мога да сложа шотове на твоите бисери, както и други галимации, доклади и тн бисери от твое име :p
 
От: От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

бай дъ уей, научи ли фотошопа, след като не успя да научиш сеото и закопа един куп сайтове :lol:
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Не ви знам какви репутации сте давали, но надали в днешно време някой може да каже "научих SEO", SEO не се учи, SEO, е експеримент от който няма как да си на 100% сигурен, че ще успееш.

С единия сайт може да станеш номер едно другия, да го блъскаш 5-6 годинки и нищо да не се получи. Реално и с първия който ти се е получил, може да те изчука някой конкурент , и да те мушне без да разбереш.

Както и да е, ако има някой който може да каже в днешно време аз съм SEO, и ме извади от кашата съм склонен да му давам 50% от приходите, но няма как да се гарантира такова нещо.
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Е това е ясно отвсякъде... Но има и нещо друго. Ние си говорим за сео и някои си мислят, че всичко опира до сеото и са готови да изсипят една камара пари само и само да са на върха на "пирамидата" Но малко пък захапват, че тоя връх, както подобно на еверест се изкачва от много хора и то не по един път :) Тоест всичко свързано със сеото е непостоянна величина и съответно резултатите са непостоянни. За мен лично най-важно е не сеото а прото PRO (page reach optimization) Ко ши риче това :-o Много просто - това е съвкупността от методи и похвати за да достигне вашата страница до потребителите. Сеото е само малка част от тази галимация. Има и моменти като реклама, банери, линкове, споделяне, социални калибристики, офлайн реклама, и прочие кой каквото въображение има. колко пъти съм казвал, че ако се разчита само и единствено на серпа за достигане до вас ТО ЯКО СТЕ УМРЕЛИ. Трябва да подходите PRO към сайтът си, а не да разчитате на това SEO, което всъщност ви прави наистина посредствени :wink:
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Под ключови думи да разбирам??? ... имате предвид таговете в Wordpress????
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Не говоря конкретно за врътпрес просто защото нямам такъв с повече от 50 унита :D Но там случаят е същия, почти всички ползвате разни сео пакети, които се грижат за атрибутите вместо вас. Това е толкова улеснение колкото и прецакня в някои моменти :wink:
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

В такъв случай ще ти кажа да погледнеш сайта - за жената, които има старшно много наблъскани Ключови думи, излиза в гугъл на челни позиции, но като кликнеш нужната информация я няма

и гугъл всеки месец ги толерира и посещенията им се покачват, само че тук има нещо друго... всеки ден техните страници се увеличават поне с около 100 броя на ден или час :), че и повече не ми се проверява точно

И това може би ги държи и иаз незнам и нямам обяснение.

но рано или късно гошо ще ги хване какви ги вършат
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Добре че още не посещавам такива сайтове, но предполагам те са от групата на богопомазаните а при тях не важат правилата за "опашкарите"...много интересен израз нали :)
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Я да чуя вашите размисли, че доста страсти породи една проверка на SERP-a по м е г а б о р д Пловдив! Имам доста позиции/страници и за Варна например, но там такова нещо няма? Лекичко съм припотен - не че конкуренцията е огромна, но я има и то те са от години, а аз от 8 месеца съм онлайн!?!? А да не говорим, че не съм виждал podoben SERP за нищо, което съм ровил в нета, а не е като да не съм търсил всякакви глупости.
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Аз лично не разбрах за какво точно питаш :) Какво няма във Варна? Смисъл по м е г а б о р д Пловдив искаш да излиза Варна ли?? Аз по този ключ нищо за Варна не ми излезе
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Е, Копи, Копи, да му се и... Пак ще се обесняваме! :wink: :) Може и в мен да е грешката! :beer:
Ти като написа словосъчетанието м е г а б о р д Пловдив, без интервалите на първата дума - нещо не ти ли направи впечатление за първите поне 12 позиции?!?! А пък за същата тази дума с интервалите и Варна, имам само първо и второ място. А инфото ми за Варна в сайта ми е даже повече от това за Пловдив!
И що така? и Да се напрягам ли че сам на всичките 12 позиции при първото търсене????????!!!!!!!!!!!!!!!!
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Е за конкретното търсене (това с Пловдив) засега си си на цялата първа страница. За Варна си на първите 3. Но има нещо друго, мислиш ли че това е най-подходящият ключ по който биха те търсили :wink: Не съм напълно наясно с този вид дейност и честно за пръв път чувам за мегаборд, до този момент за тези реклами предполагах че им викат билбордове, и в тоя дух ако търсех подобно щях да пиша нещо свързано с билборд
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

Ех деееее, аз виждам къде съм, че и втората я почвам даже /страница/ и питам: до сега не бях виждал подобен SERP, не само за мен, но и каквато и фраза да съм търсел от когато знам, че има интернет, а това не е от скоро! Имам ли основание да се притеснявам - за мен това е необичайно!
не че конкуренцията е огромна, но я има и то те са от години, а аз от 8 месеца съм онлайн
?????????????????????????????????
П.П. А що се отнася до:
Не съм напълно наясно с този вид дейност и честно за пръв път чувам за мегаборд, до този момент за тези реклами предполагах че им викат билбордове, и в тоя дух ако търсех подобно щях да пиша нещо свързано с билборд

хората в бранша знаят кое какво е /проблема в бранша е, че повечето неща минават през поне 2 фирми на колеги от твоя град/, а за тези като теб съм в топ 5 по билборд и билбордове, дори и без дестинация :wink:
 
От: Размисли и страсти - Ключови думи, индексирани страници

ааа сега разбрах вече какво питаш :D Не се притеснявай, виждал съм подобни индекси в първа страница, е чак цялата май не, но не смятам да ти е проблем. Така както има ключове от които гошо би искал да се "отърве" и не може да намериш нещо читаво до 200 страница, така има и ключове пък за които гошо не може да му роди главата и 3 страници да напълни :wink: :lol:
 

Горе