Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

KpucTuaH

Member
Здравейте на всички и Честита нова 2016 година! Дано година да е три пъти по доходоносна и печеливша!

Искам да попитам за разплащателна система онлайн, която приема кредитни и дебитни карти! Сайта ми е насочен главно към Американския, Канадския и Англиския пазар! Единия от начините ми за разплащане е ПейПал, разбира се, но искам да почна да приемам плащания и от дебитни и кредитни карти. Кои системи са най-добрите в момента, които работят и с нас българите. Насочих се към 2Checkout, но искам да чуя вашите мнения и препоръки!

Поздрави!
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Записвам се за темата и аз се интересувам от същото!
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

От тук надолу (с кликане върху links, има и PDF по държави). Принципно търсачката е по-добрият избор винаги ПРЕДИ решението за публикуване на тема. Напр. като напиша за бозата „2Checkout“ излизат купища теми дори от преди 2009г., който gateway пак си остава бозав така или иначе.
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Добре, от цял ден в търсене на информация не мога да взема крайно решение (може би и вече се бъгвам). Та проблема ми се оказа следния. Онлайн магазина ми е на shopify готовите системи, понеже съм слаб с дизайн и код и предпочетох готово и лесно решение. Та платформата на shopify ми предлага няколко вида за разплащне:

Първия е със системата на PayPal:

PayPal Express Checkout - става за български ПейПал , но не позволява плащането на клиента само с кредитна/дебитна карта без регистрация в PayPal - ПРИЕМЛИВ ВАРИАНТ
PayPal Payments Pro ( US , UK , CA ) - не стават за български PayPal , но позволяват плащането на клиента само с дебитна/кредитна карта без задължителна регистрация - ОТПАДА


Втория е със приемането на кредитни/дебитни карти:
(тук избора е доста голям)
-Skrill
-ePay
-2checkout
-authorize.net
-braintree
-PAYMILL
-PacNet Raven
-Stripe
-PayPal Payflow pro (който така и не можах да наглася, накрая стигайки до финализацията на поръчката, ми изписва Invalid vendor, не знам защо и къде греша, а съм дал права на системата на Shopify.

Въпроса ми е следния - коя онлайн разплащателна система да избера, коя е най-добрата според вашите наблюдения. Фирма нямам регистрирана и за момента нямам желание да регистрирам, при положение, че дори и 1 лев още не съм спечелил, коя е най-подходящата в момента без наличието на фирма. Сайта е направен с цел Дропшипинг.

Благодаря предварително.

П.С. Качил съм снимки със всички възможности за разплащателни системи, които ми предлага Shopify да добавя с кредитна/дебитна карта.2.jpg1.jpg3.jpg4.jpg
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Така и не можах да намеря онлайн процесор, който да приема България като страна и в същото време да няма някакви огромни такси при регистрация или месечни такива, както и да не иска един кашон с документи. Ако някой има повече информация нека сподели, отчаял съм се вече
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

-2checkout е кур, от начало е добре, после почват да тормозят клиентите и да ти задържат парите без причина.
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Така от Braintree ме отрязаха поради високо рисковия модел на бизнес (говоря за дропшипинг) и в момента не знам към коя онлайн разплащателна система да се обърна. Моля ви, колеги, за помощ и съдействие
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Без фирма не знам кой ще ти предложи такъв метод за разплащане. Пробвай Stripe до колкото знам можело без фирма и било лесно и удобно.
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Какво общо има България? Колегата спомена че продава в САЩ, Канада. Значи сайта му е на английски.
Това че по националност е българин. Дай всички българи по света да са прокажени ли?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Добре, нека го кажа така: работят ли с бг банкови сметки / българските визи/мастър карт и пр?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

До колкото знам там слагаш банкова сметка и чакаш превода по нея.
А за карти не знам. Дори и да не работят си правиш една Скрил или някоя друга от всичките които се предлагат или Neteller и пак ще си я закачиш.
А относно разплащателната им система, поне пишат че работят с всички карти от цял свят. Сега не знам кои точно описват, но би трябвало да пише.
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Здравейте,

Бих искал да попитам дали имате информация за модула Paypal Pro Hosted/Integral Solution за OpenCart 2x. Предварително се извинявам, ако съм пуснал темата не където трябва!
Идеята е за онлайн магазин, който няма да е предназначен за продажби в България, основно за Щатите. Предложиха ми този модул, като опция която ще поддържа повечето видове плащания; плащаме с PayPal акаунт и плащане с дебитни/кредитни карти (с директно попълване на данните на клиента, без влизане в PayPal акаунта).
Основния ми въпроса е подходящ ли е този модул за тази цел и приложим ли е в България (прочетох някъде, че за всяка страна е с различно име) ?
Опитвам да ъпдейтна обикновения си PayPal акаунт, но казва че .... „This PayPal account cannot be used for US Website Payments Pro. Please use a US PayPal account to proceed“. Трябва ли да регистрирам US PayPal account, мога ли да използвам модула с БГ Акаунт, който след това да свържа с БГ банкова сметка?

Ще съм изключително благодарен за всяко мнение и съвет, тъй като трябва да взема решения преди да платя 40 $ за този модул !
Благодаря предварително ! 
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Нямаш US PP acc, не можеш и да регистрираш, тъй като нямаш и SSN. Повече info: paypal.com/irs. Накратко: не купуваш нещо, което е предвидено за хамериканци с US PP accs. В BG „обикновените“ акаунти са PP BG Personal и PP BG Business, ако си на Personal, можеш безсмислено да upgrade-неш до Business, при положение, че това отново не върши работа, след като искат US PP acc.
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Нямаш US PP acc, не можеш и да регистрираш, тъй като нямаш и SSN. Повече info: paypal.com/irs. Накратко: не купуваш нещо, което е предвидено за хамериканци с US PP accs. В BG „обикновените“ акаунти са PP BG Personal и PP BG Business, ако си на Personal, можеш безсмислено да upgrade-неш до Business, при положение, че това отново не върши работа, след като искат US PP acc.

Тука не мога да не се съглася с теб, определено все почвам да се убеждавам в това ти заключение.

Та на въпроса - забравих да добавя, че си открих фирма ЕООД, открих си и банкова сметка към фирмата (само нямам печат) и тука идва вече проблема ми - към коя система за онлайн магазин да се насоча, за да мога или да си избера или интегирарам система, с която да мога да приемам плащания с дебитна или кредитна карта, съответно и коя система за онлайн плащания да ползвам? Попринцип въпросните Shopify предлагат и ползването на ePay, но като им четох таксите, малко високи ми се струват, поне за момента, когато печалбите са ми доста ниски
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Нямаш US PP acc, не можеш и да регистрираш, тъй като нямаш и SSN. Повече info: paypal.com/irs. Накратко: не купуваш нещо, което е предвидено за хамериканци с US PP accs. В BG „обикновените“ акаунти са PP BG Personal и PP BG Business, ако си на Personal, можеш безсмислено да upgrade-неш до Business, при положение, че това отново не върши работа, след като искат US PP acc.
Съгласен съм, че не ползваш нещо още повече да купуваш, което не е предвидено за теб или твоя целеви пазар...не знаех, че този модул е локален, предложи ми го човека, който ще прави сайта.
Също така изчетох мненията ти за локалните domestic методи за плащане и съм съгласен !
Много ми се иска, но заради първоначалните ограничения, както и спецификата на нишата към която съм се насочил и това че таргета е основно хамериканския пазар трябва да започна с нещо. От проучването на конкурентното предлагане, стигам до извода, че мога да започна с PayPal и занапред евентуално да мисля за друго.
По този повод ще съм благодарен за насока към PP модул или регистрация, която да ми позволява 2 основни опции на този етап: плащане с PayPal акаунт и плащане с дебитни/кредитни карти (без PP акаунт).
Важно е да кажа, че тъй като още не съм стартирал реално магазина, не съм и регистрирал фирма, което със сигурност искам да направя скоро. Та въпроса е ако има начин да предлагам тези 2 опции за плащане с PayPal, проблем ли ще е че няма да имам рег. фирма на този етап?
Благодарен съм за всяка насока и съвет !
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Тука не мога да не се съглася с теб, определено все почвам да се убеждавам в това ти заключение.

Та на въпроса - забравих да добавя, че си открих фирма ЕООД, открих си и банкова сметка към фирмата (само нямам печат) и тука идва вече проблема ми - към коя система за онлайн магазин да се насоча, за да мога или да си избера или интегирарам система, с която да мога да приемам плащания с дебитна или кредитна карта, съответно и коя система за онлайн плащания да ползвам? Попринцип въпросните Shopify предлагат и ползването на ePay, но като им четох таксите, малко високи ми се струват, поне за момента, когато печалбите са ми доста ниски
В началото на темата бе писал, че нямаш регистрирана фирма защо, сега споменаваш, че си регистрирал ЕООД. Каква е разликата при избора на конкретните системи и варианти за разплащания ?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

В началото на темата бе писал, че нямаш регистрирана фирма защо, сега споменаваш, че си регистрирал ЕООД. Каква е разликата при избора на конкретните системи и варианти за разплащания ?
Отговора е лесен - никой няма да работи с теб като физическо лице, всички искат фирма.
 

Горе