Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

shahonova

New Member
Здравейте,от средата на Август имам интернет магазин към RexCart и до момента нямам никакви продажби. Определено има още доста неща които трябва да се няправят по него , за да проработи. Аз самата съм обикновен user, и срещам сериозни проблеми с оптимизирането на магазина. Продавам дървени фигури от Индонезия, подараци и стоки за дома. Надявам се тук да намеря човек който може да ми помогне с това да накарам магазина да заработи, а и да ми покаже основните принципи за постоянната му потдръжка на място.
Благодаря предварително!:)
Хубав ден!
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Дай да видим сайтчето за да ти помогнем :)
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

thegreendragongiftshop-bg.com изпращам го така тъй като не ми разрешава да пращам линкове като нов член на сайта:(
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Декември месец ще имаш продажби не се тревожи. Иначе добавй си магазина във сайтовете за безплатни обяви, имаш полза. Или ще ти поръчват по телефона или ще влизат в магазина. Фейсбук, Туитър, Свежо, Гугъл + изобщо където се сетиш и имаш възможност добавяй.

Другия вариянт е да набуташ на някое СЕО "гуру" 800-1200 лв
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Много неподходящ избор на домейн ако питаш мен. След като сайтът е ориентиран към бг пазара трябваше да избереш нещо по-запомнящо се от българския потребител. Нишата не е пренaселена, така че би трябвало да имаш широк избор от имена. Например statoetki.com е свободен, a това е първото, което ми дойде на ум. Ако се позамисля вероятно ще ми хрумне и по-добро.
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

suvenir-bg.com
suveniribg.net
ekzotika.bg, eu, org, info, co, me, biz
ekzotikabg.com
ekzotikabg.net

свободни
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Препоръчвам ти и да добавиш креативни описания на продуктите за да заинтригуваш клиентите си максимално.
 
Доста неща има за оправяне, но ще кажа само основните:

- URL mode rewrite за SEO URL-та.
- Слабо присъствие (никакво) на съдържание.
- Лош дизайн - това има значение, до малка степен, но е важно.

Има и други, но това е на първо време. Успехи и ако искаш по-детайлен репорт, може да се даде и от други, но си трябва сериозно пипане тук.
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

За привличане на клиенти заложи на реклама в съответната ниша. Домейна е кошмарен, имаш възможност да го смениш, тъй като си още в началото. Този RexCart кой ти го препоръча ?
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Декември месец ще имаш продажби не се тревожи. Иначе добавй си магазина във сайтовете за безплатни обяви, имаш полза. Или ще ти поръчват по телефона или ще влизат в магазина. Фейсбук, Туитър, Свежо, Гугъл + изобщо където се сетиш и имаш възможност добавяй.

Другия вариянт е да набуташ на някое СЕО "гуру" 800-1200 лв

повече снимки на стоките
и както другите казват атрактивно описание
и разбира се нормален домейн:)
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

http://thegreendragongiftshop-bg.com/
Ето ти жива връзка. ;)
Това име ми навява асоциации за "Откъде да се снабдя с по-добра броня и магически еликсири за любимата ми онлайн драконска игра?". :confused:
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Проблема с името е че 18 години сме съществували като Зеления Дракон имахме реален магазин,който закрихме май месец тази година и мислехме, че старите клиенти ще ни откриват по този начин.
Най тъпото е че преди да го направим магазина продавахме малко с това име от Фейсбука естествено само на редовни клиенти и решихме да си го запазим,
но май сме сгрешили.
Сега идва въпроса как да сменя домейна на вече" съществуващият", магазин проблема ни е че си мислехме, че е проста работа, платформа, темплейт, снимки и айде ама
не е точно така....
Добре, ще направим атрактивни описания на продуктите,колкото до Рекс карт ми го препоръчаха от хостинга, казаха,че е най безпроблемен от към бъгове.
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Благодаря, идеята с exoticabg.com e много свежа, колкото до СЕО '' гурутата'',всички ли са толкова скъпи,че ние сме си предвидили малко,
по скромен бюджет.
 
От: От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

...Например statoetki.com е свободен, a това е първото, което ми дойде на ум. Ако се позамисля вероятно ще ми хрумне и по-добро.
В тоя ред на мисли...

zilendrakun.com,
figorki.com,
induneziski-podaraci.com,
и ekzutichni-bukluci.com,

...вероятно също са свободни.
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Благодаря, идеята с exoticabg.com e много свежа, колкото до СЕО '' гурутата'',всички ли са толкова скъпи,че ние сме си предвидили малко,
по скромен бюджет.

Всичко е до договорка, никой няма да ти откаже 100 те лева или нещо подобно, разбира се няма да получиш и перфектния старт но е все нещо.

Принципно от към он пейдж сайта е "зле".

За краткия си период в този сайт, забелязах няколко неща - които са много много важни и е хубаво да ги направите.

Започвам с индекса на началната страница:
УРЛ - (Линка - много дълъг ) а е добавено сано едно (home) ( причина в дължината на домейна )
Meta description - малък ( но, поне има нещо )
Meta keywords - 0 ( много зле )
Headings - 1 ( зле )
robots.txt - не го виждам
XML Sitemaps - не го виждам

Сега избирам страница от сайта ( Случаен принцип ) - Фън Шуй коректори

УРЛ - (Линка - много дълъг ) а е добавено (index.php?route=product/category&path=48) това определено не трябва да е така. Трябва да е (сайта/фън-шуй-коректори/) кратко и ясно.
Meta description - няма
Meta keywords - няма
Headings - 2 ( зле )
Снимки без алт Тагове - от 30 - 7 нямат
robots.txt - XML Sitemaps - отново ще кажа, че липсват.

Такам - сега минавам към един случаен продукт от Вашият сайт - дракон с перла

УЛР - линка - става супер мега дълъг ( 84 символа ) index.php?route=product/product&path=48&product_id=101 ( и пак ще се повторя ) - Трябва да е (сайта/фън-шуй-коректори/дракон-с-перла) кратко и ясно. ( На латиница трябва да е улр-то) по - безпроблемно и приятно :) за неразбралите го пиша специално ( saita/fun-shui-korektori/drakon-s-perla ).
Заглавието или по - точно : TITLE - не го бях писал в по - горе - защото е добре.
Meta description - няма
Meta keywords - няма
Headings - 2 ( зле )
Снимки без алт Тагове - от 16 - 8 нямат

И такам, аз определено не съм СЕО специалист а просто любител или и аз незнам как да се нарека ( но това е просто ЕЛЕМЕНТАРНОТО ) което трябва да се прави за да имате успех в СЕРПА НА ГУГЪЛ. ( Търсачката )
 
Re: От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Благодаря, идеята с exoticabg.com e много свежа, колкото до СЕО '' гурутата'',всички ли са толкова скъпи,че ние сме си предвидили малко,
по скромен бюджет.

Не го слушай Krumov, той от край време има нещо против seo-тата. В интерес на истината, seo-то спестява доста пари в дългосрочен план ако се направи правилно и носи много голяма печалба в сравнение с платената реклама например.

Не се знае колко ще струва преди да се проучи конкуренцията. Тези 1000лв може да са малко, може да са и много.

Нямам време да преглеждам сайта, но едно нещо ми се наби в очите като влязох вътре и затова реших да пиша - "Банер по ваш избор тук". Това е една АДСКИ тъпа грешка, която правят и много от клиентите ми. Замисли се малко. Каква е целта на сайтът ти? Да продаваш! Тогава как ще продаваш, като на най-челното място си сложила толкова огромна и очебийна реклама. Просто потребителите ще излизат от там и никой няма да се задържа в сайтът ти, камо ли да купува.

Ако не искаш да махаш банера, то поне го замени с "Моят банер тук" и там рекламирай промоции, безплатна доставка, нови артикули и т.н.
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Точно това е идеята на този банер..., като са им продали сайта са имали предвид "техен банер тук". Просто не е довършено.. ;)
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

...............................
 
Последно редактирано:
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Здравейте,извинявайте че пиша в тази тема,но имам сходен проблем,аз моя сайт го имам от 1 година и имам около 100 продажби,но все пак знам че има проблеми и аз както колежката shohanova съм обикновен юзер с необикновен търговски нюх
но искам да попитам какво може да се барне тук там,и може ли някой да посъветва.А сайта е mirtrading11.com(имам по малко от 10 поста и немога да поставям линкове)
 
От: Разработка на вече съществуващ интернет магазин.

Здравейте,извинявайте че пиша в тази тема,но имам сходен проблем,аз моя сайт го имам от 1 година и имам около 100 продажби,но все пак знам че има проблеми и аз както колежката shohanova съм обикновен юзер с необикновен търговски нюх
но искам да попитам какво може да се барне тук там,и може ли някой да посъветва.А сайта е mirtrading11.com(имам по малко от 10 поста и немога да поставям линкове)

Виж какво написах по - горе и ще ти станат някой работи ясни :)
 

Горе