Рандом текст и СЕО

alergodil

Active Member
Ще навреди ли по някакъв начин на сеото ако в сайдбара се показват примерно 5 различни текста на случаен принцип.Притеснението ми е да не се възприеме от търсачките като спам.
 
От: Рандом текст и СЕО

Според мен ще ти е от полза

Търсачките обичат контента да се актуализира често
 
От: Рандом текст и СЕО

Аз реших да направя таквова в Блогър, но по-лесно ми е да го направя с js, което значи че няма да се вижда от търсачките.
 
От: От: Рандом текст и СЕО

Аз реших да направя таквова в Блогър, но по-лесно ми е да го направя с js, което значи че няма да се вижда от търсачките.

Мисля, че нетсърфъра беше правил опит с индексирането на js и беше успешно.
 
От: Рандом текст и СЕО

Да, и аз знам от практика, че при намирането на нещо ново всеки път, или често от време не време е добре за Г. Имайки предвид , че по този начин се показва на търсачката че сайта се актуализира често и е подържан. ;) Много сайтове правят това като seo трик. Аз съм го правил на статични сайтове и определно дава положителен резултат. Не често, но се прави. Или се адва или се пренаписва някое друго изречение. Дава си малки тласъци и това. ;)
 
От: Рандом текст и СЕО

Какво ти пречи да го направиш на сървъра. Така и ще е по-леко за клиентския браузер и ще е понятно за търсачката
 
От: Рандом текст и СЕО

entwickler каза:
не го правете с js - няма да се вижда. Ако ще е в блоггър ползвайте feed widget

На php ще е задължително.:)
 
От: Рандом текст и СЕО

Какво ти пречи да го направиш на сървъра. Така и ще е по-леко за клиентския браузер и ще е понятно за търсачката

CMS-а на блогър ми е мъгла. Вероятно мога да вкарам всички текстчета в отделен пост и после да ги викам или с код от страна на сървъра, или с Ajax, но имах случай наскоро да ми се оплескат нещата заради шантав XML. Добре, че като махнах cookie-тата се оправиха нещата, защото щеше да ми замине няколко-нощен труд :(

От тогава не се кефя да правя нестандартни неща в Блогър.

Иначе целта ми не е СЕО, просто искам посетителите да виждат разни оферти докато четат статиите.
 
От: Рандом текст и СЕО

Номера в Blogger се прави със "Списък с блогове" (Blog List):

http://bloggerindraft.blogspot.com/2008/02/new-feature-blog-list.html

Код:
The Blog List writes all links out in HTML so that, unlike JavaScript-based blogrolls, you pass PageRank goodness on to the blogs you link to.

Може да се настрои да показва заглавието на нови постове и кратък текст (може да се насочи към RSS на някой форум например - така се генерира постоянно ново съдържание).
 
От: Рандом текст и СЕО

Ще навреди ли по някакъв начин на сеото ако в сайдбара се показват примерно 5 различни текста на случаен принцип.Притеснението ми е да не се възприеме от търсачките като спам.

Идеята е супер и ще проработи почти със сигурност. Но е добре да си актуализираш рандом текстовете и да ги сменяш често.
 
От: Рандом текст и СЕО

а дали някой няма да те репортне
като го подминеш в класацията

има и гадни ко....та
 
От: Рандом текст и СЕО

че то js нали не е спайдеръбъл (ама и дума а)
smile_regular.gif
 
От: Рандом текст и СЕО

Точно така - js не се лови от паяците. Случайният текст е мощен метод. Но не бива да се подценява и добавянето на нови страници периодично с умерена скорост.
 
От: Рандом текст и СЕО

Та както бях обещал да споделя резултата.Определено резултата е доста положителен засега.През два три дена добавям нов текст без да махам стар текст.Относно бак линковете,в последно време ми прави впечатление ,че линкове от директории Гугъл не ми ги отчита и след 3-4 месеца.Може само при мене да е така.Ооопс отплеснах се от темата.:)
 
беклинк ъпдеит имаше наскоро където и да погледна линковете са надолу :( а линковете от директории си имат специфика голяма част от директориитекоито не искат реципрочен линк те махат след 6 месеца или година...
 

Горе