Реални цени за линк билдинг

Welder

Active Member
Опитвам се да разбера какви са реалните цени за линк билдинг. Имам предвид, да се плати на някой за да ми направи малко линкове. Толкова много оферти има в нета с такъв голям диапазон в цените, че не знам кое е реално и кое не. Та според вас, какви се реалните цени за линк билдинг... да вземем за пример следните типове линкове:

1000 събмита в директории: ...... лв.
1000 блог коментара: ......лв.
1000 поста във форуми: ...... лв.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Според мен всеки си определя сам цената, а ти избираш най- изгодната. Не мисля че трябва да са еднотипни цените- това просто убива конкуренцията!
 
От: Реални цени за линк билдинг

Единствената реална цена на нещо е, когато има сделка. Всеки сам си определя тази цена - кой по-умело, кой по-зле.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Здравейте,

цените са различни, защото някои линкове се добавят ръчно, други автоматично. Питай как си добавят линковете ако не пише. Заложи на ръчно добавените и след това избирай по цена.

Поздрави,
Димитър
 
От: Реални цени за линк билдинг

Ами аз скоро пуснах обява и предложените цени бяха от 7 ст. до 45 ст. за 1 събмит. Разлика от 600-700%. А съм виждал и по-евтини оферти от 5ст.
Така че въпроса е как ще се договорите.
Цените са за ръчно добавяне, или поне такава е договорката. А дали ще я спазят изпълнителите вече е друг въпрос.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Просто не плащай за линкбилдинг, а за цялостна оптимизация.
 
От: Реални цени за линк билдинг

да цялостна излиза по евтино в пакет :) но все пак явно има хора който могат половината работа да си я свършат сами а другата ако не им се занимава да платят на някой.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Че то всеки добър оптимизатор отделя пари за външни ( аутсорсинг ) услуги към трети, специално за линк билдинга.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Опитвам се да разбера какви са реалните цени за линк билдинг. Имам предвид, да се плати на някой за да ми направи малко линкове. Толкова много оферти има в нета с такъв голям диапазон в цените, че не знам кое е реално и кое не. Та според вас, какви се реалните цени за линк билдинг... да вземем за пример следните типове линкове:

1000 събмита в директории: ...... лв.
1000 блог коментара: ......лв.
1000 поста във форуми: ...... лв.

Я да направим един държавен регулатор на цените на линковете! Всичко трябва да е регламентирано, подписано, подпечатано, прошнуровано и нотариално заверено. Освен това трябва минимум 20 чиновника на заплата да контролират нещата. И да взимат задължителни бонуси за добре свършена работа... т.е. винаги да се знае колко струват линковете.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Я да направим един държавен регулатор на цените на линковете! Всичко трябва да е регламентирано, подписано, подпечатано, прошнуровано и нотариално заверено. Освен това трябва минимум 20 чиновника на заплата да контролират нещата. И да взимат задължителни бонуси за добре свършена работа... т.е. винаги да се знае колко струват линковете.
Това предложение с 20-те чиновника и бонусите ми напомня само за издънките в държавата....
 
От: Реални цени за линк билдинг

Много е субективно това всичко да има точна цена, особено за линк билдинга. Някой тарикат, ще ти вземе 100 лева, за 50 лева ще ти купи няколко линка, другите ще си ги пребере и готово. Реално схемата трябва да е горе-долу подобна, но добрия опримизатор ще потърси нещо качествено, като ще гледа да го издейства по възможно най-добрият начи с цел да постигне добри и трайни резултати. Иначе големите "оптимизатори" изкупуват некви руски боклучиви линкове, поръчват некъв събмит, шер в някакви социалки, малко блог коментс спам и квото стане. Да, при късмет се получава, но реално е доста аматьорско. За това, ако някой ви каже, че прави евтино комплексен линк билдинг, то реално сами се сещайте за какво иде реч.

Добрият микс не включва в себе си само линкове от безлични сайтове (най-често от сайд бара или футъра), директории или спам коментари. В него има умисъл, стратегия и план как да се направи. Примерно, следите трафика си и виждаме, че наша вътрешна статия излиза за добър лонг тейл, който носи не малък брой посещения. Тогава се прави така, че да се позиционира и съответната страница. А не се бухат линкове само към хоума и после защо не излизам. Е как да излизаш като това не е никак нормално и естествено. Как да се позиционира споменатата страница.....тук вече идват анализа, ноу хауто, добрата стратегия и правилното изпълнение. Ето как:

1. Анализира се какъв микс ще се прави, като се види какво е нормално за нишата. Критери са конкурентите и в по-малка степен потребителите (линковете дават не само сила в SERP-а, но носи и трафик, ако е на добре посещаван сайт).

2. На база практика и теория се подбират и натрупват съответните линкове. Тук се включва добрата комуникация с блогъри и уебмастъри на сайтовете. Защото само с линкове от дирс., коменти и форумни подписи (защото рядкост е хубав форум да позволява всеки пост на потребителя да е реклама, за да позиционира линка в бодито на поста).

3. Стратегия кога къде да се направи и с какво - анкори, линкове, статии, картинки и др. ресурси. Ще е тъпо, ако някой блогър направи ревю на услугата ти (с платен пост) и в същото време да не го издокараш и добре с лого, заглавия и прочие. Изпълнението ще е също много ключов момент.

Това е. Исках нещо кратко да кажа, но ако говорим за линк билдинг и то качествен, далече сме от това да е само директории, блог коментари и форумни подписи. Дано да съм бил полезен. Те са само част, грам не са основното, да се знае.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Цената е около 0.05 лв. за събмит.
Регистрациите са на подобна цена.
Иначе числото 1000 ме плаши - какъв е тоя линкбилдинг :)
 
Цената зависи от това до колкото е възможно операциите да са автоматични или полуавтоматични. Най-скъп е напълно ръчния събмит - там човек отделя най-много време, което струва пари. Тоест нормално е цените да варират и заковаването на една цена и погрешно.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Знанията са най-важни, затуй най-добре да се търси сео оптимизатор, а не линкбилдер - линкбилдера ще ти направи линковете и не го интересува резултата, докато сео оптимизатора поема комплексно всичко.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Знанията са най-важни, затуй най-добре да се търси сео оптимизатор, а не линкбилдер - линкбилдера ще ти направи линковете и не го интересува резултата, докато сео оптимизатора поема комплексно всичко.

Ще се сетите, сео гавроша трябва да е винаги на ти с на Къци педерастките упдейти и да го цака:)
 
От: Реални цени за линк билдинг

Знанията са най-важни, затуй най-добре да се търси сео оптимизатор, а не линкбилдер - линкбилдера ще ти направи линковете и не го интересува резултата, докато сео оптимизатора поема комплексно всичко.

Тук съм много съгласен. И ще го потвърдя като спомена един случай, в който на един пич му били продали линиове. При въпросите какви, къде, за колко време и най-важното какви резултати е получил. Той само цитираше думите на линк билдъра - "добри са, много са, чакамe първи места". След това направо топките ти се впиват в тялото.:)
 
От: Реални цени за линк билдинг

Опитвам се да разбера какви са реалните цени за линк билдинг. Имам предвид, да се плати на някой за да ми направи малко линкове. Толкова много оферти има в нета с такъв голям диапазон в цените, че не знам кое е реално и кое не. Та според вас, какви се реалните цени за линк билдинг... да вземем за пример следните типове линкове:

1000 събмита в директории: ...... лв.
1000 блог коментара: ......лв.
1000 поста във форуми: ...... лв.

Това не са различни типове линкове - всичките са спам-линкове.

Обединява ги това, че са нежелани за собствениците на сайтовете, в които се публикуват, т.е. те са нежелани рекламни съобщения (спам).

Външен линк се слага или от добро сърце (полезна информация) или се плаща на собственика на сайта, където се публикува. Всичко останало е пакистанско seo (публикуване на еднообразни текстове в несвързани тематично директории и публикуване на "благодаря, съгласен съм с алабала и виж този линк" по блог-коментари и форуми).
 
От: Реални цени за линк билдинг

Да, линк билдикга може да е скъп или еврин, от това зависи всичко. Аз лично препоръчвам да не са много линковете, но да са качествени. Един блог пост в хубав блог с добър рейтинг е в пъти по-добър линк, отколкото сто спам колентара. За това, ако някой мисли, че с нисък бюджет ще стане, много се е объркал. Сериозните сайтове отделят голям бюджет и това дава резултат. Смешно ми е сайтовете, които с кофти линкове мислят, че ще се качат до тези първенци, които си инвестират добра сума за качествени линкове.
 
От: Реални цени за линк билдинг

Цената за подобен линк билдинг е един голям.... Пингвин :D Не сериозно внимавай кой ти прави линкове и какви точчно. Доверявай се на вирми и на изявени имена в бранша. И да по добре направи цялостна оптимизация. можеби цена за регистрация в ен директрии 50$ за 1000 е нормално, но пак ти казвам няма да имаш полза от тях :)
 
От: Реални цени за линк билдинг

Welder не се е сетил, че има фирми предлагащи това..иначе до сега да се е възползвал :lol:
 

Горе