Революцията в Украйна

От: Революцията в Украйна

Много по-просто и по-разумно е да се пусне референдум и народът да каже иска ли го този ЕС или не.
Е, сега. Революцията не работи по такъв начин ;)
 
От: Революцията в Украйна

И като влязат в ЕС какво от това ще се промени?



Каква свобода? Знаеш ли, че в Англия вкарват в затвора заради политически некоректен туийт?


Не се опитвам, а го казвам. В цивилизационно отношение Русия е в пъти по-добре от ЕС, в икономическо не е, но след няколко деситилетия нещата няма да стоят по този начин.


А в САЩ бият негрите нали ?


Да си видял тълпите английски емигранти бягащи от Англия в Русия ? Тъкмо обратното. Бягат от Русия и бившите сателити на Русия, в страните от ЕС и САЩ, където са доволни на най-долнопробната работа.


Доволни хора не бягат от страната си да мият кенефи на минимална заплата.

Ама ти тва не можеш да си го набиеш в кухата лейка.
 
От: Революцията в Украйна

Да, видял съм. Това, че не бягат в Русия, не значи че не бягат. Главна дестинация - Австралия.

imigEN_thumb.jpg


5 милиона англичани са напуснали родината си , от които 3,6 милиона само за последните 10 години (2,5 в трудоспособна възраст, а останалите са деца и пенсионери). Тази цифра представлява 6% от населението на държавата.

Ако за теб е нормално най-богатата и благоденстваща държава да си загуби 6% от качественото население за 10 години, без война разбира се, за мен не е.
 
Украйна е толкова зависима от Русия че квото и да прават винаги ще трябва да се съобразяват с тях щото руснаците както прокарват сега южен поток и вече доставките на гас няма да минават от там и ако Путин реши да им резне кранчето за гас, украйнците загиват във всяко едно отношение, просто ще капитулират окончателно. Тъй че те могат да влизат кадето си искат но зависимостта от Русия няма да се премахне в близките 100 години :D

П.С.

Видяхте ли как се прават протести? Не като нашите мирни и мизерни. Война с мирни действия не се печели.
 
От: Революцията в Украйна

Ситуацията е сравнително проста. Украйна малко или много е икономически зависима от Русия. Тя има вариант да продължи както досега си е карала или да скочи в неизвестното като се откаже от досегашното. Ние си имаме поговорка за такива случаи: "Оставил питомното, тръгнал да гони дивото" (поговорката има вариации, но смисълът все е същия).
Проблемът е, че се инвестират пари в пропаганда и наети золумаджии (и при нас се правят подобни номера). Много по-просто и по-разумно е да се пусне референдум и народът да каже иска ли го този ЕС или не.

Абсолютно вярно е твърдението за икономическа зависимост.Вижте това http://russian.rt.com/article/19213
Май Путин си е написал домашното:)
 
От: Революцията в Украйна

Украйна последните 23 години почти стои на едно място. Представи си цените почти същите, само заплатите 2-3 пъти по-ниски от нашите.

Държавни заводи, много дългове - нещо като нас през 1996 преди Виденов да ни потопи.

А за газта е така. Преди години имаше спорове между Москва и Киев за газта и пострадахме ние, Румъния и Сърбия и още 2-3 държави дето получават руски газ през Украйна.

Ако Русия резне кранчето на газ за Украйна, то и Русия ще губи пари, щото през Украйна минава доста транзит на газ към Балканите главно. Така, че докато не построи Южен поток там неща ще са заплетени.

Европейския съюз и МВФ бяха сложили на масата 600 милиона Евро за Украйна, но при определени условия, разбира се. Украйна се мота и накрая като захапе хубаво дървото, тогава вече няма на къде и ще почне реформите. Както ние като ни потопи Виденов искаме не искаме ги почнахме. Та сега и ние пак вървим на там. Като ни потопят сегашните комундета дето управляват щем не щем ще почнем реформи. Ама дано по-бързо ни потопят, че по-бързо да ги почнем.


Така, че пичове гледайте и се учете. Колко по-рано са почнали реформите дадени страни и са се отървали от комунистите, толкова по-добре са сега.
 
От: Революцията в Украйна

Да, видял съм. Това, че не бягат в Русия, не значи че не бягат. Главна дестинация - Австралия.

imigEN_thumb.jpg




Ако за теб е нормално най-богатата и благоденстваща държава да си загуби 6% от качественото население за 10 години, без война разбира се, за мен не е.


И кво общо има това ? Едни идват, други заминават, но винаги хората отиват на по-добри места. Никой не отива да емигрира от ЕС в Русия, понеже в Русия се живее много добре.


Австралия е чудесна дестинация. Имат много силна икономика и бих казал една от най-либерализираните. Заплатите там са доста по-високи от тези в Англия, данъците по-ниски, времето е в пъти по-добре от вечните английски мъгли и дъждове.
 
От: Революцията в Украйна

Означава Максе, че Англия е една кочина. Дори нашата кочина е в някои отношения много по-добра. По тази причина англичаните напускат. Нормално е главно да се насочват към англоговорящи държави, в които да се чувстват като у дома си. Докато на такива като тебе им се мокрят гащичките, като чуят Англия, на баш англичаните им се повръща.
 
От: Революцията в Украйна

http://globalsocialchange.blogspot.co.at/2013/12/terms-of-ukraines-eu-dependency.html

People familiar with the EU-"enlargement" process will, no doubt, point out that that--i.e., free movement of persons, the right to settle, work, etc.--will come later, with (actually, usually seven or so years after) full membership. So, that brings us to the question, what about it? What does the agreement say about full membership?

Here it is: 0.

The word "membership" appears in the document once, referring to WTO membership. This should be absolutely clear: Ukraine will not be a member of the European Union; not in the foreseeable future.

So, when the people of Ukraine are animated by the ideas of democracy, citizenship, equality, etc., and demand that their government immediately accept the agreement--this is what they are demanding. Significantly increased exposure of their economy to capital from a forty times bigger and much richer economic area; demolition of the tariff barriers that might prevent the full siphoning-off of their resources, and absolutely no promise of equality, citizenship, democracy, or even an increased freedom of movement.

Мда... всъщност за какво изобщо спорят и се бият?
 
От: Революцията в Украйна

Означава Максе, че Англия е една кочина. Дори нашата кочина е в някои отношения много по-добра. По тази причина англичаните напускат. Нормално е главно да се насочват към англоговорящи държави, в които да се чувстват като у дома си. Докато на такива като тебе им се мокрят гащичките, като чуят Англия, на баш англичаните им се повръща.

Ахахахахах.. Голям си тъпан честно.

Говорим за Русия, Украйна и ЕС, той ми пише, че някви хора емигрирали от Англия в Австралия... Е и ?

Обикновения англичанин живее в пъти по-добре от обикновения българин, руснак, украинеци и тн...


Говорим как в ЕС е в пъти по-добре отколкото в Русия, а той ми разправя да ама видите ли там не е перфектно, значи за нищо не стават.


Един ден децата ти като им писне да живеят в мизерия ще емигрират в САЩ или в ЕС, не в Русия.
 
От: Революцията в Украйна

Обикновения англичанин живее добре, не защото Англия е в ЕС, а защото е Англия. И преди ЕС, държавата владяла половината свят е била богата. ЕС няма нищо общо с благосъстоянието и. Англия не е станала по-богата откакто е в съюза, напротив, затъва надолу. За това и в момента евроскептиците на острова са силни политически, а през последните години се говори открито за напускане на ЕС ;)

Между другото, имам приятели, които живеят в Англия и не съм забелязал да живеят по-добре от мен, просто живеят на различно място. Дори не могат да си позволят качествено медицинско обслужване, та си идват в България.

И не бери грижа за децата ми, смешно е да ми говориш кой какво щял да направи. Гледай собственото си семейство и си мечтай за еврокочината...докато я има :)
 
От: От: Революцията в Украйна

Мда... всъщност за какво изобщо спорят и се бият?
Добър въпрос, ама соросоидите трудно мислят.
 
От: Революцията в Украйна

Аз не казвам, че Англия е забогатяла от ЕС, а че страните от ЕС са богати, а те са богати защото всичките имат развита демокрация и капитализъм.

Това им е най-малкото общо кратно. Някои са по-леви, някои по-десни, някои по-богати, някои имат повече ресурси, но всички са съгласни за тези 2 минимални изисквания.



Ти тука оплю всички богати и развити страни и боготвориш диктатури като Русия, където има само мизерия и тирания от няколко века насам и няма никакви изгледи това да се промени.



Колко тъп трябва да си да не можеш да видиш, че всички бягат от Русия/Китай и отиват в САЩ/ЕС ?
 
От: Революцията в Украйна

Просто класика в бранша. :lol: :lol: :lol:

http://www.mediapool.bg/filmat-igrite-na-putin-sochi-kato-ogledalo-na-rusiya-news214312.html


Добре че имат петрол иначе без петрола щяха да са много зле и трябваше да им пращат ориз другите държави, за да не стрелят по тях с ядрените си оръжия.
 
От: От: Революцията в Украйна

Аз не казвам, че Англия е забогатяла от ЕС, а че страните от ЕС са богати, а те са богати защото всичките имат развита демокрация и капитализъм.

Това им е най-малкото общо кратно. Някои са по-леви, някои по-десни, някои по-богати, някои имат повече ресурси, но всички са съгласни за тези 2 минимални изисквания.



Ти тука оплю всички богати и развити страни и боготвориш диктатури като Русия, където има само мизерия и тирания от няколко века насам и няма никакви изгледи това да се промени.



Колко тъп трябва да си да не можеш да видиш, че всички бягат от Русия/Китай и отиват в САЩ/ЕС ?
Англия и преди да е имала развита демокрация (каквото и да значи това) е била богата. Редица държави от ЕС са богати, защото са притежавали колонии и са експлоатирали половината свят.

Русия не я боготворя, а казвам, че има неща от политиката на лидерите и, и то в последните години, които ми харесват - защита на православието, защита на семейството, защита срещу гей активизма/други извращения и прочее. Т.е. има наченки на разум от страна на руските политици. Написах ти преди няколко мнения, че Москва е градът с най-много милионери и милиардери, така че айде стига с тая мизерия. Сигурен съм, че ти не можеш да си позволиш да отидеш да живееш там, европеецо ;)

Какво ще е Европа след 50 години, когато изчезнат белите? Спинозните негри и радикални ислямисти ли ще ти поддържат високия стандарт. Ти си абсолютен евроталибан, който не може да погледне 10 години в бъдещето. Онзи ден запалиха Лондон, горя Париж, утре когато свършат парите демокрацията ти официално ще се самоубие, макар че го е направила много отдавна.

И тези неща ги говорят много по-умни хора от мен, като например Тило Сарацин, чиято книга "Германия се самоунищожава" не е преведена на български (за съжаление). Хвани се и прочети какво пише един германец, бивш социалдемократ, зам. председател на Бундесбанк (бивш) и как прогнозира, че до 2100 година в Германия ще са останали 20 милиона германци и 30 милиона турци + други мюсюлмани.

Ето какво казва той:

От гледна точка на икономическото си състояние Германия се намира в късната фаза на златната епоха, започнала около 1950 г., а днес клоняща към своя залез. Вече 20 години няма повишаване на реалния доход на заетите на пазара на труда, най-късно след 10 години той ще започне да намалява и тази тенденция ще се запази в резултат на демографските деформации. Такива прогнози се разминават със сегашните успехи на германския бизнес, занимаващ се с износ, с инициативите, подемани от елитните германски университети, и с многото други добри новини, с които ежедневно биваме радвани. Какъв е смисълът от подобни краткосрочни успехи, когато пропускаме основни неща, които могат да гарантират бъдещото покачване на жизнения стандарт - количествено и качествено:
- количествено, защото вече 45 години всяко ново поколение е с около една трета по-малобройно от предишното, при запазване на средната продължителност на живота;
- качествено, защото у новородените способностите и предпоставките за образование постоянно се влошават, а новите поколения израстват с манталитет, при който са закърнели качествата, основа за всеки продуктивен растеж...
 
От: Революцията в Украйна

Не е ясно дали така ще стане както го описва въпросният германец.

Но много преди да изчезна Германия, ще си замине Русия, а ние още преди това. Така че свиквай и се радвай, че няма да си свидетел.

М/у другото Америка въпреки че има доста латинос, черни и жълти и араби - добре се справя. Въпросните се интегрират доста успешно.

След 50-100 години тука в Европа може да приложат американския модел и да се оправят.
 
От: Революцията в Украйна

Не е като първа световна смешка и втора световна смешка.
 
От: От: От: Революцията в Украйна

И тези неща ги говорят много по-умни хора от мен, като например Тило Сарацин, чиято книга "Германия се самоунищожава" не е преведена на български (за съжаление). Хвани се и прочети какво пише един германец, бивш социалдемократ, зам. председател на Бундесбанк (бивш) и как прогнозира, че до 2100 година в Германия ще са останали 20 милиона германци и 30 милиона турци + други мюсюлмани.

Него го помолиха да се пенсионира защото говори неудобни неща.
 
От: Революцията в Украйна

Напротив, ясно е. Има си статистики на демографското развитие на континента, не е трудно да събереш 2 и 2.

М/у другото Америка въпреки че има доста латинос, черни и жълти и араби - добре се справя. Въпросните се интегрират доста успешно.
:lol: Прав си, например Детройт е чудесен пример за това какво се случва, когато в градът започват да живеят основно негра.

[video=youtube;YBIOLRke41o]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YBIOLRke41o[/video]

Eй това чака Европа + гражданска война. А дали ще съм жив, може и да съм.
 
От: Революцията в Украйна

Ред, когато живееш като заемаш от бъдещето идва един ден в който не може повече и се сблъскваш с реалността. Детрой е типичен пример, то това чака доста страни - ресет и връщане към реалността. Не може да очакваме някой 80 кг в перфкетно здраве, който да се подържа му се случи нещо физическо. Но ако този почне павка по 3 кутии на ден, яде пие и стане 200 кила и не спре с този начин на живот то ще гътне, др. вариант е да се сблъска с реалността като се върне към нормалността. Детрой е това, много Детройта ни чакат ( вече Детрой се ползва във фин. икон. антимейнстрийм средите като нарицателно за явление и последици). БГ до 89 живяхме горе долу по-подобен начин и 24-5 години си плащаме масрафа - макар че и 2 фалита си спретнахме за тези години - направо сме прота ама в негативен план.
 

Горе