Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Akademika

Active Member
Има ли смисъл според вас от подобни регистрации. То смисъл може би от всичко, което би донесло трафик и популярност има и за това следващия въпрос, как става регистрация при тези хорица. Нийде не видях ценоразписа им, колко пари искат да почнат да показват новини от сайта Х. Някой с експертно мнение или поне опит?
 
Мисля, че това те си го преценяват. Със сигурност знам за dir.bg, защото няма кой да им драскоти IT новини и зареждат от IDG, което е от както знам и тази IT медия. Не съм стигал до там, но реално е редно да е на лице област в някой е експерт и да дава ценна и актуална информация в нея. Така самите те си избират и кой RSS да дърпат. Това показва опита ми, но само около dir.bg. Виждал съм го и другаде, световно известния еквивалент бе (преда да го закупят), CNN дърпаше част от IT новините си от Mashable. ;) Тук е нещо подобно, но в малко по умалена версия.

Хахаха, видях една новина от BLITZ. Нивото пада и там. :) Не знам какво друго да ти кажа, това е моя опит с тях. Виж и от къде черпят новини и ще видиш и какво се изисква. ;)
 
От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Не според мен си се плаща :) Ама се стига малко трудно до филтриращия механизъм :)
 
От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Не се плаща. Radar.bg може да изглежда прост сайт, но всъщност изработката му е доста сложна. Функцията му е подобна на Google - обикаля и събира информация от Интернет, както и от кеша на посетителите. Щом някой публикация от сайта ти е доста четена, radar.bg автоматично я изкарва на сайта си. Ако искаш направи си един експеримент - вземи три компютъра на трима различни души и отвори radar.bg от тях. Ще видиш, че на всеки се показват различни новини, тъй като radar.bg индексира, това, което потребителя е чел и търсил в Интернет.
 
От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Има смисъл, все пак са авторитетни сайтове, що се отнася за оптимизация.
Но не мисля, че цените са достъпни.
Зависи за кои медии говорим се пак.
 
Re: От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Има смисъл, все пак са авторитетни сайтове, що се отнася за оптимизация.
Но не мисля, че цените са достъпни.
Зависи за кои медии говорим се пак.
Да, ако забележите и списъка на dir.bg, ще видите за какво иде реч:

1. Investor.bg
2. News Bg
3. Gong
4. Fakti.bg
5. Novsport

И може би нещо изпускам.
 
От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Имам доста статии от моя сайт, които се показват при тях. Не се изисква плащане, те избират кой и какво да публикуват. Като виждаш седмици наред статиите си при тях, така може изведнъж да спрат да те публикуват. Радар на пръв поглед е обикновен сайт който публикува rss от други медии, но съвсем не е така.
 
От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Преди радар показваха новините от твоя сайт във фрейм, по този начин много бързо си вдигнаха популярността и набраха трафик. Независимо, че е радар или нещо друго, въобще не ми харесва някой да показва мое съдържание във фрейм и да трупа актив на мой гръб - трафик и за това да взема реклама а другите сайтове? На мнение съм, че радар и сходни такива сайтове трябва да плащат, за да вземат новините, а не обратното.
 
От: Re: От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Да, ако забележите и списъка на dir.bg, ще видите за какво иде реч:

1. Investor.bg
2. News Bg
3. Gong
4. Fakti.bg
5. Novsport

И може би нещо изпускам.

Не бих казал, че последните два в списъка ти са много авторитетни, че да може бъдат "избрани" по обясними причини. Като добавим, че се появяват и недоразумения като economymagazine.bg, inews.bg, div.bg и разни други подобни, мисля че няма нужда да вадя повече аргументи(за мен поне) как редакторите там правят избора си. :) Но естествено мога и да греша.
 
От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Момчета, вие май не четете отговорите в темата. ЧЕТВЪРТИЯТ коментар дава отговор на цялата тема и въпреки това някой продължават да бъдат като коне с капаци. www.radar.bg автоматично индексира съдържанието на сайтовете без извличане на RSS. Никой не стои зад сайта и добавянето му в такива директории. При www.dir.bg нещата стоят по друг начин и там действително се заплаща, макар и неофициално индексирането на сайтове.

Като за нови сайтове, за които се изисква няколко месеца издигане в търсачките и популярност се използват мрежи като Svejo.NET, Facebook, Twitter, които се индексират по-добре от Вашият сайт, но пък водят към него.
 
От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

на Gong какво му е авторитетното?
сайт като другите за спортни новини, собственост на дарик и по което се рекламира
 
От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

на Gong какво му е авторитетното?
сайт като другите за спортни новини, собственост на дарик и по което се рекламира най-много (ако се визира върху това защо е един от най-известните спортни сайтове).

Гонг е добър пример за това как радио може да направи и да присъства в интерент с такъв голям портал. И известен бранд - защото "Гонг" е такъв.
 
Re: От: Re: От: Регистрация в radar.bg, novini.dir.bg и др.

Не бих казал, че последните два в списъка ти са много авторитетни, че да може бъдат "избрани" по обясними причини. Като добавим, че се появяват и недоразумения като economymagazine.bg, inews.bg, div.bg и разни други подобни, мисля че няма нужда да вадя повече аргументи(за мен поне) как редакторите там правят избора си. :) Но естествено мога и да греша.
Тук няма как да не се съглася с теб. За последните не само съм съгласен, но и чак се учудих, че ги има. Реално, не съм много запознат с тях и тяхното съществуване, но това до една степен ме кара да се замисля дали има смисъл да се блъскаш, просто им пиши и им предостави малко повече инфо какво реално имаш като ресурс. Това все пак е агрегатор и смуче новини.

economymagazine.bg го харесвам и реално не е никак зле, но имат върху какво да работят и там. Сега като спомена и тези, знаеш ли какво реално ги обединява? Това е, че зад всеки има екип, който поддържа сайта и публикува новини на регулярна база, с която и храни секциите на dir.bg. Това е. Нищо друго не ги обединява. Защото както каза, "авторитетни" не е общия класификатор. :)
 

Горе