Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

а ддс декларациите, ще трябва да се издават от ЕТ- то
тогава няма ли да излезе несъответствие при тях

Аз затова казах по-горе да се прави нов профил...
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

здравейте бих искал да ви попитам който знае да ми каже как стоят работите при онлайн магазините-за БГ и за чужб. от БГ.
Да задам въпроса направо мога ли да се скрия или трябва да рег. фирма
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Трябва да си регистрираш фирма и да наемеш счетоводител.
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

А аз примерно мога да реша , да си трупам приходи в CpaLead до 18 годишна възраст , след което ще си изкарам тези документи и ще си взема парите без проблем.

- Това е алтернатива също?

А иначе друго ми хрумна.. След като дебитната карта се води на името на майка ми,а тя си има работа и не е самоосигуряваща се,след като участва да кажем в такива онлайн сайтове като Cpalead , какъв е проблема.. Смисъл има си работа , осигуряват я.. може и аз нещо да не разбирам :D

В краен случай , ще направим така както казах отначало.
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Първото не е добра идея според мен, а другото ти хрумване няма що да го обсъждаме сега щото офанзивата приключи. А и в началото на следващата година може пак да се изменят нещата.
 
Последно редактирано:
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

а ако правя само покукпо-продажба(смисъл те дават пари на мен ,а получават продукта от производителя) тогава в нарушение ли съм,макар че незнам как ще ме хванат
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Ти може да не знаеш как ще те хванат, обаче тези, на които работата им да хващат такива като теб знаят ;)

Щом получаваш пари трябва да се бориш с бюрокрацията - няма друг начин. Ако ще извършваш търговска дейност трябва да имаш фирма.

Търговска дейност е примерно да взимаш парите от клиента и да даваш част от тях на друг търговец ("производителя"), който ще праща стоките на клиента.
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Имам три въпроса:

1. Мога ли да тегля парите си от WU в Англия , при положение , че в акаунта ми в Adsense пише, че съм от България?

2. Ако например си тегля парите през WU в Англия успешно, как в БГ ще разберат изобщо, че аз съм получил съответните доходи. В смисъл те нямат никаква друга информация за мен освен Име и Фамилия, защото ме съмнява като си тегля парите от WU в UK да ми искат ЕГН?

3. След като си освободя парите от Adsense и отида в Western Union какви данни и документи ще изискват от мен за да получа плащането?
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

1. Може, стига адресите ти да съвпадат. Общо взето зависи къде ще отидеш и дали ще проявят разбиране като им обясниш.
2,3. В WU има номер на транзакцията. Чрез него се следи статусът на поръчката.
Той, заедно с личната ти карта, се изискват при взимане на сумата.
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Ясно. Благодаря за изчерпателния отговор. В такъв случай, ако си тегля парите от Adsense от WU в Англия, реално ми се струва малко трудно данъчните да стигнат до мен. Те няма да имат никакви данни за мен. Освен ако в Western Union не ми запишат EGN-to което ме съмнява. Става твърде дълга и широка. ;)

И още един въпрос, кои адреси трябва да съвпадат, този на личната ми карта с този в профила или?

Прав ли съм или греша някъде :)
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Разбира се, че адресът трябва да съвпада. Обаче можеш да си вземеш парите от всеки клон на WU (вкл. може да отидеш на почивка някъде в чужбина и от там да си ги вземеш - има такива случаи).

Ако си сключил договор с компания от ЕС (напр. Google AdSense / Google Ireland Ltd) те ще декларират, че са ти платили (VIES декларация) и НАП може да те спипа.

Затова в България е по-изгодно да се редиш на опашките за безработни и да получаваш социални помощи (ако приходите ти не стигат за фирма/счетоводство/глоби и т.н.).
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

A това важи ли за всякакви други приходи от Easyads например?

BTW Някой знае ли каква е процедурата ако си направя нов акаунт в Google с UK регистрация? Какви данъци ще трябва да плащам и каква е процедурата? Няма ли да е все пак по-изгодно?
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Процедурата е да си гражданин на UK, да живееш там или да имаш фирма в UK. При регистрацията посочваш адреса си в UK и плащаш на счетоводител в UK за да те консултира (желателно преди да се регистрираш за да знаеш дали има смисъл да го правиш).
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Този пример го дадох в един друг сайт ще го напиша и тук.
Да речем, че се казвам Георги Иванов Георгиев - име, което е много разпространено в България. Да речем, че живея някъде на квартира и съм регистриран с този адрес в Google AdSense. Получавам си парите с WU от където и да е с лична карта, която в случая е само за удостоверяване на самоличността - нито се вземат данни от нея, нито се копира. Как от НАП ще знаят, че именно аз съм получил тези пари?
 
От: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Като си дадеш личната карта ти я копират (ако отидеш в банка) и въвеждат данните ти в системата на WU (ако не са били въведени предварително). Ако отидеш в чейндж бюрото само ти въвеждат няколко от номерата на личната карта в системата на Western Union (ако не са били въведени предварително). Обикновено обаче имат данните ти от личната карта в системата си и само проверяват номера и ЕГН-то дали съвпадат.

В един англоезичен форум на подобни въпроси знаеш ли какъв отговор имаше?

Знаеш ли колко закони нарушаваш по този начин? Защо ще правиш такива неща - да не би да ползваш парите от Google AdSense за финансиране на тероризма или за криене от НАП?

Даже намерих и темата: Payments to Payoneer card ("Не правете такива неща у дома")

Отговарящия по този начин явно не знае, че в някои части на света се чака два месеца за получаване на пари чрез чек, а понякога получаването на чека е проблемно, защото завистливи пощенски служители ги крадат или просто ги губят (на мен ми се е случвало само веднъж).

Ако Google предлагаше плащане чрез банков превод до всяка банка (а не само до банки в определени държави плюс изискване фирмата да е регистрирана в същата държава, в която е и банката) нямаше да ги има тези теми по форумите.
 
Последно редактирано:

Горе