Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

stoineff

Well-Known Member
Скоро ще стартира обновен портал, чиято изработка струва милиони левове. Поразгледах сегашния дизайн... Ще видим и новия в началото на септември.

Ако не вярвате, че има такъв сайт виж тук
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

А тук правят лога за 20 лв :)
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Хмм... Може би и видеото и снимките в сайта също са включени в тази цена.
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Еми като взимаш държавни поръчки така става.
Сега ще почнат с яките фиктивни фактури/задължения и гледай как бързо ще опълзотворят кинтите. А и отделно едни 10-15% като си върнат към комисията и всичко е ток.
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Лошото е, че всичко е пак на гърба на данъкоплатеца. Тоест ние ще го плащаме тоя портал... дано върши работа и да печели от него България...
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Като гледам скрийншота, няма да върши работа и България няма да печели от него.
Точно каквото заслужава въпросната сбирщина, наречена държава.
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Разбира се, че ще печели. Туризма е най-развит в страната, следователно трябва да се отделят големи суми за реклама.
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

За 1 млн. по хубу да бяха пуснали реклами, след 1 година ще направят още един редизайн и така парите си отиват.
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Хубаво, че не е за милиард... :D
 
Далавера бацета. Поредната. Сигурно някой крив IT ще изкочи и ще докаже как точно до стотинка е изчислена тази сума за този сайт. Не знам за вас, ама на мен пак ми смърди на палацио. Няма какъв сайт, дето да гълта тези пари. Както се вика на Естония сайта със се системата му зад него не е толкова, а къде къде по-добре е направен и измислен. Абе нека лапат, щом за изгладнели толкова милите. Лошото е както споменаха по-горе, че данъкоплатеца ще забере с нос дъното. :)
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Преди години имаше конкурс за образователен портал, за няколко милиона май беше. Една компания спечели конкурса, и нищо не се чу за този сайт повече.
 
През 2-3 години се появява един такъв конкурс - държавна поръчка, който обира точките. Вярно е, че специално по този проект парите идват от ЕС, ама то тва наш'то си е прекалено. Този сайт беше дискутиран в уебмастъра преди доста време, новината не е особено нова, ама на мен лично ми е адски любопитно какво толкова е включено в тази цена за изработка - безплатна тридневна почивка за всеки посетил сайта ли?!

Ще си позволя да направя малката бакалска сметка, пък да видим след това с каква ще излязат и те, ако изобщо това се случи (да се има предвид, че тук влизам в графа разхищение и сметката по принцип би трябвало да е доста по-малка).
1. Екип програмисти - 10 броя по 3 000 евро месечна заплата за 3 месеца = 90 000
2. Екип дизайнери - 5 броя по 3 500 евро месечна заплата за 3 месеца = 52 500
3. СЕО специалисти - 3 броя по 2 000 евро месечна заплата (включва и закупуването на линкове) за 1 година = 72 000
4. Сток фотографии - 4 000 броя по 50 евро = 200 000
5. Клипове - 50 броя по 500 евро = 25 000
5. Закупуване на сървъри - 3 броя по 2000 евро = 6 000
5. Реклама за година = 50 000
-------------------------------------------------------------------------------------
495 500 евро х 1.95583 = 969 113.89 лв.

В Новината 1.46 + 20% ДДС = 1 752 000 лв.

Къде аджеба изчезва разликата от осемстотин хиляди лева? Най-вероятно аз пропускам някакво много важно перо към горната сметка, сигурно построяването на датацентър?
 
Последно редактирано:
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Тази новина и аз я бях чел преди доста време, сега си я припомних и само ме напрегна много :(
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

ще го скалъпят подизпълнители за 5 хиляди и другите ще си ги приберат. аз така бих направил
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

ще го скалъпят подизпълнители за 5 хиляди и другите ще си ги приберат. аз така бих направил

Ами 5-10 000 лв ще дадат и това е, сигурен съм :) 2-3 студентчета ще им го спретнат за 2 седмици!!!!!!!!!!!!
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

мале за какво крадене става на въпрос аз за тоя проект повече от 1000лв няма да дам .................пък и сега колкото гладни и безработни има за 100000лв ще събера екип за новия гугъл
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

За мен това е поредната гавра с българския, па ако щете и с европейския данъкоплатец. 800 хиляди ще са комисионни, и останалите при добро стечение на обстоятелствата спечелилата проекта фирма ще раздели по равно с екипа, който ще бачка по проекта. В началото на септември ще видим какво са направили...
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Брех, аз за тези пари хотел ще построя!

Според мен ще е по-малка сметката от на @ktomov щом е редизайн. Някой от нещата ще си ги ползват пак и ще добавят малко нови картинки и клипчета да се радват онези от правителството на шарено. SEO специалистите и сървърите ги махам от сметката - за SEO надали са чували и предполагам ще ползват сегашните сървъри да не се охарчат.
 
Re: От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Брех, аз за тези пари хотел ще построя!

Според мен ще е по-малка сметката от на @ktomov щом е редизайн. Някой от нещата ще си ги ползват пак и ще добавят малко нови картинки и клипчета да се радват онези от правителството на шарено. SEO специалистите и сървърите ги махам от сметката - за SEO надали са чували и предполагам ще ползват сегашните сървъри да не се охарчат.

(да се има предвид, че тук влизам в графа разхищение и сметката по принцип би трябвало да е доста по-малка)

Не случайно го написах :)
 

Горе