Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

dfz

New Member
Здравейте!

Към настоящия момент имам домейна: domain.bg, който е на определена тематика. Тъй като искам да стартирам сайт в нова ниша, но към момента нямам възможност да си купя домейна, който искам съм наумила да направя keyword.domain.bg, да направя сайта там, да го оптимизирам и когато си закупя домейна keyword.bg да редиректна (301) субдомейна към новия домейн.

Въпроса ми е следният: domain.bg и keyword.bg, ще се намират на един и същи хостинг. Сега, когато създам keyword.domain.bg в основната директория на хостинга се създава папка keyword, в която ще поместя сайта. Когато регистрирам keyword.bg на същия хостинг (Add-On) новата папка ще е със същото име keyword? Къде тогава ще мога да поставя .htaccess, чрез който да осъществя прехвърлянето?

Дано да съм обяснила нещата и поне някой да ме е разбрал...

Благодаря предварително!
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

.htaccess можеш да имаш във всяка една директория. Когато си регнеш новия домейн, ще редактираш .htaccess във главната директория на keyword.domain.bg да сочи с 301 към keyword.bg
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

.htaccess можеш да имаш във всяка една директория. Когато си регнеш новия домейн, ще редактираш .htaccess във главната директория на keyword.domain.bg да сочи с 301 към keyword.bg

Когато създам keyword.domain.bg, в главната директория се създава папка /keyword/ и в нея се помества съдържанието на сайта.
Когато регистрирам keyword.bg и за да го Add-On-на към същия хосинг, трябва да създам папка /keyword/, която вече съществува.

Проблема е, че няма как да съществуват 2 папки с едно и също име в една директория, а реално /keyword/.htaccess, който трябва да променя за да редиректна субдомейна към новия домейн се намира в една и съща директория с .htaccess, който е нужен за новия домейн...

Абе кашата е пълна и се чудя какво да направя...
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Когато аддваш домейна промени името на папката - примерно keyword1. Слагаш си htaccess-са в първата директория и си готова. Няма каша:)
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Когато аддваш домейна промени името на папката - примерно keyword1. Слагаш си htaccess-са в първата директория и си готова. Няма каша:)

Е то може ли така?




Едит: проверих го, може... даже и папката на субдомейна може да е keyword1 и после да редиректнеш към keyword...

Баси, всеки ден научаваш по нещо ново... :p
 
Последно редактирано:
От: От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Е то може ли така?




Едит: проверих го, може... даже и папката на субдомейна може да е keyword1 и после да редиректнеш към keyword...

Баси, всеки ден научаваш по нещо ново... :p


Разбира се че може:) Не сме тука да си говорим празни приказки....
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Добре, пробвах с името на папката и стана, но:
- когато създавам субдомейн (keyword.domain.bg) към основния домейн (domain.bg) в cPanel-a в страницата "Поддомейни" се появява keyword.domain.bg
- когато Add-On-на нов домейн (keyword.bg) към основния домейн (domain.bg), той също иска създаването на субдомейн (keyword.domain.bg), който както се сещате вече съществува и не може да бъде пренасочен... :(
 
От: От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Разбира се че може:) Не сме тука да си говорим празни приказки....

Извинявай. Избързах с мнението, след което тествах и се коригирах...


Добре, пробвах с името на папката и стана, но:
- когато създавам субдомейн (keyword.domain.bg) към основния домейн (domain.bg) в cPanel-a в страницата "Поддомейни" се появява keyword.domain.bg
- когато Add-On-на нов домейн (keyword.bg) към основния домейн (domain.bg), той също иска създаването на субдомейн (keyword.domain.bg), който както се сещате вече съществува и не може да бъде пренасочен... :(

Това може би ще бъде проблем...
 
От: От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Това може би ще бъде проблем...

Не ми помагаш много с това...

Никой ли не може да ми каже как да избегна този проблем? :(
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

За последно купила ли си другия домейн или не ? Говориш сякаш така, че си!

Ако си правиш следното:

имаш вече създадена папка със името на новият домейн и за това не можеш да го добавиш.
1. преименуваш я Нея с друго име. (за малко - цялата процедура тряе 1 мин) - ако името й е keyword - го направи на keyword1
2. добавяш новият домейн като аддон
3. триеш новосъздадена папка - НОВАТА - не тази където преименува!!!
4. преименувай папката НА КОЯТО СМЕНИ ИМЕТО (първа точка) със старото си име - тя в момента е keyword1 направи я на keyword


Това е.

Ако нямаш никакъв опит пиши на съпорта и ще ти го направят всичко за нула време!
 
От: От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

За последно купила ли си другия домейн или не ? Говориш сякаш така, че си!

Ако си правиш следното:

имаш вече създадена папка със името на новият домейн и за това не можеш да го добавиш.
1. преименуваш я Нея с друго име. (за малко - цялата процедура тряе 1 мин) - ако името й е keyword - го направи на keyword1
2. добавяш новият домейн като аддон
3. триеш новосъздадена папка - НОВАТА - не тази където преименува!!!
4. преименувай папката НА КОЯТО СМЕНИ ИМЕТО (първа точка) със старото си име - тя в момента е keyword1 направи я на keyword


Това е.

Ако нямаш никакъв опит пиши на съпорта и ще ти го направят всичко за нула време!

Имам оптимизиран keyword.domain.bg и съвсем нов keyword.bg, които са на хостинга към domain.bg
Ако направя това което ти описа, просто новият keyword.bg ще отваря съдържанието на папката /keyword/. А аз искам да редиректна (301) субдомейна keyword.domain.bg към домейна keyword.bg. Когато Add-On-нвам нов домейн се създава субдомейн с състоящ се от името на новия домейн + основния домейн. Проблема ми не е в папките, а че този суб домейн вече съществува, проблема е че keyword при keyword.domain.bg и keyword при keyword.bg съвпадат и реално не мога хем да Add-On-на новия домейн, хем да пренасоча съществуващия субдомейн...

Надявам се да съм обяснила добре и да не съм се оплела в обясненията си... Но не зная как да отреагирам в създалата се ситуация... Или трябва да се откажа от оптимизирания keyword.domain.bg или трябва да регистрирам нов основен домейн с друго име... :(
 
аз те разбрах... разбрах и проблема :) не че няма да стане и на едни хостинг... значи правиш бекъп на всичко:!: като помагам винаги го давам този съвет задълже...

след това от хостинга адон домейна keyword.bg е го слагаш да е в папка keyword.bg (с точка бг накрая) моят хостинг поне го поддържа и така редиректваш папаката keyword с хтаксес към папката keyword.bg - новия домейн :)

ако има конфликт и ти е трудно редиректа може да го направиш и от цпанела... ако си на цпанел хостинг
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

аз те разбрах... разбрах и проблема :) не че няма да стане и на едни хостинг... значи правиш бекъп на всичко:!: като помагам винаги го давам този съвет задълже...

след това от хостинга адон домейна keyword.bg е го слагаш да е в папка keyword.bg (с точка бг накрая) моят хостинг поне го поддържа и така редиректваш папаката keyword с хтаксес към папката keyword.bg - новия домейн :)

ако има конфликт и ти е трудно редиректа може да го направиш и от цпанела... ако си на цпанел хостинг

Не ми се обиждай, но май не си ме разбрал... :) проблема не ми е в името на папките, както разбрахме може папката на новия домейн да се казва /predpriemach/ и пак няма да има проблем, тъй като тя не се вижда, а само се зарежда съдържанието от нея...

Проблема е, че за да Add-On-на новия домейн той създава субдомейн в cPanel-а с името на новия домейн + името на основния домейн, а при мен този субдомейн вече съществува разбирате ли...

Т.е. ако имах:
- основен домейн към хостинга: domain.bg
- субдомейн към основния домейн: keyword.domain.bg
- нов домейн: drowyek.bg

То щях да Add-On-на новия домейн и в cPanel-а щеше да имам създаден drowyek.domain.bg (от Add-On-на) и стария keyword.domain.bg. И така редиректвам keyword.domain.bg към drowyek.bg и нямам никакъв проблем...

Но в случая keyword.domain.bg и keyword.bg съвпадат и няма как хем да запазя субдомейна и да го редиректна, хем да Add-On-на новия домейн... :(
 
От: Re: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Но в случая keyword.domain.bg и keyword.bg съвпадат и няма как хем да запазя субдомейна и да го редиректна, хем да Add-On-на новия домейн... :(

ти сама го каза: когато добавяш новият домейн като Аддон го слагаш в папка predpriemach

след това в папка keyword слагаш .htaccess файл в който задаваш домейна keyword.domain.bg да се редиректва към keyword.bg - който е в папка predpriemach а файловете на домейна който се редиректва са в папка keyword

не разбирам какъв е проблема...?
 
От: От: Re: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

ти сама го каза: когато добавяш новият домейн като Аддон го слагаш в папка predpriemach

след това в папка keyword слагаш .htaccess файл в който задаваш домейна keyword.domain.bg да се редиректва към keyword.bg - който е в папка predpriemach а файловете на домейна който се редиректва са в папка keyword

не разбирам какъв е проблема...?

Сигурно аз нещо не обяснявам като хората... :(
Проблема не ми е в папките, а в субдомейните в cPanel-а... Ето тук: predpriemach.com/showthread.php?t=2883 намерих нещо по темата, но се отнася само за част от проблема, а аз имам вече съществуващ и оптимизиран субдомейн...

Ако се притесняваш от събдомейна, може да сложиш следния код в .htaccess, на директорията
Код:
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomain.mydomain.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*) хттп://jelan-domain.com/$1 [R=301,L]
Така всички заявки към subdomain.mydomain.com ще се редиректват към jelan-domain.com

Това е дал bgkulinar-а, но не мога да си обясня как да го приложа на практика... :(
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

мисля, че се сетих
когато добавиш като аддон домейна - keyword.bg то се създава автоматично поддомейн на главният домейн с думата keyword keyword.domain.bg ? - но той вече е съдаден преди това ?
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

мисля, че се сетих
когато добавиш като аддон домейна - keyword.bg то се създава автоматично поддомейн на главният домейн с думата keyword keyword.domain.bg ? - но той вече е съдаден преди това ?

Именно! :p
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Именно! :p

няма какво да се направи...
взимай друг хост..ако сайта е малък - 2-4 лв. месечно и готово
 
Re: От: Re: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Не ми се обиждай, но май не си ме разбрал... :) проблема не ми е в името на папките, както разбрахме може папката на новия домейн да се казва /predpriemach/ и пак няма да има проблем, тъй като тя не се вижда, а само се зарежда съдържанието от нея...

Проблема е, че за да Add-On-на новия домейн той създава субдомейн в cPanel-а с името на новия домейн + името на основния домейн, а при мен този субдомейн вече съществува разбирате ли...

Т.е. ако имах:
- основен домейн към хостинга: domain.bg
- субдомейн към основния домейн: keyword.domain.bg
- нов домейн: drowyek.bg

То щях да Add-On-на новия домейн и в cPanel-а щеше да имам създаден drowyek.domain.bg (от Add-On-на) и стария keyword.domain.bg. И така редиректвам keyword.domain.bg към drowyek.bg и нямам никакъв проблем...

Но в случая keyword.domain.bg и keyword.bg съвпадат и няма как хем да запазя субдомейна и да го редиректна, хем да Add-On-на новия домейн... :(

Хъм аз имам хостинг за keyword.ком към него са добавени като адон keyword.нет и keyword.биз и си работят ...

да отварят събдомейна но като добавяш keyword.bg като адон избери за Subdomain/FTP Username да е keyword1 и ще стане или нещо в конфигурацията не е както трябва
 
От: Редирект (301) на subdomain към Add-On domain в една и съща директория

Всъщност coolice е прав! Сега пробвах и стана

както каза той срещу Субдомейн/FTP на потребител:/Subdomain/FTP Username пишеш друго име за субдомейна който се създава автоматично със добавянето на аддон домейн.
 

Горе