Реклама в сайта ми - два въпроса :)

ghost

Member
Здравейте, сайтът ми е vkusnotiiki . net има около 400 посещения дневно и дойде момента в който голяма фирма иска да откупи авторски права за рецепти който не съм публикувал и искам да ви питам какви цени горе долу мога да поискам за тях ? Също така искат рецептите да ги публикувам с техни марки продукти и да ги рекламирам в сайта но понеже съм нов си нямам представа какви пари да им предложа и т.н. Моля ви кажете какво да правя :) някой ми казаха да питам адвокат за авторските права но не знам още дайте мнение :)
 
Сайта е добър и аз лично нямам забележки към него. Само ако може някакво лого да му измислиш, след време да се бранне добре. А и за офлайн маркетинг може да се замислиш. Опции много.

Но аз го намирам за много свежо сайтче. Пожелава ти успех и много уникални посещения. :) :wink:
 
не им продаваи права продаваи права продаи им реклама на импресии ако трябва им продаи права за 100 % от импресиите но нищо повече както казах уморен съм за днес толкова....
 
В никакъв случай не продавай авторски права, реклама да, брандиране на рецептите с техни марки продукти също е много добра идея, но авторските права е много лоша.

Колкото за цените 400 уникални е добре ... но са важни и импресиите за рекламодателите (в България), така че, колкото повече толкова повече ;)
 
мм добре няма да продавам авторски права :) те им бяха нужни да ги купят за някой рецепти който да сложат на техни продукти до колко разбрах. За рекламата в сайта предложете някакви ориентировъчни цени като имам около 2 - 3 - 4 000 импресии различно на ден
 
ghost каза:
мм добре няма да продавам авторски права :) те им бяха нужни да ги купят за някой рецепти който да сложат на техни продукти до колко разбрах. За рекламата в сайта предложете някакви ориентировъчни цени като имам около 2 - 3 - 4 000 импресии различно на ден

Аааа така кажи човеко ;)

Това е хубав момент, ама ... рецептите твои ли са?
Ако са твои и ти притежаваш права над тях добре, можеш да им ги продадеш за много пари (като се има предвид колко много бройки ще продават от продуктите), но според мен е по-добре да им предложиш варианта с отстъпване на авторските права за определено време или пак да ги ползват, но да си плащат па макар и 1 стотинка на всяка опаковка която има твоя рецепта ;)

Това са си гарантирани и постоянни доходи при това никак не малки (не се заблуждавай от примерната стотинка дори така при хиляди бройки нещата изглежат доста добре)
 
Мен ми е интересно дали няма да се опитат да го прескочат като си направят патент на рецепите и ако ти нямаш такъв си оставаш с празен джоб :)
 
ilianskim каза:
Мен ми е интересно дали няма да се опитат да го прескочат като си направят патент на рецепите и ако ти нямаш такъв си оставаш с празен джоб :)

Бас ловя, че 90% от рецептите които се публикуват тук и там немогат да бъдат патентовани, доста от тях са измислени от хората! Да не кажа 100%, какво, ще взимаш пари от хората като си готвят вкъщи ли?

Смех... не става, да не говорим, че променяш 1-2 дребни неща и край рецептата става бренд ню ;)

По-скоро биха могли да променят някои съставки с техни продукти (както правят Bella и Magi) и тогава вече могат да ги патентоват.
 
Да повечето рецепти са си мой и значи сега трябва да си патентовам рецептите които ще им дам така ли ? До колкото разбрах за да патентоваш рецепти си струва бая пари това вярно ли е ?

А кажете примерни цени за моите импресии и уникални какви пари да им взема за реклама в рецептите и банер в сайта защото си няма и на идея какви цени да им кажа.
 
Ами незнам не съм патентовал нишо досега но ми звучи като трябва да се поговориш с някои които го разбира. Професионалист. Щом са твои авторски рецепти е хубаво да разучиш как седи положението за рекламата тези импресии може да гипродаваш на някаква близка цена до бг прталите
 
Аз не разбрах какво точно са предложили на колегата. Имам предположение, че са му предложили да му ползват базата данни с рецепти под наем, а може и да греша.

Колкото до патентите, може да се патентова изобретение. Рецептите, не можеш да ги патентоваш, те не подлежат и на авторско право.
 
добре то хубаво ще вида горе долу за импресиите цените и т.н. но никои портал не пише какви пари взима за в самите рецепти продуктите да са от някоя фирма
 
bgkulinar каза:
Аз не разбрах какво точно са предложили на колегата. Имам предположение, че са му предложили да му ползват базата данни с рецепти под наем, а може и да греша.

Колкото до патентите, може да се патентова изобретение. Рецептите, не можеш да ги патентоваш, те не подлежат и на авторско право.

ами не базата данни просто искат да им измислям рецепти и да си ги слагат в техни продукти в опаковките ! и затова ми искат да откупят авторските права на тези рецепти
 
Мдам това ми звучи точно както да питаш някои професионалист това е най-добрия съвет които мога да ти дам аз се занимавам с sem и не съм експерт в тази област :)

иначе имам един маркетингов съвет за теб като се договорите за цена на рецептите може да им направиш известна отстъпка срещу това да пише на рецептите отдолу: прочете още рецепти на вкуснотиики.нет :wink:
 
coolice каза:
Мдам това ми звучи точно както да питаш някои професионалист това е най-добрия съвет които мога да ти дам аз се занимавам с sem и не съм експерт в тази област :)

иначе имам един маркетингов съвет за теб като се договорите за цена на рецептите може да им направиш известна отстъпка срещу това да пише на рецептите отдолу: прочете още рецепти на вкуснотиики.нет :wink:

Мерси за съвета и искам да те питам как да намеря такъв професионалист ? :)
 
И този отговор незнам :( Можеби да потърсиш патентен адвокат ?

Или да започнеш със задаване на такъв въпрос във форума на юристите да видиш от там какво ще кажат
 

Горе