Търся: Реклама на книга. Всички подходящи методи!

Дискусията в 'Рекламна Борса' стартирана от Deco90, Март 1, 2018.

1. Deco90

Deco90 Active Member

Рег.:
    Февру 25, 2015
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28
    Здравейте приятели,

предстои ми издаването на първата ми книга. Заглавието, което тя ще носи е "Търговец на щастие". Книгата е с романтичен характер и е насочена предимно към женската аудитория, но вярвам, че ще подбуди интерес и в по-силния пол. Смятам да се изработят няколко специални колажи с цитати от книгата (от 5 - 10 предимно романтични, но и няколко забавни) , както и забавно видео, в което да бъде представена книгата.

Във тази връзка призовавам всички Вас - мои приятели и колеги - да ми съдействат в популяризирането на книгата. Някой от моите идеи са обичайните ( постове в Социалните мрежи - от групи до страници, които вие притежавате-, ПР статия във ваши Сайтове, които имат литературна насоченост или поне да са ориентирани към женската аудитория.), други идеи са залепването на плакати из книжарници и т.н.

Ако случайно тук има някой, който се е занимавал и/или все още се занимава реклама на книги, то ще се надявам да се свържи с мен.

За всяка една идея ще съм изключително благодарен.

Естествено, не бих отказал всякаква помощ,особено ако тя бъде безвъзмездна. Все пак съм подготвил някакъв бюджет, затова ще очаквам вашите предложения за реклама (сайтове, фейсбук страници и т.н) и цените, които мислите за справедливи на лично съобщение.

Моля ви, да имате в предвид, че все пак говорим за книга и тук аз не очаквам да си възвърна инвестициите, затова и се надявам Вашите оферти да са с една идея по-съобразени :)

Когато стане ясно кога ще е и самото представяне на книгата в София, с радост ще го вмъкна в поста.

Поздрави и благодаря за отделеното внимание.

sixking харесва това.
  2. djokando83

djokando83 Active Member

Рег.:
    Окт 28, 2015
    Съобщения:
    257
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28
    платена реклама във ФБ мисля върши работа ... виждал съм да се рекламират книги там и според мен имаше интерес , а и можеш да си таргетираш хората на които да се показва рекламата .

3. Deco90

Deco90 Active Member

Рег.:
    Февру 25, 2015
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28
    Това определено, защото именно, че хората се таргетират и се достига до действително такива, които четат и т.н. Даже се замислям да не би половината ми бюджет да не го дам за това. :)

4. stanev

stanev Member

Рег.:
    Юли 26, 2013
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8
    Абе пич, що не се обаждаш? Ще помагам ;), а й ти дължа едни къси пари ;)
    Знаеш, че имам сайтове, които ще ти свършат добра работа.За книги, за женска аудитория, а и другите ми проекти познаваш добре.
    Пиши да обсъдим с какво мога да съм ти полезен ;) Супер се кефя на идеята ти :)

5. Convenix

Convenix Member

Рег.:
    Окт 17, 2016
    Съобщения:
    104
    Харесвания:
    13
    Точки:
    18
    Live видео в което подписваш книгите с послания. :)

Deco90 харесва това.
  6. Deco90

Deco90 Active Member

Рег.:
    Февру 25, 2015
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28
    Скромността красяла човека казват :D Ей сега ще пиша :)

7. Deco90

Deco90 Active Member

Рег.:
    Февру 25, 2015
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28
    Това е много интересна идея наистина :) Благодаря и Поздрави.

8. DJO

DJO Member

Рег.:
    Февру 1, 2018
    Съобщения:
    138
    Харесвания:
    2
    Точки:
    18
    Здравей колега също мога да съдействам с реклама в ФБ имам над 10-12 страници с Българска тематика са почти всички ако имаш интерес ми пиши :)

9. Deco90

Deco90 Active Member

Рег.:
    Февру 25, 2015
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28
  10. PavelAndreev

PavelAndreev Member

Рег.:
    Март 2, 2015
    Съобщения:
    138
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    Здрасти, колега.
    Имам един сайт на обща тематика. Напиши си статия-ревю на книгата и ми я пусни, за да я кача. Добави и няколко снимки (предна,задна корица, и тн). Изразявай се все едно редактор от сайта пише ревю за теб.
    А след това ще ти направя кампания - 7 дни ще я пускам във фб страницата на сайта. Почти всичката ми аудитория е жени и мисля, че има шанс да закупят продукта.
    Не искам нищо в замяна, просто услуга.

Спорен ден!

11. Noke

Noke Well-Known Member

Рег.:
    Септ 15, 2008
    Съобщения:
    3,551
    Харесвания:
    489
    Точки:
    83
    През редактор минавала ли е книгата?

12. juvefan

juvefan Active Member

Рег.:
    Февру 16, 2014
    Съобщения:
    751
    Харесвания:
    56
    Точки:
    28
    Пиши и на мен 1 статия тип ревю или каквото сметнеш за добре. В сайта нямам ревюта на книги досега, но няма проблем. Ще я публикувам безплатно

13. slogn

slogn New Member

Рег.:
    Окт 31, 2017
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Ако искаш да ти напиша една реклама от американски тип (за книгата и за теб), пиши ми на лични

14. Shaw7y

Shaw7y Member

Рег.:
    Ноем 14, 2014
    Съобщения:
    75
    Харесвания:
    9
    Точки:
    8
    Имам добре оптимизиран сайт за култура и лайфстайл, пиши ми да се разберем нещо. И поздравления!

15. Deco90

Deco90 Active Member

Рег.:
    Февру 25, 2015
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28
  16. Media Group

Media Group New Member

Рег.:
    Юни 20, 2018
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Фейсбук рекламата би ти свършила перфектна работа. Иначе имам под ръка 15-тина "новинарски" страници ако имаш интерес -> ЛС.

17. angelmarinov93

angelmarinov93 New Member

Рег.:
    Окт 11, 2018
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
  18. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    784
    Харесвания:
    134
    Точки:
    43
    Качи я тук: https://www.apple.com/apple-books/ за да си я купя в Е-формат и гледай паралелно с хартиената форма на книгата да продаваш и нейната Е-версия. Аз поне 1 път месечно си купувам БГ книги от линка.

Deco90 харесва това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice