Реклами в книга???

mvmrik

Well-Known Member
Понеже ми предстои писане и пускане на книга, свързана с печалбата от Интернет, та се сетих - дали ще има някой интерес от публикуване на реклами в книгата. Тя ще бъде направена като печатно и електронно издание.

Просто ми хрумна, дори не съм обмислил какви реклами може да се сложат, но има варианти да се вмъкнат в самия текст, както и да има една страница накрая "Спонсори", където да са обявени всички, които са платили някаква такса.

Понеже книгата ще бъде пусната на много места за продажба, би трябвало да има ефект от една такава реклама за рекламодателите. Вие как мислите?

Нямам предвид точно тази конкретна книга, а като цяло какво мислите за това нещо?
 
От: Реклами в книга???

Имам интерес, също и за тази книга. Ако искаш, намери ме в скайп. :)
 
От: Реклами в книга???

Имам интерес, също и за тази книга. Ако искаш, намери ме в скайп. :)

ОК, аз по принцип питах само информативно да видя мнението ви, но може да го обсъдим :)
 
От: Реклами в книга???

Хитро, аз може и да проявя интерес. Ако има развитие - пиши!
 
От: Реклами в книга???

Трябва да пуснеш една версия със и една без реклами :), то ще стане като оная тема дето се говореше за книгите в бъдещето :). Бтв да не забравиш да ми се обадиш като я направиш да сложим и нея дългосрочно, мисля следващата седмица да направим специална секция книги, като скоро ще имаме и още 2ма автори, което е доведе до качване на продажбите.
 
От: Реклами в книга???

Предлагам ти да смениш малко терминологията, като запазиш основната идея. Не търси реклама, а спонсори. В книгата пиши нещо от сорта на: "Тази книга достига до вас със съдействието на:..." и пускаш картинките с рекламите на хората, които са си платили. По принцип е по-добре да се заложи на PR, отколкото на реклама. По-добре се харчи. Избягвай като цяло употребата на думата реклама. Иначе, като краен резултат няма разлика. Ти прибираш парите, а тези, които ги дават си популяризират услугите.
 
От: Реклами в книга???

Много се кефя на MVMRIK и като цяло идеята ми е да направя максимално за популяризацията на БГ автори продаващи качествени електронни книги. Ако някой има нещо подобно да ми пише на ЛС, мога да помогна.
 
От: Реклами в книга???

Като стане готова ще кажа, че не е само тя :)
 
Имам огромен интерес към рекламата! Моля те пиши ми с информация колко ще струва, къде точно ще пише, кога ще бъде издадена книгата и т.н. :)
 
От: Re: Реклами в книга???

Имам огромен интерес към рекламата! Моля те пиши ми с информация колко ще струва, къде точно ще пише, кога ще бъде издадена книгата и т.н. :)

Ами ще кажа като имам повече информация, трябва да проуча някои неща първо :)
 
От: Реклами в книга???

Аз често срещам подобен вид реклама в чужди менюали за разни уеб работи - много зависи тематиката на самата книга за това, дали рекламите/спонсорите да се разполагат само на първа/последна страница или и в самото четиво.
 
От: Реклами в книга???

Продуктово позициониране - ревю на афф програми, реклама на форума ... сайтове с ресурси, хем ще е реклама, хем ще е полезно ...
 
Re: От: Re: Реклами в книга???

Ами ще кажа като имам повече информация, трябва да проуча някои неща първо :)

Сериозен съм, наистина подобна възможност търся. Като си уточниш нещата, чакам да ме потърсиш :)
 
От: Реклами в книга???

mvmrik, интересно ми е какво проучване си направил за евентуалното търсене и купуване на книгата ти. Щом търсиш спонсори, значи сам ще я издаваш и сам ще я разпространяваш.
Да, темата за печалба от интернет сигурно изглежда примамлива, но след като е пълно с такива съвети в самия интернет защо хората ще търсят книга за това.
Купуването на книги сякаш не е в приоритет на купувачите.
Питам тези неща защото и аз се занимавам с писане, но не знам как да стигна до своите читатели. Минах през процеса на издаване на една книга, но не знам как да я разпространявам. Едва намерих средства да си я издам, а за реклама - абсурд. А една книга колкото и да е хубава или полезна, ако хората не знаят че съществува, ще си остане само разпечатана хартия.

Иначе за реклама/спонсорство в книга виждам смисъл. Една добре рекламирана и успешна книга ще донесе и добра реклама на нейния спонсор. Хубаво е спонсора да е пряко свързан с тематиката на книгата.
Така рекламата няма да е натрапчива, а ще стигне до точните хора.
 
Последно редактирано:
От: От: Реклами в книга???

mvmrik, интересно ми е какво проучване си направил за евентуалното търсене и купуване на книгата ти. Щом търсиш спонсори, значи сам ще я издаваш и сам ще я разпространяваш.
Да, темата за печалба от интернет сигурно изглежда примамлива, но след като е пълно с такива съвети в самия интернет защо хората ще търсят книга за това.
Купуването на книги сякаш не е в приоритет на купувачите.
Питам тези неща защото и аз се занимавам с писане, но не знам как да стигна до своите читатели. Минах през процеса на издаване на една книга, но не знам как да я разпространявам. Едва намерих средства да си я издам, а за реклама - абсурд. А една книга колкото и да е хубава или полезна, ако хората не знаят че съществува, ще си остане само разпечатана хартия.

Иначе за реклама/спонсорство в книга виждам смисъл. Една добре рекламирана и успешна книга ще донесе и добра реклама на нейния спонсор. Хубаво е спонсора да е пряко свързан с тематиката на книгата.
Така рекламата няма да е натрапчива, а ще стигне до точните хора.

Ясно, просто исках да видя какви мнения ще има по въпроса. Все още не съм проучил нещата и за това не казвам нищо конкретно.
 

Горе