Рекламна мрежа ADX.BG

От: Рекламна мрежа ADX.BG

Абе хора, защо веднага наскачахте срещу хората? Еми като имате негативно мнение запазете го за себе си. Те ви обучаваха без пари с идеята да правите продажби и да ви помогнат, съответно да печелят и те някакви кинти от труда си, а вие наскачахте като си пуснаха платена реклама. Не е правилно така. Като са ви дебели цените за тях са тънки нормлано, просто не не е колегялно.
 
От: Рекламна мрежа ADX.BG

Иво, аз искам да те питам нещо съвсем различно.
Някъде в тема видях твое мнение, че ще търсите партньори с над 30000 месечни импресии, но само от ИТ сферата.
Мислих, мислих колко ли сайтове в БГ от тази ниша имат тези импресии.
Сетих се само за Калдата и може би Web-tourist и dao.bg, освен вашите 3 сайта.
Идеята е за такива ИТ сайтове само да търсите рекламодатели ли ?
Понеже ми се струва, че в други ниши се правят повече импресии или аз нещо не съм схванал правилно ?
 
От: Рекламна мрежа ADX.BG

Привидно може да изглежда, че са наскачали хората, но на практика никой няма полза от хвалби когато стартира нов бизнес. От хвалби не могат да се вадят полезни изводи. Критиките са полезни, защото от тях могат да се вземат идеи за подобряване на бизнеса. Хората помагат критикувайки. Не виждам как могат да помогнат по друг начин.
 
Re: От: Рекламна мрежа ADX.BG

По принцип във форумите се въртят яки импресии, но от все едни и същи хора. Затова там рекламата трябва да е по-евтина отколкото в един блог или един новинарски сайт със сходни импресии. Поне пет пъти по-евтина! Конкретни цени няма да коментирам.

Успешен модел за реклама във форуми виждам под формата на месечна такса на базата на процент показвания.

Примерно, купувам за един месец 20% показвания в еди коя си рекламна позиция в трите форума и плащам фиксирана месечна такса без значение от импресиите.

Всички, които се занимават с правене на големи форуми знаят, че импресиите и уникалните там са почти константна величина и са много лесно предвидими. Офертата може да се актуализира на всеки три месеца, ако има някакви по-значителни промени.


от едни и същи хора ако няма трафик от търсачки :) а ако 2/3 от трафика на форума е от търсачки ?
 
Re: От: Рекламна мрежа ADX.BG

Привидно може да изглежда, че са наскачали хората, но на практика никой няма полза от хвалби когато стартира нов бизнес. От хвалби не могат да се вадят полезни изводи. Критиките са полезни, защото от тях могат да се вземат идеи за подобряване на бизнеса. Хората помагат критикувайки. Не виждам как могат да помогнат по друг начин.


няма проблеми с критиките поне с мен :)
 
От: Рекламна мрежа ADX.BG

Привидно може да изглежда, че са наскачали хората, но на практика никой няма полза от хвалби когато стартира нов бизнес. От хвалби не могат да се вадят полезни изводи. Критиките са полезни, защото от тях могат да се вземат идеи за подобряване на бизнеса. Хората помагат критикувайки. Не виждам как могат да помогнат по друг начин.

Пич, нито ни знаеш контактите, нито ни познаваш (поне не и всичките), нито знаеш какво можем и какво не. Изчакай ни да се издъним и хвърляй лава и жупел, колкото искаш.
Аз поне съм честен човек, когато се оакам, няма да се правя, че мирише от друг.

П.П. Ако знаеш (дано), какво е жупел
 
Последно редактирано:
От: Рекламна мрежа ADX.BG

coolice, 2/3 е горе-долу нормален трафик от търсачки като се има предвид, че излизате на челните места по безброй много думи и фрази. Май няма баш 2/3, а е към 65%, а? Без да съм ви гледал аналитикса мога да предположа, че Bounce Rate-а е около 50%. Дневните ви уникални посещения са стабилни. Рядко ходят нагоре и надолу. Може лесно да се предвиди в кой ден от седмицата какъв ви е трафика. През лятото е имало малък отлив, но сега посещаемостта е много добра и стабилна. Дори е възможно да регистрирате рекорди в бройките на уникалните посещения защото времето застудя и хората киснат доста по форумите. Няма да продължавам, че не искам да издавам всички тайни от кухнята на форума.

ivo.apostolov, това което коментираш не е това, което си цитирал :) .

П.П. Знам повече отколкото предполагаш :) .
В една от любимите ми анимации лошият казва: Never underestimate the power of a dark clown!
 
От: Рекламна мрежа ADX.BG

Това за 2-те 3-ти изобщо не е вярно за всеки вид сайтове. Характерно е за сайтове без твърда лоялна аудитория. При лоялна аудитория процентът от търсачките е малко над или около 10% (поне аз имам такова наблюдение). Ето това се нарича реална медия. Когато трафикът ти прекалено много зависи от търсачките това вече е проблем. Един рекламодател не може да разчита на неопределена аудитория. При една кликова кампания, това ще реализира повече (хаотични) кликове, но при една реклама на марка това определено не е удобно. Един истински рекламодател иска да представи нещо (най-често някаква услуга или стока) на определена подходяща за него аудитория. Тук никакви кликове не са необходими... всъщност дори не е необходим и сайт на рекламодателя.
Четох и смешни сравнения с Adwords/Adsense. Тези сравнения ги намирам за некоректни, тъй като тук се цели реклама на марка, а не на влачене на аудитория от сайт в сайт.
Относно цените:
И аз ги намирам за леко завишени. Не казвам да е 1-2лв, но определено 10лв действа малко стресиращо като цена за форуми. И все пак, ако някой е готов да плати толкова, то тогава давайте все така.
Относно 30'000 хиляди импресии месечно (ако съм разбрал правилно):
Мисля, че това е прекалено ниска (т.е. лесно постижима) граница, тъй като прекалено много сайтове могат да покрият този критерий. Е, повечето, от тези, за които се сещам, надали са точно в IT сектора. Интересно ми е дали системата в момента работи и с други сфери освен IT или това за момента е само бъдещ план?
 
Последно редактирано:
От: Рекламна мрежа ADX.BG

Като стана дума за Bounce Rate аналитици, и т.н.
Да извадя малко статистики и аз, този път не спекулативни а директно от Analytics.

37.99% Bounce Rate
5.31 Pages/Visit
00:09:29 Avg. Time on Site
57.56% Search Engines
24.80% Direct Traffic
17.64% Referring Sites

Аз съм гледал аналитиците на много сайтове, но 38% Bounce Rate трудно се среща.
Мога да ви уверя, че на Предпприемач, показателите за качество (макар и не толкова добри ;) ), са много подобни.
 
От: Рекламна мрежа ADX.BG

Малко се поизмести темата, а аз още нямам отговор на въпроса си.
Същото пита и Unwise май.
А сега, като загледах Bounce rate стигам до извода, че такова под 38 % се постига най-вече с уникален контент.
nbsp, чакам да започнете да работите със сайтове извън ИТ сферата,
за да ти изпратя аналитикс с Bounce rate 24%.
Поздрави
 
От: От: Рекламна мрежа ADX.BG

Сетих се само за Калдата и може би Web-tourist и dao.bg, освен вашите 3 сайта.
Идеята е за такива ИТ сайтове само да търсите рекламодатели ли ?

Да, това е идеята. Искаме да работим само с по-големи сайтове. И това го обявихме вече няколко пъти.

Понеже ми се струва, че в други ниши се правят повече импресии или аз нещо не съм схванал правилно ?

В други ниши има много повече трафик, така е.

НО (голямо НО), трафика тук е специализиран и има някои особенни характеристики. Като това че 90% от потребителите имат регистриран PayPal и ~100% от пълнолетните потребители имат дебитна или кредитна карта. А това на един сериозен рекламодател трябва да му говори много. Мога да ти гарантирам, че тези показатели за средно статистически интернет потребител от евро съюза са далеч по-ниски.

Наистина, винаги може да се спори по много въпроси относно рекламата и да има много различни мнения. Ние стоим зад това, което сме обявили като цени, отстъпки и това което предлагаме като услуга.

Към днешна дата други ниши не са на дневен ред, към утрешна може да е друго. ;)

При по-конкретни въпроси, можете да пишете на мен или на някой от колегите.
 
От: Рекламна мрежа ADX.BG

Не с уникален content (относно Bounce Rate). Ако да речем са форуми, един лоялен посетител не идва от търсачките а посещава дадените форуми с ясното съзнание, че търси дадено нещо (т.е. теми, които го интересуват). Ето в такива сайтове (т.е. форуми) Bounce Rate съм виждал ~ 12%

При мен си направих една сметка на Bounce Rate, но на база еднодневна сесия (което понижава процента), после погледнах какво казва Alexa.

При еднодневна сесия:
09.11.09 -> 20,16%
10.11.09 -> 15,64%
11.11.09 -> 15,78%
12.11.09 -> 15,61% (до момента на отчитането)

По данни на Alexa (най-вероятно с 30 минутна сесия, макар да наблюдавам големи отклонения при тях последните месеци):
7 day -> 36.5%
1 month -> 43.3%
3 months -> 44.1%

За сверка на predpriemach.com alexa-та отчита следния Bounce Rate:
Yesterday -> 25%
7 day -> 22.2%
1 month -> 25%
3 months -> 27.2%
Нека админите да кажат дали има отклонения спрямо това, което показва Google Analytics-а.
 
Последно редактирано:
От: Рекламна мрежа ADX.BG

wow, Unwise как да не ти чукне човек един як рейтинг за тая занимавка и анализи :)
Не искам да звучи скромно, но предлагам да си спестиш чукването за по-важни случаи. Аз такива сметки и пресметки и препресметки правя непрекъснато.
 
много сте изписали и тук аз ще отговоря съвсем накратко че ме настискат офлайн задачи :)

@ VtoriChepik приблизително :) добре си ги прогнозирал нещата :) все пак всеки резултата в рамките на статистическата грешка се брои 67.32% Search Engines за последните 30 дни

@ Unwise при алексата има по голямо отклонение спрямо аналитикса :) 41.42% Bounce Rate но пак според мен е много добре при саитовете за хебалки ходи и до над 70% :)

@vitohol усреднено така излиза :)
 
От: Рекламна мрежа ADX.BG

Май пак се отнасям в посока Bonce Rate (като ви стане безинтересно, трийте), но ми е интресно при сесия с каква дължина отчитате. Аз го правя с еднодневна, а в wikipedia пишат за 30 минутна. От друга страна е прието (поне някъде; да речем в Tyxo-то) под посещение да се има предвид уникален посетител в рамките на един час (т.е. на час вместо на денонощие). Някой да знае с каква дължина на сесията мери Google Analytics?
И все пак Bounce Rate над 40% (дори над 30%) ми се вижда прекалено като число (лично мнение). Това означава, че трафикът е предимно от търсачки (е, не е задължитено само това да означава) и няма конкретна лоялна аудитория (или е с прекалено малък дял на фона на общото), която да прескача от страница на страница при всяко посещение вместо тепърва да се ориентира в обстановката (второто е за в случаите идване от търсачки).
Моля да не ми се обидят създателите на тази рекламна мрежа, но това си е моя логика (мнение) на база числата, които виждам.

П.П.:
При Affiliate сайтове Bounce Rate-а и да удари 90% не смятам, че е проблем. Нали идеята е след като го довлечеш посетителя веднага да купува или ако не желае, да хваща пътя.
 

Горе