Рекламна мрежа

Ще е супер ако има скрипт чрез който се сменят примерно under article widget и на всеки посетител да му излиза различен. Слагаш 4 мрежи примерно under article и си поддържаш един добър CTR според мен. Случайно да знаете за нещо такова и дали според вас е добра идея?
 
Сега виждам че има и попъндър от някоя мрежа славчев май е popads.net :)
Adcash е, но покрай тях се сринаха всички други мрежи и ги махнах :)

За сайтове за онлайн филми, игри или нещо подобно ще са супер.
 
Не съм сигурен как се отразява на трафика ако се напълни сайта с реклами, някои от източниците ползват разни AI и може да не са доволни от прекалено многото реклами. Аз също говорих с linker, но малко бавно отговарят. Относно Easyads, имат добри реклами, но не знам каква им е цената на клик.
Специално ако е от фейсбук трафика няма проблем, но и до като не пробваш няма как да разбереш. Поне аз проблем съм нямал. @Dimitroww за плъгин - това ще ти свърши работа на секунди може да се сменят рекламните мрежи - https://bg.wordpress.org/plugins/adrotate/
 
Да не отварям нова тема ще драсна тука...Само при мен ли е Адсенса е дъното - 0.10 цпм...?
Не, аз даже ги спрях понеже има 1-2 дни силни и след това е трагедия. Като цяло вече много трудно се монетизира трафика.
 

Мнения за TheMoneyTizer.com​

Колеги, някой работил ли е вече с тях? Как се представят?
Благодаря!
 
Плащане от adskeeper има ли , защото при мен все още не?
При мен платиха преди няколко дни.

Мнения за TheMoneyTizer.com​

Колеги, някой работил ли е вече с тях? Как се представят?
Благодаря!
Май не са особено читави от към цена, иначе ми писаха и на мен.
 
При мен платиха преди няколко дни.

Май не са особено читави от към цена, иначе ми писаха и на мен.
Имат ли реклами за България, че то не останаха читави :)
 
Имат, но не ми показаха сайтове, които ги ползват. Наистина вече почти няма сериозни рекламни мрежи.
А какво стана с Изиадс, те не успяват ли на локално ниво да минат навлизащите алтернативи. Преди няколко дни се свързаха с мен една мрежа, което искаше някакви гадни формати, после ми предложиха 75 евро за CPM 1,2 евро, и да се сервиза веднъж на един потребител. Което баси офертата. И да, за капак на всичко - гемблинг. :) Викам си, това ли е пазара сега?
 
А какво стана с Изиадс, те не успяват ли на локално ниво да минат навлизащите алтернативи. Преди няколко дни се свързаха с мен една мрежа, което искаше някакви гадни формати, после ми предложиха 75 евро за CPM 1,2 евро, и да се сервиза веднъж на един потребител. Което баси офертата. И да, за капак на всичко - гемблинг. :) Викам си, това ли е пазара сега?
Ама те изиадс са много зле откъм плащане. Изиадс май се ползват когато няма друга останала алтернатива, колкото да има нещо там .
Преди време ги мъчих на някви сайтове, ама резко стигат дъното между 1 и 2 стотинки на клик пффф
 
Ама те изиадс са много зле откъм плащане. Изиадс май се ползват когато няма друга останала алтернатива, колкото да има нещо там .
Преди време ги мъчих на някви сайтове, ама резко стигат дъното между 1 и 2 стотинки на клик пффф
Преди години (около 3 години) като си говорех с техен представител, не се сещам за име, ме увери, че в момента плащали най-добре за бг трафик, като също така в процес на разработка била някаква арбитражна програма, която реално целяла да включи Google AdSense към акаунта на дадения публишър и при евентуално сравнение, те или Google ще дадат повече за даден клинк на позиция, да дисплйеват съответната програма. Не знам дали се осъществи, но ми се видя доста добро решение. Един вид, освен, че са рекламна мрежа, която иска да вземе ниските кликове, даваш шанс на публишърите, чрез алгоритъм, да печелят повече, показвайки мрежата даваща повече за този клик. Дано съм се изразил правилно. И в интерес на истината от тогава не съм чул повече за това. Ако има нещо в тази насока?
 
Преди бяха доста добре Изиадс, но последните 2 години плащат 2 пъти по-малко от тези "гадните" реклами. Може би с някои по-големи сайтове работят на други цени, но това, което го предлагат на всички е доста ниско, сравнение с преди.
 
Преди години (около 3 години) като си говорех с техен представител, не се сещам за име, ме увери, че в момента плащали най-добре за бг трафик, като също така в процес на разработка била някаква арбитражна програма, която реално целяла да включи Google AdSense към акаунта на дадения публишър и при евентуално сравнение, те или Google ще дадат повече за даден клинк на позиция, да дисплйеват съответната програма. Не знам дали се осъществи, но ми се видя доста добро решение. Един вид, освен, че са рекламна мрежа, която иска да вземе ниските кликове, даваш шанс на публишърите, чрез алгоритъм, да печелят повече, показвайки мрежата даваща повече за този клик. Дано съм се изразил правилно. И в интерес на истината от тогава не съм чул повече за това. Ако има нещо в тази насока?
При тях е тежко положението, в момента нормалната цена на клик трябва да е 5 цента, иначе просто няма логика. Ние не живеем в Африка, за да дават по 2 стотинки. Като цяло идеята на мрежите е нисък CTR с ниска цена на клик, но така не се прави бизнес. Поне да поддържат висок CTR, за да печелят и двете страни...
 
При тях е тежко положението, в момента нормалната цена на клик трябва да е 5 цента, иначе просто няма логика. Ние не живеем в Африка, за да дават по 2 стотинки. Като цяло идеята на мрежите е нисък CTR с ниска цена на клик, но така не се прави бизнес. Поне да поддържат висок CTR, за да печелят и двете страни...
Явно нещо от към рекламодатели са го позакъсали, не знам и аз. Според мен 1-2 ст. на клик е смешно и дори не знам за какво съществуват мрежите, ако ще поддържат такова ниво. Добре, това обвързано ли е с контента, историята на сайта, вида трафик. Питам, защото никога не съм ползвал за форума, и реших да видя какво ни чака админите, ако някой ден решим. :)

Управлявал съм медиен сайт, но честно казано там трафика беше доста, и пак ми се виждаха смешни сумите. Но и честно казано този медиен сайт правеше трафик, който гледам други на потребители тук прави поне 2 пъти над него. :)
 
При положение, че си държат издателите на изпарения с тези ниски цени, аз лично не виждам как те ще докарват нови хора и ще имат стимул за развитие.
 
При положение, че си държат издателите на изпарения с тези ниски цени, аз лично не виждам как те ще докарват нови хора и ще имат стимул за развитие.
Нали идеята е именно да се развиват нещата. Все пак говорим за някакъв растеж в дигиталния свят в България. Явно нещо спекулативно се случва. И за какъв точно прогрес пишат всяка година? В смисъл той не се ли изчислява на база пари, които са се налели в интернет реклама, която е заминавал както за фейса и гугъл, така и по други канали - рекламни мрежи, медийни мрежи, друг вид реклама. ;)

Мислех, че с последните числа в дигиталния свят нещата не са се влошили, а дори напротив - подобрили.
 

Горе