1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Рекламна стратегия

Дискусията в 'Press Releases & Guerrilla Marketing' стартирана от apostol, Март 28, 2007.

1. apostol

apostol New Member

Рег.:
    Февру 1, 2007
    Съобщения:
    176
    Харесвания:
    3
    Точки:
    0
    Професия:
    мениджър на уеб сайт
    Място:
    София
    Една лястовичка пролет не прави! Това важи с пълна сила за маркетинга и рекламата. Искате ли да наложите сайт или продукт, вие се нуждаете от цялостна рекламна СТРАТЕГИЯ!
    Ще ви запозная с част от моята стратегия, която е изпитана в практиката.
    И така...

ВСИЧКО, КОЕТО ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ

ЗА БЕЗПЛАТНАТА РЕКЛАМА В ИНТЕРЕНЕТ

Няма да се уморя да повтарям: Джей Левинсън, бащата на „герила маркетинга” смята, че: „Създаването на един сайт само по себе си нищо не означава. Все едно да махаш на непознати хора в тъмнината.”
    Това е точно така. Малцина го осъзнават, но е вярно. Джей Левинсън твърди обаче и нещо друго, което е не по- малко вярно: „Сайтът е самотен остров. РЕКЛАМАТА е средството, което хвърля златни мостове между сайта и потенциалните потребители!”
    Нека на това място да се върнем назад в историята. Хенри Форд е обичал да казва: „Най- много печелят онези, които най- много рекламират!” И това е вярно! Знам го от личен опит!

Тери Дийн, най- младият Интернет милионер, твърди в книгата си “Unlimited Traffic”, че съществуват 55 начина за популяризирането на един комерсиален сайт. Добрата новина е тази, че повечето от тези методи са НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНИ!
    Дийн твърди също така, че чрез постоянното прилагане на 7- 8 от тези методи вие ще можете да се задържите трайно на пазара.

От личен опит знам, че постоянното, упорито и настойчиво прилагане на 10 метода за популяризация, наложи моите комерсиалните сайтове и ги изкара на челни позиции в Google.
    Само след 9 месеца от качването му в Мрежата сайтът ми www.LudiPari.com се озова на трета позиция в Google (при търсенето на ключовата дума „пари”)! Това, разбира се, е едно феноменално постижение, като се има предвид, че през споменатите 9 месеца аз не похарчих и стотинка за реклама…
    Това идва да рече, че вие ще се запознаете с една РЕКЛАМНА СТРАТЕГИЯ, изпитана лично от мен в практиката. СТРАТЕГИЯ, която ми донесе зашеметяващи финансови резултати!

Ще ви запозная най- подробно с всичките рекламни методи и похвати, които използвам вече години наред. Те ми помогнаха да популяризирам и утвърдя и трите си комерсиални сайта:

www.LudiPari.com

www.SuperAstro.net

www.Otslabni.net

Преди това обаче само едно пояснение. Длъжен съм да отбележа, че аз използвах описаните по- долу 10 метода едновременно, паралелно. Защото една лястовичка пролет не прави. Това е много, много важно и важи с пълна сила при прилагането на всички рекламни кампании! Не го забравяйте НИКОГА!
    Нека сега да започнем с конкретните разяснения…

ЛЕКЦИЯ № 1

РЕГИСТРАЦИЯ В ТЪРСАЧКИ И ДИРЕКТОРИИ

Това е най- простият, но най- ефикасен начин за популяризация на вашия комерсиален сайт. Медалът има и една обратна страна. Не забравяйте, че ако вие не регистрирате вашия сайт във ВСИЧКИ възможни търсачки и директории, той просто няма да съществува в Интернет пространството.

Къде са тези търсачки, ще се запитате сигурно на това място, как да ги намеря?...
    Най- простият и лесен начин да се „докопате” до тях е този:

Влезте в следния сайт:

www.addurl.start.bg

Тук са изброени всички търсачки и директории и то в световен мащаб. Какво трябва да направите оттук нататък?... Необходима е известна предварителна подготовка.

Ще се наложи да напишете един кратък текст от няколко реда, който описва съдържанието на вашия сайт. Много важно е в това описание да използвате така наречените „ключови думи”.
    Какво ще рече това?... Ако, да речем, сайтът ви предлага курс по Интернет маркетинг, то спектърът от ключови думи включва понятия като е- търговия, бизнес онлайн, пари, печалба, маркетинг…
    Всичките тези думи трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да фигурират в описанието на сайта ви! Тогава и само тогава той ще бъде индексиран по подобаващ начин.

Трябва да призная, че регистрацията е пипкава и досадна работа, но помнете: тя се прави само един път и след това носи невероятни дивиденти!

Някои експерти са на мнение, че сайтът трябва да се регистрира отново и отново в по- малките директории. От собствен опит знам, че това не е необходимо. Може и трябва успоредно със сайта да регистрирате и блог със същото наименование.
    За това, що е блог и как се изгражда той, ще стане дума в една отделна глава по- късно…

ЛЕКЦИЯ № 2

ЕДНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО УСЛОВИЕ:

СИГ ФАЙЛ

Ето още един безплатен начин за реклама на сайта ви, който на пръв поглед изглежда доста невинен. Смятам обаче,че и този метод е абсолютно задължителен за налагането и утвърждаването на един сайт.
    Съкращението „сиг” (sig) произхожда всъщност от signature, т. е. подпис. Да сиг файлът представлява един постоянен подпис т 3- 5 реда, който автоматично се добавя към всеки ваш изходящ и- мейл. За да стане това обаче, вие най- напред трябва да влезете в настройките на вашата електронна поща и да нагласите всичко предварително.
    Хубаво е, ако този ваш сиг файл се откроява по някакъв начин. От изключително значение е първият ред на подписа. Ще ви дам два конкретни примера. Ето как изглежда моят сиг файл:

Apostol Apostoloff

www.LudiPari.com

359 2 884 00 11

Бихте могли, разбира се, да прибавите още ред или два- домашен адрес, и- мейл адрес и пр.
    Понякога аз използвам като първи ред и тези символи, които веднага привличат вниманието:

$$$$$$$$$$$

Има и ред други възможности. Например:

@@@@@@@@@@@@

Или:

От вас зависи, на коя възможност ще се спрете…

ЛЕКЦИЯ № 3

МАЛКИТЕ ОБЯВИ

Малцина се тези, които знаят, че всеки един от нас може всеки Божи ден да пуска по 200- 300 малки обяви в Мрежата! И то напълно БЕЗПЛАТНО!
    Съществуват множество сайтове за безплатни малки обяви в българското Интернет пространство. На това място възниква основателният въпрос: „Кои от тези сайтове дават най- добри резултати?...”
    От собствения си дългогодишен опит знам, че обявите в следващите сайтове са ми „служили” най- добре:

http://focus.gbg.bg
    http://bazar.dir.bg/new_form.php
    www.ad-bg.net
    "http://pozvanete.bg/pozvanete/index.pl"
    www.info.bg/Messages/MessForm.asp
    http://obiavi.bulport.com
    http://mo.all.bg
    www.malkiobyavi.com
    http://notices.www2.spot-bg.com
    http://listbg.com
    http://911.bg/a2/obiavi.asp?
    www.sofiadnes.com/modules.php
    www.econ.bg
    www.obiavi-bg.com
    www.obiavi.info
    http://classifieds.qahome.com

Мисля, че тези сайтове за малки обяви ще свършат и на вас чудесна работа…
    Но!... Пускането на обяви трябва да се извършва ежедневно и то в продължение поне на 4 месеца. Едва тогава могат да се очакват положителни резултати.
    Има и още нещо… За да пуснете всичките тези обяви е необходимо, разбира се, време. Трябва да отделяте около час на ден за тази цел.
    Придържайте се освен това и към следните няколко правила:
    - не се опитвайте да правите сделка чрез малката обява- тя трябва само да насочва към вашия комерсиален сайт
    - създавайте обявите си внимателно- те трябва да са къси, но оригинални, нестандартни
    - обявата ви трябва да се откроява, затова пред всяка една поставяйте някакъв причудлив елемент от рода на $, @ и пр.

ЛЕКЦИЯ № 4

ПРЕС СЪОБЩЕНИЯ

Наричат медиите „четвърта власт”… Както и да гледаме на този въпрос, ние винаги трябва да помним и да знаем, че те са един много мощен наш съюзник. Редно е да сме на ти с тях. Нещо повече, идеално би било, ако ги спечелим и те застанат изцяло на наша страна.
    Няма да крия- винаги съм се ползвал от подкрепата на познати журналисти, които са ми подавали ръка тогава, когато съм се нуждаел от нея. Съветвам ви да последвате моя пример. Едно интервю с вас, посветено на вашата дейност, оказва едно едва ли не вълшебно въздействие върху аудиторията.
    Съществува и една друга възможност и това са така наречените прес съобщения. Няколко наши сайта дават възможността да се поместват в тях БЕЗПЛАТНИ прес съобщения, които се ползват по- сетне от вестникари, търсещи сензации за своите издания.
    Ето кои са тези сайтове:

http://4press.idg.bg
    www.pr-bg.com
    http://novavizia.com

Ако сте достатъчно нахални, бихте могли да изпратите вашето прес съобщение и на дежурния редактор на БТА. Ето и неговия и- мейл адрес:

corr@bta.bg

Подгответе внимателно вашето прес съобщение. То трябва да е кратичко, но не и суховато. Напротив, погрижете се то да звучи сензационно. То трябва да привлече вниманието на жадните за новини и сензации журналисти!

Ще ви дам и няколко практически съвета… Добре би било, ако прес съобщението започва така:

НОВО!...

Текстът след това гръмко начало трябва да е съдържателен, той трябва да бъде поднесен по един оригинален начин. Може би така:

„Имам честта и щастието да ви съобщя, че…”

Ще спра дотук, защото не искам да подценявам вашия интелект и вашата фантазия…

(Следва продължение)

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

2. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,485
    Харесвания:
    1,419
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Поста е повече от получителен, надявам се че след време ще се радваме на такива статии. И адресите които си дал са много полезни та се надявам тази тенденция да продулжи.

3. DeyanMarkovski

DeyanMarkovski New Member

Рег.:
    Март 27, 2007
    Съобщения:
    427
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Ботовете, които събират мейл адреси из нета няма ли да минат и да го запишат тоя мейл и да го оспамят после? Не трябва ли да се пише така corr@bta[dot]bg за да не го прочетат ботовете?

4. Todor

Todor Guest

Те вече са го прочели от поста на г-н Апостолов пич :)

5. apostol

apostol New Member

Рег.:
    Февру 1, 2007
    Съобщения:
    176
    Харесвания:
    3
    Точки:
    0
    Професия:
    мениджър на уеб сайт
    Място:
    София
    Деян Марковски е прав!

Да, тия пусти ботове! Съвсем ги бях забравил и те направо ми ебаха майката (с извинение, разбира се). Разбиха ме! Пускайки обяви, постинги и пр. винаги давах адреса на една безплатна пощенска кутия:

apostol@all.bg

Направо я удавиха от спам! Закрих я, създадох си нова, но имайте това предид! Много, много е прав Деян Марковски!
    Дяволски внимавайте, на кого, как и къде съобщавате и- мейл адреса на пощата ви към вашия сайт! Че може да стане страшно! Аз направих и тази глупост, та се наложи и тук да правя промени!

Апостол Апостолов

6. Caballero

Caballero New Member

Рег.:
    Февру 21, 2007
    Съобщения:
    62
    Харесвания:
    2
    Точки:
    0
    Аз дето още не съм "официално" в мрежата, получавам спам като за световно, пък представям си някой който си е публикувал маила в нета.

7. Ilia

Ilia New Member

Рег.:
    Апр 16, 2007
    Съобщения:
    44
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Ползвайте Gmail - няма по-добра анти-спам защита от нейната.

8. vitohol

vitohol Premium

Рег.:
    Апр 11, 2007
    Съобщения:
    858
    Харесвания:
    23
    Точки:
    18
    Ето едно доказателство, че безплатното няма да ти донесе нищо хубаво освен спам!

9. apostol

apostol New Member

Рег.:
    Февру 1, 2007
    Съобщения:
    176
    Харесвания:
    3
    Точки:
    0
    Професия:
    мениджър на уеб сайт
    Място:
    София
    Спамът е навсякъде

А платеното ще ти донесе още повече спам... Не питай старо, а патило...

10. apostol

apostol New Member

Рег.:
    Февру 1, 2007
    Съобщения:
    176
    Харесвания:
    3
    Точки:
    0
    Професия:
    мениджър на уеб сайт
    Място:
    София
    Gmail!

Gmail е действително най- доброто! Убедих се сам в това.

Ще отворя една скоба. Наскоро оповестиха най- богатите хора в света. Наред със създателя на Уиндос вече споменават и създателите на гуглата като едни от най- богатите хора в света. По тоя повод една дропличка взе да се възмущава в мое присъствие: "Ама, как може тия пикльовци да имат толкова пари и пр.?"

Веднага и затворих устата, като и каза, че "пикльовците" са заслужили всеки един цент, който притежават. Това е моето най- искрено мнение.
    Така че, ползвайте Gmail и няма да сбъркате.

11. tihomir_wwf

tihomir_wwf Member

Рег.:
    Юли 4, 2008
    Съобщения:
    136
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Място:
    Sofia, Bulgaria
    От: Рекламна стратегия

кога ще се публикуват следващите лекции ? :)

12. spektur

spektur New Member

Рег.:
    Авг 10, 2009
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

полезна информация

13. brad1985

brad1985 New Member

Рег.:
    Февру 25, 2009
    Съобщения:
    1,301
    Харесвания:
    63
    Точки:
    0

А къде е този Апостол и не пише ли вече във форума ?
    Много интересно споделя опита си.

14. buffu

buffu Member

Рег.:
    Февру 8, 2008
    Съобщения:
    263
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    Място:
    Ruse

Апостола е баннат.

15. Entrepreneur

Entrepreneur New Member

Рег.:
    Авг 24, 2009
    Съобщения:
    127
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Професия:
    Online marketer/designer

защо да е баннат ?

16. buffu

buffu Member

Рег.:
    Февру 8, 2008
    Съобщения:
    263
    Харесвания:
    5
    Точки:
    18
    Място:
    Ruse
  17. defteros

defteros New Member

Рег.:
    Март 23, 2009
    Съобщения:
    99
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0

Мисля че само има какво да научим ....Г-на може и да е агресивен, но доста от нещата които прочетох си заслужават...Лично мнение.

18. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,491
    Харесвания:
    628
    Точки:
    113
    не е баннат хакнали му били пощата и от там акаунтите за навсякъде ползвал една и съща парола писах му че има нова парола ама знам ли дали има контрол на пощата си как и да е несе появи повече

19. Uraken

Uraken New Member

Рег.:
    Юли 20, 2011
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Жалко и аз чаках да намеря още лекции

20. biaaro

biaaro Well-Known Member

Рег.:
    Май 27, 2008
    Съобщения:
    2,548
    Харесвания:
    514
    Точки:
    113
    Място:
    в кюпа

Човека си е активен. Аз редовно попадам на негови работи из нетя... Даже и няколко блога си води, редовно при това. Е дего - http://apostapostoloff.blog.bg/

Оставам линка активен, защото може по него пак да се завърне насам.

Сподели страницата