Рекламни мрежи различни от adsense

C.Cenov

Well-Known Member
Здравейте,
какво друго използвате освен адсенсе, пробвах etarget но е пълна трагедия..
 
Преди време Етаргет не бяха чак толкова зле, но в момента е много малко. Пробвай Изиадс и Adnow. И едните и другите искат трафик (с по 100-200 уникални посетителя няма да стане), но като се съберат и трите не е чак толкова зле. В момента рекламите от Гошко много паднаха при нас и търся някакви други варианти, защото през последните 2-3 месеца сумите паднаха между 5 и 10 пъти. Май има и други с такива проблеми и дано да се оправи скоро. :)
 
Изиадс и Adnow
Щига бе. Наскоро пуснах един сайт дето адсенс нещо не му се изкефиха и наблъсках реклами на изиадс. На 4-5000 посещения има нема левче :D
 
Преди време Етаргет не бяха чак толкова зле, но в момента е много малко. Пробвай Изиадс и Adnow. И едните и другите искат трафик (с по 100-200 уникални посетителя няма да стане), но като се съберат и трите не е чак толкова зле. В момента рекламите от Гошко много паднаха при нас и търся някакви други варианти, защото през последните 2-3 месеца сумите паднаха между 5 и 10 пъти. Май има и други с такива проблеми и дано да се оправи скоро. :)
Ти чакай да видиш в летните месеци какви са цените, сега при зимните бива ама лятото падат двойно за клик.
 
Щига бе. Наскоро пуснах един сайт дето адсенс нещо не му се изкефиха и наблъсках реклами на изиадс. На 4-5000 посещения има нема левче :D
Като цяло пазара в Бг не е много добър за реклами (като изключим гошо), но от седмица търся варианти. Сайта си прави по 10-тина хил на ден и сумите са плачевни. Проблема е, че не искат да се показват рекламите и затова търся варианти. Малко като битка с вятърни мелници е, но няма как. Вчера сложих и Адкеш и ги наблюдавам. Всеки ден като стана от сън гледам всички рекламни мрежи коя как се държи.

Местя места на банери, увеличавам, намалявам, докато намеря най-доброто за момента. При Изиадс забелязах, че дали ще сложиш 2 банера или 3 няма голяма разлика. Колкото са повече - толкова падат парите за кликове. Понеже Гошо ме издразни много и исках да ги разкарам всичките и да ги набия с Аднау. Грубиянски са малко, но пари има. Писах и на тях в съпорта, но и там е същата работа - едно каре под статия и това е. Колкото повече карета се слагат толкова повече падат парите за клик и пак съм в изходно положение. Търсенето, опитите и малоумщините продължават. Отдавна се замислям за англоговорящи сайтове, но още малко остава да се ядосам. ;)
 
Като цяло пазара в Бг не е много добър за реклами (като изключим гошо), но от седмица търся варианти. Сайта си прави по 10-тина хил на ден и сумите са плачевни. Проблема е, че не искат да се показват рекламите и затова търся варианти. Малко като битка с вятърни мелници е, но няма как. Вчера сложих и Адкеш и ги наблюдавам. Всеки ден като стана от сън гледам всички рекламни мрежи коя как се държи.

Местя места на банери, увеличавам, намалявам, докато намеря най-доброто за момента. При Изиадс забелязах, че дали ще сложиш 2 банера или 3 няма голяма разлика. Колкото са повече - толкова падат парите за кликове. Понеже Гошо ме издразни много и исках да ги разкарам всичките и да ги набия с Аднау. Грубиянски са малко, но пари има. Писах и на тях в съпорта, но и там е същата работа - едно каре под статия и това е. Колкото повече карета се слагат толкова повече падат парите за клик и пак съм в изходно положение. Търсенето, опитите и малоумщините продължават. Отдавна се замислям за англоговорящи сайтове, но още малко остава да се ядосам. ;)
От Адкеш очаквай бан по всяко време. Аз изгорях с над 400$
 
И при мен гошо спря да ми одобрява сайтовете поради някви причини и за това търся алтернативи. Ще пробвам с горните и ще кажа какво е положението.
 
И при мен гошо спря да ми одобрява сайтовете поради някви причини и за това търся алтернативи. Ще пробвам с горните и ще кажа какво е положението.
Да, ще се радвам и аз да видя нещо, което прави пари и не е пълна трагедия. :) Поне информативно де.
 
Регистрирах се и в Mgid, та ще става интересно. От Гошо рекламите супер рядко зареждат. Трябва да потърся дали някъде има резервни (в Изиадс има резервни, ако не излизат техните). Ето един скрийншот, за да не бъда голословен как е за последните 24 часа в единия от сайтовете ни. Той прави може би най-много трафик, но сумите не ми харесват. Дали ще спре да ги одобрява (както при теб) или да не показва рекламите (както при мен) файдата е никаква.

Затова търся някакъв вариант. Изобщо не си заслужава труда и усилията за тези пари за това време. От Адсенс са горе-долу същите пари като от Адкеш в момента. Всеки да си направи сметка има ли смисъл или не да се "вкарат" въпросните хора в сайта и сумите да са тези. Пак казвам - това е при нас, ако някой има друга идея или алтернтива - отоврен съм за всякакви предложения. :)

Adcahs.jpg
 
От Адкеш очаквай бан по всяко време. Аз изгорях с над 400$
Определено няма да ми е приятно. :( Имат едни реклами, които много се кликат, но са много груби и е въпрос на време да баннат сайта я от социална мрежа, я от друго място. Ще видим как ще бъдат и ще пиша тук. ако имат праг на плащане 50 или 100$ ще бъде прекрасно.
 
От Адкеш очаквай бан по всяко време. Аз изгорях с над 400$
Абсолютно потвърждавам. Преди 10тина дена с теб говорихме за тях и ми одобриха сайта веднага. Точно 5 дни след това с някви изкарани пари , а по сайта не е променяно абсолютно нищо и не е вкарвана нова информация и ми го спряха .
Ето част от разговора с тези абсолютни измамници adcash...

ИЗДАТЕЛ 1041738 САЙТ 1418536 СЪДЪРЖАНИЕ ОТХВЪРЛЕНО​

Уважаеми издателю,
За съжаление съдържанието на сайта .................. (1418536) е отхвърлено от нашия персонал.
Причина за отказ: Трафикът не отговаря на стандартите за качество
Както е посочено в нашите Правила и условия , за да осигурите добро преживяване за интернет потребителите и рекламодателите, от вас се изисква да следвате нашите указания за качество за издатели.
Ако имате допълнителни въпроси или се нуждаете от помощ, моля, не се колебайте да се свържете с нас.
С уважение, Екипът на Adcash

Не разбирам какво е нарушено и какво има по различно в сайта от одобрението му във adcash до сега? Изключително непрофесионално държание от ваша страна. ПОне посочвайте конкретния проблем , ако реално има такъв.

Поздрави!


Здравейте,

Вашият уебсайт беше отхвърлен, тъй като трафикът не отговаря на стандартите за качество.

Това означава, че сме открили изкуствен трафик във вашия уебсайт: кликвания и транзакции, които са резултат от грешка или чийто произход са автоматични операции, които не са резултат от действия на интернет потребител, или са резултат от намесата на елементи, включително, но не само, ботове, роботи, заявки, произтичащи от електронна поща и чат стаи, генератори на скриптове и връзки, поставени на сайтове, непознати от Издателя, Рекламодателя или Adcash, както и всякакви други кликвания с неясен произход.

Можете да поискате втори преглед, когато текущият ви уебсайт бъде подобрен или да изпратите алтернативен уебсайт за преглед.
За повече информация, моля, проверете Общите условия тук: https://adcash.com/legal/

Чувствайте се свободни да се свържете с нас в случай на допълнителни въпроси.
Поздрави,
екип за поддръжка на Adcash

Аргументите Ви са абсолютно безмислени! Сайта е по същият начин както когато беше пуснат за одобрение към вас. Разлика няма никаква. Не , ако решите прегледайте сайта отново и се решете какви са ви правилата защото за един и същи сайт с едно и също съдържание през 5 дни имате различно мнение. Не се използват никави ботове , скриптове и тн. В този сайт посещенията и трафика са 90% органични! Кликванията са от потребители влезли в сайта и без абсолютно никакви манипулации и подвеждане.!
Както вече казахме аргументите ви са абсолютно неадекватни и сайта е в същото състояние , в което беше подаден за одобрение от вас преди само няколко дни. Очевидно нямате ясна представа за собствените си правила. И какво се случва с парите , които са натрупани докато САЙТА Е БИЛ ОДОБРЕН ОТ ВАС????

..................................................................

И тетака те. Има още малко кореспонденция , ама няма да я споделям ,че съм леко вулгарен, ама те си го просят
 
А как е Адсенса за англоезични сайтове? И при тях ли падат парите или там все още е добре? Преди няколко години все още се вадеха по 4-10 долара на 1000 посещения за някаква обща масака (новини и тнт).
 
Айде готово. Ето как информацията може да повлияе негативно на потребителите. Още сега разкарвам кодовете и всичко от сайта на тях. С 2-та долара да пият една бира за мое здраве. ;)
 
А как е Адсенса за англоезични сайтове? И при тях ли падат парите или там все още е добре? Преди няколко години все още се вадеха по 4-10 долара на 1000 посещения за някаква обща масака (новини и тнт).
Едно бързо питане точно за това. При Адсенс има ли разлика дали профила е регистриран в Бг или е навън? Например англоезичен сайт с насоченост за щатите ще има ли разлика в кликовете, ако профила е регистриран в Бг и в щатите? Ако има разлика и трябва да е регистриран там ще е доста трудна работа. :(
 
Не, не би трябвало да има разлика. Моят стар профил беше регистриран в България, но ми идваше трафик от САЩ и всичко си беше наред (т.е. определено имаше позитивна разлика спрямо кликовете от българския ми сайт).
 
А как е Адсенса за англоезични сайтове? И при тях ли падат парите или там все още е добре? Преди няколко години все още се вадеха по 4-10 долара на 1000 посещения за някаква обща масака (новини и тнт).
Да, знам, че е поне по 5 пъти, за някой ниши, като финанси, технологии и отслабване - още по-добре. Но може да съм с грешен часовник вече. :)
 
Регистрирах се и в Mgid, та ще става интересно. От Гошо рекламите супер рядко зареждат. Трябва да потърся дали някъде има резервни (в Изиадс има резервни, ако не излизат техните). Ето един скрийншот, за да не бъда голословен как е за последните 24 часа в единия от сайтовете ни. Той прави може би най-много трафик, но сумите не ми харесват. Дали ще спре да ги одобрява (както при теб) или да не показва рекламите (както при мен) файдата е никаква.

Затова търся някакъв вариант. Изобщо не си заслужава труда и усилията за тези пари за това време. От Адсенс са горе-долу същите пари като от Адкеш в момента. Всеки да си направи сметка има ли смисъл или не да се "вкарат" въпросните хора в сайта и сумите да са тези. Пак казвам - това е при нас, ако някой има друга идея или алтернтива - отоврен съм за всякакви предложения. :)

Виж файлът 32436
Аз със сайт на половина на този трафик за целият месец (т.е месечно има под 8к уникални) с адсенс правя към 40-50 евро, но може трафика ти да е от сициалки (забелязал съм, че от там хората почти не кликат). Вариант е да разместиш рекламите малко, аз лично на гугъл му избирам макс реклами да пуска с автоматичният код и изкачат отвсякъде ебал съм ги в потребителите 😁. А за тези които не ги одобряват, ще пробвам easyads с надеждата да са по добре от етаргет.
 
А как е Адсенса за англоезични сайтове? И при тях ли падат парите или там все още е добре? Преди няколко години все още се вадеха по 4-10 долара на 1000 посещения за някаква обща масака (новини и тнт).
Едно бързо питане точно за това. При Адсенс има ли разлика дали профила е регистриран в Бг или е навън? Например англоезичен сайт с насоченост за щатите ще има ли разлика в кликовете, ако профила е регистриран в Бг и в щатите? Ако има разлика и трябва да е регистриран там ще е доста трудна работа. :(
Аз със сайт на половина на този трафик за целият месец (т.е месечно има под 8к уникални) с адсенс правя към 40-50 евро, но може трафика ти да е от сициалки (забелязал съм, че от там хората почти не кликат). Вариант е да разместиш рекламите малко, аз лично на гугъл му избирам макс реклами да пуска с автоматичният код и изкачат отвсякъде ебал съм ги в потребителите 😁. А за тези които не ги одобряват, ще пробвам easyads с надеждата да са по добре от етаргет.

Аз със сайт на половина на този трафик за целият месец (т.е месечно има под 8к уникални) с адсенс правя към 40-50 евро, но може трафика ти да е от сициалки (забелязал съм, че от там хората почти не кликат). Вариант е да разместиш рекламите малко, аз лично на гугъл му избирам макс реклами да пуска с автоматичният код и изкачат отвсякъде ебал съм ги в потребителите 😁. А за тези които не ги одобряват, ще пробвам easyads с надеждата да са по добре от етаргет.
Ами ще пробвам, защото последните 2 седмици не съм сипрал да анализирам, търся нови мрежи, и да разбера аджеба откъде идва проблема. Миналата година октомври месец смених шаблона (новият си е купен и всичко е легално) и за 1-2 месеца RPM-то се увеличаваше с 10-15% на месечна база (Декември беше с около 30% от октомври и това го възлагам на по-нов и по-модерен). Януари месец леко надолу, и март е с брадвата надолу. Трафика е от Fb основно разбира се, защото там е най-лесно. Дълго време си работеше добре и приходите бяха оптимални, но сега ... Ще видя Адсенса как ще е, защото забраних автоматичните реклами, заради другите мрежи, че се бият. :)
 
Едно бързо питане точно за това. При Адсенс има ли разлика дали профила е регистриран в Бг или е навън? Например англоезичен сайт с насоченост за щатите ще има ли разлика в кликовете, ако профила е регистриран в Бг и в щатите? Ако има разлика и трябва да е регистриран там е доста трудна работа. :(
Аз имам на датски, финландски и на шведтски, които са буквално копие на бг сайта, преведено с deepl. Те са около 10 пъти по слаби от към трафик, но правят на половина на бг сайта, заради огромната разлика в цената на клик. Давай смело с чуждоезични, имаше някъде в нета кои са топ тиер държавите, но съм от тела в момента. По спомен - щатите и австралия, след това са скандинавските. Но имай в предвид, че ЕН сайт се класира мн трудно ако разчиташ на гугъл, за това - най-добрият избор са скандинавските държави според мен. Швейцария също, но те ползват френски, което пак ще е трудно за пробиване..
 

Горе