Религиозни ли сте?

Като какъв се определяте?

  • Атеист

    Votes: 9 29.0%
  • Религиозен

    Votes: 16 51.6%
  • Агностик

    Votes: 6 19.4%

  • Общо гласове
    31
От: Религиозни ли сте?

Мисля да давам по един лев на глас за "атеист", защото като гледам тази анкета въобще не върви в полза на автора и току виж си посегнал :lol:
 
От: От: От: От: Религиозни ли сте?

За начинът, по който обясняваш за почитането на силата от българите, можеш спокойно да си езичник и да си вярваш в Тангра и даже да му пренасяш жертви.
Няма почти никаква информация за старата вяра на българите, така че няма как да почитам Тангра и да му принасям жертви, освен ако не съм шизофреник. Обаче мога да - боядисвам яйца, да нося мартеници, да се закичвам със здравец, да прескачам огън и прочее :) Някои неща за съжаление няма как да се правят в градска среда, но се стараем.
 
От: Религиозни ли сте?

Като стана въпрос за едно време прабългарите и се сетих, че първите митничари са българите, те са измислили митото и още го използват за религия от сектата на митничарите
 
От: Религиозни ли сте?

Златото съшо е финансоф инструмент и може дамусе верва
Тракийците са открили златото, финикийците паричните знаци, кръстоносците банковата система, ама найголями еретици са били българите като са открили митото
Бог да прости грешния дето самусе истъркали пръстите от броене на пари, еймин
 
От: Религиозни ли сте?

Златото какво е, лъскав метал, ше те оставя в пустинята с един чувал злато да видим ко ше праиш, ценнсотната система ни е сбъркана от всякъде затова се и изтепааме за пари и влияние.
 
От: Религиозни ли сте?

Златото какво е, лъскав метал, ше те оставя в пустинята с един чувал злато да видим ко ше праиш, ценнсотната система ни е сбъркана от всякъде затова се и изтепааме за пари и влияние.
Ами остави ме с един човал злато в пустинята и да видим дал немо се истрепат дама спасяват :wink:
 
От: Религиозни ли сте?

Ами остави ме с един човал злато в пустинята и да видим дал немо се истрепат дама спасяват :wink:

без златото нищо няма да струваш, затова и няма да те спасяват...
има много богаташи които са се губили и не са намирани - гледай да не си от тях :D
 
От: Религиозни ли сте?

без златото нищо няма да струваш, затова и няма да те спасяват...
има много богаташи които са се губили и не са намирани - гледай да не си от тях :D

Самнявам са тогази и в попа, шото ако немам пари няма ме кръсти и нема ме вечае и нема ме опело.чи конемам пари,,, ама язе съм вярваш, ако щеш вярвай, на теби няма го доказвам со пари шото неси поп ако си попадия незнам
 
Последно редактирано:
От: Религиозни ли сте?

А какво ще кажете за твърдението на Стивън Хокинг, че Бог съществува?
Той все пак е един от най-големите физици на нашето време и твърдението му се основава на логични заключения, така, че не бъдете такива атеисти.
Интересно ми е обяснението за нашето съществуване на един атеист, религията се е появила от необходимоста на хората да обяснят необяснимото и да имат на какво да се уповават, защото какво е човек, ако не вярва в нещо.

Стивън Хокинг НИКОГА не е твърдял подобно нещо. Проверявай си източниците... тази новина тръгна от един измислен сайт и няма капчица истина в нея.

https://www.youtube.com/watch?v=1zblTCsThDE
 
От: Религиозни ли сте?

Аз си вярвам, но по мой си собствен начин, не в църквите и иконите.
 
От: Религиозни ли сте?

Аз си вярвам, но по мой си собствен начин, не в църквите и иконите.

Ний с теби несме религиозни ами сме партийци от финансовата партия
За здравето на кръста си вземете ваща партия
 
От: Религиозни ли сте?

Стивън Хокинг НИКОГА не е твърдял подобно нещо. Проверявай си източниците... тази новина тръгна от един измислен сайт и няма капчица истина в нея.

https://www.youtube.com/watch?v=1zblTCsThDE
3nobel-gif-7x10sredna.gif
 
От: Религиозни ли сте?

Съчмата пере и от прекомерна употреба на домашна парцуца тоже;)

Който мисли, че сме се пръкнали само а се размножаваме кат зайци и а се тепаме кат пилци, него го пере съчмата, тук иде и големия въпрос не за кокошката и яйцето, а за чии се мачиме кат идиоте, демек оти сме се пръкнали на тая земя.
Аре да спрем да мислим, че земята е център на галактиката и слънцето се върти около назе:lol:

Бластер опитвам се да го докарам кат тебе, ама нещо не ми се отдава, мноо заразно това бе, но иначе е полезно да те мислят за идиот голем кос е, мое секи момент а ги изненадаш по флангу.
 
От: Религиозни ли сте?

Съчмата пере и от прекомерна употреба на домашна парцуца тоже;)

Който мисли, че сме се пръкнали само а се размножаваме кат зайци и а се тепаме кат пилци, него го пере съчмата, тук иде и големия въпрос не за кокошката и яйцето, а за чии се мачиме кат идиоте, демек оти сме се пръкнали на тая земя.
Аре да спрем да мислим, че земята е център на галактиката и слънцето се върти около назе:lol:

Бластер опитвам се да го докарам кат тебе, ама нещо не ми се отдава, мноо заразно това бе, но иначе е полезно да те мислят за идиот голем кос е, мое секи момент а ги изненадаш по флангу.

Ма не сам се самневал, чисми ена зодия, па язе и в зодиите вервам и на съновидения вервам, ама само на хея си не вервам
 
От: От: От: От: Религиозни ли сте?

Няма почти никаква информация за старата вяра на българите, така че няма как да почитам Тангра и да му принасям жертви, освен ако не съм шизофреник. Обаче мога да - боядисвам яйца, да нося мартеници, да се закичвам със здравец, да прескачам огън и прочее :) Някои неща за съжаление няма как да се правят в градска среда, но се стараем.

Това е елементарно оправдание. Има достатъчно литература за езичниците и ритуалите преди да се приеме християнството. Така че, да го приемеш разбира се като правата ?! вяра. Защо?
Как е започнало всичко? Как са решили хората да вярват и да са християни? От легенди? Приказки? За разпънат на кръст син божи? как?
Когато боядисваш яйца и прескачаш огън, това няма общо с Християнството, има общо с ... поверия и традиции. Различно е. Ако в семейството традицията е да ти направят сюнет или да се ожениш за предопределена жена, ти просто ще го направиш. Ако религията ти постановява да си обърнеш и другата буза като те ударят, ще го направиш ли? Би трябвало, нали си християнин. За това написах, че е сложно с религиозността. Не е просто да заявиш: Аз съм кръстен! какво от това? би ли убил мюсюлманин за тази вяра? Защото тя е правата. И, ако ти не го убиеш, той ще го направи, ако не склониш да се покръстиш в неговата. Схващате ли колко е шибано и умишлено това разделение?
За градската среда не е проблем и не знам защо си го споменал. Винаги мога да отида на Витоша и да си пална един огън, който да прескоча, да закича с хиляди мартеница познати и непознати и какво от това? Нито ще са по-здрави, нито по-румени и бели, а просто повече боклуци по цъфналите дръвчета. Мислиш ли, че заради това цъфтят дръвчетата, и как ли са цъфвали без накичени мартенички?
Накрая, тъжното, че всъщност преди години защо е била забранявана религията в тази наша мила държава? Но не ми отговаряй.
Тъжно ми е за духовността по принцип, която трябва да се възпитава,а всъщност се е превърнала в някакво клише с име "религия".
Не. Не съм религиозна. И ако ще и Мачо Пикчо да е сред учените или великите вярващи в Бог, неможещи да докажат съществуването му, са просто обикновени мижави хорица.
Когато един от тези учени покаже и създаде нещо от нищото, респективно показващ, че е възможно да има все пак някаква сила, тогава мога и да се замисля. До тогава ще съм смирена, но само докато овладея сама силата... ако ме разбираш.
 
От: От: От: От: Религиозни ли сте?

Това е елементарно оправдание. Има достатъчно литература за езичниците и ритуалите преди да се приеме християнството. Така че, да го приемеш разбира се като правата ?! вяра. Защо?
Как е започнало всичко? Как са решили хората да вярват и да са християни? От легенди? Приказки? За разпънат на кръст син божи? как?
Когато боядисваш яйца и прескачаш огън, това няма общо с Християнството, има общо с ... поверия и традиции. Различно е. Ако в семейството традицията е да ти направят сюнет или да се ожениш за предопределена жена, ти просто ще го направиш. Ако религията ти постановява да си обърнеш и другата буза като те ударят, ще го направиш ли? Би трябвало, нали си християнин. За това написах, че е сложно с религиозността. Не е просто да заявиш: Аз съм кръстен! какво от това? би ли убил мюсюлманин за тази вяра? Защото тя е правата. И, ако ти не го убиеш, той ще го направи, ако не склониш да се покръстиш в неговата. Схващате ли колко е шибано и умишлено това разделение?
За градската среда не е проблем и не знам защо си го споменал. Винаги мога да отида на Витоша и да си пална един огън, който да прескоча, да закича с хиляди мартеница познати и непознати и какво от това? Нито ще са по-здрави, нито по-румени и бели, а просто повече боклуци по цъфналите дръвчета. Мислиш ли, че заради това цъфтят дръвчетата, и как ли са цъфвали без накичени мартенички?
Накрая, тъжното, че всъщност преди години защо е била забранявана религията в тази наша мила държава? Но не ми отговаряй.
Тъжно ми е за духовността по принцип, която трябва да се възпитава,а всъщност се е превърнала в някакво клише с име "религия".
Не. Не съм религиозна. И ако ще и Мачо Пикчо да е сред учените или великите вярващи в Бог, неможещи да докажат съществуването му, са просто обикновени мижави хорица.
Когато един от тези учени покаже и създаде нещо от нищото, респективно показващ, че е възможно да има все пак някаква сила, тогава мога и да се замисля. До тогава ще съм смирена, но само докато овладея сама силата... ако ме разбираш.

Моме, собери си мисалта чеми убягна тънката нишка
Пошече шита развера акобеши едно японску хайку написала
 
От: Религиозни ли сте?

Авторе, мисленето ти е на първокласни и то от по-глупавите, без да се обиждаш. Опитваш се да разсъждаваш по сложни теми, които явно не си узрял да усмислиш. Няма да влизам в излишни спорове, ама си отговори какво са дали на света християнските ценности. Без християнство не се знае накъде щеше да е тръгнал света в момента. Това което го имаш днес го дължиш на религията, не на нещо друго. Щото можеше и една друга религия да е доминираща в момента, а тя предполагам знаеш какви ценности изповядва. Погледни нещата само от този най, най-елементарен аспект и ще си промениш мнението относно значението на религията. Всъщност мисленето ти е типично за незрял първичен индивид, пообразовай се малко по темата и ще си промениш мнението, както ти казах вече. Дали съществува бог изобщо няма да го коментирам, ясно е че старец с брада в облаците няма. Това и църквата не го твърди всъщност. Най-добре поговори с някой свещенник да ти обясни какво се има предвид, няма да съжаляваш.

Да не си помислиш, че аз съм всяка неделя в църквата, няма такова нещо. Даже на Великден не ходя, ама това не ми пречи правилно да разбирам нещата и да се интересувам. Определям се като православен християнин, ако това значи вярващ, значи съм вярващ. Предполагам и повечето гласували така са като мен.

Умният БЪЛГАРИН предприемач е православен християнин, не атеист!
 

Горе