Референдум за/против Пушенето !?!?

От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Дискриминират ме-аз не им казвам да пушат в заведенията а те ми казват да не пуша значи това е дискриминация.защо да има само заведения за непушачи, а пушачите да мръзнат на студа.Сега даже и найлоновите навесчета искат да ни вземат-да не би случайно да ни е кеф докато си пием кафето накрак .
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Е нали и нотранд ти обясни, че се грижат за твойто здраве, затова даже трябва да им кажеш блягодаря
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Може би трябва да се изясни казуса "дискриминация". Сериозно. Защото, ако се установи като факт и докаже, може да съдим държавата и този закон да падне.
Но е проблемно, дали наистина е дискриминация. По значение и определение, това е да те игнорират или пренебрегват по непроменим белег- раса, пол, вероизповедание.
Пушенето е навик, вследствие собствено решение и е доста опровержимо.
Така или иначе, аз не мисля, че намесата в личното пространство и свобода на човек, да прави каквото е решил след пълнолетие, е някъде указано като задължително условие за гражданин с престъпно поведение или застрашаващо живота на околните. Т.е., след като няма осъден за причиняване на смърт след пушене в заведение/ на обществено място, значи това не е престъпно деяние и не се преследва и наказва от закона. В този ред на мисли, всеки притежаващ оръжие и собственик на автомобил е в същата степен потенциален престъпник и трябва да се преследва от закона. За това този Закон е ... нелегитимен и подлежащ на отхвърляне.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Аз пък съм против пилешкото с изкуствени хормони, според мене е в пъти по вредно и трябва да се забрани, щото води до хормонални отклонения и педерастия. Да се забрани и маргарина, защото хем е вреден, хем не плаща държавна такса, както тютюна плаща акциз
 
От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Е нали и нотранд ти обясни, че се грижат за твойто здраве, затова даже трябва да им кажеш блягодаря
Там е работа че не се грижат и заради тях зимата мога и да настина :wink:
И за пилешкото подкрепям -спрете им пилешкото на непушачите както те искат да ми спрат цигарите :p
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Тоя референдум да се води по заведенията обаче. Да се обикалят заведенията и да се питат хората искате ли да се пуши или не. Много ще ми е интересно тогава дали ще има и 10% непушачи сред гласуващите :).

Всеки само лае, а реалността е повече от ясна - ако не се пуши, заведенията затварят. Къде са непушачите? Защо преди като имаше зали за пушачи и непушачи, тези които бяха за непушачи винаги бяха празни? Защо ме накараха да дам 5 000 лв за аспирации? За да стои залата за непушачи пак празна?

Кервана си върви, кучетата си лаят, то е ясно, че ще се пуши, но пак се нагушват ония държавните служители, които като дойдат на проверка, за да си затворят очите им кихаш едни пари, стискате си ръцете и така до следващият път.
Нека да има пари в държавата! Това е начина! Грабете от малкият и среден бизнес, който и без това се чуди как да оцелее, защото нито хора останаха в България, нито пари, дори и историята ни последните години всеки ден документални филми дават кое как било и кое как не било.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Ти си този, който искаш аргументирано мнение в поне 1000 (хиляда-словом) думи. Аз се опитвам с по-малко, защото разчитам, че схващаш някакви елементарни неща. Мога и с хиляда думи, но вместо да квалифицираш думите ми като "небивалици" си погледни твоите "аргументи" в случая, които доста издишат.
Защо?

1. Защото трябва първо да докажеш колко (в проценти) вредят цигарите или изпушените от мен и всички пушачи на околните. Може с проучване, да организираш в заведение и да ми постнеш резултати. Спрямо изпръцканите газове и алкохолни изпарения, вкл. съвсем реални недобри последствия с летален изход, от употребили алкохол и пребили до смърт студент пред дискотека.
2. Защото наркоманите са склонни да ми вредят, като ме ограбват и могат да ми причинят дори и не на мен конкретно, поради някакъв късмет, лоши телесни и други травми вследствие употребата на наркотици.
3. Защото околните не се поставят реално на мое място и няма как, тъй като изпушените цигари вредят в пъти повече на мен, а не на тях, тъй като аз не ги преследвам навсякъде в ежедневието им, за да им пуша и да им вредя косвено. Щом искат да са здрави не ходят по заведения с пушачи. Останалото е риск за тяхна сметка и след техен съзнателен избор. Ограничавайки ми свободата аз да пуша, така утре ще решат, че им пия от водата и им дишам от чистия въздух и трябва да си ги плащам. Хайде друг път, а?!

1 - искаш да кажеш, че надписа върху кутиите съдържа подвеждаща информация? защо тогава не съм чул един да иска премахването на този надпис?
ако по някой друг продукт има подвеждаща информация, ще ревете....

2 - колко пъти са те ограбили?

3 - защо тогава мен ме ограничават да пуша?...марихуана?


някой спомена за настиване
хаххаха, това е другия смешен аргумент
хем ще се калите :) жалки аргументи


Тоя референдум да се води по заведенията обаче. Да се обикалят заведенията и да се питат хората искате ли да се пуши или не. Много ще ми е интересно тогава дали ще има и 10% непушачи сред гласуващите :).

Познай кой е ЕДИНСТВЕНИЯ закон който е подкрепен с протести срещу връщането на стария!?
кажи ми поне още 1-2 където ситуацията е същата и аз спирам да дискутирам :p
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Дискриминират ме-аз не им казвам да пушат в заведенията а те ми казват да не пуша значи това е дискриминация.защо да има само заведения за непушачи, а пушачите да мръзнат на студа.Сега даже и найлоновите навесчета искат да ни вземат-да не би случайно да ни е кеф докато си пием кафето накрак .
и МЕН ме ДИСКРИМИНИРАТ, докато ТИ СЕ ОПИТВАШ ДА МЕ УБИЕШ/научно доказано/, не ми е разрешено да се защитя като те наритам докато си скъсам чипика, наркомани ш*****
 
От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

и МЕН ме ДИСКРИМИНИРАТ, докато ТИ СЕ ОПИТВАШ ДА МЕ УБИЕШ/научно доказано/, не ми е разрешено да се защитя като те наритам докато си скъсам чипика, наркомани ш*****

Я се успокой малко бе бастун. Няма да влизаш в заведение за пушачи, някой на сила ли те тика там? Ще си седиш у вас, ще си рупаш моркови с минерална вада, така ще живееш 100 години.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Пушачите са си в пълното право да пушат, но когато пречат на другите (както е в заведенията ) те трябва да се съобразяват и да не пречат , а не останалите да се съобразяват с тях. АКо искаш на заведение или няма да пушиш или ще пушиш на вън където не вредиш (или поне само на себе си).
 
От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Я се успокой малко бе бастун. Няма да влизаш в заведение за пушачи, някой на сила ли те тика там? Ще си седиш у вас, ще си рупаш моркови с минерална вада, така ще живееш 100 години.


същото може да се каже и за зависимите
напушвайте си се у вас (примерно сутринта преди да излезете - 1 кутия цигари..предполагам, че ще стигне поне до обедната почивка?) или влизайте в клиника
 
От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

и МЕН ме ДИСКРИМИНИРАТ, докато ТИ СЕ ОПИТВАШ ДА МЕ УБИЕШ/научно доказано/, не ми е разрешено да се защитя като те наритам докато си скъсам чипика, наркомани ш*****
Кой те дискриминира ? Аз не те карам насила в заведение което се пуши.Не искам да те убия искам само да има заведения и за пушачите,както има и за непушачите.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Е не разбирам какъв ви е проблема да има заведения за пушачи. Никой на сила не ви кара да влизате вътре, никой не ви нарушава правата и вобще никой нищо не иска от вас.
 
От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Кой те дискриминира ? Аз не те карам насила в заведение което се пуши.Не искам да те убия искам само да има заведения и за пушачите,както има и за непушачите.

кои ще са повече според теб?
в малките населени места - заведения за НЕпушачи няма да има
 
От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

кои ще са повече според теб?
в малките населени места - заведения за НЕпушачи няма да има

Това го налага пазара, пушачите какво са виновни? Просто няма да ходят по заведения, както не ходя аз в момента.
 
Re: От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Това го налага пазара, пушачите какво са виновни? Просто няма да ходят по заведения, както не ходя аз в момента.

Ама много ясно, че пазара го определя. Какво, да си фалираш кръчмата, защото на едните им пречели другите, и в същото време се чувстват по-европейци, като гонят хората да пушат навън. Аз ходя, ама не вуждам смисъл. Има няколко кафенета, в който се пуши и там гледам да съм редовен клиент. НО скоро време ще става и за навън, както беше днес през деня. ;)
 
От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Това го налага пазара, пушачите какво са виновни? Просто няма да ходят по заведения, както не ходя аз в момента.
Ето къде е ключето от бараката, защо Нотранд да гласува в такъв референдум, след като нито пие, нито ходи по заведения, доколкото разбрах е пълен въздържател
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Тук по морето навсякъде се пуши с пепелници дори, а не с чашки като на други места. Тоя педер*с станишев излъга народа за пушенето, щеше да го маха, по съвест да били гласували депутатите - как по съвест ве пед*л смачкан - щом са в парламента, значи са се съгласили с предизборните неща - да и иб* майката и глупаци по съвест гласували, айдеее беее...



ТВЪРДО ЗА ПРЕМАХВАНЕ НА ЗАБРАНАТА. Нека да има заведения за пушачи ве - какво ви пречи на непушачите да има някакви места, където да се пуши?? Нали вие няма да ходите там? И всичките, които сте ЗА тази забрана, сте и евроДЕМОКРАТИ ли как се водите, подкрепяте ЕС - свобода, такива измислени неща и глупости - РЪН ДРЪН - ходете там да ви пишат ИНТЕР СЕКСУАЛНИ и ТРАНС СЕКСУАЛНИ и айде за европейските ценности.


А И КАКТО КАЗАХ - ТАЗИ ЗАБРАНА НЕ РАБОТИ!!!!! НА 70 ПРОЦЕНТА ОТ МЕСТАТА СЕ ПУШИ.

Лятото се сещам за един случай в един ресторант - отиваме една компания да вечеряме и някакъв глупак ми вика тука не се пуши, аз му викам дай пепелник той не дава. Казах му дай ми 1 чаша вода наполовина пълна - човека носи - пушихме си, ядохме, поръчвахме, пихме - чиста работа. Да не говорим, че ако ти пишат акт винаги може да кажеш, че това не е тютюн, а е лечебна трева от аптеката против астма например - в закона не е упоменато, там пише ТЮТЮН , а нямат уред с който да установят какво пуша, дори имаше експеримент наистина акта отпадна веднага, така че айде да не ми говорите глупости.
 
От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Тук по морето навсякъде се пуши с пепелници дори, а не с чашки като на други места. Тоя педер*с станишев излъга народа за пушенето, щеше да го маха, по съвест да били гласували депутатите - как по съвест ве пед*л смачкан - щом са в парламента, значи са се съгласили с предизборните неща - да и иб* майката и глупаци по съвест гласували, айдеее беее...


ТВЪРДО ЗА ПРЕМАХВАНЕ НА ЗАБРАНАТА. Нека да има заведения за пушачи ве - какво ви пречи на непушачите да има някакви места, където да се пуши?? Нали вие няма да ходите там? И всичките, които сте ЗА тази забрана, сте и евроДЕМОКРАТИ ли как се водите, подкрепяте ЕС - свобода, такива измислени неща и глупости - РЪН ДРЪН - ходете там да ви пишат ИНТЕР СЕКСУАЛНИ и ТРАНС СЕКСУАЛНИ и айде за европейските ценности.


А И КАКТО КАЗАХ - ТАЗИ ЗАБРАНА НЕ РАБОТИ!!!!! НА 70 ПРОЦЕНТА ОТ МЕСТАТА СЕ ПУШИ.

И аз ще им тегля една майна, обещават мамицата им като им опряло яйцето, пък след туй се извъртат като дърта курвендела
 
Re: От: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Ето къде е ключето от бараката, защо Нотранд да гласува в такъв референдум, след като нито пие, нито ходи по заведения, доколкото разбрах е пълен въздържател
ДА. Самата Дева Мария. И по жени не ходи. :) Бегай ги тези пияници. :)

Трябва да има места за пушене. Който където иска да ходи. ;)
 

Горе