Ротатор за реклами (как)?

eshk0

Member
Как да направя ротатор за реклами? Например да сложа реклами от различни сайтове в една позиция :)
 
И да се въртят на ротационен принцип ли? Това ли искаш да направиш? Има системи, като най-известната е OpenX. Има и други, но не знам и не съм търсил. Но 100% може да намериш нещо по темата. А съм сигурен, че много хора тук ще се включат, за да предложат нещо по въпроса.
 
От: Ротатор за реклами (как)?

за някоя cms ли става на въпрос ? ако да - може да има готов плъгин

иначе има колкото искаш java script/php елементарни скритове за въртене на банери/линкове или каквото там искаш
 
От: Ротатор за реклами (как)?

Aбе ако искаш статистика и добро менаджиране на рекламите и евентуално да даваш достъп и на външни хора да си гледат рекламините кампании е най-добре да вземеш да си инсталираш един безплатен openx - Колегата също го е препоръчал
 
От: Ротатор за реклами (как)?

Ако не ти трябват статистики и други неща, а искаш само да ги върти произволно виж този PHP код - аз го ползвам на няколко места:

srand();
$files = array("ads1.php", "ads2.php");
$rand = array_rand($files);
include ($files[$rand]);

Вместо ads1.php и ads2.php можеш да сложиш колкото искаш файлове с реклама във всеки и ги върти произволно при всяко презареждане.
 
От: Ротатор за реклами (как)?

Aбе ако искаш статистика и добро менаджиране на рекламите и евентуално да даваш достъп и на външни хора да си гледат рекламините кампании е най-добре да вземеш да си инсталираш един безплатен openx - Колегата също го е препоръчал

Предложете алтернатива на openx. Мисля, че вече не предлагат безплатна услуга.
 

Горе