Русофилията, като тежко психическо заболяване

На мен не ми пречат политическите мнения. Ако проследите хронологията, само ще забележите с каква злоба путинофилите се хвърлят към всеки, който им каже истината. Българи-путинофили беснеят на българи, които не са на тяхното мнение. Продажана работа :)
Ами то винаги в България е имало хора, които обичат повече СССР/Русия, отколкото България. Едни го правят заради пари, други заради грешка в чипа.
Това няма да се промени никога ...
 
Ами то винаги в България е имало хора, които обичат повече СССР/Русия, отколкото България. Едни го правят заради пари, други заради грешка в чипа.
Това няма да се промени никога ...
Възможно е и да не се промени, макар че се казва , че намаляват. Колкото и да е силна любовта към мизерията, простотията и тоталитаризма, все пак трябва да се подхранва с нещо.
 
Колега не се хаби. В "Архипелаг Гулаг " Солженицин разказва как в концентрационните лагери както престъпни елементи и врагове на народа, много често са попадали и убедени комунисти верни на партията. Дори когато пряко и особено болезнено им е демонстрирано човекомразещата идеология на комунизма повечето от тях остават комунисти и отказват да признаят, че са вярвали в лъжа, която е довела до смъртта на милиони и вероятно на собствената си смърт след няколко месеца убийствен труд в нечовешки условия. Дори след години мъчения, дори след като са станали свидетели на безсмислената смърт на стотици от другарите си в лагерите, дори тогава много от тях още остават верни комунисти.

Това са хора в плен на идеология. Само един бегъл поглед на историята на Русия и на нормален човек ще му настръхне косата. Пред идеологията такива неща като история, факти, логика са празни думи. Ако някой е в плен на идеология ще намери хиляди причини, че е прав и ще игнорира всичко противоречащо.

Българския русофил е парадоксално животно. Кара западна кола, слуша западна музика, работи в частна компания или има собствен бизнес/собствен имот/ земя и тн/ праща децата си да учат в западни университети при първа възможност и след като завършат децата му емигрират в западни страни. Едновременно хем мрази западните ценности и култура, хем ги прилага без да се замисля особено. Но това изобщо не му пречи понеже е обсебен от идеологията. Рационалната мисъл и логиката нямат никакъв шанс тук.

Недей се хаби да обясняваш на тези, които вече са открили "истината" за света. Няма да промениш мнението на никой в този форум.

В Библията има един много хубав пасаж на тази тема:
"Не давайте свято нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си пред свинете, да не би да ги стъпчат с краката си и се обърнат да ви разкъсат" - Матей 7:6
 
Колега не се хаби. В "Архипелаг Гулаг " Солженицин разказва как в концентрационните лагери както престъпни елементи и врагове на народа, много често са попадали и убедени комунисти верни на партията. Дори когато пряко и особено болезнено им е демонстрирано човекомразещата идеология на комунизма повечето от тях остават комунисти и отказват да признаят, че са вярвали в лъжа, която е довела до смъртта на милиони и вероятно на собствената си смърт след няколко месеца убийствен труд в нечовешки условия. Дори след години мъчения, дори след като са станали свидетели на безсмислената смърт на стотици от другарите си в лагерите, дори тогава много от тях още остават верни комунисти.

Това са хора в плен на идеология. Само един бегъл поглед на историята на Русия и на нормален човек ще му настръхне косата. Пред идеологията такива неща като история, факти, логика са празни думи. Ако някой е в плен на идеология ще намери хиляди причини, че е прав и ще игнорира всичко противоречащо.
..."Държавниците, както подчертава Солженицин многократно, трябва да бъдат оценявани по тяхната политическа дейност, а не според личността им. Залезът на царската империя е според него катастрофа "само" поради факта, че бликналата покрай този процес революционна енергия погубва току-що зародилите се структури на местното самоуправление. А именно то - според Солженицин, е един от най-важните елементи на истинската демокрация." ... Това няма как да са го чели някога :)

Българския русофил е парадоксално животно. Кара западна кола, слуша западна музика, работи в частна компания или има собствен бизнес/собствен имот/ земя и тн/ праща децата си да учат в западни университети при първа възможност и след като завършат децата му емигрират в западни страни. Едновременно хем мрази западните ценности и култура, хем ги прилага без да се замисля особено. Но това изобщо не му пречи понеже е обсебен от идеологията. Рационалната мисъл и логиката нямат никакъв шанс тук.

Недей се хаби да обясняваш на тези, които вече са открили "истината" за света. Няма да промениш мнението на никой в този форум.

В Библията има един много хубав пасаж на тази тема:
"Не давайте свято нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си пред свинете, да не би да ги стъпчат с краката си и се обърнат да ви разкъсат" - Матей 7:6

Повечето въобще не знаят какъв е Солженицин. Доста путинофилистици го мислят за художник... Не трябва да оставяме путинофилистиците да си мислят че са прави :) Най-малкото простотията им е забавна (жестоко но пък смешно)
...Държавниците, както подчертава Солженицин многократно, трябва да бъдат оценявани по тяхната политическа дейност, а не според личността им. Залезът на царската империя е според него катастрофа "само" поради факта, че бликналата покрай този процес революционна енергия погубва току-що зародилите се структури на местното самоуправление. А именно то - според Солженицин, е един от най-важните елементи на истинската демокрация".... За това въобще не са чували.
 
Последно редактирано:
Бате, до кога ще ви прави впечатление какви хора пишат в раздел политика? :) Разделът е точно да отсее шита от реалната идея на форума. :)
Ти си знаеш. Форумът си е ваш, вие си решавате.
Ако съм нов потребител и попадна на такава платена тролска истерия с повтаряне на едно и също във всяко мнение дали няма да ударя хикса?

Както и да е, баталиите относно западането на форума са водени преди много време и предъвкването на стари неща няма смисъл.
 
Бате, до кога ще ви прави впечатление какви хора пишат в раздел политика? :) Разделът е точно да отсее шита от реалната идея на форума. :)
Както сам забелязвате, путиноидните се питват да Ви нареждат как да си админиострирате форума. От опит ще Ви кажа, че форуми се съсипват точно от такива елементи, като оня с профилната снимка на свиня. Агресивни, нахални и обиждащи, точно те пъдят по-читавите потребители, като не забравяме разбира се и Фейсбук инвазията, която умори много форуми. Ако му заиграете по свирката, то трябва форумът Ви да остане само със стотина души с еднакво свинско мнение. Аз се регистрирах точно заради качественият толеранс. Ако искате да направите форума си по правилата на гей-клубовете (всички с еднаква орентация, без други) можете да започнете да триете потребители заради това че има различни от путинофилското мнение. Аз съм нов потребител и можете да започнете например с мен. Така или иначе познаввате другите знаете какво губите ако вземат да се махат заради това, че не могат да Ви се наложат. Не аз съм започнал пръв с личните нападки. :) и друго, аз не смятам че трябва да гоните някой от моите опоненти. Напротив, трябва да ги има. :)
 
Разбира се че не трябва да се махаш. Форум, без форумен шут, къде си виждал? Искрено се надявам да ти плащат, защото иначе е много грозно :)

Както сам забелязвате, путиноидните се питват да Ви нареждат как да си админиострирате форума. От опит ще Ви кажа, че форуми се съсипват точно от такива елементи, като оня с профилната снимка на свиня. Агресивни, нахални и обиждащи, точно те пъдят по-читавите потребители, като не забравяме разбира се и Фейсбук инвазията, която умори много форуми. Ако му заиграете по свирката, то трябва форумът Ви да остане само със стотина души с еднакво свинско мнение. Аз се регистрирах точно заради качественият толеранс. Ако искате да направите форума си по правилата на гей-клубовете (всички с еднаква орентация, без други) можете да започнете да триете потребители заради това че има различни от путинофилското мнение. Аз съм нов потребител и можете да започнете например с мен. Така или иначе познаввате другите знаете какво губите ако вземат да се махат заради това, че не могат да Ви се наложат. Не аз съм започнал пръв с личните нападки. :) и друго, аз не смятам че трябва да гоните някой от моите опоненти. Напротив, трябва да ги има. :)
 
Споко, този форум отдавна не е място за взаимопомощ, за изказване на мнения и идеи.
Има само хора, които се мислят за "вся и всьо" :)
 
Разбира се че не трябва да се махаш. Форум, без форумен шут, къде си виждал? Искрено се надявам да ти плащат, защото иначе е много грозно :)
Да не би да съм те изместил от поста? Явно че и за това не ставаш :) ХАХАХА
 
Споко, този форум отдавна не е място за взаимопомощ, за изказване на мнения и идеи.
Има само хора, които се мислят за "вся и всьо" :)
Е трябва да признаем, че покрай западния Интернет са понаучили някои технически неща. Като гледам, далеч не всички са захлюпени путинофилистици. Има и взаимопомощ. Фейсбук мори форумите, но все пак има надежда.
 
Никога не съм бил там, измести един друг, който вече не влиза. Ама ти си по-добър, признавам ти го, браво :)

Да не би да съм те изместил от поста? Явно че и за това не ставаш :) ХАХАХА
 
Никога не съм бил там, измести един друг, който вече не влиза. Ама ти си по-добър, признавам ти го, браво :)

Е радвам чсе че съм полезен за форума. Ти се замисли, защо някой там се е отказал. Явно целаносочено прслседваш и пъдиш потребителите на форума, а за @Blinky , това няма да е добре. :) И се опитай да си представиш нещо интересно :) Дали пък тези, които мислят адекватно не са станали повече от тези като теб? За това се надяваш да са един и същ човек, но трябва да те разочаровам :)
 
Последно редактирано:
Агресивни, нахални и обиждащи, точно те пъдят по-читавите потребители
Това като го писа да не си се гледал в огледалото? Доста прилича на автопортрет ...

Не смятам да падам до нивото на всеки олигофрен, който реши да се изживява като висша инстанция, а всъщност изкарва жълти стотинки на брой мнения. Речниковият ти запас, както умственият багаж се виждат от използваната една и съща истерична риторика ...
 
Това като го писа да не си се гледал в огледалото? Доста прилича на автопортрет ...

Не смятам да падам до нивото на всеки олигофрен, който реши да се изживява като висша инстанция, а всъщност изкарва жълти стотинки на брой мнения. Речниковият ти запас, както умственият багаж се виждат от използваната една и съща истерична риторика ...
Естествено че съм писал, гледайки твоя профил. Нивото ти е по ниско от на повечето тук. Това, че ме жидаш като "висша инстанция" не значи че съм го искал по някакъв начин. Просто на подсъзнателно ниво си започнал да усещаш че мащабите на простотията ти са много по-големи, отколкото някога си си позволил да си представиш. Бавно стигаш до извода че когато мама ти е казвала че си умничък, то е било майчина лъжа... :)
 
@Blinky до кога платени олигофрени ще замърсяват форума с такава плява?
Бате, до кога ще ви прави впечатление какви хора пишат в раздел политика? :) Разделът е точно да отсее шита от реалната идея на форума. :)
Споко, този форум отдавна не е място за взаимопомощ, за изказване на мнения и идеи.
Има само хора, които се мислят за "вся и всьо" :)
Не знам точно в политиката каква взаимопомощ искате, но щом казвате. :)

Не давайте изводи за форума на база тази секция. В най кривата секция не може да се прецени за общото, което е къде къде много по добре. ;)
 
Бате, до кога ще ви прави впечатление какви хора пишат в раздел политика? :) Разделът е точно да отсее шита от реалната идея на форума. :)

Не знам точно в политиката каква взаимопомощ искате, но щом казвате. :)

Не давайте изводи за форума на база тази секция. В най кривата секция не може да се прецени за общото, което е къде къде много по добре. ;)
Но може да послужи за привличане не повече потребители. В България всички разбираме от футбол, политика и секс. :)
 
Бате, до кога ще ви прави впечатление какви хора пишат в раздел политика? :) Разделът е точно да отсее шита от реалната идея на форума. :)

Не знам точно в политиката каква взаимопомощ искате, но щом казвате. :)

Не давайте изводи за форума на база тази секция. В най кривата секция не може да се прецени за общото, което е къде къде много по добре. ;)

Блинки, въпросът е принципен
Тук има няколко човека, които се изживяват за най-добрите във всяко едно отношение и целия форум се съобразява с тях ... Като на тях не им хареса нещо написано - все репи раздават и все тоя, който го е написал за тях е малоумник или олигофрен ...
Мисля, че само те са останали тука активните ... Всички с различно мнение от тяхното отдавна не влизат тука ...
 
Бате, до кога ще ви прави впечатление какви хора пишат в раздел политика? :) Разделът е точно да отсее шита от реалната идея на форума. :)
Не е само в раздел Политика. В офтопика седи тема където се обменят съвети как да се краде услугата на една българска фирма, в разрез с правилата на форума. Има и доклад, който игнорирахте.
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе