Ръчно или автоматично добавяне?

От: Ръчно или автоматично добавяне?

човека ми го е казЪл за английски блъскай всичко и черно сео!

До колкото знам черното СЕО в дългосрочен план е много лоша идея и най-много да доведе до бан. Преди вървеше, сега си се третира като чист спам фест. Ако не се планира нищо дългосрочно, ок. Така поне ни учиха де.
 
Има ли разлика между ръчното и автоматичното добавяне на сайтове по директории,социалки и т.н!
Ти верно ли братле. :)

Ето отговор на въпроса ти - Кое е по-добре да минеш на ръчно чистене колата или с ония измислени въртящи се четки. :) Мисля, че отговорих. :)

субмитвам в 50 000 /директории/сайтове/Гугъл няма ли да ме накаже?

Ако са така направени, както и ако само това като линкове, нямаш други, има голям шанс да те засече. Но ще го направи най-вече защото е странно толкова много линкове от там, даже и без никакъв микс от линкове да си правил за сайта.

Разбира по това какво се появи като линк, иначе че си бозил по директориите със софт, това не се разбира. Но както казах, големите количества натрупани линкове в кратък период будят подозрения, да не кажа, че не може да поддържаш такова темпо и в бъдеще, което пак е съмнително и опасно. Ако ще го правиш със софт, карай го бавно и нежно. Не грубо и варварски. :)

Отдели си този месец 1000 дирс, като миксираш с други типове линкове, пълни си статии. Абе изглеждай читав. Ти пак ще можеш да ги избозиш тези линкове, но не да е за 1 месеца, а във времето - 10-12 месеца, нещо такова. Представи си, че утре се появиш на 1000 индексирани страници - в директории. Не ти ли изглежда странно. :) Айде, те няма да са за един ден, но в рамките на седмица, две е възможно.
 
Re: От: Ръчно или автоматично добавяне?

До колкото знам черното СЕО в дългосрочен план е много лоша идея и най-много да доведе до бан. Преди вървеше, сега си се третира като чист спам фест. Ако не се планира нищо дългосрочно, ок. Така поне ни учиха де.
Да, да блек хетиш не е най-добрия вариант, ако искаш бизнеса ти да има бъдеще в интернет. Аз за това като чуя "абе тук ще вкарам този месец 50К линка към хоума" направо му показвам как изглеждат задните класации на Google. Как пайжени там са хванали пайжени. :D

И днес ми казаха нещо много умно "Google забелязва кой вандали в мрежата".

Добре са ви научили. Това е истината. Истина е, че ако е нещо, на което може да му кажеш "майната му", можеш да направиш това. Но ако е някой корпоративен сайт, с който реално мислиш да успяваш във времето, не си позволявай такава неща.
 
При всички положения дали ръчно или автоматично няма значение! И в двата случая можеш да отидеш в девета глуха, важното е какво се събмитва! Тоест важни са различните описания, отлагане във времето на събмита (тоест събмитване само до няколко директории/социалки за определено време), а не 50к за един ден! - за една година може!

Автоматизираното събмитване улеснява живота, но и дава възможност да натворите по-лесно голямо мазало :)
 
От: Ръчно или автоматично добавяне?

Според мен много малко директории останаха в които си заслужава да събмитваш.Само като погледна, че нямат трафик от Гошо ми става ясно че са загубена кауза.
Имам един сайт който бе отнесен от пингвина.Никога не му бях гледал линковете по-детайлно, но когато Гошо пусна инструмента за махане на линкове се зарових да видя какво е положението.Оказа се че сайта го има в доста директории където не съм го добявал.Аз всъщност съм го добавял само в началото когато номера минаваше да захапе малко трафик.Като поразгледах директориите , повечето бяха с еднакъв темплейт и си въртяха трафика помежду си.За мен директориите са загуба на време и възможност да се навреш между шамарите на Гошо.
 
От: Ръчно или автоматично добавяне?

Вие още ли събмитвате по уеб директории? Новата мода е артикъл директориите и други сайтове, където може да се публикуват статии с връзки.
 
От: Ръчно или автоматично добавяне?

Вие още ли събмитвате по уеб директории? Новата мода е артикъл директориите и други сайтове, където може да се публикуват статии с връзки.

Да, но е хубаво да се съчетават с други линкове(примерно от социални мрежи или коментари от блогове), защото ще изглежда съмнително да имаш линкове само от артикъл директории :)
 
От: Ръчно или автоматично добавяне?

Вие още ли събмитвате по уеб директории? Новата мода е артикъл директориите и други сайтове, където може да се публикуват статии с връзки.
Много отдавна не го правя но индийците са ми направили такава услуга, че ми идва да взема калашника :twisted:
 
От: Ръчно или автоматично добавяне?

Важно е къде се събмитва. Има специални директории с добро име и огромна репутация. Е, да, плаща се. Но събмита ще е в директория подходяща за твоята ниша. 1 такъв линк или ревю от подобен сайт ще бъдат много по-ценни от 10 000 random линка в random директории.

At the end of the day, не е важно колко линка или какво СЕО имате, а съдържанието. Моят съвет е да не се занимавате със СЕО преди да имате качествено съдържание и някакви посещения, редовни. Т.е. дълги и полезни статии (примерно, ако е блог), чист, валиден код, оригинално съдържание (без копиране), добър хостинг (скоростта на сайта е един от най-важните фактори). Така дори ще е по-лесно да се следи "адже бъ" правите ли нещо с това СЕО или не.

П.С. - За това и се прави ръчно. Принципно нещо, в което вложиш труд има повече потенциал от спамерски истории.
 

Горе