СЕО от суперхостинг

Здравейте :)
Някой възползвал ли се е от услугата на Суперхостинг (https://www.superhosting.bg/web-hosting-page-search-registration.php)
Ако да, дали е доволен?

Като цяло за 2017г. е леко безсмислена като услгуа. Единственото, което ти трябва от изброените е Google и ако той сам не те намери, то явно има някакъв проблем и чрез тяхната услуга също няма да успее.

А обявените каталози така или иначе са безплатни и за 20 минути може да го направиш и сам. Вече ако се таксуваш повече от 240лв/час, то им плати, но няма много смисъл от тези регистрации.
 
Никой не използва тази услуга, за да ти отговори. Ако това е оказвало влияние преди десетина година, то в наши дни нещата стоят по съвсем различен начин. Недей си хвърля парите на вятъра.
 
Ако имаш пари да ги хвърляш на вятъра пробвай тази услуга. Само ще ти кажа, че това можеш да го свършиш и сам, и дори няма да ти отнеме много време.

Общо взето това е много далеч от оптимизацията на сайта, която изисква по-други подходи, за които е писано много в този форум.
 
Според мен това с индексирането го остави на Google, а ако държиш да си в тия сайтове - направи си събмит менюал, направо. По-добре ще е да го направиш сам, защото ще си врътнаш нещата като добавяш, ще си играеш с анкори, абе ще си го направиш като за себе си. Не че има голям смисъл, ако си решил да правиш сериозно SEO. Но не пречи. :)
 
Благодаря за съветите! Като се замисля май е по-добре тези пари да ги инвестирам във Google Adword :rolleyes:
 
Благодаря за съветите! Като се замисля май е по-добре тези пари да ги инвестирам във Google Adword :rolleyes:

Последно от Bing Ads предлагаха купонни кодове на стойност 100$ за нови рекламодатели. Можеш да провериш и да се възползваш, ако все още е в сила.
 
Последно от Bing Ads предлагаха купонни кодове на стойност 100$ за нови рекламодатели. Можеш да провериш и да се възползваш, ако все още е в сила.

Bing Ads за БГ? По-скоро не.
 
Bing се използва най-вече в САЩ, но е истина, че извън пределите й или по-конкретно у нас, не е особено популярен.
Никъде освен УС, УК. Не бих заложил на това. Даже се чудя защо го имат като сървиз като реално не развит. Но определено не е мармалад като ад адуърдс. :)
 
Bing се използва най-вече в САЩ, но е истина, че извън пределите й или по-конкретно у нас, не е особено популярен.

Като цяло никъде няма смисъл от Bing. Толкова малък пазарен дял държи, че повечето от трафика е действително плява и колкото и посещения да имаш, то конверсиите рядко могат да покрият дори цената на рекламата.

Единствено сме забелязали, че има смисъл от него като допълване на маркетинг микса в строго технологични ниши. Например хостинг - там има смисъл. И пак - само за САЩ.

Ако въпроса е за купон, постоянно безпризорно се търкалят кодове за AdWords от типа - похарчи 30лв и вземи още 70лв промо.
 
Като цяло никъде няма смисъл от Bing. Толкова малък пазарен дял държи, че повечето от трафика е действително плява и колкото и посещения да имаш, то конверсиите рядко могат да покрият дори цената на рекламата.

Единствено сме забелязали, че има смисъл от него като допълване на маркетинг микса в строго технологични ниши. Например хостинг - там има смисъл. И пак - само за САЩ.

Ако въпроса е за купон, постоянно безпризорно се търкалят кодове за AdWords от типа - похарчи 30лв и вземи още 70лв промо.
с тва че в бг няма смисъл се съгласих... но, що пиште неща, дето не сте ги тествали или не сте ги ползвали?

дай кейс стъди къде си го ползвал?

щото аз мога да ти дам, че за продукти, които са насочени главно към възрастни американци, бинг рекламите имат страхотно ROI, в пъти по-голямо то адуърдси или фейсбук (щото вече и там тая таргет група е много съкпа). бинг има около 8-9% сърч дял на сърча на десктоп в щатите, така че изобщо не е за пренебрегване.
 
Бинг трафика става ако ще правиш някакви неща на границата на легалното и ще рекламираш подобни сервизи, защото потребителите на бинг се считат за завършени идиоти, или хора на преклонна възраст, които не знаят що е то google, тоест сещате се, че можете да има кажете много неща с една реклама и може и да се вържат.
Така че, не го подценявайте тоя пазар, имам познати на en пазара, които правят добри пари с малко инвестиция точно с подобни схеми.
 
Като цяло никъде няма смисъл от Bing. Толкова малък пазарен дял държи, че повечето от трафика е действително плява и колкото и посещения да имаш, то конверсиите рядко могат да покрият дори цената на рекламата.

Единствено сме забелязали, че има смисъл от него като допълване на маркетинг микса в строго технологични ниши. Например хостинг - там има смисъл. И пак - само за САЩ.

Ако въпроса е за купон, постоянно безпризорно се търкалят кодове за AdWords от типа - похарчи 30лв и вземи още 70лв промо.

Bing върви заедно с Internet Explorer, който е default browser на всяко едно Windows устройство. Като се замислиш, единствената причина, поради която повечето отваряме IE, е за да си изтеглим и инсталираме друг browser. В този ред на мисли ми е малко трудно да повярвам, че има хора, на които наистина им харесва IE - може би просто не знаят как да си инсталират друг. Всичко това ме навежда на мисълта, че хората, които използват Internet Explorer и Bing, най-вероятно нямат кой знае какви технологични познания.
 
Bing върви заедно с Internet Explorer, който е default browser на всяко едно Windows устройство. Като се замислиш, единствената причина, поради която повечето отваряме IE, е за да си изтеглим и инсталираме друг browser. В този ред на мисли ми е малко трудно да повярвам, че има хора, на които наистина им харесва IE - може би просто не знаят как да си инсталират друг. Всичко това ме навежда на мисълта, че хората, които използват Internet Explorer и Bing, най-вероятно нямат кой знае какви технологични познания.
ами нямат. именно за това са и много ценна целева група. особено за пазари като лекарства, застраховки, финанси и т.н. все неща, където има много пари.
 
с тва че в бг няма смисъл се съгласих... но, що пиште неща, дето не сте ги тествали или не сте ги ползвали?

дай кейс стъди къде си го ползвал?

щото аз мога да ти дам, че за продукти, които са насочени главно към възрастни американци, бинг рекламите имат страхотно ROI, в пъти по-голямо то адуърдси или фейсбук (щото вече и там тая таргет група е много съкпа). бинг има около 8-9% сърч дял на сърча на десктоп в щатите, така че изобщо не е за пренебрегване.

Мнението е на база реклама за около 15-ина различни ниши, като говорим за пълен обхват - технологични, health/beauty, home appliances, etc. Под пълен обхват разбирай няколко стотин различни категории продукти за всяка ниша.

Виж за възрастните се съгласих, не са ми били таргет за Bing досега, изхождайки от позиция, че най-вероятно болшинството ползват IE по подразбиране, може и да има добър ROI.
 
Не съм гледал услугата на Супер Хостинг, но мисля, че тук - там регистрациите все още имат някакъв смисъл. Например за локално търсене или пък в някакви професионални или специализирани каталози в тесни ниши. Понякога пък от някои от тези каталози редакторите те слагат като сайт на деня или нещо подобно и удряш джакпота с трафик. Според мен всички е строго индивидуално. Но като цяло или си го вършиш сам или някой от форума за много по-малко пари може да го направи.

Искам да допълня и, че до ден днешен имам трафик от start.bg примерно от регистрация отнела ми 10 минути преди 10 години.
 
бинг има около 8-9% сърч дял на сърча на десктоп в щатите, така че изобщо не е за пренебрегване.

Толкова ли е дяла на Бинг? Ако е толкова, очаквам в скоро време да има значително повишаване на тези показатели. Освен от възрастни хора и такива, които не могат или не искат да си инсталират друга търсачка, очаква се Бинг да се използва и от младите хора, подрастващи, ученици, а това значително ще повиши пазарния и дял.
 
SEO от суперхостанга, тва твябва да е много яко:)
 

Горе