Сайтове на руски език за борси и бизнес

От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Не искам да разлайвам кучетата :)

Мога да съдя само по себе си. На руския пазар съм доста посредствен оптимизатор в сравнение с по-известните имена. А тук съм като от друга вселена (в моята си област, не броя свързани с офлайн сайтове като магазини или услуги - хамали, ВиК, електро и т.. )

А ако питаш за бизнеса като цяло, то се наливат огромни средства. Бюджетите само за seo при туристическите фирми или агенциите за имоти почват от $10000 на месец. При магазините е лудница, а виж и seo-бюджетите за окачени тавани или прозорци и дограма.)


За авторските права при видеото и музиката основните битки в момента са ВКонтакте. Ютъба важи, разбира се, но е не е толкова монетизиран.

P.S. свързано с темата за продажба - за да печели оферта #4 някой трябва да плаща в нея за статии и линкове, парите няма как да идват от въздуха. Сравнително слаб сайт е, не е някакво ноу-хау. Ако видиш визитката на сайта в Миралинкс, то тя е:

Тип: СМИ профильное
Тематики: Бизнес и Финансы, Работа, Туризм и путешествия
Регион: не проверено
Стоимость размещения
5,40 WMZ
180,00 WMR
Стоимость написания и размещения
12,00 WMZ
400,00 WMR

Като знаеш, че една нормална руска фирма трябва да купува поне 100 такива линка от подобни слаби сайтове и още поне близо 400 от по-силни, то сам можеш да пресметнеш с какви бюджети се борят собствениците (без да броим и комисионите на оптимизаторите и борсите)
 
Последно редактирано:
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

В линка, който даде има сделки с над 20 наддавания за сайтове с 19-20 дневни посещения.:shock:
Цената е 1300 лв., печалба около 100 лв месечно само от линкове.
Изобщо вече не се чудя на офертите ти, но се чудя защо не си пуснеш сайтовете там?
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Да добавя и, че като говорим за руски пазар всъщност се има предвид рускоезичния. Добави Украина, които също блъскат за серп в три търсачки, белоруси, прибалти, казахстанци, да не говорим za китайските пълчища от магазини, продаващи за webmoney, руските диаспори в другите страни (познай на кой пазар работят руснаците в България, примерно :) и ще ти стане ясна картинката.
 
За да ни нашока репата колко е зле пазара тук е я пуснал, а и взима хубав линк за продаващите сайтове от темата ;) .... А колкото до пазара тук ама ние сме си виновни че си избираме такива държавници, че са такива бранд мениджърите и е такава регулацията на пазара на реклама че позволява картелиране... онлайн реклмата в последните 5 години е нараснала от около 12 милиона лева на почти 50 милиона на година само че всички знаем как е разпределена... ако имахме нормален пазар със по равномерно цените щяха да са съвсем други понеже и по малките и средните топ сайтове щяха да правят лесни 4 или 5 цифрени суми на месец.... и много народ щеше да се бута да изгради такъв сайт... от там следва да плаща повече за линкове и статии и тнт само и само да си направи сайта по посещаем...

Само се чудя защо страна реши да си води темата менторски със хейт а не да им обясни тук както стана към края на тема... май жегата не понася на всички...


пп А колкото до пазара тук са се продавали сайтове за $$$$$ (петцифрени суми ) и то за срок от 10 дни само че не и монетизирани по такъв начин като незнаят няма да купят и ще се съмняват...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Да добавя и, че като говорим за руски пазар всъщност се има предвид рускоезичния. Добави Украина, които също блъскат за серп в три търсачки, белоруси, прибалти, казахстанци, да не говорим za китайските пълчища от магазини, продаващи за webmoney, руските диаспори в другите страни (познай на кой пазар работят руснаците в България, примерно :) и ще ти стане ясна картинката.
Знам за кой пазар работят.:) Всички рускоговорящи пенсионери / и не само /, които си накупиха имоти по морето и се
преместиха в БГ се занимават предимно с онлайн бизнес.:)

Оооо, coolice се появи.:D
Ами умник си е strana, дори и заради линковете от предприемач да е, браво, че се е сетил.:)
Пък хейта на дамите добре предизвика интерес към темата.:)
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

В линка, който даде има сделки с над 20 наддавания за сайтове с 19-20 дневни посещения.:shock:
Цената е 1300 лв., печалба около 100 лв месечно само от линкове.
Изобщо вече не се чудя на офертите ти, но се чудя защо не си пуснеш сайтовете там?

Там само купувам :) При това лятото съм в България, а от есента си заминавам в Лондон, развързването на WMR е свързано с време и загуби.

Аз по принцип много рядко продавам сайтове, обикновено купувам сайтове, когато видя, че са подходящи за монетизиране. За първите три реших да ги пусна съвсем мимоходом, и без това бях онлайн във форума, когато разбрах, че няма да имам време да ги развивам до края на годината (оферти 2 и 3 ги бях купил 2-3 дни преди да ги пусна тук) . А оферта #4 я пуснах за сравнение, когато видях, че хората изобщо си нямат представа за какво става въпрос в тези оферти и борси и защо се продават на тази цена. Образно казано, си личеше, че мисленето им е: "А, една инсталация на Джумла, 15 минути, що па 1500 лева, луд". Изобщо не очаквах, че някой ще тръгне да я купува. Виж че дори и обърках цената. То целият въпрос е, не че кандидат-купувачът няма да сключи сделка, както се шашкат хлапетиите, а че аз се чудя как да не я продам. Обявил съм цена, дал съм дума и ми е неудобно да откажа - няма да е коректно. А в същото време като гледам няма да има други кандидати и ще се наложи да го продам за 6-месечната му печалба.

За 1-3 също не е зор да ги продавам, сайтовете са като виното - поскъпват, когато отлежават. Другата година ще ги почна.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Исках да те попитам за indiaru:
Пишеш, че е нов на 48 часа, а има публикувани статии от м.Февруари в секцията "Чем заняться".
Това как се получава и защо е така?
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Ми coolice да не се чуди, а да разбере разликата между "не е ли висока цената?" и "слънцето е напекло". И веднага след това другия пикльо.

Ако си бях премълчал, щеше да се наводни с подобни недорасляци, а никой нямаше да разбере за какво става въпрос. Докато след като им нашоках репите пак се наводни с недорасляци, но останалите поне разбраха за какво става въпрос и че недорасляците не трябва да се толерират защото пречат на нормален бизнес.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Исках да те попитам за indiaru:
Пишеш, че е нов на 48 часа, а има публикувани статии от м.Февруари в секцията "Чем заняться".
Това как се получава и защо е така?

Сайта го купих от студия, на която бизнесът й е да прави сайтове без домейни. Правят ги на конвейр, уникализират шаблона, пълнят съдържание и печелят от оборот.

Когато го пълнят със съдържание, те слагат различни дати и активират функцията "отложена публикация", за да се създаде естествен профил пред търсачките. Сайтовете ги държат на локален хостинг и така съдържанието не успява да се окраде от парсерите.

Аз купувам сайта без домейн, купувам му подходящ домейн, правя му кратка вътрешна оптимизация и го подготвям за няколкомесечно отстояване (постепенно купуване на линкове, изкарване на някои НЧ и т.н.) След като му кача тИЦ и другите поведенчески, го пускам да печели в борсите.

В случая обаче се оказа, че няма да имам време за външна оптимизация, а и е на Друпал - не мога да го подкарам на автомтично пълнене на конвейр така, както съм свикнал с Джумлите.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Това имах предвид вчера под развитие на тази тема. Най-сетне се размениха адекватни въпроси и отговори. Та, това да беше станало още в началото на местото на слънцето, обаче то изгря и какво стана - помия. После не знам кой обясняваше, че виждаш ли имало пазар в България за повече от левче-два. Дего?
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Да, страната пак изнуди админ да попочисти след него...а това, че малко някои неща излезнаха от контекста, както и че пак се изкара света вода ненапита, явно не е толкова важно :)
Както и да е - той пак ще се наака, просто съм убеден :wink:
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

какво слънце бе хора
като гледам здравия хейт е почнал след полунощ
незнам в коя Вселена живеете, но през това време ( тук в България) слънцето се е лекинко скрило :mrgreen:
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Баш от слънцето си почна в едно с индексираните страници.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Светлина в тунела винаги има, лошото е когато се окаже, че е просто влак
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

какво слънце бе хора
като гледам здравия хейт е почнал след полунощ
незнам в коя Вселена живеете, но през това време ( тук в България) слънцето се е лекинко скрило :mrgreen:

Чукча не читател, чукча - писател.

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=44423&p=459723#post459723
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Светлина в тунела винаги има, лошото е когато се окаже, че е просто влак

Ако се случи пак така, тогава директно ще питаме Мърфи, да не си губим времето с разходка по клавиатурата. :lol:
 
От: От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Е бате виждам какви са ти клакьорите - пършивци като теб :) Оня льольо "надалавера" имал проект за 50К ама видиш ли нямало да го пусне тук щото сме беснеели ахахаха и за сметка на това пък си търси ПРОМОКОД ризбириш ли :D да намали от 4лв на 2лв месечно :lol: Е такива сте - ПОЗьОРИ, ПЪРШИВЦИ :twisted:

Шматка, ако ти лопа сърцето - пий хапчета и лежи по гръб, но докато говоря културно, спокойно и най-вече без обиди се въздържай да се обръщаш към мен по подобен начин. Звучиш нелепо, седиш смешно и предизвикваш тъга у много, които те съжаляват, че няма как да ти помогнат. Спести агонията и спри да се излагаш. Пробвай да пишеш нормално и покажи държание като поне на 12 годишен и имаш шанс да ти зачета драмите.

Какво имам аз и какво не, не е обект на този разговор. Колко и как вадя също. Не те знам какво ти носи парите за кафе и сода, дали са статии по 3лв бройката (няма лошо и в това, но ако наистина е това,а аз бях простак щях да ти напомя, че такива като теб си купуват дъвките с парите от такива като мен) или цъкаш статиики за жени на средна възраст в сайтове, които буташ тук в пазара... Ама не съм и за това не ти го казвам :D .
И понеже форума от месеци е пълен с игральони за милиони, цъкащи гифтове по БГ пощи все по-трудно намирам хора, от които да науча как да се справя с неща, които вълнуват мен.
И накрая - не знам за какъв промо код от 2лв говориш, но най-вероятно си прав/а.

Направих си труда да ти прегледам последните постове - човече имаш сериозен проблем с графика на лекарствата! Стигнах до втора страница и не видях нищо освен рев, обиди, подигравки, а да! Да не пропускам истеричен изблик в 9 сабахлен в собствената ти тема за някакъв женски сайт. Тия нерви са нещо лабави ли? Кво?

Най-тъжното на това да си прост е, че е за цял живот. С начина си на писане много ме натъжаваш...
Пожелавам ти повече успехи в опитите да успееш, но дано разбереш, че с това отношение няма да стане.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Ай някой по запознат да каже дали страна е Норман №2 или тези сайтове струват толкова
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Честно казано не мога да си представя мъж да е толкова истеричен,
за да пише такива постове като на copypaster / trader. :shock:
/ Сега разгледах започнатите теми и мненията й /му - no comment:) /
Да не се обиждат другите дами във форума, моля.
За тях не се отнасят констатациите ми.
:beer:
-----------------------------------------------------------------
strana, мерси за отговора по-горе, разбрах те.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

@copypaster търси спешно ама много спешно помощ от специализирано болнично заведение!
Не знам дали шизофренията се лекува, но това не пречи да опиташ да имаш нормален живот.

Нито знам какво е битак дот биз, нито съм си писал с теб, нито пък познаваш брат ми, да не споменавам че даже не си комуникирал с него.
 

Горе