Сайт за обяви - търся хора да си добавят обявите

@ImaSdelka - сайта може да има някакъв шанс за успех ако предложи нешо уникално или същото но много по-добро.
Domejna e zle. 99% ot ekrana e zaet ot poleta, категории и т.н. Има само 1-2 обяви в дясно. Това не е добре.


bazar.bg Колко ли неща не му променяха

Нищо не са му променяли, там е проблемът. UX -пълна скръб! Дизайна не е сменян от много време (само иконките на категориите разместиха). Може да се потвърди от archive.org
 
Няма опция за добавяне на сайт. Реших да добавя една обява, но това ме отказа. Повечето от потребителите ще искат да имат линк в обявата, така че ако се въведе, ще има по-голяма мотивация.
 
Има твърде много сайтове за обяви. Не са един и два, а са десетки! Пишеш "сайтове за обяви" в Google и ще излезнат доста списъци. Само при това положение усилията доста се обезмислят.

Аз лично не харесвам домейна в случая, както и всеки домейн от рода на нещоbg.com. Това "bg" в .com домейн убива всичко, тъпо е просто. Какво означава това реално? Означава, че собственика на сайта се е примирил със скапан домейн. Не означава, че е нещо запомнящо се. Просто сайт за обяви на такъв домейн (а и на какъвто и да е домейн в днешно време) е просто така за занимание, да се учи човек на него.
 
Добре, кажете два читави сайт за обяви, да не е платен и всичко да е лесно за намирате, като са толкова много. И вярно, че ще е трудно, но не знам къде е лесно, кажете една категория лесна да направим и там. Или знаете само да критикувате....
 
Не го приемай навътре, но всички сайтове започват като твоя. Няма как сайт на 1 седмица (образно казано) да иска пари за публикуването на обяви по простата причина, че няма хора в него.
 
Аз направих този сайт точно за това да е безплатно за всички, а не всеки да се чуди къде да си публикува нещата. До като аз имам този сайт може 1 месец или 10 години той няма да е платен освен вип обявите. Просто трябва да се разбие монопола (това не само в онлайн сферата). Сайта няма 1 седмица на 3-4 дни е и има средно по 100 уникални поситители не знам дали това е много или малко, но ми се струва, че е отличен резултата, та дори не е регистриран в търсачки и портове... Иначе благодаря за градивната критика, имам много идеи, който малко по малко се надявам да осъществя.
 
Аз направих този сайт точно за това да е безплатно за всички, а не всеки да се чуди къде да си публикува нещата. До като аз имам този сайт може 1 месец или 10 години той няма да е платен освен вип обявите. Просто трябва да се разбие монопола (това не само в онлайн сферата). Сайта няма 1 седмица на 3-4 дни е и има средно по 100 уникални поситители не знам дали това е много или малко, но ми се струва, че е отличен резултата, та дори не е регистриран в търсачки и портове... Иначе благодаря за градивната критика, имам много идеи, който малко по малко се надявам да осъществя.
няма да е платен освен вип обявите
че кой сайт е платен освен вип обявите в него o_O
 
Нещо доста по-различно ти трябва. 95% от сайтовете са точно този модел - напълно безплатни, освен вип обявите. Имаш поне 100 действащи сайта в бг точно по този модел, ако не направиш нещо значимо по-различно, бъдещето му ще е максимум като това на колегите ти с тия 100 сайта за които говоря
 
OLX-какъв е пуснеш 1 обява и следващата трябва да изсипеш една торба пари
не знам аз продавах таблети там
20 обяви за всеки отделен таблет
пари не съм давал освен за вип обявата
 
не знам аз продавах таблети там
20 обяви за всеки отделен таблет
пари не съм давал освен за вип обявата
Е аз направя една обява и ми изписва, че съм минал лимита...
 
Нещо доста по-различно ти трябва. 95% от сайтовете са точно този модел - напълно безплатни, освен вип обявите. Имаш поне 100 действащи сайта в бг точно по този модел, ако не направиш нещо значимо по-различно, бъдещето му ще е максимум като това на колегите ти с тия 100 сайта за които говоря
И ти си прав, но различните неща не стават толкова бързо, на ясно съм с това. Предложете, какви неща да направим за да е доволен клиента, това е най-важното.
 
Не са ти клиенти, юзери са, буквално. Стават клиенти, когато започнат да плащат :)
Иначе подобренията са два вида винаги. Едното ти е да увеличиш посещаемостта.. идея нямам как ще го направиш без една торба пари и много бели коси. А другото е от към функционалност, което си е много, много работа
 
Имаш по 100 посещения заради постовете във фейсбук групите. Член съм на всички тях.
Както казаха колегите по-горе...приготви 1 шапка пари за реклама ако наистина искаш да го задвижиш.
 
Имаш по 100 посещения заради постовете във фейсбук групите. Член съм на всички тях.
Както казаха колегите по-горе...приготви 1 шапка пари за реклама ако наистина искаш да го задвижиш.
Аз съм се подготвил, но тук чувам само как нямало да стане, колко трудно било и едва ли не да оставя всичко и да се откажа... Вие ако се отказвате от всичко, което ви се стори трудно аз не съм такъв. Ще се опитам, колкото мога, а дали ще стане никой не знае...
 
Е аз направя една обява и ми изписва, че съм минал лимита...

Лимитите не притесняват тези които ползвал олх като сайт за малки обяви. Нормално е тези които правят бизнес да плащат защото печелят и така да се издържа сайта (за да е безплатен за останалите).
Аз ако имам нещо за продаване - 100% сега ще мога да пусна обява и то без да плащам.

Заключение - изпуснал си обикновените потребители. Виж ако направиш нещо ориентирано към бизнес потребителите (примерно маркетплейс) - тогава вече може да твърдиш. че предлагаш безплатна услуга.

а дали ще стане никой не знае...
най-лошото е, че ако не промениш бизнес концепцията, аз бих могъл да се обзаложа дали ще стане.
Така че не казвай, че никой не знае дали ще стане, а реши проблемите които ти показваме(те не са за да те отказваме както си мислиш). Стотици хора от този форум са имали сайт за обяви или са мислили да си направят. Така,ч е идеята ти не е уникална.
 
Така и така сте му оспамили темата, я да се вметна и аз - http://bezplatniobiavi.info/ - пускайте си обявите, даже давам безплатен VIP за първият месец :)

Иначе колега, дори да съм ти конкурент, не бих взел под никакви обстоятелства подобен тип сайт на сериозно. Буквално е, колкото да се мярка нещо. Замисли се, колко сайтове за обяви има, че ти да си на първо място. Айде, от фейсбук ще докараш трафик, то само така би могло да стане. Иначе никакъв шанс да прокопсаш с подобен сайт
 
Ще ти кажа моето мнение. Още преди да има продавалници и оел ески и всякакви такива имах сайт за обяви и все още съществува вече 7 години. Първо въобще не ми допада дизайна на сайта ти. Някакви огромни копчета и падащи менюта обикновени селекти. Ако трябва да направя сравнение все едно гледам руска лада до аудита. Колото до функционалност почти нищо. За какво някой ще си прави труда да вкара обява ако няма кой да му я види? И последно иконките на мъжката и дамската мода все едно са табелки на врати на тоалетна. Иначе найстина успех с проекта, но чак да разбиеш монопола не вярвам някога да се случи ако нямаш 200 - 300 хиляди за харчене, който няма да можеш да си ги избиеш дори с "безплатни обяви"
 

Горе