Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Знам, че е така. Но на никой ли от тези идиоти не им идва в празната глава, че каквото направят и прецакат (както се и случва) ще остане след тях и техните деца ще са потърпевши от това, което направят сега. Защото няма такова понятие, като "винаги богат" и "безсмъртен". Мен това най-много ме дразни, че сегашните им действия обричат следващото поколение. А то няма да е съставено само от нас. То е и тяхното също. Всеки, който се качи на власт граби, прави далавери и какво ли не, показващо лошото отношение на един човек към народа, държавата и всичко. И всичко те го правят, защото знаят, че няма да са на власт вечно, което е и техния стимул да го правят на максимум, което и нанася максимални поражения. Няма държава, в която да не се наблюдава, но другите всякаш успяват да предадат не толкова порутена основа, на която да стъпят следващите, докато тук всели следващ вижда, че няма нищо и продължават да го правят. Последните се оливат не защото поддърват темпото такова, а защото и има нотка некомпетентност и в уменията им, и е начина на прилагането им.

Това ме притеснява. И естествно няма деяния без последствия. Лошото също е, че от няколко десетки години тренда е все надолу и нищо не дава надежда, че ще мръднем от дъното. И това, което е по новините, теливизиите и другите медии е просто за манипулация на народното съзнание, което живее в заблуда от много време насам. Обектиновото е навън. Като гледам хората по улицата, слушам техните проблеми, виждам тяхното битие, ми става ясно всичко.

Този сайт, както и системата за детските ясли са от нашата компетенция, която ние свободно можем да усъдим, защото реално знаем кое колко струва и как е най-добре да бъде изградено, че и ще е 1/10-та от този заложен бюджет, ако не и по-малко.

Другото негативно в тази ситуация е, че примера, който дават по никакъв начин не рефлектира добре, защото сега всеки който се качи на власт ще иска това, което те са си позволили в годините им на управление. И това ще се повтори и пак и пак, докато в един момент, народа не започне да издъхва финансово и да започне да мисли легални методи за да се измъкне от този техен театър. А в случай, че не намери такъв начин, ще се поеме по пътя на беззаконието, което ще им е единствения спасителен пояс. Не съм чувал чужденец да ми реве за парно, ток, вода, камо ли от безпаричие. Има бедни, но техните бедни не са на ръба на фалита, както е тук.

Сайтът, който са изградили и ще промотират за тези пари ще стане и визитка за това какво реално се случва тук. Ще им стане ясно на външния свят за какво България е толкова бедна държава - защото сме прекален богати, за да даваме пари за глупости. Идеален е като пример защо яден нискокачествена храна, носим фалшиви дрехи, купуваме коли втора ръка и още какво ли не. Хората правят изводи от всичко, ако са интелигентни. И не обръщат внимание на нищо друго, което им се казва или споемнава.
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Така е. Аз се съмнявам, че някой ги чете тия сайтове, честно казано. Чужденеца като иде в агенцията и му кажат 300 евро 2 седмици в хотел 5 звезди - храна, пиене, програми, басейни,жакузита и прочие боли го България. Той от хотела не излиза. Тия дето излизат са пияни като кирки след 10 вечерта. С тия милиони можеха да направят нещо по-смислено, ама не.
Работата мирише и само си хабим клавиатурите тука.
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

То това е идеята явно да привличат само малоумни дето тоя сайт ще им хване окото та да са сигурни че ще са доволни и от получените туристически услуги. Ако направят готин сайт и прелъжат интелигентни туристи после ще си имат ядове с тях като вземат да напишат на какъв хал ни е туризма :)
Тактика дето се вика - таргетират туристите :)
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Блинки когато подписваш договори за изграждане на подобни сайтове за по 3-6 милиона вервайми всички се чувстват безсмъртни и така и се държат и са сигурни че са успели да подсигурят родата си до 9 коляно.
В повечето случаи сметките им излизат криви защото лесните пари лесно се харчат и като свикнеш на един стандарт на живот и секнат приходите такива готови пари бързо се стопяват.
Това разбирасе нас не ни топли особено, защото нашият живот си замина докато се бориме с вятърни мелници
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Пичове, това са нашите пари - от данъци и осигуровки. БЕЗУМНО е да се прахосват така!
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Абидекет това е само върхът на айсберга щом може от един сайт да се откраднат по няколко милиона нали се сещаш какво се е случило с близо 4-те милиарада които това правителство похарчи от фискалният резерв само за 2 години и налице няма нищо нито икономиката живна нито малките фирми избегнаха масовите фалити.
Тук във форума има няколко болни герберчета дето много лаят ама нещо ми се губят в тая тема.
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

НЕ само се губят, но и не знам с какви аргументи ще излязат. А това да облъчваш народа по соц. мрежи и форуми, като симпатизант на някоя парти, която ти е платила смешни пари си е не жалко, но плазмогюдийски.

Аз лично мисля, че в бъдеще ще виждаме и по-"иновационни" IT проекти, не за милиони, а за десети милиони. Всички направени с една единствена цел - да замажат положението с нещо аматьорско и да смъкнат от данъкоплатеца няколко милиона. Схемата е работаща от много време наса. Проблема е в това, че като хора занимаващи се с IT никак не ни изглежда добре сума от този калибър да произведе продукта, който виждаме и обсъждаме в момента. На мен ми е ниприятно най-вече защото това е лицете ни пред останалия свят. Следваща причина е, че като човек запознат и работещ със сайтове и онлайн маркетинг, не виждам къде са потънали (по сайта) тези главоломни суми. За това съм и толкова кативен. Дразня се и също така, че нкой не предриема нищо - една независима (ама наситина независима) проверка да установи дали наистина този бюджет е влязал както трябва в изграждането и промотирането на този сайт. Според мен си смърди и просто това ако мине, тенденцията е всичко свързано с IT. което държавата изисква да се направи да бъде пускано към фирми, които ще покажат същия "професионализъм" и ще си напишат ако не същите то по-високи комисиони.

Надявам се да съм в грешка. Но лощото е, че какъвто ни е макро климата, такъв ни е и микро климата в IT бранша. Не съм преполагал някога, че 6,5 мил. ще са точни бюджет за такова нещо, като все пак говорим за сайт, на който е редно линк байта да е основния маркетинг, а тези 3 мил да са сао тласък към него. Очаквам до година две да се отпуснат още 3 мил., за да бъдат "присвоени" за нов маркетинг и така. Не знам какви са тези специалисти, но май има за всекиго по нещо. ;)
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Това е само за загрявка напоследък ББ доста често говори за електронно правителство там тепърва ще гледаме чудеса дето и малкият Мук (Н.Василев) не успя да постигне
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Това е само за загрявка напоследък ББ доста често говори за електронно правителство там тепърва ще гледаме чудеса дето и малкият Мук (Н.Василев) не успя да постигне
Да, и аз чух за него. Било в разработка. Там наистина ще са магии и вуду ритуали. Да ни е здраво дупето като данъкоплатци. :)

Добрата новина (доколкото е добра и докалкото е новина) е, че ще даде повод на нас и стотици ( а защо не и хиляди) блогъри да си пълнят IT сайтовете с комнтари и статии по темата. Определено ще отидат няколко милиона от държавния бюджет. Аз даже започвам от сега да притръпвам. :)
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Един стар виц в нов аранжимент все толкова актуален
На предизборен митинг - Кандидат Кмет от ГЕРБ заклеймява досегашното общинско ръководство
- Тук се краде безочливо в големи размери - Общинският бюджет са го обрали до шушка - Всичко какво има за крадене е откраднато и тн.
След изказването по време на коктейла един от журналистите се приближава до кандидат кмета и го пита:
- Извинете а вие ако станете кмет как мислите да се преборите с тези големи кражби?
Кандидат кмета отговаря:
- Ама кой е казал че искам да се боря аз просто искам да участвам.
 
Само на мен ли ми направи впечетление, че музиката е някакво индийско във официалния бг тур портал
 
От: Re: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Само на мен ли ми направи впечетление, че музиката е някакво индийско във официалния бг тур портал

И на мен ми направи това впечатление като го видях за пръв път портала.
Втората песен/мелодия по звучи на бг.
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Пичове, този сайт http://www.bulgaria-vr.com навремето струваше 1 милион лева сега може да е набъбнал до няколко милиона щото така бяха обещали - да го развиват :)

Така че не виждам какво се възмущавате от bulgariatravel.org
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Тия изтрепаха рибата
Това е интернет портал съчетаващ авангардни технологии с нов тип интерактивност постигащ много по-пълна информационна картина относно страната ни обслужваща сферите на образованието, културата, туризма и услугите.
България ВР предоставя възможността за огромен диапазон от нива в изказването на информация от всички сфери. Потребителя без усилие ще може преминава от абстрактно осмисляне на характеристики на страната ни към най-детайлна информация с възможност за достигане до изчерпателност надхвърляща възможностите на специализираните издания от класически тип. Наред с ВР разходките свързващи страната ни в една все по-плътна мрежа ще се прибавят нови медии – като видео, висококачествени фото изображения, както и актуална информация, виртуални магазини и други подобни.
 
Не знам какво се случва в България, но наистина ми се струва, че се харчат пари за няма и нищо.
Гледам държавния сайт, гледам мои проекти. Е да ме прощават, ама аз като аматьор да направя нещо което да се държи от впс за 25 евро и да спазва голяма част от съветите за pagespeed и оптимизиране на сайтове на де що намериш, а САЙТА на България, който би трябвало да ни представлява пред чужденците да представлява нещо, с което аз, аматьора не бих се похвалил си е просто грешно.
Да ни е честито, гледам нито мнението на Иво е взето под внимание, нито на тези писали им в групата, да не говорим за мненията изпратени им, чрез контактната форма или тези тук във форума.
Е*ати красотата братче! Е как да не искаш да си част от сивия сектор и да декларираш 280 лева заплата, вместо 2000, като знаеш платените данъци как ще се използват?!
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Не само данъци, но и те ще го направят същото, а ще преберат по някой друг милион, ей така, защото е за последно и защото ще им се размине. И в един момент наистина им се раминава, а на народа - НЕ. Те милите освен да гледат грозотията, която са сътворили и да хранят като нас нищо друго не им остава. Догодина ще е друга такава държавна кражба и така докато се изцеди народа, защото аз лично не съм виждал да има осъдени и хвантати. Всеки каквтото може краде и маже. Но определено са стегнали яко коланите щом се краде толкова очевидно и само на големи порции, по високите нива. ;)

Пичове, този сайт http://www.bulgaria-vr.com навремето струваше 1 милион лева сега може да е набъбнал до няколко милиона щото така бяха обещали - да го развиват :)

Така че не виждам какво се възмущавате от bulgariatravel.org

Какво по дяволите е това грозното??? Тия верно ли са изгърмяли 1 мил. за това. А аз си мислех, че малко се краде. :D Знаех за детските градини, но подозирах за това грозотилище. Ама яко хляб има тук в IT сектора, и за специалисти и за депутати и техни обркъжени. :)
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Какво по дяволите е това грозното??? Тия верно ли са изгърмяли 1 мил. за това.
Не само, че са ги изгърмяли, ами и се наср*ха да ги хвалят по медиите:
http://www.novatv.bg/news/view/2009/07/03/962/Опознай-родината-виртуално-за-да-я-обикнеш/
Но кво знаете вие за "възлите на хиперциклите" ?
Вижте на клипчето как изглежда човека от МОН осигурил тази и други далавери!
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Както и да се смятат компонентите на този сайт (bulgariatravel.org), те не струват 6 000 000! Просто мн грозно от страна министерството на икономиката. Вместо в ситуация на криза да увеличат местата с безплатен обяд (разбирай чорба) за крайно бедните, те ще залъгват света каква е България. Точно вчера видях в английски сайт отново качено клипче с болни деца и с големи малформации в домовете за сираци в България. Уж събираха пари за тези деца пък не знам. Не мисля, че те трябва да ни оправят проблемите, а точно министерството на икономиката да участва по евро програми и фондове. Вместо да си наемат хора да работят в тази насока те са си разделили парите с техни хора уж за снимки и материали. Кой знае за какви нечувани за страната хонорари става дума. Примерно за озвучаване - 100 000 лв за певица или нещо такова. :evil:
 
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Ако питате мен е по-добре да се инвестират 5000лв в сайт и 6 495 000лв в популяризирането му. 3млн в социални мрежи, 3млн в SEO и останалите в други начини на реклама.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Сайт за 6,500,000лв, възможно ли е това??? 3,000,000лв за популяризация???

Ебах това СЕО 3м ако сайта е 5к сателитите да са по 1к ще станат 3000 сателита - ПР111 ще хване и Гугъл ще го измести от серпа по ключовата му дума
Кражба пладнешка най интересното е че хората като чели тези неща им минават само покрай ушите и единствено искат да виждат само едно безкрайно промиване на мозъците вечер по телевизията
 

Горе