Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Бравос за пламената реч замалко да са просълзя шото и язе ги знам козите пътеки обаче ентусиазма тие малко безпочвен щом сам определяш нишата за слаба на командно дишане ти да се трепеш да катериш баирите сие прова мазохизъм,,, освен да популяризираш туй хоби по билбордове и твреклами да стане попопулярно па след туй пусни пак темата да видиж къф съвет шити дам

Така викат - безпочвено било. Сякаш да преливаш от пусто в празно, играейки си на стражари и апаши с ботовете на чичко Гошо, е много почвено. Ама хайде да не навлизам в тъмните дебри на виртуалната джунгла, че да не изям някой кокосов орех по главата :D

По горния ти въпрос. Чесах си крастата на hit.bg, после реших и аз като големите да подпра колибката на някаква солидна основа, уж за минимум представителност. Не ми тежат 20 стишки на ден (по нечий личен обменен курс = 1 цигара). Тежи ми, че не мога да обърна достатъчно време на дейност, която обичам, и на която мога да дам много, защото същевременно трябва да копам нещо си по чисто икономически причини.

Ако имаш някакъв важен съвет как се създава плодородна почва в камениста пустош, който много държиш да споделиш безплатно, това е точният момент. Ако не, пийвай си биричката спокойно и да не ти пука за мазохистите по баирите - ще покатерят, ще покатерят, пък ще се върнат в правия път, като им закъркори стомахът. :beer:
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Има базплатни алтернативи мноого, не съм сигурен дали ги знам всички
Щом си бил на хитбг, подобно е free.bg
Но има безплатни блогер платформи, също и безплатни хостинги като 000webhost
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

И аз започнах да се дразня, какво е това толкова тайнствено хоби

Хора, казах ви - може да е всяка непопулярна дейност с малък интерес. Не искам да задълбаваме в конкретни примери засега. Нека се съсредоточим до това: свръх тясна ниша с много малък потенциал - как да монетизираме до степен на покриване разход "време". Дотук сте дали много хубави съвети, за което съм ви благодарен :)

Вероятно много хора са изпадали в подобно положение на избор. Ако има такъв тук, ще е интересно да сподели опит - успявал ли е да развие нещо, което всички са сочели като безпреспективно; или поне да съчетае успешно работата за парите с работата за кефа; или просто с времето е изоставял любимите си/силните си занимания, защото са нямали потенциала да вадят пари?

искам и аз такова хоби

p.s. И твоето си е много хубаво, но с най-голямо удоволствие ще те привлека за идеята след време :beer:
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Твоето виждане може да не е реално, затова ти казвам да споделиш, защото ще го видим от различни ъгли и ще добиеш реална перспектива
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Дал си пример със състезания с охлюви. Ами много лесно, правиш една платформа за онлайн състезания с тези охлюви със синхронизиране на камерите и лазерни ленти за финал и започваш да продаваш необходимото обурудване за участие (лазерни ленти за финал, камери, микрофони, слушалки, писти и т.н.) Продаваш и расови охлюви. След това продаваш и кредити, които могат да се използват за залагане. Правиш и раздел където могат да се залагат директно и реални пари. С малко реклама и вирал маркетинг и си готов :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Ако еза гълъби имаш грешка в проучванията„ шото там смятам могат се вадят пари
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Ако не е законо как да ви каже, ама то пък незаконните неща са печеливши, а той каза че няма файда. Май го е срам да каже
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Дал си пример със състезания с охлюви. Ами много лесно, правиш една платформа за онлайн състезания с тези охлюви със синхронизиране на камерите и лазерни ленти за финал и започваш да продаваш необходимото обурудване за участие (лазерни ленти за финал, камери, микрофони, слушалки, писти и т.н.) Продаваш и расови охлюви. След това продаваш и кредити, които могат да се използват за залагане. Правиш и раздел където могат да се залагат директно и реални пари. С малко реклама и вирал маркетинг и си готов :)

Чудесен пример! :D Само едно съображение имам. С организиране на хазартни игри си навличаш много сериозни ядове на главата - и от законна, и от незаконна перспектива, като от незаконната в някои случаи току-виж си останал и без глава. Евентуално може да се пробваш в партньорство с някой лицензиран букмейкър, но хазартните босове са неетични мутрички и поначало трудно се прави бизнес с тях, да не говорим за корупционните практики и лошия имидж, които неминуемо ще лепнат на хубавата ти идея.

@dintronix
Да, срам ме е освен това, прозорлив си ;) Като ми мине срамът, ще споделя. Засега нека да е на по-обобщена основа дискусията. Помолих още в първото мнение, нека да си имаме уважението все пак ;)
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

За да е по-обобщено трябва да дадеш и друг пример, че това с охлювите не мога да го обобщя
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Единствения начин според мен е добре да си опишеш в сайта колко средства са нужни за годишна поддръжка и да чакаш дарения.
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Нещо грешна насока в темата виждам.
Автора се оплаква от липса на време. А време никой не може да предложи.

yanson, освен да спиш един час по-малко на седмица, друго решение не виждам.

NB
И друг грешен постулат има тук:
Едно хоби е за разпускане и, обичайно, за харчене. Често - безсмислено в очите на другите.
Едно хоби може да прерасне в професия, или източник на допълнителни доходи, но това е след преминаване на критичната стойност "отделено време+постигната популярност+натрупани знания".

Успех!
 
  • Like
Реакции: CTAH
То времето никога не стига, но решението да се краде от него. Както се вика дори и по 1 час на ден от друго, пак ще е нещо. :) Но лошото е, че в този 1 час е нужно да си млко по-концентриран от обикновено, не говоря само при изграждане на съдържание, но и при изграждане на сайта и разширяването му в някаква насока. ;)
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Толкова ли не можеш да отделиш по 3 часа на седмица в писане на статии за хобито си? Ако го нямаш това време, а и финансови средста явно просто не можеш да си го позволиш и се отказваш.
 
Re: От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Толкова ли не можеш да отделиш по 3 часа на седмица в писане на статии за хобито си? Ако го нямаш това време, а и финансови средста явно просто не можеш да си го позволиш и се отказваш.

Всеки има това време, въпрос на желание. ;) Малък сайт се издъжра най-добре с продажба на нещо твое - продукт, услуга. Примерно имаш сайт за градинарство, плескаш една фирма за озеленяване и си ти. Или продаваш продукти. С директна реклама трудно ще навиеш някой с малко трафик, но в преспектива може. ;)
 
От: Самоиздръжка на тясно профилиран сайт с малък трафик

Или ще направи ферма за охлюви с европейски срецтва примерно
 

Горе