Само мен ли ме дразни ...

tuger

Well-Known Member
Отдавна се чудя в мен ли е проблемът или просто хората не им пука особено ?
Гледам разни фирми дават пари за реклама, визитки, ала-бала, големи го дават и тъкмо решиш да им пишеш и фирма@abv/mail/kefche/hotmail/gmail :shock:

Добре де, като си направил сайт,колкото и да е зян, ми защо пощата ти е в абв-то ?!? Толкова непрофесионално ми изглежда, че даже ме дразни. Даже за България вече ми се струва адски ламерско. И всякакви фирми има - не е да кажеш някакво гаражче за домашни потреби, ми фирми с име, дето се вика.

И кое преля днес чашата - емайл на един съд в hotmail:oops: Дето в Индия в час по информатика в 5 клас се упражняват да ги хакват.

САмо мен ли ме дразни ...
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Hotmail е най-популярната пощенска услуга в света. Преди време дори имаха премиум услуги срещу заплащане. Май ги махнаха и вече има само безплатна версия. Abv пък е най-популярната поща в България. Нормално е повечето хора да ги ползват. Освен това, само защото една фирма дава пари за визитки и реклама не значи, че е голяма.
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Преди десетина години не бяха толкова разпространени пощите към домейна на сайта ;)

Важното е каква услуга/продукт се предлага. Да не ти пука за мейла, него основно уеб-протата го забелязват

Сетих се за случка от него време. Една моя приятелка тъкмо прави първи стъпки в интернет/пощи/али-бали. В духа на Коледа праща електронни картички със специални пожелания... И получавам смс:
"****, много се извинявам, но няма да мога да ти изпратя коледна картичка, моят е-мейл е в abv, а твоят в yahoo. Няма как" ... :oops:
 
От: От: Само мен ли ме дразни ...

Дискутирано е много пъти, и на мен ми прави кофти впечатление, но на клиента не му пука - съвсем други неща за важни за него (освен в някои отделни случаи)

"****, много се извинявам, но няма да мога да ти изпратя коледна картичка, моят е-мейл е в abv, а твоят в yahoo. Няма как" ... :oops:
ахаха направо ми оправи деня :D
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Ами и аз смятам, че е адски куцо и всичките ми мейлове за кореспонденция, са на дадения ми сайт а иначе давам личния ми мейл, той е от АБв-то
 
От: От: Само мен ли ме дразни ...

Аз нямам голям бизнес, ама пък някой ден знае ли се ... :lol: , та хайде кажете на мейл ламерите като мен къде да ни са мейл адресите?
1-2 в абв или мейл - за регване по сайтовете, лафене с приятели и обиране на масовия спам
1 официален (ако имаш сайт към него) - да ти стои на визитката
1 таен (по възможност към сайт) - само за важни сайтове като пейпал, годади и т.н.
 
От: Само мен ли ме дразни ...

И мен ме дразни, но идма 2 неща тук: не им се дават допълнителни пари за такива пощи на домейна и трудно се оправя персонала с нещо по-сложно от абв или gmail. Може на вас да ви изгледжа лесна работа да си сетъпнете няколко мейла към домейна, но за простия човечец това е съвсем друго кибер измерение и по негови възприятия, трябва да си хакер, за да го направиш. И до някъде са прави. Но лошото е, че не искат и да си го направят. Спести днес 50 лева от това, а утре ги даде в кръчмата. Ходи го разбери. Мен повече ме дразни факта, че хората не знаят как да се грижат за бизнеса си и харчат пари в грешната посока.

За лични мейл става, но за фирмени е смешно и определено непрофесионално, особедно като разчиташ кореспонденцията ти да минава през abv.bg. Нищо против тях, но не пропускат мейли от тук, какво остава за мейли от напълно непознат мейл, пък бил той и на сървър в чужбина. Да му мислят собствениците на тези фирми, ако им стига капацитета до там де. За това се наема IT специалист и се правят нещата така, че бизнеса ти да няма дупки. Абе всеки си знае за себе си. Ако се държат така с бизнеса си, то толкова им е и бизнес. :)
 
От: Само мен ли ме дразни ...

И аз мисля,че това е крайно непрофесионално. Особено .абв е върхът :)
 
От: Само мен ли ме дразни ...

А бе като гледам, хората си въртят успешно бизнеса пък макар и през АБВ.БГ айде да не прекаляваме, има хора платежно способни и лоялни клиенти на които им е през ония за това къде е пощата на фирмата.

Поздрави,Г.Стефанов!
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Те тези фирми с собствен деомейн и поща в abv и т.н. .. толкова и ги поглеждат. Имат ги колкото да кажат, че има нещо. А понякога пречката им е, че всички знаят "стария" адрес.
 
От: Само мен ли ме дразни ...

:)
и аз се чудя...
ама като се замисля...
80% от мейлите ми са в абв.
просто навик. и ми е приятно и удобно там :)
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Те тези фирми с собствен деомейн и поща в abv и т.н. .. толкова и ги поглеждат. Имат ги колкото да кажат, че има нещо. А понякога пречката им е, че всички знаят "стария" адрес.

хафтееее... не верно това...
фирмените ми пощи са отворени през деня и през 30 минути се чекват в работно време нищо че са в абв :)
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Имах предвид фирми, които нямат общо с ИТ сектора и/или уеба не им е жизнено важен за бизнеса (според тях). :)
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Викате повечето не разбирали. Ами вие нали сте за това (тези, които правят сайтове и прочие) - казвайте им ги тия неща като им правите сайтове, обяснете им как изглежда отстрани.
Нали тука всички се дразнят, че не никой не взима онлайн бизнеса насериозно. Пък то и ние, ако не го взимаме, к'во остава ...
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Аз ВИНАГИ препоръчвам на клиентите си да ползват пощи които са към сайта им. На практика само 2-ма (но не от 2 разбира се :lol: ) ползват такива. Хората си харесват абв-то и това е.
 
От: Само мен ли ме дразни ...

аз приемам мейлите на домейна към сайта, но отговарям от абв-то.
по-опростено е, по-бързо и нямам проблем с изпращането на кирилица, в моя случай.
а това, че някой го дразни...по-важно е какво ще получиш, а не откъде го изпращаш.
 
От: Само мен ли ме дразни ...

Според мен не е проблема в 50 лв. годишно примерно дадена фирма да си ползва пощенски кутии на домейна си, там няма разходи за пощата...
Проблема според мен е в огромното количество спам, което пълни пощата на собствения домейн...докато при gmail и abv ги няма особено сериозно тези проблеми.
И още нещо - примерно пробвах с 2 сайта - на всеки сайт (освен контактната форма) имаше и по 2 пощи посочени - едната първата на собствения домейн (примерно office@), а другата - на abv-то...познайте в коя пишеха 80% от хората - в abv-то естествено :)
 
От: Само мен ли ме дразни ...

На мен ми се струва, че цялото това дразнение породено в хората тук е изцяло базирано на непрофесионалното отношение към това, а не толкова, че се използват чужди безплатни пощи. Хората тук го възприемат като обида към това, което градят. Все едно продавач консултант да няма визитки. Или маркетинг специалист да е с орязан достъп до определени сайтове. Има логика, но на практика изглежда зле. Аз лично съм виждал доста сериозни бизнеси да имат фри пощи и не ми е правило лошо впечатление от към потребител, но не мога да кажа същото погледнато през погледа на човек занимаващ се с интернет маркетинг. Та ако случайно някой се чуди от къде идва тоя неприязън към това, да знае - за хората тук е повече отстрано. :)
 
От: Само мен ли ме дразни ...

То в момента безплатно може да си сетъпнеш мейл към домейна (поне в хостгатор и годади). След това с Outlook си сваляш и пращаш пощите и това е. Чак да е хакерско за да се направи се съмнявам. Според мен обаче на всички им е през х*я къде ви е пощата (и на клиентите и на собствениците). В повечето случаи се звъни и се говори по телефона отколкото да се пишат писма (когато клиента е в България).
 

Горе