Сбогом Stotinka OS :(

магарцедес

Active Member
Е, дойде краят на още един Български проект: https://www.stotinkaos.net/forums/thread-963-post-10350.html#pid10350
Отдавна не съм влизал във форума, не знам тук дали има фенове на тази операционан система.
П.П. В тази тематика, гледам и PC Mania и Download BG също са измрели некво. :Х о.О
 
Е, дойде краят на още един Български проект: https://www.stotinkaos.net/forums/thread-963-post-10350.html#pid10350
Отдавна не съм влизал във форума, не знам тук дали има фенове на тази операционан система.
П.П. В тази тематика, гледам и PC Mania и Download BG също са измрели некво. :Х о.О
Всъщност Download BG си го има все още, но наистина формално. То спря да е популярно още от времето, когато спряха печатното издание.
СтотинкаОС не съм инсталирал, но в началото следях проекта. Основният недостатък на този проект е, че той не пое по собствен път, а трябваше непрекъснато да се адаптира друга дистрибуция към новите версии. Така да се каже не беше отделен клон на дистрибуция, а по-скоро паралелна модификация на друга такава. Това някак най-малкото е демотивиращо от творческа гледна точка по отношение на разработчиците, които биха писали софтуер точно за тази ОС. И именно това повишаваше цената на поддръжката (не можеш да създадеш собствен ритъм на работа).
 
Download BG се самоуби с въвеждането на платено теглене на програми. Това си беше чисто ритуално самоунищожаване на един много успешен проект.
 
Download BG се самоуби с въвеждането на платено теглене на програми. Това си беше чисто ритуално самоунищожаване на един много успешен проект.
Известно време го поддържаше това, че много от потребителите имаха качени програми и затова получаваха безплатно абонамент.
Не съм сигурен, че дори да не беше станал пшатен щеше да се запази.
Софтвизия също беше популярен сайт.
Калдата вече не се държи пт софтуерния каталог, а доунлоад.бх всъщност се държеше на него.
 
Download BG се самоуби с въвеждането на платено теглене на програми. Това си беше чисто ритуално самоунищожаване на един много успешен проект.
Да, същото, което уби и пощата на дир.бг, когато я направиха платена. И всичко се измести към абв.бг и мейл.бг, а умните по другите мейл съриси. :)
 
Дори не знаех, че има бг ос.
 
В единия офис бях почти 2 години на нея, от чист патриотизъм, но не издържах и минах на мейт. Нямаше смисъл от съществуването на тази ОС. Просто другите дистрибуции излетяха далеч напред, а стотинката си тъпчеше на едно място. Иначе стабилна, почти без бъгове, не съм имал проблеми, ама и не съм имал високо претенции де... Мир на праха й, щом я няма вече.
 
За съжаление и такива неща се случват. Колко инсталации е имала тази ос?
Доста потребители я ползваха, но в последните две години тъй като последния им ъпдейт беше в края на 2016-та, повечето естетсвено се отдръпнаха.

Всъщност Download BG си го има все още, но наистина формално. То спря да е популярно още от времето, когато спряха печатното издание.
СтотинкаОС не съм инсталирал, но в началото следях проекта. Основният недостатък на този проект е, че той не пое по собствен път, а трябваше непрекъснато да се адаптира друга дистрибуция към новите версии. Така да се каже не беше отделен клон на дистрибуция, а по-скоро паралелна модификация на друга такава. Това някак най-малкото е демотивиращо от творческа гледна точка по отношение на разработчиците, които биха писали софтуер точно за тази ОС. И именно това повишаваше цената на поддръжката (не можеш да създадеш собствен ритъм на работа).
Download.bg че го има, има, но според мен умряха мига в който ограничиха всичките си потребители, дори да пускат теми във форума, това 4,80 на месец и да пишеш теми във форум..... Интересното е че всъщност, все още има хора които плащат абонамент, активноста във форума им е убийствено ниска, но я има. Да не говорим за цирка, да свалиш безплатна програма, за която всъщност трябва да платиш абонамент, за да я свалиш ( като дори след това не ги хостваха на техния сървър )....... Просто...., нямам думи :D

Да, но беше добра идстрибуция с по-изчистени проблеми от оригиналния CentOS и малко по-добра визия. Липсата на всякаква монетизация във сайта им поне убива възможността за отделяне на време да се работи по това, което им беше проблема според мен.

Известно време го поддържаше това, че много от потребителите имаха качени програми и затова получаваха безплатно абонамент.
Не съм сигурен, че дори да не беше станал пшатен щеше да се запази.
Софтвизия също беше популярен сайт.
Калдата вече не се държи пт софтуерния каталог, а доунлоад.бх всъщност се държеше на него.
Софтвизия-та си е още популярен, аз често го ползвам. ИМа си актуални програми, няма промяна :D
Доунлоуд-а ако не бяха го направили платен, ЩЕШЕ да се запази.

Не мога да отворя линка...
Преместили са форума: http://www.stotinkaos.net/thread-963-post-10350.html
Принципно трябваше целия им сайт вече да е офлайн о.О Бяха обявили че ще бъде онлайн до 12 декември.
 
Доунлоуд-а ако не бяха го направили платен, ЩЕШЕ да се запази.
Не съм сигурен защото сега малко свалят програми по този начин.
Сега основния трафик щеше да бъде главно от търсачката от търсене на някоя програма.
Иначе форума не беше много популярен дори когато НЕ беше с абонамент.
 
Да, същото, което уби и пощата на дир.бг, когато я направиха платена.
Пощата на Dir.bg сега можеше да е по-популярна от abv и да трошат яко пари от реклама десетки години напред. Да я направят платена е вероятно една от най-големите грешки в историята на българския интернет. Колко ли милиона са загубили...
 
Да, още като ми закриха моята там, реших, че загубите ще са по-големи за тях, отколкото за потребителите. Според мен това е за книгите "Как не се прави...."

И то точно когато ставаха популярни mail.bg, yahoo.com, hotmail.com, направо се погребаха прави тогава. :)
 
Пощата на Dir.bg сега можеше да е по-популярна от abv и да трошат яко пари от реклама десетки години напред. Да я направят платена е вероятно една от най-големите грешки в историята на българския интернет. Колко ли милиона са загубили...

Мога да ти кажа каква е причината за да направят услугата платена. Отказват се от цялото това нещо и ще има един човек който чат пат да гледа mailq -то да не зависне. Това е. Сега е хубаво някой със безплатен мейл да навлезе на пазара, но едва ли ще се случи при наличие на големите.
 
Не съм сигурен защото сега малко свалят програми по този начин.
Сега основния трафик щеше да бъде главно от търсачката от търсене на някоя програма.
Иначе форума не беше много популярен дори когато НЕ беше с абонамент.
За форума съм съгласен. Можеше да вадят от клик ад линкове средства и от гугъл или други реклами докато си имаше трафик от потребители.

Мога да ти кажа каква е причината за да направят услугата платена. Отказват се от цялото това нещо и ще има един човек който чат пат да гледа mailq -то да не зависне. Това е. Сега е хубаво някой със безплатен мейл да навлезе на пазара, но едва ли ще се случи при наличие на големите.
То ще е безсмисленно при наличието на толкова опции
 

Горе